Skocz do zawartości

Kupowanie przedmiotów za granicą


kob22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

aktualnie przymierzam się do kupienie laptopa. Chcę skorzystać z mocnej złotówki, więc nasuwa się myśl, żeby kupić coś poza granicami Polski.

Zastanawiam się głównie nad ebay, nic innego ciekawe nie znalazłem, gdzie mógłbym kupić lapka.

Prosiłbym o kilka rad gdzie kupić i na co uważać.

Z góry dzięki.

(L)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup w Polsce, nie rób sobie problemów. Oszczędności pewnie będziesz miał z kilkaset złotych, chyba, że celujesz w jakieś drogie.

Wg mnie nie warto, chyba, że masz znajomych w USA, którzy proponują, że wszystko załatwią - ale skoro piszesz, to nie masz.

Wybierz dzisiaj model, jutro już go będziesz miał, po jutrze zapomnij o zakupie, 'stracie' paru złotych, i rób co masz robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są firmy które się tym zajmują...

... ostatnio nawet tak wyszło, że częściej kupuje w USA i EU niż w PL... różnica 40-60% ... a oni dalej zarabiają przecież na tym...

Pozdrawiam, (-;

www.topposition.pl - Top Position

tp468x60_banerrr.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ci go zatrzymają na granicy to będziesz musiał się nieźle naczekać aż go dostaniesz. Dodatkowo oprócz VATu będziesz musiał zapłacić opłatę za magazynowanie, tak więc zakładając że kupisz sobie notebooka za 2000zł i go sprawdzą to będziesz musiał dopłacić jeszcze około 600zł. W tym przypadku za dodatkowe 400 kupisz go w Polsce.

Za dużo nerwów jak na tak małe pieniądze

notebooki - wszystko o notebookach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do della. Myślę głównie, żeby kupić w UE najprawdopodobniej w UK (kolega kupował na ebay.co.uk).

Co do różnicy w cenie della w PL/UK jest ona dosyć duża.

Tak na szybko (nie mowie tutaj konkretnie o tym lapie i aukcji bo nie ma wysyłki do PL):

https://cgi.ebay.co.uk/Dell-XPS-M1530-2-4Gh...tem330253069116

700+50(przesyłka)*1,025(przewalutowanie paypal)*4,10=3151

W PL (podobny, procek słabszy) ceny z dell.pl

Od ceny 4,196.80 PLN

Cena bez VAT**

Z vat min. 5100 (można jeszcze wziąć gwarancję 1 rok to koszt się trochę zmniejszą.)

Więc różnica jest.

Ew. allegro https://www.allegro.pl/search.php?string=15...mp;category=491 ale różnica w cenie jest tylko troszkę mniejsza.

Co do transportu z UK z ebaya podobno u kilku userów nie ma problemów.

Oczywiście mogę się mylić.

(L)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był tu kiedyś taki temat, ktoś płakał, że kupił quada miał później wielkie problemy. Laptopy nie są teraz aż takie drogie, a pomyślałeś co będzie jak dojdzie do uszkodzeń podczas przesyłki lub będziesz chciał coś reklamować? Chyba wygodniej i szybciej jednak w Polsce ?

 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do della. Myślę głównie, żeby kupić w UE najprawdopodobniej w UK (kolega kupował na ebay.co.uk).

Co do różnicy w cenie della w PL/UK jest ona dosyć duża.

a w UK dostaniesz gwarancję międzynarodową?

w PL Dell daje 3 lata next business day, gdzie miły Pan przyjedzie i naprawi na mscu

mialem przyjemność - facet przyjechał następnego dnia i wymienił mi obudowę matrycy w której pękła część podtrzymująca śrubkę (nie pytał jak to się stało, po prostu powiedział ze nie ma problemu)

edyta poniżej

Lecisz na weekend do Stanów, kupujesz dwa laptopy. Po powrocie jednego sprzedajesz z zyskiem, który rekompensuje Ci cenę przelotu. Drugi jest twój. Masz laptopa i wycieczkę w jednym

taka akcja oplaca się przy kupieniu 2 panasoniców pancernych (i ogolnie sprzętu powyżej 10-15 k za sztukę)

nie bedziesz chyba latał po laptopy które w pl kosztują 3-4 k :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności