Skocz do zawartości

Wycena serwisu


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio trafiłem na allegro na taka ofertę: https://allegro.pl/show_item.php?item=399481436

Wszystko wydawało mi się OK np. staty 2000uu/dziennie - zazwyczaj ludzie mają skłonności do zawyżania tego parametru - jednym słowem wszystko fajnie aż widzę coś takiego:

WYCENIANY SERWIS (DOMENA)

forumwow.net

UNIKALNI UŻYTKOWNICY

11 777

PAGE RANK

3/10

UŻYTKOWNICY INTERNETU

16.4 / 1 mln

LINKI PRZYCHODZĄCE

49 032

SZACOWANA WARTOŚĆ SERWISU

131 548,00 PLN

40 241,05 EURO

63 519,07 USD

LOL...i tak z ciekawości spytam ludzi mądrzejszych od siebie - czy ten serwis jest faktycznie tyle wart bo jak dla mnie to o kilka cyferek tam za dużo ? :rolleyes:

iDir - skrypt na katalog stron lub firm - następca projektu SEOKatalog, dostosowany do dzisiejszych standardów, w pełni responsywny, na nowoczesnym frameworku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Portal jest tyle wart ile ktos za niego zaplaci :rolleyes:

A tak serio, to poczytaj na necie o wycenach serwisow. Jest to dosyc skomplikowane. Liczy sie przede wszystkim ruch na stronie, skad jest ten ruch, czy jest staly, czy ztargetowany, ilosc czasu spedzona na stronie, budowa serwisu (ew. ile trzeba wlozyc aby byl taki jak chcemy), ile przynosi dochodu i jakim kosztem. CZy jest rozwojowy i jakie ma perspektywy istnienia na rynku itd itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ci powiem ze za grafike i przerobienie cms'a prawie 1000 zł to kosztowało.

za pozycjonowanie tez troche placil. Ja bym to wycenił na jakies 3000-4000 zł.

a9177b36246d7ce96fa698c9971dd36b.png

Sprzęt akwarystyczny kupuj w moim - sklep akwarystyczny.

adwokat częstochowa - Radca prawny Grzegorz Ledwoń. Pomoc w sprawie odszkodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę wyłącznie kwestie zarobkowe i techniczne, faktycznie serwis ten jest warty 3-4, góra 5 tysiaków. Patrząc jednak na jego potencjał, gdybym był na miejscu właściciela, nie wyobrażałbym sobie sytuacji, w której sprzedałbym go za mniej niż 10.

A ta szacowana wartość serwisu to jedynie wypadkowa pozostałych podanych danych, a więc całkowicie rozmijająca się z rzeczywistością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SZACOWANA WARTOŚĆ SERWISU

131 548,00 PLN

40 241,05 EURO

63 519,07 USD

To jest wycena z jakiegoś gotowego narzędzia. Nie ma się co dziwić że kwoty z kosmosu.

Na przykład technorati wycenia mi jakieś śmieciowe blogi z zaplecza na 16 tyś $ (żeby było śmieszniej wartościowego bloga wycenia na 500$) :)

Więc takie wyceny można o kant xxxx rozbić.

zrób to jeszcze raz pożegnasz się z forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności