Skocz do zawartości

Legitymacja fotoreporterska


Buncol

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć !

Pewnie wielu z Was ma serwisy internetowe zarejestrowane jako redakcja. Moglibyście napisać w jaki sposób zdobyć legitymacje fotoreporterskie. Z racji tego, że jeżdzę po wielu imprezach i nie zawsze mam dobre miejsce na zrobienie zdjęć. Dlatego chciałbym załatwić sobie taką legitymację, tylko nie bardzo wiem jak. Dzięki niej można dużo łatwiej otrzymać akredytację FOTO na daną imprezę.

Próbowałem w lokalnej prasie ale nic nie pomogło :/

Z góry dzięki za jakieś wskazówki

Pozdrawiam

Marcin

Fotografia ślubna: www.marcindrechna.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz drukarkę i drukujesz sobie legitkę jaką chcesz :P Później zgłaszasz się na imprezę jako prasa i podajesz, że jesteś fotoreporterem z serwisu xxxx.pl :)

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale niektórzy tu pieprzą głupoty. Jak mam serwis to mogę sobie zrobić legitymację prasową. Ja Ci mogę powiedzieć z doświadczenia jak to wygląda. Kiedyś pisałem w internetowym zinie SS-NG - normalnie zrobiliśmy legitymację naszego serwisu i się wysyłało do organizatora danej imprezy wniosek żeby nam przysłał wejściówki dla dziennikarzy - nikt nie odmawiał.

Mój kumpel interesuje się fotografiką i ma bloga i też sobie ostatnio zrobił legitkę. Jak są jakieś imprezy w mieście to pisze, do organizatorów, że jest fotoreporterem z danej strony i żeby mu dali akredytację i bez problemu dają. Dla nich to jest promocja, bo on zamieści fotki, a ich jedno miejsce nie zbawi. Problem może się pojawić tylko przy dużych imprezach, ale to tego i tak nie przeskoczysz, bo wtedy jak mają ograniczoną liczbę miejsc dla prasy to biorą tych najbardziej znanych.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co mówi Carnagge, sam mam legitkę serwisu zrobioną w photoshopie. Na większości imprez i tak rozdają swoje identyfikatory dla mediów, gotowa legitka ułatwia Ci jednak ich zdobycie - czasami udaje się załatwić wstęp z miejsca, bez wcześniejszego zgłaszania. A problemów z prawem nie powinieneś mieć, my na swoich mamy klauzulę "do użytku wewnętrzego" (chociaż myślę, że to raczej dmuchanie na zimne) - a i tak nikt nie zwraca na to uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności