Skocz do zawartości

Sunrise System z Poznania


kempisty

Rekomendowane odpowiedzi

Strony zawierające umowę mogą ułożyć stosunek prawny według swego uznania, byleby jego treść lub cel nie sprzeciwiały się właściwości (naturze) stosunku, ustawie ani zasadom współżycia społecznego.

https://www.zarzadca.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=210&Itemid=356

Zasady współżycia społecznego – oznaczają minimum powszechnie przyjmowanych zasad poprawności i uczciwości w relacjach z innymi osobami. Jest to zwrot niedookreślony, używany zwłaszcza w przepisach regulujących stosunki cywilnoprawne; stosując go, ustawodawca tworzy klauzulę generalną odsyłającą do norm pozaprawnych. To, czy określone zachowanie jest zgodne z zasadami współżycia społecznego ocenia się w odniesieniu do konkretnego przypadku i całości towarzyszących mu okoliczności, czego weryfikacja jest zadaniem sądu (patrz art. 5 KC). Zasady współżycia społecznego stanowią element porządku prawnego. Nie są sankcjonowane ani egzekwowane.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zasady_współżycia_społecznego

Jest dużo bardzo rzeczowych publikacji na temat zawierania umów. Są orzeczenia sądów na portalach orzeczeń... Nie ma sensu więcej przeklejać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do firmy SS dalej uważam że wina leżę po stronie "klientów" podpisują umowy nie analizując co podpisują.

Pozwolisz, że się nie zgodzę, tym bardziej, że widziałem i analizowałem te umowy. Dodatkową kwestią są informacje którymi "karmiony" jest klient przez marketingowców ... Na przykład ich te pseudo analizy SWOT zawierające zmanipulowane dane.

Naprawdę aby ktoś poznał się na ich sztuczkach musi mieć sporą wiedzę o SEO.

Domyślnie klient zawierając umowę na pozycjonowanie spodziewa się wzrostu odwiedzin z SERPów a gdy ich brak pomimo osiągniętych pozycji to w sądzie dowiaduje się, że pozycjonowanie nie powoduje tych wzrostów i aby je osiągnąć powinien zamówić inną usługę...

Reasumując ich umowa to jeden wielki kruczek z mnóstwem haczyków i niedomówień.

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV Market też jakoś funkcjonuje.

Naprawdę aby ktoś poznał się na ich sztuczkach musi mieć sporą wiedzę o SEO.

Wydając kilkanaście-kilkadziesiąt tysięcy(wartość umowy), nie znając się, powonieniem zamówić audyt treści umowy. Na przykładu u Ciebie. Prawda?

MaxPan ma sporo racji.

Liczenie na sąd, przy każdym braku roztropności, może się źle skończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydając kilkanaście-kilkadziesiąt tysięcy(wartość umowy), nie znając się, powonieniem zamówić audyt treści umowy. Na przykładu u Ciebie. Prawda?

Jak rozumiem znasz się na wszystkim i nigdy nie zostałeś "nabity w butelkę" ani zrobiony w "konia" . Szczerze podziwiam :D ...

PS

nie audytuje umów od strony prawnej a jeżeli ktoś się zgłosi do mnie z pytaniami dotyczącymi pozycjonowania to dostaje wskazówki za darmo na co powinien zwrócić uwagę.

powonieniem

Czasami trzeba mieć "dobrego nosa" - to się zgadza :D

Liczenie na sąd, przy każdym braku roztropności, może się źle skończyć.

W tym przypadku raczej nie ma mowy o braku roztropności a wykorzystywaniu i bazowaniu na braku znajomości tematu u klienta, co zresztą jest nieomalże powszechne w naszej branży , z resztą w wielu innych też.

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znasz się na wszystkim i nigdy nie zostałeś "nabity w butelkę" ani zrobiony w "konia"

Nie znam się, dlatego piszę o audycie. Lub zasięgnięciu opinii w kwestii właśnie SEO. Pewnie, że byłem nabity w butelkę, butelką. Nawet grałem w butelkę :D

Ale nie płaczę jak dziecko które nie dostało obiecanego cukierka. Porażki, w tym "nabicia w butelkę", bardzo wyostrzyły mi powonienie ;)

z resztą w wielu innych też

Podejrzewam, że jednak tak łatwo nie dajesz się "nabijać w butelkę", na rzeczach na których się nie znasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie płaczę jak dziecko które nie dostało obiecanego cukierka

Wpakowanie kilku/kilkunastu tys "w błoto" trochę więcej chyba boli niż brak cukierka i to bez względu na to co kupiłeś/zamówiłeś ;).

Ja rozumiem syndrom "krycia xxxx" bo sam to stosuję ale chyba są jakieś granice przyzwoitości biznesowej co ?

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ani jednego klienta na SEO, tak gwoli ścisłości.

Wpakowanie kilku/kilkunastu tys "w błoto"

Szacowanie ryzyka inwestycji jest rzeczą normalną w biznesie. Granie w totolotka "może są uczciwi i rzetelni" to szansa 1:2 na sukces. A biorąc pod uwagę to, że robią usługi dla pieniędzy i pieniądze są ostatecznym celem, należało by ten szacunek sukcesu zweryfikować. Racjonalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A biorąc pod uwagę to, że robią usługi dla pieniędzy i pieniądze są ostatecznym celem

Jestem ciekaw Twojej miny jak po zamówieniu bigosu w barze dostaniesz kartkę z napisem bigos ... :D .

PS

ostateczny cel został osiągnięty (znaczy się skasowali Ciebie przed podaniem) :D

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz dlaczego tak w restauracjach jednak nie robią?

Dochodzenie swoich praw przed sądem też jest obarczone ryzykiem. Po prostu lepiej zapoznać się z tematem przed podpisaniem umowy. Czy to samemu czy to przez audyt. Za koszt umowy SEO to możesz sobie kilkaset kilo tego bigosu zamówić :) Zgłodniałem :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę Twoim przyszłym-niedoszłym klientom, aby przeczytali ten post, konkurencja zaciera rączki.

Życz mi lepiej, żebym nigdy nie musiał być popchnięty do robienia klientów. Tutaj liczy się kasa, a jak ktoś tego nie rozumie, to niech poszuka etatu i powolutku pracuje na swoją emeryturę z ZUSu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz dlaczego tak w restauracjach jednak nie robią?

Znam case jednego kolesia który sprzedawał "urządzenie do odkorkowywania" butelek z uszkodzonym korkiem, takiego co to nie można było juz ruszyć korkociągiem. Sprzedawał ....... Kawałek kijka z instrukcją, że należy korek wepchnąć do środka :D

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę aby ktoś poznał się na ich sztuczkach musi mieć sporą wiedzę o SEO.

Nikt nie jest ekspertem od wszystkiego.

Już gdzieś o tym pisałem, ale powtórzę.

Przed podpisaniem umowy należy ją czytać, na niezrozumiałe zapisy prosić o wyjaśnienie. Jeśli nas to niezadawala, wprowadzić zapisy do umowy, które zabezpieczają basz interes. Jeśli mamy podejrzenie, ze firma kręci lub nie chce zmienić zapisów w umowie to odstępujemy od podpisania. Tym bardziej jeśli umowa opiewa na kilk k zl. i jest długoterminowa.

To chyba proste.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zarobić te same pieniądze w obecnym systemie trzeba włożyć 3-4 razy więcej pracy niż w czystym kapitalizmie(nie licząc lewarowania, a pewnie jest). Więc to zmusza ludzi do różnych kombinacji, demoralizuje. Zawsze w społeczeństwie jest pewna grupa cwaniaków, to też trzeba mieć na uwadze.

Kawałek kijka z instrukcją, że należy korek wepchnąć do środka

Gdyby tak restauracja robiła, mogłaby się zamknąć. No cóż, znów kwestia weryfikacji. Myślę, że opłacalna(niedroga) lekcja życia dla klientów. Wszystko ma swoje plusy i minusy, czasem plusy ujemne :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek, moim zdaniem trzeba rozgraniczyć etykę biznesową i prawo. Jak mówisz że masz dowody na to że wyżej wspomniana firma lamie prawo, masz obowiazek zawiadomić o tym organy ścigania.

Jeśli złamanie prawa jest będzie kara, niema a w tym momencie już pojawia się problem bo mogą mówić że celowo ktoś takie nieprawdziwe info głosił.

Przedmówca wyżej wspomniał jak ktoś podpisuje niezbyt korzystną umowę kredytową to kogo ma winić w zaistniałej sytuacji Bank? jasne że siebie i nikogo innego. Oczywiście komisja nadzoru bankowego kontroluje ten rynek a rynek SEO nikt nie kontroluje tak na prawdę. \

Ale sedno problemu jest takie same. jest umowa jest własnoręcznie złożony podpis na tej umowie. I jeśli ta umowa zgodna z obecnie obowiązującym prawem to nie widzę przyczyny czemu trzeba to tyle czasu wałkować.

Wiem jak u siebie jak potrzebuje coś kopić na przykład jakaś maszynę i kosztuje ona nie 200 zl, to naprawdę poświęcam osobiście wiele czasu na weryfikacje ceny, modelu, producenta, kosztów utrzymania, dostępności materiałów eksploatacyjnych jak i na weryfikacje firmy która to dostarcza.

Więc czemu ludzi co lądują jak mówią po 10-40k za czas trwania umowy w SEO nie robią tego, ktoś im tego zabronił? Nie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba proste.

To nie jest proste w przypadku sprzeczności tego co się obiecuje/ściemnia (agresywny marketing) a tym co się dostaje (na umowie) i dobrze o tym wiesz ;)

No cóż, znów kwestia weryfikacji

Dokładnie o to chodzi ;)

Hmm pora obiadowa... bigos nie jest zły ale chyba skoczę po szaszłyk.

Zrobiłem kapuśniak, normalnie the best :P

302x451.jpg

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności