Skocz do zawartości

etyka w pozycjonowaniu i robienie zaplecza


magda90

Rekomendowane odpowiedzi

Xann mówisz masz:

https://www.gazetaprawna.pl/rss/

Wybieraj, który chcesz mają RSS. Teraz dokonaj cytatów większej części. W końcu RSS to wg Ciebie zgoga na cytowanie artykułu.

Pobieraj i umieść to w takich samych stronach jak umieszczasz do tej pory, nie rób lepszych czy wyjątków.

Czekamy na stronę z cytowaniem - cytowanie to zakres 10-30% treści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

error

To trochę tak, jakbym kupił sobie nadajnik telewizyjny, nagrywał filmy na video i puszczał to przez ten nadajnik po to, żeby oglądać sobie na telewizorze w innym pokoju.

Nie wiem czy mam już się bać czy co bo jak tak mam w domu żeby kabli nie ciągnąc. Mało tego z mojego nadajnika na pewno kilkunastu jak nie set sąsiadów może odbierać to co puszczam właśnie u siebie. Czy jutro wpadną do mnie "kominiarze" ;)

Z drugiej strony nie trzeba żadnych sądów czy innych kombinacji bo jeden mail do hostingu i taki "czytnik" w trybie natychmiastowym wylatuje z serwera.

Na jakie to podstawie hosting miał by to usunąć??

Pobieraj i umieść to w takich samych stronach jak umieszczasz do tej pory, nie rób lepszych czy wyjątków.

Normalnie szookująca wypowiedz :lol2:

Nie musisz za każdym razem przeglądać kilkunastu, czy nawet kilkudziesięciu swoich ulubionych stron WWW w poszukiwaniu interesujących treści - teraz wszystkie ich spisy wraz z nagłówkami ściągną się automatycznie do jednego programu, zwanego czytnikiem RSS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mam już się bać czy co bo jak tak mam w domu żeby kabli nie ciągnąc. Mało tego z mojego nadajnika na pewno kilkunastu jak nie set sąsiadów może odbierać to co puszczam właśnie u siebie. Czy jutro wpadną do mnie "kominiarze" :D

Jeżeli będziesz miał nadajnik o zasięgu ogólnopolskim to się gości będziesz mógł spodziewać.

logosc.png

Nowa odsłona systemu!!! --- Radek Kubera na G+.--- Mój blog: radek.kubera.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xann przeczytaj moje posty - ja zgadzam się z tym, że RSS jest po to, żeby treści wystawione przez RSS publikować dalej. Ale nie zgadzam się z Twoim "kruczkiem" że to twój prywatny czytnik.

logosc.png

Nowa odsłona systemu!!! --- Radek Kubera na G+.--- Mój blog: radek.kubera.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xann, musisz zaczekać aż naprodukuję na jakiejś fajnej stronie trochę tekstu i udostępnię RSS, będę o tym pamiętał!

Mówiąc szczerze możesz spróbować również stąd: https://feeds.feedburner.com/gniotek

ale przez googlowego moje przejść bez echa. Sprawdzimy :D

Mhm... tęskniłem?

Jeżeli szukasz kogoś, kto zrobi profesjonalne zdjęcia, to zapraszam! Fotografia Produktowa - klik klik!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakie to podstawie hosting miał by to usunąć??

Założyłem, że osoba która się upiera, że tekstu z RSS-ów może sobie używać "jak swojego" po interwencji usługodawcy odmówi usunięcia kanału. W takim wypadku jeśli masz hosting w US/EU z dużym prawdopodobieństwem strona zostanie usunięta za łamanie praw autorskich.

Poza tym jak tak nie da rady, to w regulaminie zawsze jest napisane czego na witrynach być nie może. Jaki to problem podesłać robotowi jakąś "fotkę", zaspamować stronę czy zrobić prosty DoS? Jak wydawca nie chce to bez pomocy sądu, hostingu czy kogokolwiek w 2 minuty "czytnik" ;) może mieć ogromne problemy.

Ogólnie dziwią mnie oba podejścia oby stron. Z jednej strony tych którzy chcą tysiąc złotych za każdą linijkę którą ktoś opublikuje bez zezwolenia a z drugiej osoby które się upierają że będą zrzynać czyjąś pracę nawet jak autor żąda usunięcia.

cały czas wam przypominam ze autor wyraża zgode na publikowanie treśc w czytniku RSS
Xann piszesz, że jakoby ten kto umieszcza na stronie RSSy dawał zgodę na dowolne wykorzystanie tekstu z tych RSSów, np. w celach komercyjnych. Dla stawiania spamów za darmo, etc.
jeszcze raz ci powiem bo widzie że nie zrozumiałeś, nie sztuką jest zrobić spam z kanałów RSS szutką jest zrobić portal zgodnie z prawem, jak tego nie umiesz nie wiesz jak to już nie mój ból.

Piszesz, że autor daje zgodę na publikacje treści przez umieszczanie RSSów, jak ja twierdzę, że żadnej zgody nie daje... dlatego nie rozumiem :) Strasznie pogmatwana ta twoja logika :)

Nawet jeśli przyjąć tak absurdalne stwierdzenie, że otworzenie kanału w czytniku to publikacja - to nie znaczy, że masz prawo do publikacji. Tak samo jak z książkami, to, że autor dał komuś zgodę na publikację nie oznacza, że teraz ty możesz sobie zrobić ksero i stanąć na bazarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to ja mam w takim razie pytanie: czy te wszystkie portale na allegro ktore sie samoaktualizuja i sa zbudowane na kanalach RSS, kradna tresc i sa tak samo nie legalne?? to w takim razie dlaczego goscie tak bezkarnie sprzedawaja takie cos??

czytaj uwaznie, oni sprzedaja tylko 'narzedzie zbrodni' a to kto i jak tego uzyje to juz jego sprawa, gdzies tam byl przyklad z producentem nozy, ze mialby niby odpowiadac za kazdego zasztyletowanego/zamordowanego tylko dlatego ze produkuje niebezpieczne narzedzie

Wedding Photography Edinburgh

Artykularnia - skrobnij coś i opublikuj

UK Websites Directory - UK Only

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xann mówisz masz:

https://www.gazetaprawna.pl/rss/

Wybieraj, który chcesz mają RSS. Teraz dokonaj cytatów większej części. W końcu RSS to wg Ciebie zgoga na cytowanie artykułu.

Cienki lolek z Ciebie skoro się zasłaniasz kimś , podaj swój RSS i się spotkamy w sądzie bo jedynie co potrafisz to krzyczeć z ostatniego rzędu

gazety prawnej mój internetowy czytnik RSS nie czyta, szkoda ale czyta IDG.pl proszę https://www.informacje.e-polskie-miasta.pl/

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xann nie będę schodził do Twojego niskiego poziomu ale

1. Narazie to Ty upierasz się, że można a gdy przedstawiłem Ci to pobieraj z Gazeta Prawna treści i powołuj się na prawo cytatu tak jak to robisz w przypadku innych serwisów.

2. Nie czuje potrzeby i nie mam czasu na taką dzieciinadę jak uskuteczniasz, jednak wskazałem Ci rywala to podkuliłeś ogon i znów palisz głupa.

3. Ty udowodnij swoją teze a nie wymagaj biegania po sądach od innych użytkowników

Na chwilę obecną okazałeś się zastraszonym dzieciakiem, który swoje filozofie potrafi przedstawiać tylko pewnej grupie użytkowników. Oj Ty biedny Twój prywatny czytnik nie czyta Gazety Prawnej, to sobie dopisz funkcję parsowania za pomocą curla i już będzie czytał. Rss posiadają co wg Ciebie oznacza, zgodę na reemisję tekstu na innych serwisach.

Zwróć uwagę, że napisałem tą propozycję dużo wcześniej, Ty jak zawsze udajesz, że nie widzisz a później odwracasz kota ogonem.

Napiszę więc jeszcze raz, jeżeli jest tak jak piszesz to pobieraj treści z Gazeta Prawna. Obawiać się nie musisz bo przecież masz racje, żaden użytkownik nie straci czasu bo ewentualnie będzie się przyglądał wygranej Xanna z Inforem.

Masz chociaż drobinę honoru, odwagi czy tylko potrafisz pisać dla pisania a samemu nie zrobiźć nic by udowodnić swoje tezy.

Xann czekamy więc albo wyjdzie, że nie masz racji i się boisz.

Ps. Do modów i adminów. Post napisany na poziomie rozmówcy z użyciem tonu i słów jakimi porozumiewa się rozmówca. Z uwagi, że w przypadku Xanna jest to forma dopuszczona uznałem iż jest ona ogólnie dostępna dla użytkowników. Choć nie zniżam się do poziomu wyzwisk przy braku argumentów jak to robi użytkownik Xann.

-----------

edycja - literówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę więc jeszcze raz, jeżeli jest tak jak piszesz to pobieraj treści z Gazeta Prawna.

Przecież ci pisze ze jego narzędzie nie czyta tego. Może to jego jakaś tak wymówka jest nie wiem.

Jeśli to jest wymówka to podeślij mu narzędzie co będzie działać i wtedy już na pewno nie będzie maił problemu żeby postawić taki rss, a tak się wykręcać i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności