Skocz do zawartości

Sunrise System z Poznania


kempisty

Rekomendowane odpowiedzi

a mi nie mogą wypozycjonować fraz które sam wybrałem... :) już się męczą 6 miesięcy. Mam wrażenie że odpuścili.

Abyś się nie zdziwił jak dostaniesz raport z topów ..... Dla fraz lokalnych :D

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie wystawiają faktur, bo ma umowę z rozliczeniem za pozycje. Ostatnio do mnie dzwonili i proponowali właśnie albo opłatę abonamentową (niższą) albo rozliczanie za pozycje (płatność od momentu wejścia do top10). Jestem tylko ciekaw co się dzieje w sytuacji, gdy strona weszła do top10 powiedzmy na dwa dni, a potem znowu wyszła. Domyślam się, że musiałbym płacić, bo moment wejścia do top10 by nastąpił. No, ale to tylko w teorii, bo nie podpiszę umowy z tą firmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie wystawiają faktur, bo ma umowę z rozliczeniem za pozycje. Ostatnio do mnie dzwonili i proponowali właśnie albo opłatę abonamentową (niższą) albo rozliczanie za pozycje (płatność od momentu wejścia do top10). Jestem tylko ciekaw co się dzieje w sytuacji, gdy strona weszła do top10 powiedzmy na dwa dni, a potem znowu wyszła. Domyślam się, że musiałbym płacić, bo moment wejścia do top10 by nastąpił. No, ale to tylko w teorii, bo nie podpiszę umowy z tą firmą.

Pozycje są sprawdzane raz w tygodniu. Jak jesteś w top10 to płacisz - nie ma Cię, to nie płacisz. Nie doszukuj się spisku - normalne rozliczanie za pozycje.

Wspolczynnik.pl - darmowy katalog stron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SS rozlicza pozycje jako średnią także w miarę jest to OK. Gorsza sprawa to to, że sprawdzanie pozycji nie jest sprecyzowane co daje spore pole do nadużycia.

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doszukuj się spisku

Do każdej oferty pierwotnie podchodzę z dystansem, ale skoro jest tak, jak mówisz to jest to w miarę uczciwe.

Kwestia tylko tego, że sprawdzanie raz w tygodniu też jest nie do końca dobre, bo co gdy od poniedziałku do soboty będziemy na pozycji 20., a w niedzielę wskoczymy na 10. to płacimy :) ? Chyba, że sprawdzają codziennie, ale biorą pod uwagę tylko ten dzień, gdy jesteśmy w top 10 :)

W przypadku rozliczania za pozycję powinno być sprawdzanie raz dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ich zrzuty z ekranu są mało wiarygodny i w moim przypadku nie zgadzały się z obserowowanymi pozycjami. Mam sygnały również od innych klientów, że u nich też się nie zgadzało.

Co Waszym zdaniem powinien zawierać taki zrzut, żeby był wiarygodny?

W moim przypadku zależało mi na wypozycjonowaniu fraz na google.de. Jeżeli pozycje były sprawdzane w Polsce a nie np przez jakiś serwer Proxy w Niemczech to oczywistym jest, że wyniki były inne niż te widziane przez klientów w Niemczech - i tak też było, pozycje jakie obserwowaliśmy w google.de będąc fizycznie w Niemczech były inne niż te na raportach. Przykład raportu:

2011-12-06_teppich_5392660.jpg

Nie zawiera on ani paska adresu url, ani IP lokalizacji z jakiej sprawdzane są frazy. To IP na dole to chyba tylko IP serwera google. Co o tym myślicie?

SS rozlicza pozycje jako średnią także w miarę jest to OK. Gorsza sprawa to to, że sprawdzanie pozycji nie jest sprecyzowane co daje spore pole do nadużycia.

Edytowane przez d_gno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie na forum nie mogę Ci odpowiedzieć co ma zawierać taki zrzut :-) Inne firmy mogłyby się wtedy łatwo bronić przed zarzutami źle wykonanej usługi :)

Ale nieoficjalnie mogę powiedzieć, że każdy zrzut z ekranu można podważyć :)

Edytowane przez zgred

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy był jakiś czas temu na rozmowie o pracę w SS, dział marketingu. Zapytał się tam wprost czy to prawda, że oszukują ludzi. Miła pani z rekrutacji odpowiedziała, że nie, to nie prawda, bo przecież "nie przegrywamy spraw w sądzie".

Czas w końcu zagospodarować sygnaturkę. Zajmuję się pozycjonowaniem. Kontakt przez PW na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety umowa jest jaka jest i jej nie zmienimy. Jestem jednak ciekaw Waszej opinii na temat zrzutów SS. Czy standardowo takie zrzuty nie posiadają adresu URL ? Czy w przypadku pozycjonowania na niemieckim google, taki raport nie powinien zawierać informacji z jakiego adresu sprawdzane są pozycje? Będę wdzięczny za wszelkie uwagi.

Dgno kluczem jest treść umowy, większość leci na pozycje i takie umowy podpisuje zapominając o wielu szczegółach które powinny być zawarte w takiej umowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczem w sprawie jest zgodność z umową - sądu nie interesuje moralność, etyka oraz inne takie "dyrdymały" z tego faktu korzysta Sunrise System tłumacząc potem, że pozycjonowanie nie ma na celu wzrostu odwiedzin tylko osiągnięcie pozycji na daną frazę której stopień trudności jest subiektywnie (jak to określone jest w umowie) wyznaczany przez SS. Na podobnej niejasnej zasadzie określają sposób weryfikacji pozycji które teraz jak wszystkim (nawet początkującym) wiadomo zależny jest od kilku parametrów i można nim manipulować. Takie sformułowania jakie mają w umowach dają spore pole do interpretacji na niekorzyść klienta a sądy maja blade o tym pojęcie.

Nawiasem mówiąc właśnie dlatego "walczę" z googlasami i ich klakierami o jasne i precyzyjne określanie problemów a przed czym oni uciekają gdzie pieprz rośnie piernicząc kocopoły.

  • Like 3

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności