Skocz do zawartości

Czy strona o mp3 i teledyska itp... jest nielegalna ?


°K°

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam takie pytanie czy (założmy... robie Portal Multimedialny)

Na którym będą wywiady, recejzne, no i downloads muzyczny (mp3, teledyski itp....) Wiadomo o co chodzi.

Do tego newsy itp...

No i umieszczam na stronie "Pliki są tylko pokazowe po 24 H musis je usunac bo inaczej łamiesz prawo ......" (Wszytskie mp3 i teledyski beda kierowac do innych stron np. do wp.pl albo do jakis zagranicznych ruskich bądź chińskich serwerów.

Czy wtedy mnie ZaIks albo ktoś inny może pozwać do sądu albo mnie straszyć że zapłace jakąś karę ?

Za to że mam mp3 i teledyski ? Na stronie (oczewiscie nic na serwerze nie jest beda to tylko przkierowanie) ?

Może ktoś się wypowiedziec na ten temat ?

Pozdrawiam °K°

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjedzą cię jak bułkę chyba że mp3 będą testowe w 15 bitach mono do odsłuchania płyt które np bedziesz sprzedawał.

Az teledysków wykroisz 5 sekundowe z fragmenty i zamieścisz to tez bedzie ok.

Ale delikatnie robiac to co robisz bedzie traktowane jak warez lub piractwo.

Wszystkie warezy są u Chińczyków i Rosjan na serwerach

Pozdrawiam

Firmę w Polsce utrzymuje czynną od 1997 roku w Hamburgu od 2008 Roku więc nie robią na mnie wrażenia awatary i linki w stopce. Zajmuje się od zarania początków Black Hat Seo. Mam prawo do zapomnienia. Niech się firma Google zajmie sztuczną inteligencją zanim  Sam Altman ich wyprzedzi :) Moje stare konto https://www.forum.optymalizacja.com/profile/21-kill-bill/  :( boże jaki młody byłem i głupi. Wróciłem i wchodzę z drzwiami nie drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to tylko przkierowania. Do ich www. Więc to chyba nie wykroczenie ?

Zwykłe przkierowanie a nie serwer.

A to w kodeskie ?

"

Wszystkie materiały zawarte na odnośnikach od tej strony prezentowane są wyłącznie w celach edukacyjnych. Nie mogą one służyć jakimkolwiek celom niezgodnym z prawem można z nich skorzystać ale trzeba je usunąć z dysku twardego przed upływem 24 godzin. Są to materiały prywatne bądź wyłącznie prezentacyjne. Autorzy serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności z powodu wykorzystania materiałów tu zawartych niezgodnie z przeznaczeniem, w szczególności gdy spowodowało to szkodę osób trzecich. Jeżeli jesteś związany w jakikolwiek sposób z jakąś orgranizacją rządową, A także jeśli po prostu jesteś pracownikiem takiej grupy/organizacji rządowej ( każdej ) nie możesz wejść na tę strone i nie możesz przeglądać żadnych plików .html/.php . Jeśli wejdziesz na stronę ( a nie da sie inaczej niż po zaakceptowaniu wszystkich powyższych warunków) złamiesz międzynarodowe prawo do prywatności ( Internet Privacy Act podpisany w 1995 roku ).

JEŚLI SIĘ NIE ZGADZASZ NATYCHMIAST OPUŚĆ TĄ STRONĘ !

" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie materiały zawarte na odnośnikach...

Ile dni masz internet?

Ile dni zajmujesz sie webmasterka?

Ile masz lat?

Sprzedam IPHONE 13PRO MAX stan używany sprzedam iphone

praca za granicą, ogłoszenia sprawdzonych pracodawców: praca za granicą
dieta ketogeniczna, przepisy ketogeniczne? Jak wywołać stan ketozy dieta ketogeniczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za pytania.

Neta ?

Będzie jakieś 8 lat.

Webmasterką ? no ok. 3

A tego typu www mialem już kilka i nie było nigdy problemó a teraz pytam bo z ciekawosci (a co do tego rpawa, to obowiazuje na cały świecie po za polską, (bo ona zacofana))

A ten paragraf co jest tutaj to podesłał kolega z kodeku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez widzialem kiedys na jednej stronie - klubu techno - przykladowe kawalki z muzyka która tam leci z taka adnotacja zeby je skasowac po odsluchaniu ale zaloze sie ze:

1. to byly miksy ich dj'ów którzy wyrazili na to zgode

2. dj'e maja uprawnienia do przetwarzania i miksowania muzyki i rozpowszechniania - maja jakas umowe z zaiksem za co oczywiscie sporo placa,

a tak wogóle z ciekawosci - jak wyglada ten zaiks - oni maja uprawnienia do wszystkiego co sie ukaze czy uprawnienia ma wydawca - jak to jest ?

bo wiem ze kiedys mialem wspoloraganizowac spora impreze - prywatna i zaiks zazyczyl sobie chyba 200 zl za to bedziemy puszczali muzyke - paranoja

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy bełkot, lecz temat ciekawy bo ma zastosowanie do całej masy materiałów możliwych do zaprezentowania w formie lektronicznej.

Jeśli faktycznie istnieją takie lub podobne przepisy to wiele serwisów ma szanse na legalne działania. Choc w naszym kraju to czasami nie wiadomo co jest legalne a co nie.

A ciekawi mnie czy jeśli strona jest na serwerze na Madagaskarze, i do tego co by jeszcze bardziej zamotać sprawę - jej główny język to madagaskarski (jest taki ?) a po polsku dostępna jest tylko część informacji, to czy jest to nielegalna strona i polscy urzędnicy mogą wystosować groźby karne w stosunku do właściciela tej witryny, jeśli na tej witrynie znajdują się materiały uznawane za nielegalne przez polskie prawo?

ło boziuniu, nie pamiętam kiedy taaakie jamicze zdanie spłodziłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to możesz.... bo już miałem takie zalożenia ale nie zdarzylem bo zaiks już raz mnie straszył. Ale wtedy 1 z moich adminów www popelnił karygodny błąd umieszczająć 3 pliki na mp3 na moim serwerze. Za co odrazu dostałem maila ze stawieniem się lalala......

Oczewiscie moja reakcja byla szybka kasacja serwera zerwanie umów z osobami które mialy reklamy itp... no ale wnioskując.

Myśle, że wcale nie trzeba madagaskaru wystarczy wyjśc 10 cm za polskę a już polscy urzędnicy nic ci nie mogą zrobić. Oni tylko tutaj mogą w ten sposób dałeś mi domyślenia że zrobie www gdzie jak sie wchodzi beda 2 flagi :] jednach chinsa albo jakaś wysk dziewczych a druga polska. A serwer i tak mam w niemczech a z tego co wiem to tam prawo o piractwie z 24 h istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak wogóle z ciekawosci - jak wyglada ten zaiks - oni maja uprawnienia do wszystkiego co sie ukaze czy uprawnienia ma wydawca - jak to jest ?

Zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych, każdy przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze, zwany utworem, jest chroniony prawem. Wykorzystanie utworu wymaga zgody autora bądź reprezentującej go organizacji zarządzania prawami autorskimi. Stowarzyszenie nasze reprezentuje prawa autorów utworów słownych, muzycznych, słowno-muzycznych, (w tym w utworach audiowizualnych, takich jak film, teledysk), utworów choreograficznych, dramatycznych, dramatyczno-muzycznych, muzyczno-choreograficznych. Zgoda na wykorzystanie tych utworów przybiera formę umowy licencyjnej.

zaiks chroni prawa autorów należących do tej że organizacji :(

na stronce https://www.zaiks.org.pl/ jest napsiane jezeli checsz udostepniac pliki muzyczne na stronie www to musisz podpisac z nimi umowe i zapewne uiscici oplate :(

P.s zdalem egzamin z korzystania z googla czy nie ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zdałeś wystarczy wpisac zaiks :-)

No tak ale jeżeli chcesz dostać od nich te mp3 i podawać z ich serwera etc. umiescic na swoim. A my mówimy o stronach ruskich, wysp dziewczych((gdzie mozesz załozyc konto w banku anonimowo za jedyne 3 tysiace $) i od nich brac linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności