Skocz do zawartości

umowa podpisana przez nieletnich?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem 17 latkiem i mam potrzebę podpisania umowy (dokładnie to ja unowocześniam stronę, daje serwer, w zamian chce reklamy na niej). I Pani chciała by to mieć na piśmie...

Czy jako 17 latek normalnie mogę takową umowę podpisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli, tak jak pisał lbt umowa będzie "tak po prostu" między tobą, a kimś z kim podpisujesz umowę to nie problemu.

Sprawa może się skomplikować w przypadku normalnej umowy o dzieło. Tam będzie potrzebny US w którym się rozliczasz i NIP...chyba, że już go masz to wtedy też możesz spokojnie (tak mi się wydaje) umowę podpisywać.

Unikalnatreść.pl - bo wartościowy content to podstawa!

Skuteczny SEO Copywriting!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodeks Cywilny

Art. 11. Pełną zdolność do czynności prawnych nabywa się z chwilą uzyskania pełnoletności.

Art. 12. Nie mają zdolności do czynności prawnych osoby, które nie ukończyły lat trzynastu, oraz osoby ubezwłasnowolnione całkowicie.

w twoim przypadku

Art. 18. § 1. Ważność umowy, która została zawarta przez osobę ograniczoną w zdolności do czynności prawnych bez wymaganej zgody przedstawiciela ustawowego, zależy od potwierdzenia umowy przez tego przedstawiciela.

Tak wiec twoją umowę moze potwierdzić opiekun ustaowy np mama, tata etc ...

Co do umowy o dzieło jak miałeś 13 lat

Art. 12. Nie mają zdolności do czynności prawnych osoby, które nie ukończyły lat trzynastu, oraz osoby ubezwłasnowolnione całkowicie.

Umowe o dzieło musiałby potwierdzić np rodzic (opiekun ustatwowy) lub zawrzec ją w twoim imieniu.

tak więc jeśli

Art. 19. Jeżeli osoba ograniczona w zdolności do czynności prawnych dokonała sama jednostronnej czynności prawnej, do której ustawa wymaga zgody przedstawiciela ustawowego, czynność jest nieważna

wiec umowa jest nieważna. wiec Ty nie mając zdolnosci do czynnosci prawnych, nie mając firmy nawet - nei możesz zawierac umów.

Poza tym przydałby się na sali prawnik.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie na różnych forach piszą, dlatego by obalić wszelkie mity: można mieć NIP, gdy skończy się 13 lat, ale..

jak wiadomo w Polsce niektórzy urzędnicy mają problemy z myśleniem... - najlepiej pójść do swoje urzędu i dowiedzieć się czy da rady wszystko normalnie załatwić.

Jeżeli nie wiesz czemu mój post jest taki, a nie inny to zajrzyj tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie na różnych forach piszą, dlatego by obalić wszelkie mity: można mieć NIP, gdy skończy się 13 lat, ale..

jak wiadomo w Polsce niektórzy urzędnicy mają problemy z myśleniem... - najlepiej pójść do swoje urzędu i dowiedzieć się czy da rady wszystko normalnie załatwić.

W sprawie NIPu urzędnicy nie sprawiają problemu. Ja otrzymałem NIP jeszcze przed 16 rokiem. No tylko, że ja miałem już podpisaną umowę o pracę...

Kredyty mieszkaniowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@panfajeczka> dlatego napisałem niektórzy. Ja też nie miałem problemów - nawet bez umowy o pracę, ale są miasta, w których są problemy. Nie powiesz mi raczej, że obskoczyłeś każdy urząd w Polsce? :)

Jeżeli nie wiesz czemu mój post jest taki, a nie inny to zajrzyj tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@panfajeczka> dlatego napisałem niektórzy. Ja też nie miałem problemów - nawet bez umowy o pracę, ale są miasta, w których są problemy. Nie powiesz mi raczej, że obskoczyłeś każdy urząd w Polsce? :rolleyes:

Fakt, powinienem sformułować "nie powinni sprawiać problemu" bo co urząd to obyczaj :soczek: Ale nie róbmy off-topu.

Kredyty mieszkaniowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności