Skocz do zawartości

Czy 100 zł za 3 miesiące za button 168px/214px


adix

Rekomendowane odpowiedzi

ps. zapłaciłbyś te 40-50zł za 1000 wyświetleń banera na portalu? czy jednak nie, i masz stanowisko zgodne z branżową zasadą: 'bajerować to my! nie nas!'?

Jeśli 1/1000 "oglądaczy" tej reklamy kupi produkt a reklamodawca zarobi na tym >50PLN zawsze jest do przodu. Z tym, że na taką reklamę trzeba konkretny produkt i konkretny kapitał :glupek2: Ja wolałbym zainwestować w reklamę tekstową :]

Poza tym co to wydawcę obchodzi, czy sklep "ma zysk z reklamy i czy dostaje to za co płaci". Ci co biorą 40-50pln za 1000 nie przejmują sę wynikami finansowymi, tutaj nie ma nawet 15 groszy. Jak reklama się nie sprawdza to się szuka innego reklamodawcy a nie sprzedaje za bezcen komuś kto sobie ubzdurał ile jest warta.

Jak Google nałoży filtr, to ruch spada wielokrotnie, a wraz z tym zarobki z Adsense.

Coś ty się tak uczepił tego G z adsensem? Chyba z każdej reklamy zarobki spadną po filtrze, podobnie jak ruch obojętnie czy na stronie jest adsense czy nie. Czy może się mylę i jak na stronie są reklamy polskiej a nie amerykańskiej firmy to po filtrze / banie zarobki nie spadają podobnie jak ilość odwiedzin. Z resztą za co miałby tam być ban?

Wracając do tematu powiem tak: na serwisach mam adsense w różnych dziwnych miejscach, tak, żeby nie przeszkadzały w przeglądaniu. Nie zoptymalizowane i tych reklam tam w ogóle powinno nie być gdybym chciał na tym zarobić powinny być gdzie indziej. Przy CTR < 0.4% jest ok 150USD za podobną ilość wyświetleń. Jeśli by adix się za to wziął pooptymalizował rozmieszczenie, pododawał hinty dla ADS w kodzie, etc. to uważam że miałby te 260USD przy 260k wyświetleń. Stawka za 1000 trochę 1$ to według mnie nic szczególnego. Może to brzmi jak brednie marketingowe z allegro ale to 5 klików po 20 groszy. Z tą różnicą, że to prawda.

Skoro portale mogę mieć reklamy za 50PLN/1000 to ty możesz mieć za marne 4% tej ceny. Wtedy zarabiasz 500PLN/miesiąc.

30 PLN to grosze, popatrz sobie na ceny towarów w tym sklepie. Śmiech na sali. Do programu partnerskiego zawsze możesz się zapisać. Czy za 100PLN blokować miejsce na reklamę przez 3 miesiące? Moim zdaniem nie. Chyba, że to dla ciebie sporo kasy i jak nie będziesz miał tych 100PLN za 3 miesiące to świat się zawali.

Jak chcesz się wziąć za reklamy to albo dawaj adsense bo jest z tym 0 pracy, albo się weź na poważnie i potestuj trochę. Jest wiele programów partnerskich, książki, wakacje, doładowanie komórek, etc. Możesz tam reklamować wszystko i reklamy wyświetlać jak i kiedy chcesz. No chyba, że sprzedasz miejsce pierwszemu lepszemu łosiowi ;) bo ta cena to nieporozumienie, cholernie dużo za mało. Poza tym dostałeś najniższą cenę jaką mogą zaoferować. Gdyby propozycja była rozsądna można by się targować - ale z takiego "pułapu" nie ma nawet co zaczynać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

moim zdaniem to także za mało. Ma Pan dobre statystyki, oprocz liczby uu, takze odslony i sr. czas spedzony na witrynie to dowody na to, ze serwis jest wysokiej jakosci i przyciaga uzytkownikow. Ja bym sie potargowal, albo dogadal na innych warunkach. Pozdrawiam

Profesjonalne pozycjonowanie stron internetowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie negocjował nawet, tylko wyłozył na ławe większa, opłacalna dla mnie cenę - mało to agencji reklamowych do okoła? A traffic z wartościowych serwisów jest przeciez ograniczony, kiedyś miejsca reklamowe na serwisach się skończą, a reklama bedzie chyba do końca swiata :glupek2:

Nieruchomości bez pośredników? Tylko NoBroker.pl - platforma ogłoszeń bezpośrednich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaviorek no to czego nie rozumiem? Przedstawiłem konkretną cenę za taką samą liczbę wyświetleń. To założenia pesymistyczne bo jest marny CTR. Jak ty wiesz jakim sposobem zdobyć reklamodawcę za 50PLN/1000 to nam tu napisz. Sam chętnie skorzystam. Ja przedstawiłem jakim sposobem można zarobić 300PLN/miesiąc i 500pln/miesiąc przy odrobinie pracy / szczęścia. To "trochę" więcej niż 30PLN albo 30PLN+"wielka niewiadoma".

Stwierdziłeś że byś szedł w ten PP + 30PLN. Ja stwierdzam, że te 30PLN to żadna motywacja żeby wybrać akurat ten PP. Na rynku są setki PP. Jedna sprzedaż to niekiedy więcej niż te 30PLN. Poza tym możesz to dać w rotator.

A traffic z wartościowych serwisów jest przeciez ograniczony

Dokładnie, to nie jakiś tam spam co się w 5 minut stawia tylko wartościowy serwis.

Skoro nic nie rozumiem to mi wyjaśnij na przykład to jak się ma filtr do tego, według ciebie przy spadku odwiedzin tylko zyski z adsense spadają a z innych reklam nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj mój pierwszy post, i pozostałe,

napisałem, aby zgodził się na %:P te 30zł to żadne pieniądze, i nie z tego powodu ma współpracować, ale sprawdzić, czy faktycznie wygeneruje jakąś sprzedaż i zarobi z %! jeżeli nie to sobie daruje i szuka czegoś innego, i ma na uwadze, że jego użytkownicy na stronie o łamigłówkach nie są zainteresowani zakupem gier planszowych...

30PLN+"wielka niewiadoma"

po miesiącu, czy tygodniach będzie już faktem, a nie wielką niewiadomą... taka sama niewiadoma jak przy wstawianiu Google Adsense, czy innych reklam...

Ja przedstawiłem jakim sposobem można zarobić 300PLN/miesiąc i 500pln/miesiąc przy odrobinie pracy / szczęścia

a jesteś na 100% pewny?! że taki mały boks Adsense w tym miejscu da takie dochody? zapewne nie, ale łatwo i warto sprawdzić ile strona zarabia?

no więc...

chodzi o to, aby się nie wypinał na każdą propozycję, która mu na początku nie pasuje, a sprawdził (choćby przez tydzień, czy dwa) ile z danej współpracy może dochodu uzyskać... Adsense też ma lipne stawki, grosze za kliknięcie... a sklep za to przedają produktu za kilkadziesiąt-kilkaset złotych...

według ciebie przy spadku odwiedzin tylko zyski z adsense spadają a z innych reklam nie

gdzie napisałem, że przy spadku ruchu spadają TYLKO zarobki z AdSense, a inne nie?!?!

zrozum, że jeżeli jest strona oparta w 90% o ruch z Google i ma zamiar zarabiać to niech to robi jak najszybciej! czy to Adsense, czy inne PP! Google może w dnia na dzień z różnych powodów ograniczyć ten ruch i wtedy nawet 30zł na miesiąc nikt nie zapłaci... przy monopolu Google serwis stopi na miękkim gruncie...

dyskusja nie ma sensu, niepotrzebnie odpisuje, wyciągasz z postów tylko fragmenty, nie czytasz całości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem, że z powodu 30PLN ma nie współpracować, tylko nie gdzić się na 3 miesięczną współpracę bez możliwości rezygnacji. Wstawiasz PP, czekasz tydzień, jest OK = zostawiasz. Jest syf - wstawiasz inne PP, czekasz tydzień. Powtarzasz operację cotygodniowo do osiągnięcia efektu.

po miesiącu, czy tygodniach będzie już faktem, a nie wielką niewiadomą... taka sama niewiadoma jak przy wstawianiu Google Adsense, czy innych reklam...

Po prostu chodziło mi o to, że jak się nie sprawdzi AdSense/PP to go wyrzuci po tygodniu a nie będzie musiał czekać 3 miesiące... Jak się zgadzasz na 3 miechy to nie ma siły. Musisz to 3 miechy trzymać. I zgodzenie się na taką głodową stawkę i trzymanie tego 3 miesiące byłoby głupotą.

a jesteś na 100% pewny?! że taki mały boks Adsense w tym miejscu da takie dochody?

Piszę na swoim przykładzie :] Pewny nie jestem. Raczej wstawiłbym full banner adsense pod menu rotowany z jakimiś PP: Ads>>PP :P

bedziesz wiedział ile jest twoja reklama naprawde warta

Nie róbcie z gościa jelenia, co za taką "wiedzę" kupi? Serwować reklamę przez 3 miechy, żeby dowiedzieć się ile jest warta? To lepiej wstawić tam adsense, dowiesz się ile jest warta w tydzień.

Pamiętaj chytry dwa razy traci.

Ciekawe co można stracić na dopasowaniu reklam pod swoją witrynę i co w tym chytrego. Do tamtego PP zawsze się można zapisać. 30PLN to żadne pieniądze, tyle za link możesz dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedziesz wiedział ile jest twoja reklama naprawde warta

Nie róbcie z gościa jelenia, co za taką "wiedzę" kupi? Serwować reklamę przez 3 miechy, żeby dowiedzieć się ile jest warta? To lepiej wstawić tam adsense, dowiesz się ile jest warta w tydzień.

Pamiętaj chytry dwa razy traci.

Ciekawe co można stracić na dopasowaniu reklam pod swoją witrynę i co w tym chytrego. Do tamtego PP zawsze się można zapisać. 30PLN to żadne pieniądze, tyle za link możesz dostać.

A na jakiej podstawie ma sie cenić, na tym co mu napisali na forum o cenach z kosmosu?

Chyba lepiej spróbować i być pewnym niz stracić reklamodawcę.

Źle podchodzicie do sprawy bo ja wolałbym dać mniejszą cenę i przyciagnąć większą ilość reklamodawców niż nie mieć żadnego i żyć w świadomości że byłem twardy.

Wy to byście chcieli robić odrazu interesy jak Kulczyk.

Ja bym zaczął od tego bo pieniądz to nie wszystko, dzięki jednemu reklamodawcy możesz pozyskać kilku i wtedy robić normalny pieniądz ale nie wszyscy to rozumieją później płacząc że bankrutują bo swoje biznesplany oparli tylko o AS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lolki: widzę, że wiele osób na forum chciałoby wszystko za darmo. Nie da się przyciągnąć "wielu" reklamodawców bez zaśmiecania strony badziewiem. Ja wolałbym mieć jednego porządnego reklamodawcę za 400pln/m niż pakować się w długoterminowe "umowy" za parę złotych i zamieniać witrynę w śmietnik... za tyle samo.

Jak sam się nie cenisz i się nie szanujesz to inni tym bardziej nie będą tego robić. Z resztą wiele razy to przerabiałem. Dajmy na to projekt IT który zajął 2 lata wieloosobowego zespołu ludzie tu "wyceniali" na 5000PLN :) Takie życzeniowe myślenie, bo wielu tutaj ma firmy i każdy jeleń któremu wmówią, że jego czas czy witryna jest nic nie warta to dla nich dodatkowy zysk ;)

A na jakiej podstawie ma sie cenić, na tym co mu napisali na forum o cenach z kosmosu?

Nie z kosmosu tylko z mojej słabo zoptymalizowanej pod reklamy witryny. 300 PLN za 260k wyświetleń to cena z kosmosu? Zobacz sobie na jakąkolwiek witrynę która ma jawny cennik reklam. Potem zobaczysz, że ta niby "cena z kosmosu" to jednak dość mało. Podaj przykład witryny, która oferuje wstawienie bannera na nie-spamie za 1 PLN /1000 wyświetleń ... potem możemy rozmawiać o cenach z kosmosu.

bo swoje biznesplany oparli tylko o AS.

Jak adsense nie działa to się go usuwa i wstawia co innego. Proste. To jaka firma upadła przez wstawienie adsensa, jeśli można wiedzieć :P

Ja bym zaczął od tego bo pieniądz to nie wszystko, dzięki jednemu reklamodawcy możesz pozyskać kilku i wtedy robić normalny pieniądz ale nie wszyscy to rozumieją później płacząc że bankrutują bo swoje biznesplany oparli tylko o AS.

To standardowy kit wciskany przez pracodawców / reklamodawców. "Jacy my biedni", poczekaj miesiąc, dwa, rok... a jak już poczekasz to cię w końcu olewają bo zawsze się znajdzie nowy frajer ;)

Ja to widzę tak, że pierwsze ludzie pakują się w taki dół a później jest płacz, że "kasy ni ma a w kraju bida". Szefo jeździ nowym mercedesem a pracownicy i kontrahenci "czekają na lepsze czasy" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lolki: widzę, że wiele osób na forum chciałoby wszystko za darmo. Nie da się przyciągnąć "wielu" reklamodawców bez zaśmiecania strony badziewiem. Ja wolałbym mieć jednego porządnego reklamodawcę za 400pln/m niż pakować się w długoterminowe "umowy" za parę złotych i zamieniać witrynę w śmietnik... za tyle samo.

Oczywiście że by każdy chciał jednego i wcale nie trzeba śmiecić strony aby zarobić.

Podchodzisz do tego źle i nie rozumiesz intencji postu Kaviorka i mojego.

My nie chcemy robić coś za darmo tylko na początek chcemy poznać wartośc reklamy.

Odnosnie cenienia się to możesz się cenić i są też prawa rynku.

Np. mając poloneza ile kasy w niego władowałeś i myślisz że ktoś go od ciebie kupi bo włozyłes w niego 5 razy więcej niż jego cena rynkowa?

Oczywiście możesz próbować go za tyle sprzedać bo sobie powiesz że wolisz nie mieć nic niż sprzedać za groszę.

A na jakiej podstawie ma sie cenić, na tym co mu napisali na forum o cenach z kosmosu?

Nie z kosmosu tylko z mojej słabo zoptymalizowanej pod reklamy witryny. 300 PLN za 260k wyświetleń to cena z kosmosu? Zobacz sobie na jakąkolwiek witrynę która ma jawny cennik reklam. Potem zobaczysz, że ta niby "cena z kosmosu" to jednak dość mało. Podaj przykład witryny, która oferuje wstawienie bannera na nie-spamie za 1 PLN /1000 wyświetleń ... potem możemy rozmawiać o cenach z kosmosu.

Prosze bardzo.

Reklama na stronie webhelpu banner 468x60px na górze, nie mały banerek jak ten i nie z boku - cena od 2zł za 1000 wyświetleń, powyżej 1mln odsłon cena spada do 1zł.

bo swoje biznesplany oparli tylko o AS.

Jak adsense nie działa to się go usuwa i wstawia co innego. Proste. To jaka firma upadła przez wstawienie adsensa, jeśli można wiedzieć :P

Nie pisałem o firmach ale to bez różnicy, każdy lub każda by upadła która dostała by bana a wiemy że są osoby które opierają swoje budżety tylko o AS.

Ja to widzę tak, że pierwsze ludzie pakują się w taki dół a później jest płacz, że "kasy ni ma a w kraju bida". Szefo jeździ nowym mercedesem a pracownicy i kontrahenci "czekają na lepsze czasy" :D

No własnie w Polsce ludzie prezentują Twóje podejście, nie będę robił za 3000 bo woli iść na zasiłek i robić fuchy na czarno :)

Do tego popłakac jak w kraju jest źle.

Tak wogóle to nie ma co się sprzeczać.

Autorowi życze aby wyciagnął jak najwięcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za komentarze. Czytałem wszystko na bieżąco. No i mam większy mętlik w głowie niż miałem, bo sam nie wiem czego chcę. Czy zamienić serwis w maszynkę do zarabiania, czy poczekać jeszcze może z pół roku, albo rok na rozwój i dopiero wtedy powoli wprowadzać reklamy. W mojej ocenie serwis dopiero nabiera masy krytycznej i boję się odpływu użytkowników, zwłaszcza tych starszych, którzy odwiedzają serwis często i są siłą napędową i sensem, dla którego tworzę w ogóle tę stronę. To po prostu fajni ludzi i boję się ich utraty i tego że serwis zacznie się "staczać" :-)

Stronę tworzę, bo lubię tworzyć. Miałem świadomość, że to niszowy temat i że z reklam dużo pieniędzy nie będzie nigdy. Gdybym był młody i bez pracy to pewnie bym się skusił na ofertę 100 zł za 3 miesiące, ale mam "normalną" pracę i takie pieniądze jakoś mnie nie kuszą, żeby wstawiać reklamę na stronę. (Zatankowanie samochodu kosztuje teraz 200 zł :-)

Zaproponuję im chyba większą kwotę i zapytam jakie chcieliby mieć ewentualnie statystyki, żeby się na tę kwotę zgodzić. Jak się serwis rozwinie i osiągnę zadowalające ich statystyki to wtedy mógłbym wrócić do rozmowy z nimi o reklamie na stronie.

Myślałem już od jakiegoś czasu o AdSense, ale wydaje mi się, że większość użytkowników mojego serwisu to ludzie świadomi tego gdzie klikają (większość zagadek jest trudnych więc selekcja jest naturalna). Nie mam też za bardzo pomysłu, gdzie te reklamy AdSense miałbym wstawić. Jakoś mi nigdzie nie pasują, żeby nie zaśmiecały, a jak będą za bardzo zaśmiecać to zirytują stałych bywalców.

Przeczytałem też wiele wątków z tego forum o agencjach reklamowych i widzę, że nie jest tak dobrze, jakby wynikało z cenników :-) 1, czy 2 złote za 1000 odsłon i to jeszcze z filtrem na użytkownika nie daje jakiś sensownych zarobków z moimi statystykami strony i do tego pewnie by mnie w ogóle nie przyjęli, bo za mały gracz ze mnie.

Myślę też o tym programie partnerskim w rebel.pl i zastanawiam się, czy z tego byłoby więcej, czy po prostu proponować im stała kwotę za miesiąc wyświetlania reklamy. Jakbym był w programie partnerskim to pewnie bym ich bardziej promował, reklamował i zachęcał użytkowników do zakupów. Tylko boję się, że z chęci jeszcze większego zysku zabrnę za daleko i stanę się nachalny i zniechęcający.

Myślałem też, żeby im zaproponować jakiś krótki artykuł sponsorowany z logiem ich firmy. Użytkownicy mnie znają więc może lepiej przyjmą reklamę i coś kupią jak napiszę parę dobrych zdań o firmie. Widziałem ostatnio takie krótkie wzmianki o reklamowanych firmach na blogach. Na blogu każdy zna autora, więc taka reklama ma pewnie oddziaływanie. Tutaj też mnie znają, bo jestem autorem zagadek, administratorem serwisu, rozwiązuję zagadki innych użytkowników, czy udzielam się na forum.

Sam nie wiem jeszcze jaką zaproponuję im stawkę. Może faktycznie coś ok. 100 zł za miesiąc. Jak się zgodzą to dobrze, a jak nie to też dobrze, bo za mniej to jakoś szkoda mi strony. Może zaproponuję im wyłączność na jakiś czas.

Zastanawiam się, czy taki serwis tematyczny z zagadkami i łamigłówkami może skłaniać ludzi do zakupów gier i łamigłówek. Taki serwis na przykład z monetami to myślę, że skłania ludzi do zakupu monet. Ludzie pooglądają ładne monety i potem chcieliby coś kupić. A u mnie to porozwiązują zagadki i co dalej? Już się nabawili, więc czy będą chcieli kupić jeszcze jakąś grę, czy łamigłówkę do zabawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób jak uważasz.

W Twojej sytuacji zaproponuj im wiekszą cenę może się zgodzą, może nie.

Co do reklam to myslę że reklama w serwisie dobrze wpasowana nie zaszkodzi tym bardziej że jak piszesz twoi użytkownicy to ludzie świadomi więc zrozumieją że strona musi się z czegoś utrzymywać.

Co do Twoich ostatnich pytań:

Zastanawiam się, czy taki serwis tematyczny z zagadkami i łamigłówkami może skłaniać ludzi do zakupów gier i łamigłówek

gdyby tak nie było to by nie zgłaszał się do Ciebie reklamodawca.

Masz idealną grupę docelową więc reklama na Twojej stronie to dla nich idealna sprawa.

Możesz z nimi współpracować na wiele sposobów wymienionych już w tym wątku.

Daj reklamę, mogą objąć stronę patronatem, mogą być sponsorami nagród w konkursie czy np. umów się ze sklepem na jakąś akcję promocyjną.

Np kto przy zakupie poda jakieś hasło związane z Twoja stroną otrzyma 5 czy ileś tam % zniżki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My nie chcemy robić coś za darmo tylko na początek chcemy poznać wartośc reklamy.

Trzymać coś co praktycznie nie przynosi zysków na stronie przez 3 miesiące to "robota za darmo". Jak już pisałem "wartość" reklamy można poznać w tydzień.

Np. mając poloneza ile kasy w niego władowałeś i myślisz że ktoś go od ciebie[...]

To bezsensowne porównanie bo proponuję cenę z "najniższej" półki. 1PLN /1000. Na webhelp za tyle można hurtowo kupić, ok. Ale nie jest to jedyna reklama na stronie. I ma dużo mniejszą wartość IMO bo to mały banner zaraz nad pełnym bannerem który przyciąga wzrok.

No własnie w Polsce ludzie prezentują Twóje podejście, nie będę robił za 3000 bo woli iść na zasiłek i robić fuchy na czarno

Rozmawiamy o 30 PLN :P

Nie miałem okazji dokończyć myśli, więc mały edit: to może twoje podejście. Moje podejście jest takie, że dzień ma 24 godziny a na stronie jest kilka miejsc na reklamy więc trzeba rozsądnie dobierać ludzi z którymi się robi interesy. Ja przerabiałem te niemal uświęcone bzdety o wielkich pieniądzach, za dzień, dwa, miesiąc, okazjach, umowach w przyszłości a w sumie to nigdy. Każdy pracodawca coś podobnego powtarza jak mantrę. "Panie bida", "recesja", "za miesiąc/jak się firma rozwinie" ;) Teraz mogę się z tego śmiać. Wy do tego z Kaviorkiem dorabiacie jakąś chorą ideologię, dbałość o reklamodawcę (jakby on nie mógł sam o siebie zadbać), "testy wartości", złe google, zasiłki, ogólnie cuda na kiju a do tematu zarobków z reklam ma się to jak pięść do oka. Negocjacje nazywacie cwaniactwem a najniższą możliwą cenę reklamy - ceną z kosmosu ;) Z wami to by nawet onet wywinął bankruta bo byście sprzedali jego półroczny potencjał reklamowy za cenę z kosmosu 1000 złotych, żeby sprawdzić "ile jest wart" :D

Adix ma tutaj dobre podejście bo za 30PLN robić wiochę na stronie... (no jakby nie było reklama to jednak wiocha, internauci tego nie lubią). No i ja to rozumiem, bo jak coś robię to dla użytkowników a nie żeby swoją ciężką pracę rozmieiać na paczkę fajek. I myślę, że większość ludzi która pracuje myśli podobnie. No może z wyjątkiem pokemonów bo każdy się cieszy kiedy może zarobić "pierwsze 5 złotych" i się pochwalić ojcu albo dziewczynie że za całe 5 PLNów duża firma chce u niego rzucić reklamy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności