Skocz do zawartości

Yahoo otwiera swoją wyszukiwarkę


papieros

Rekomendowane odpowiedzi

@Trotyl: przecież pisałem że to bzdura i wyszukiwarka z 1 UU tygodniowo może sobie wywalić co chce. W znaczeniu "musi", bo gdyby nie wywalała to zamiast wyszukiwarki byłby śmietnik.

Raczej słowa "wizja internetu" zastąpiłbym sformułowaniem "strony firm próbujących nieuczciwie zarobić zaśmiecając internet i oszukując algorytm ustalania ważności treści". Z resztą widziałem te strony "biednych firm". Syf, śmieci i spam.

Co do konkurencji: wszystko wpływa na nią w jakimś stopniu. Konsumenci kiedy firma ma gó**ną usługę, google kiedy ma syf na stronie. Wszystko powinno prezentować jakiś poziom (jak już pisałem przynajmniej bloga 12-to letnich dzieciaków). Nie wiem, może kiedyś do Ciebie dotrze. A jak już dotrze - to pogadaj z którymś. Nauczą Cię robić strony które nie wylatują z indeksu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ale jak już ci pisałem doskonale sobie radze :D w dziedzinie:

stron próbujących nieuczciwie zarobić zaśmiecając internet i oszukując algorytm ustalania ważności treści

a bany tylko czasem się zdarzają :P

Mi pomysł promocji innej wyszukiwarki bardzo się podoba, rynek powinien być w jakiś sposób zrównoważony bo wszelki monopol prowadzi do patologii :)

A google zyskało bardzo dużą część rynku dzięki pozycjonerom ;)

nihil fit sine causa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pomysł promocji innej wyszukiwarki bardzo się podoba, rynek powinien być w jakiś sposób zrównoważony bo wszelki monopol prowadzi do patologii

Monopol prowadzi, ale tutaj nie ma jak już mówiłem monopolu. To śmieszna sytuacja ale rozwiązanie niby "monopolowe" jest najmniej patologiczne:

- Y brak możliwości szukania polskich witryn i polskiej wersji językowej

- WP/Onet - popupy, śmieci, reklamy no i tekst wpisywany automatycznie do formularza który trzeba kasować, malware dołączane przez TPSA do płyt instalacyjnych z neostradą które automatycznie przekierowuje wszystkie adresy bez www. do wyszukiwarki WP.

- netsprint - tutaj nawet nie ma czego komentować przetestowałem jedno zapytanie, żeby sprawdzić czy coś poprawili ale TOP10: 4/10 - spam, 2/10 odnośniki do katalogów. Więc to strata czasu tam w ogóle wchodzić ;)

Jeszcze microsoft z MSNS trzyma jakiś poziom i wyniki są niezłe. Ale promować microsoft? I tak wrzuca swoją szukarkę na siłę do visty i nowego IE7. Gdyby w G powstała jakaś patologia, na przykład taka reklamowa patologia jak na onecie - to stawiam, że w tydzień wszyscy przeszliby na MSN. Na dobrą sprawę oprócz ms i G nie ma na dzień dzisiejszy czego używać jeśli dba się o swoje zdrowie psychiczne :soczek:

A google zyskało bardzo dużą część rynku dzięki pozycjonerom

Tak, wystarczy zobaczyć na winiki z netsprintu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności