Skocz do zawartości

Wyindeksowanie stron z Google a kopiowanie treści


marek82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie. Ostatnio zauważyłem, że z pewnej wizytówki firmowej (kilkanaście podstron) google zaczęło wyindeksowywać podstrony (na razie 3). Strony znikają, jeżeli w ogóle wrócą to i tak pewnie z zerowym PageRankiem. Wizytówka jest w internecie od ponad 5 lat, najczęściej wysoko na frazy kluczowe.

Użyłem Copyscape.com i okazało się, że wiele stron konkurencji bezczelnie skopiowało całe treści bez najmniejszej ingerencji w jakiekolwiek przeredagowanie jej. Czy to może mieć jakiś związek z usuwaniem podstron z indeksu G? Jak się przed tym wobec tego zabezpieczyć? Przecież nie będą dzwonił po tych firmach i prosił się o usuwanie tekstów. Być może wina leży po stronie firm, które wykonywały im www. Nie mam nawet pojęcia jak miałbym udowodnić, prawa do tekstów i fakt, że strony danej firmy były opublikowane wcześniej. Z góry dziękuję za ewentualne wskazówki. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak na chłopski rozum (wiem, to nie zawsze działa), to google nie powinno karać strony, z której skopiowano treść.

Nie sprawdzają, gdzie treść była zamieszczona jako pierwsza?

Bo jeśli nie, to znowu to daje pole do popisu nieuczciwej konkurencji. Wystarczy skopiować dużo treści konkurencyjnej strony i powklejać na lipne strony. Jeśli dodamy do tego jeszcze spam report, to...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

googiel nie dziala "na chlopski rozum", tylko algorytmami.

raczej niewiele osob jest na tyle odwaznych, zeby dokladnie opisac istniejace metody "depozycjonowania" oraz metody przeciwdzialania.

natomiast to co mozesz, Kolego zrobic, to napisac do wlascicieli stron z zadaniem usuniecia tresci.

a w przypadku tzw. proxy, przy ktorych ciezko uzyskac kontakt do wlasciciela - mozesz je zglosic do googiela.

Fabryka Spamu - mój SEO-blog

Polecam prosty CMS - PikoCMS do stawiania zaplecza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności