Skocz do zawartości

Dlaczego Polacy odnoszą tak mało sukcesów?


bogdansenator

Rekomendowane odpowiedzi

Zgoda co do korzeni, wyjechali jako mlodzi ludzie. " Dorosleli'' nie w Polsce. Nie Polsce zawdzieczaja swój sukces.Nie patrz na moj profil, bedzie łatwiej.

każdy zawdzięcza sukces miejscu/środowisku gdzie sie wychował i gdzie uczył to kwestia bezdyskusyjna , więc mysle, że jesteś w błedzie ;)

Nie patrze na profil interesuje mnie bardziej obiektywizm . Nie jestem patriotom lokalnym ale musze po prostu przyznać, że dużo polaków odniosło sukces takie są fakty a porównując % ilość odniesionych sukcesów do ilości populacji myslę, że nie pomyle się stwierdzając, że plasujemy sie w czołówce.

PS.

"dorośleli" w PL :soczek:

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Brawo, prawdziwy Polak. Ja tylko pytam.

Wow, jak dasz mi jakiś certyfikat, to może przyjmą mnie do ONR lub LPR :soczek:

A tak poważnie to czego ty oczekujesz, że naród który stanowi mniej niż 1 procent( 6 miliardów ludzi, 38 milionów polaków ) całej populacji świata, co 5 sekund będzie odnosił jakiś spektakularny sukces ? Myślę spokojnie mieścimy się w średniej statystycznej światowych sukcesów.

Ubiegly wiek jak wiesz miał 100 lat. Przyklady sukcesu polakow np. kilka nagród Nobla, trochę wolniej niż co 5 sekund.

Bogusław Senator, firma Poczta Kwiatowa INC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubiegly wiek jak wiesz miał 100 lat. Przyklady sukcesu polakow np. kilka nagród Nobla, trochę wolniej niż co 5 sekund.

Nagroda nobla też nie jest przyznawana co 5 sekund, tylko raz na rok w kilku kategoriach jednej osobie, to dość wyraźnie zawęża ilość laureatów tej nagrody :soczek: Jeśli już tak jesteś zagłębiony w badania tego problemu i masz dużo czasu , możesz zrobić całe statystyki ile kto dostał nagród nobla i jestem pewny że wyjdzie całkiem niezły stosunek dla polaków( biorąc pod uwagę nasz udział w populacji świata, oraz kilka pomniejszych wydarzeń jak 2 wojny światowe, komunizm i rozbiory ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda co do korzeni, wyjechali jako mlodzi ludzie. " Dorosleli'' nie w Polsce. Nie Polsce zawdzieczaja swój sukces.Nie patrz na moj profil, bedzie łatwiej.

każdy zawdzięcza sukces miejscu/środowisku gdzie sie wychował i gdzie uczył to kwestia bezdyskusyjna , więc mysle, że jesteś w błedzie ;)

Nie patrze na profil interesuje mnie bardziej obiektywizm . Nie jestem patriotom lokalnym ale musze po prostu przyznać, że dużo polaków odniosło sukces takie są fakty a porównując % ilość odniesionych sukcesów do ilości populacji myslę, że nie pomyle się stwierdzając, że plasujemy sie w czołówce.

PS.

"dorośleli" w PL :soczek:

Plasujemy się w czołówce? Jakieś dane? A jezeli chodzi o to czemu zawdziecza sie sukces to chyba nie miejsce gdzie sie wychowywalo i uczyło decyduje, bo był to akurat nie najchlubniejszy okres w historii Polski, wzorce nie najlepsze. Chopin jak wiesz w Zelazowej Woli byl znany ale w Paryżu jakoś bardziej.

Bogusław Senator, firma Poczta Kwiatowa INC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem to już zasugerować ale chyba nie zrozumiałeś: Właśnie przez stawianie takich pytań jak to, Polacy mogą nie odnosić sukcesu ? Jak ma się poczuć jakiś niezbyt pewny siebie polak który czyta tak zadane pytanie. Pomyśli sobie o kurcze jestem polakiem, jestem skazany na porażkę, lepiej będę się cieszył z tego co mam, bo jeszcze ktoś się dowie, że jestem nieudacznikiem.

Jeśli już chciałeś się zapytać, to mogłeś się zapytać "Dlaczego ja nie odnoszę sukcesu" lub "Dlaczego ktoś inny nie odnosi sukcesu". Bo tak postawione pytanie obraża ludzi, o których nigdy nie słyszałeś( nie słyszałeś bo się daną dziedziną nie interesujesz ) są polakami i odnoszą sukcesy. Świat nie kończy się na hollywood i nagrodach Nobla. Oskary są amerykańską nagrodą filmową( wiec trudno by dostawało ich wielu polaków, a jednak dostają) i często dostają je filmy nie koniecznie wybitne i jeśli chodzi o kino artystyczne, to amerykanie są daleko za Europą ( kiedyś też w Polsce, ostatnio jednak poza małymi wyjątkami nie robimy dobrego kina ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem to już zasugerować ale chyba nie zrozumiałeś: Właśnie przez stawianie takich pytań jak to, Polacy mogą nie odnosić sukcesu ? Jak ma się poczuć jakiś niezbyt pewny siebie polak który czyta tak zadane pytanie. Pomyśli sobie o kurcze jestem polakiem, jestem skazany na porażkę, lepiej będę się cieszył z tego co mam, bo jeszcze ktoś się dowie, że jestem nieudacznikiem.

Jeśli już chciałeś się zapytać, to mogłeś się zapytać "Dlaczego ja nie odnoszę sukcesu" lub "Dlaczego ktoś inny nie odnosi sukcesu". Bo tak postawione pytanie obraża ludzi, o których nigdy nie słyszałeś( nie słyszałeś bo się daną dziedziną nie interesujesz ) są polakami i odnoszą sukcesy. Świat nie kończy się na hollywood i nagrodach Nobla. Oskary są amerykańską nagrodą filmową( wiec trudno by dostawało ich wielu polaków, a jednak dostają) i często dostają je filmy nie koniecznie wybitne i jeśli chodzi o kino artystyczne, to amerykanie są daleko za Europą ( kiedyś też w Polsce, ostatnio jednak poza małymi wyjątkami nie robimy dobrego kina ).

Jestem Polakiem wiec mam prawo postawic takie pytanie. Przepraszam Cie ale jeżeli moje pytanie może Cie pozbawić sukcesu to w stosunku do Ciebie je cofam.

Bogusław Senator, firma Poczta Kwiatowa INC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chopin jak wiesz w Zelazowej Woli byl znany ale w Paryżu jakoś bardziej.

teraz jest znany i popularniejszy w Japonii , BTW jak myslisz kto teraz jest najbardziej uznanym pianistą na świecie ? ;) a jak juz jesteśmy w temacie klawiatury (tej fortepianowej) to sprawdź któż to był LIBERACE i kto mu momógł w karierze. Jeżeli chodzi o klawiature inna (komputerową) sprawdz wyniki konkursów dla młodych programistów ;). Przykłady mozna mnozyć ale dziwi mnie upór z jakim chcesz dezawuować osiągnięcia naszych rodaków :soczek:.

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem Polakiem wiec mam prawo postawic takie pytanie. Przepraszam Cie ale jeżeli moje pytanie może Cie pozbawić sukcesu to w stosunku do Ciebie je cofam.

Spoko nie przejmuj się, dam sobie radę, zresztą już potwierdziłeś moją polskość dziś, więc na pewno odniosę wiele sukcesów :soczek:

ps. A mogę się dowiedzieć skąd ten nick bogdansenator ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Sztuczna inteligencja (AI, artificial intelligence) to szeroka klasyfikacja przetwarzania danych. Machine Learning to technika przetwarzania danych, która umożliwia wykorzystanie przez komputery istniejących danych w celu przewidywania przyszłych zachowań, rezultatów i trendów. Drugie podejście to uczenie maszynowe (machine learning), czyli technika nauki o danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to trochę piętno historii odbija się w naszej mentalności. Polacy są bardzo mądrym narodem ale zarazem bardzo dumnym i w wielu przypadkach wolą ponieść klęskę samotnie z dumnie podniesioną głową niż odnieść sukces w grupie. Nie bez powodu jest znane hasło: "Poland first to fight". Myślę że z biznesem jest podobnie. Starsze pokolenie widząc bogatszego od siebie ma go albo za złodzieja, albo za zbira a lepiej byłoby się go zapytać jak do tego doszedł.

Ciężko nam przyznać że ktoś robi coś lepiej od nas albo lepiej mu się w życiu powodzi. Za często też winimy warunki wokoło nas tracąc czas na narzekanie. Ja sam mogę być tego dobrym przykładem. Ile razy miałem dużą motywację żeby coś zrobić a gdy pojawiały się przeciwności to narzekałem na wszystko i zaprzestawałem działań.

Człowiek nie musi mieć niesamowitego talentu czy bogatego ojca żeby mu w życiu wyszło. Najważniejszy jest upór w dążeniu do celu i równowaga między wszystkimi płaszczyznami życia.

Pyszny Precel | Katalog stron

Ranking polskich firm hostingowych - dodaj hosting, zaopiniuj lub oceń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem całego tematu, ale jeżeli mam wymienić Polaków, którzy odnieśli sukces to nie widzę większego problemu:

1. Zygmunt Solorz-Żak

2. Leszek Czarnecki

3. Michał Sołowow

4. Roman Karkosik

5. Jan Kulczyk

6. Mariusz Max Kolonko

7. Tomasz Lis

8. Leszek Balcerowicz

9. Władysław Bartoszewski

10. Radosław Sikorski

11. Doda

12. Kuba Wojewódzki (np. vide Simon Cowell)

13. Adam "Nergal" Darski (Behemoth)

14. Piotr "Peter" Wiwczarek (Vader)

15. Mirosław Gil (Collage)

16. Wojciech Szadkowski (Collage)

17. Roman Polański

18. Andrzej Wajda

19. Janusz Kamiński

20. Sławomir Idziak

21. Agnieszka Holland

22. Jerzy Stuhr

23. Adam Małysz

24. Andrzej Gołota

25. Dariusz Michalczewski

26. Tomasz Bonin

27. Albert Sosnowski

28. Krzysztof Włodarczyk

29. Maciej Zegan

30. Robert Kubica

31. Leszek Kuzaj

32. Krzysztof Hołowczyc

33. Maciej Wisławski

34. Bartłomiej Pankau (Melkart Ball) do niedawna znani wszędzie tylko nie w Polsce

35. Jacek Wyskup (Melkart Ball) do niedawna znani wszędzie tylko nie w Polsce

36. Artur Boruc

37. Łukasz Fabiański

38. Tomasz Kuszczak

39. Jerzy Dudek

40. Stanisław Lem

I to nie koniec, bo lista współczesnych nam Polaków znanych za granicą i odnoszących sukcesy jest gigantyczna. Po prostu nie chce mi się już dalej pisać. Pytanie w temacie jest zadane błędnie. Powinno być: Dlaczego Polakom wydaje się, że odnoszą mało sukcesów?. Dlaczego większość z nas nie kojarzy nawet 50% osób z tej listy, którą podałem.

Gwarantowany efekt. 100% satysfakcji lub zwrot gotówki. Tylko teraz profesjonalne pozycjonowanie książek na Twojej półce. 20% zniżki jeżeli masz różową i prostą (wypozycjonowaną) ścianę. Nie pozycjonujemy stron w Google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień współczesne polskie nazwiska znane w świecie, oprócz Wałęsy i Papieża.

Kubica, Małysz, Hermaszewski, Wolszczan, Szymborska, Polański, Holland, Małas-Godlewska.

Wymieniać można długo, im bardziej zawęzimy specjalizację oraz skupimy się na konkretnej tematyce. Nie wiem czy w innych krajach jest takie przysłowie, ale w Polsce na pewno: cudze chwalicie, swego nie znacie. Cały ten wątek tłumaczę sobie właśnie brakiem znajomości osiągnięć własnych ziomków.

Jeśli cytaty to tylko tutaj,

dla zrozumienia, czym są aforyzmy, tylko tam.

Czyżby Scylla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymien znanych Ci Niemców, Łotyszów, Litwinów itp. itd. :)

Sztuczna inteligencja (AI, artificial intelligence) to szeroka klasyfikacja przetwarzania danych. Machine Learning to technika przetwarzania danych, która umożliwia wykorzystanie przez komputery istniejących danych w celu przewidywania przyszłych zachowań, rezultatów i trendów. Drugie podejście to uczenie maszynowe (machine learning), czyli technika nauki o danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności