Skocz do zawartości

Sunrise System z Poznania


kempisty

Rekomendowane odpowiedzi

Ale sedno problemu jest takie same.

Nie za bardzo, bo sednem SEO jest to, że tak naprawdę nie można w pełni określić pełnych (nazwijmy) parametrów czy działań . Poza tym umowa może być zgodna z prawem ale na skutek jej niedoprecyzowania może być interpretowana na różne sposoby a tak jest z SEO.

Przykład:

W umowie masz "sprawdzanie pozycji odbywa sie w Google.pl" i teraz prawnie jest wszystko w porządku a firma w skanach pokazuje pozycje dla wyników lokalnych dla Pcimia górnego(bo oczywiście nie wyjaśniła klientowi różnic) ;).

Teraz marketingowiec wciska Ci frazę mówiąc, że narzędzia Google pokazują, że miesięcznie 5000 internautów wpisuje te frazę , podczas gdy w rzeczywistości oparł się na frazie ogólnej bo przy zapytaniu dokładnym wskazuje Ci zero wyszukiwań .

Dwa proste przykłady - teraz odpowiedz czy można zrobić kogoś w jajo i czy przy braku wyjaśnienia (klient jest spokojny bo dostał nawet wynik z narzędzi badawczych i skan z wyników) .

Teraz sobie sam odpowiedz jak to wygląda .

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam to forum i po prostu nie wierzę własnym oczom!. Oczywistym jest, że umowy trzeba czytać, natomiast przyzwolenie na działanie firmy, która z założenia nastawiona jest na oszukiwanie i wyzysk klienta to już co innego. Rozumiem, że za tworzenie zaplecza fatalnej jakości które tylko kompromituje klienta, raporty pozycji w google niezgodne z prawdą, oraz działania które nie mają nic wspólnego z WHS pomimo gwarancji jego stosowania też odpowiada klient bo sam jest sobie winien że podpisał umowe? Oczywiście klient jest też winien, że nie zna się na SEO, wkońcu powinien się na tym znać każdy człowiek! Przecież to absurd! Wszystkim tym mądrym osobą, które patrząc z boku i tak łatwo krytykują "głupich klientów", którzy sami sobie są winni i nie zauważają winy drugiej strony, życzę takich kontrahentów na swojej drodze zawodowej. Założe się że każdy z krytykujacych, gdzies kiedyś na innym forum pisał jak to ktoś go w konia zrobił, postąpil z nim nieuczciwie. Może ktoś wcisnął jakąś rzecz niezgodną z opisem a może zaoferował usługę, którą zrealizował niezgodnie ze sztuką. I że tak nie powinno być, przecież to skandal! To wyłącznie Twoja wina! bo sam dałeś się w konia zrobić drogi kliencie! Było trzeba się znać na wszystkim, wszystko przewidzieć! Przecież sprzedawca/usługodawca ma prawo w konia CIe robić!

Edytowane przez d_gno
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież sprzedawca/usługodawca ma prawo w konia CIe robić!

Nie ma prawa. Ale Twoim obowiązkiem jest weryfikacja partnera, szczegółowe przeanalizowanie umowy, a przy kosztownej umowie zasięgnięcie fachowej porady.

Rozumiem, że podpisujesz duże umowy nie robiąc żadnej z tych rzeczy? Liczysz, że przypadkowa firma czy osoba będą rzetelne? Niestety tak nie działa świat, zwłaszcza w naszych realiach gospodarczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież sprzedawca/usługodawca ma prawo w konia CIe robić!

Nie ma prawa. Ale Twoim obowiązkiem jest weryfikacja partnera, szczegółowe przeanalizowanie umowy, a przy kosztownej umowie zasięgnięcie fachowej porady.

Rozumiem, że podpisujesz duże umowy nie robiąc żadnej z tych rzeczy? Liczysz, że przypadkowa firma czy osoba będą rzetelne? Niestety tak nie działa świat, zwłaszcza w naszych realiach gospodarczych.

Dobrze, więc jak zostawiasz samochód pod domem to masz obowiązek zweryfikować czy złodziei nie ma w pobliżu bo jak Ci go ukradną to Twoja wina będzie. A nasze realia gospodarcze są takie własnie dlatego że ludzie tacy jak Ty, nie widzą w tym nic złego i przyzwalają na to.

Edytowane przez d_gno
Nie cytujemy w całości !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, spoko. Zgłosisz na policję i szybko odzyskają tego jaguara.

Też mogę myśleć życzeniowo ale świat jest jaki jest. Sądy to ostateczność i droga przez mękę. Lepiej zostawić w garażu.

dlatego że ludzie tacy jak Ty, nie widzą w tym nic złego i przyzwalają na to.

Wypraszam sobie. Niczego takiego nie napisałem, na nic nie przyzwalam. Czytaj ze zrozumieniem.

Edytowane przez Kutang Pan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że podpisujesz duże umowy nie robiąc żadnej z tych rzeczy?

https://www.forum.optymalizacja.com/topic/54246-sunrise-system-z-poznania/page__st__645#entry1300190

odpowiedz na moje pytanie czy nie posiadając wiedzy SEO mając przed oczami to o czym napisałem oraz mając w umowie, że płacisz tylko za TOP nie płacąc jak nie wejdziesz podpiszesz umowę czy nie ? Stać Ciebie na szczerą odpowiedź ?

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym względzie nie będę obiektywny, bo jestem uczulony na marketing. Jeżeli zależałaby od tego moja przyszłość, to poszerzyłbym wiedzę. Jeżeli spokojnie byłoby mnie na to stać, to byłaby dla mnie akceptowalna decyzja o "podwyższonym ryzyku". Oczywiście ze świadomością możliwości poniesienia strat.

Tak mniej więcej podchodzę do takich spraw, chociaż każda wymaga indywidualnego podejścia.

Nie odmawiam postępowania na drodze sądowej, ale w tym wypadku było tyle informacji... Nawiązując do marketingowca, kojarzy mi się to:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywistym jest, ze najlepiej umowy byłoby nie podpisywać, ale teraz to łatwo sie mówi. Trudno powiedzieć, że od umowy na pozycjonowanie "zależy czyjaś przyszłość" i trzeba w związku z tym posiąść wiedzę z zakresu SEO i przeprowadzać dochodzenie. Trudno zakładać na wstępie, że każda firma z którą chcemy współpracować chce nas zrobić w konia a umowa nafaszerowana jest haczykami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jestem uczulony na marketing

Nie pisałem o bełkocie marketingowym sprzedawanym przez SS pisałem o "dowodach" w postaci danych których które przedstawiane są w zmanipulowany sposób i wygladaja na wiarygodne, jest ich z resztą więcej ale z wiadomej przyczyny nie ujawnię ich , także ja też nie bedę obiektywny i myslę, że łyknąłbyś umowę jak pelikan ;)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przekładając to wszystko na sytuacje z SS, wygląda to tak: dzwoni do Ciebie przedstawiciel handlowy gwarantując wręcz, że wie jak potroić Twoją sprzedaż. Wydaję się ( przynajmniej osobie która nie jest z branży SEO), że facet zna się na rzeczy, nie ma powodu by mu nie ufać. Aby się upewnić wchodzisz na stronę firmy a tam liczne nagody i certyfikaty, m.in. Firma Przyjazna Klientowi, Przedsiębiorstwo Fair Play ..., referencje czołowych polskich marek: BZ WBK, Amica, Enea i wiele wiele innych. Umowa wydaje się uczciwa, przynajmniej na poziomie znajomości SEO jaką posiadasz. Podpisujesz pozornie korzystną i bezpieczną umowę. Tak to działa i stąd tak ogromna liczba, rozczarowanych później klientów.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam to forum i po prostu nie wierzę własnym oczom!. Oczywistym jest, że umowy trzeba czytać, natomiast przyzwolenie na działanie firmy, która z założenia nastawiona jest na oszukiwanie i wyzysk klienta to już co innego.

...

Było trzeba się znać na wszystkim, wszystko przewidzieć! Przecież sprzedawca/usługodawca ma prawo w konia Cie robić!

W temacie SS jako (na szczęście) niedoszły klient mam takie samo zdanie.

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby to był istny socjotechniczny majstersztyk

Bo i tak jest

Muszę tam kiedyś zadzwonić i zapytać się o to pozycjonowanie, może czegoś się nauczę.

:Poproś o wzór umowy to wtedy zobaczysz pomieszanie paragrafów z peanami pochwalnymi na własną cześć ... To chyba jedyna firma w PL która posiada takie umowy.

  • Like 1

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby to był istny socjotechniczny majstersztyk

Bo i tak jest

Muszę tam kiedyś zadzwonić i zapytać się o to pozycjonowanie, może czegoś się nauczę.

:Poproś o wzór umowy to wtedy zobaczysz pomieszanie paragrafów z peanami pochwalnymi na własną cześć ... To chyba jedyna firma w PL która posiada takie umowy.

Niestety lęgną się naśladowcy w tej materii (no może bez certyfikatów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności