Skocz do zawartości

GotLink.pl


gotlink.pl

Rekomendowane odpowiedzi

szczerze, na poczatku nie wierzylem, ze macie cien szansy konkurowac z weblinkiem i seo.net'em ale dobrze ze sie pomylilem.

seoneta gotlink pokonal co widac na rynku cenowym, do eweblinka to jeszcze zostalo mu troche, gdyby gotlink sie skupil na jakosci stron a nie ilosci mialby szanse.

no i wpadka z glosowaniem kladzie sie cieniem na wiarygodnosci systemu co tez ma znaczenie w wyscigu zbrojen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle, że nawet admin PiO oficialnie powiedział, zę większość ostatnich głosów są fałszywymi.

Admin PiO robi wiele rzeczy których by nie wypadało robić a co do uczciwości może przypomnijmy manipulacje w 2008 roku:

Radzę nie sugerować się taką ankietą bo widać że komuś bardzo zależy żeby weblink wygrał znaczącą ilością głosów. Kiedy jakiś czas temu patrzyłem na wyniki ankiety to cała czołowa trójka miała po 60-kilka głosów. Teraz widać że przybyło weblinkowi jakieś 40 głosów, a pozostałej dwójce praktycznie nic. Jeśli chce się robić poważną ankietę to powinno się nie brać pod głosów użytkowników dopiero co zarejestrowanych.

A oto ciekawe podsumowanie manipulacji:

https://www.forum.optymalizacja.com/index.p...st&p=632184

Dlatego uczciwą i obiektywną wypowiedzią jest stwierdzenie:

Wygrany w tej ankiecie ma takie samo prawo do głoszenia zwycięstwa jak wcześniejsi zwycięzcy (z poprzednich lat). Sposób głosowania nie zmienił się w tym czasie.

https://www.forum.optymalizacja.com/index.p...st&p=631315

@cinek60 - zapomniałeś hasła do głównego konta czy obecnie na tym tez zbierasz 10k postów?

@luq - o manipulacji można mówić w Twoim przypadku gdyż jak zauważyłeś wykres kołowy przedstawia bardzo małe ilości które są opisane jako poszczególne PR - dodanie danych z ilością ponad 100k skutkowałoby tym że wykres stałby się nieczytelny - i chyba to rozumiesz bo każdy kto zna się na proporcjach to widzi - nawet nie ma rozbicia na Pr=4, Pr=5, Pr=6 mimo że i takie serwisy znajdują się w systemie - tym bardziej zauważ że w podsumowaniu statystyk nic o tym nie wspominaliśmy tym bardziej Twoja uwaga jest zaskakująca.

@zoozool - czym innym jest taka ankieta która była fałszowana w 2008 (wtedy admin nie zabierał na ten temat głosu) a czym innym jest bycie największym systemem - i tu już nie chodzi nawet o ilość domen czy site, ale o popularność linkowania systemem - chyba przyznasz że jeśli porównać system z symboliczną ilością 130k linków do takiego z kilkoma milionami to już można uznawać się za lidera?

Edytowane przez gotlink.pl

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów i 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Admin PiO robi wiele rzeczy których by nie wypadało robić a co do uczciwości może przypomnijmy manipulacje w 2008 roku:

@gotlink - odwracasz kota ogonem, piszę że cieniem leży na was ostatnie głosowanie a Ty odpowiadasz i co z tego dwa lata temu też sfałszowali ankietę ale zobaczmy fakty:

Podaje to co napisał admin forum PIO w oficjalnym stanowisku:

Z danych które mamy jednak widać, że wynik ankiety z wiarygodnością nie ma wiele wspólnego.

Ty natomiast piszesz co "jakiś" użytkownik linkme napisał o wyimaginowanej manipulacji.

Na pewno zauważysz że administrator tam nie podważyli wiarygodności głosowania czego nie możesz powiedzieć w ostatniej ankiecie.

Jak już powiedziałem na początku jesteś mistrzem odwracania kota ogonem

Ktoś pokazuje wasze bolączki a wy od razu go atakujecie, jakie to miłe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam paszport polsatu i byłem w legolandzie wczoraj.

Czy Wam się nie nudzą te przepychanki o nic nie znaczącą ankietę? Przecież każdy szanujący się pozycjoner, jak to kiedyś napisał Gielo, robi testy, testy i jeszcze raz testy i wie, który system ma lepszy stosunek jakość/cena i tam wykupuje/zdobywa pkt.

Gotlink napisał przecież, że uważa swój system za najlepszy nie tylko dlatego, że ankieta tak pokazała, tylko dlatego, że świadczą o tym statystyki.

osiągnęliśmy wspólnie sukces stając się liderem pośród swl - co pokazała nie tylko ankieta, ale również statystyki systemu:

Dajcie sobie po razie i weźcie się za pracę, bo macie zdecydowanie za dużo czasu i coraz ciężej się czyta to i tak trudne do czytania forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cineczku, skup się i zastanów, na czym polegało podsumowanie 1,5 rocznie działalności systemu.

O ankiecie dyskutuj sobie w miejscu do tego przeznaczonym lub na stronie swojego mocodawcy, bo tutaj Twoje bolączki nas nie interesują.

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów i 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cinek60 przeczytaj cały post admina, sprawa miała być wyjasniona, jest? nie jest? a może wiesz? nie? zwycięzcą za 2009 jest got i nic na to nie poradzisz... zasady w ankiecie się nie zmieniły od czasu kiedy to poraz pierwszy została ona zrobiona ;)

Co do nieznaczącej ankiety, dla mnie ona znaczy tyle co nic, a moze i mniej, ale są zapewne osoby, którym chce / chiało by się promowac system: uznany za najlepszy SWL w 2009 przez userów PiO ;)

Edytowane przez zakręcony

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie prośby użytkownika:

"Po kilku dniach korzystania z API widzę że przydałoby się kilka nowych metod do udostępnienia:

- usunięcie wszystkich linków w obrębie danej grupy z pozostawieniem grupy i jej punktów bez zmian - czyli takie wyczyszczenie jej zawartości.

- edycja grupy: głównie chodzi o ilość przydzielonych do niej punktów - po to aby uwzględnić ilość punktów przydzielonych w grupie do ilości linków, które się w niej znajdują

- usunięcie wielu linków jednym zapytaniem - nie byłoby z tym problemu gdyby nie odstęp 10s pomiedzy zapytaniami"

Sugestie zostały wdrożone i obecnie jest do dyspozycji:

...

* 4. Pobieranie danych

* 4.1. Pobieranie danych o linkach

* 4.2. Pobieranie danych o grupach

* 4.3. Pobieranie danych o stronach

* 4.4. Pobieranie danych o przelewach

* 4.5. Pobieranie danych o koncie

* 5. Dodawanie

* 5.1. Dodawanie linków

* 5.2. Dodawanie grup

* 6. Usuwanie

* 6.1. Usuwanie linków

* 6.2. Usuwanie grup linków

* 6.3. Usuwanie wszystkich linków z grupy

* 7. Edycja

* 7.1. Edycja grupy

https://www.gotlink.pl/gotlink-api/

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów i 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie przypomniała się pewna sprawa nurtująca mnie już kilka miesięcy temu. To przycinanie punktów gdy jest więcej niż 30 subdomen.

Bo chyba - miało to tez w moim przypadku miejsce - OK, rozumiem te zasady... ALE wydaje mi się, że obecnie odbywa się to mniej więcej wg. takich reguł (hipotetycznie):

30 subdomen każda po 500 pkt.

35 subdomen i tu nastąpi przycięcie do np. 400 pkt. (ale przycinane są pkt. WSZYSTKICH subdomen, a nie tylko tych ponad 30sztuk).

I w efekcje w pierwszym przypadku mamy 15`000pkt. w drugim 14`000pkt.

Chciałbym wiedzieć, czy dobrze zauważyłem, że tak się to odbywa ? Nie mówię, tu o kwestii o ile jest przycinane, tylko o tym, że przycinane są wszystkie, a nie tylko "nadmiar" ponad 30 sztuk.

https://www.punktseo.pl/darmowe-bonusy/ << rozdaje: kody do katalogów firm, kody rabatowe, szablony ZennoPoster ! |---| Moje strony: https://www.s90.pl/pozycjonowanie/ | https://www.seo-stat.pl - zapraszam.                                                                                                                                                                                          

seo-stat-logo.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz nosa, bo od rana trwa aktualizacja... - i praktycznie odbywa się w taki sposób jaki opisałeś. W efekcie ostatecznym na styku progów ilościowych punktacja będzie wyglądała tak jak przedstawiłeś - natomiast na przestrzeni setek subdomen, po przekroczeniu kolejnych progów punktacja wygląda mniej więcej tak: 1 - subdomena, 500pkt; 50 - subdomen, 300pkt, 150 - subdomen, 250pkt - oczywiście kalkulacja jest tak zrobiona aby nie było sytuacji w której za 300 subdomen otrzymamy mniej punktów niż za 200 - ale średnio przedstawia się w ten sposób że wzrost ilości subdomen z 50 do 150 tj o 200%, skutkuje wzrostem punktacji o 140%... - wartości tutaj przedstawione są tylko przykładami.

Uwaga, w najbliższym czasie system rozpocznie zliczanie linków wychodzących na stronach systemowych co będzie wstępem do rozpoczęcia cięcia punktów na tzw. "farmach" - procesem będą objęte wszystkie domeny w systemie.

Na kontach trwa naliczanie nowego bonusu w systemie - długoterminowy bonus stażowy.

Bonus naliczany jest dla każdej domeny w systemie w ilości 1pkt za każdy dzień od dnia dodania jej do systemu.

Maksymalna jego wartość to 3000pkt czyli za okres 3000 dni ale nie więcej niż wartość Site.

Aktualizacja punktów następuje przy każdej aktualizacji Site. Bonus liczony jest od 1 października 2009 roku.

Pierwsze dopisanie punktów bonusowych następuje przy pierwszej aktualizacji Site, po 100 dniach od momentu dodania serwisu do systemu.

Celem bonusu jest zachęcenie do tworzenia stron "lepszych", takich których żywot nie ogranicza się tylko do 3-6 m-cy. Bonus stażowy jest dodatkiem dla tych wszystkich stron, które czasem utrzymania w indeksie google, udowadniają swoją wartość.

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów i 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W efekcie ostatecznym na styku progów ilościowych punktacja będzie wyglądała tak jak przedstawiłeś

to trochę kiepsko, mnie się kilka razy zdarzyło - że robiłem subdomen trochę więcej niż limit, bo wiadomo że nie wszystkie się zaindeksują - ale trochę głupio w takim razie wyjdzie, że dodanie 31 subdomen jest gorsze (puntkowo) niż dodanie 30. To mi się kojarzy z innym systemem który uznaje strony z site 100 lepsze (lepiej punktowane) niż z site 101. Może warto pomyśleć jak to rozwiązać - nie mówię tu o przedziałach tych wyższych - ale o tym pierwszym który niektórzy mogą nieznacznie przekroczyć i będą niejako karani, za to że wnoszą więcej do systemu.

Uwaga, w najbliższym czasie system rozpocznie zliczanie linków wychodzących na stronach systemowych co będzie wstępem do rozpoczęcia cięcia punktów na tzw. "farmach" - procesem będą objęte wszystkie domeny w systemie.

A jakiś wstępny termin i wstępne informacje od ilu będą cięcia i ile punktów, tak by można było jeszcze o tym podyskutować.

https://www.punktseo.pl/darmowe-bonusy/ << rozdaje: kody do katalogów firm, kody rabatowe, szablony ZennoPoster ! |---| Moje strony: https://www.s90.pl/pozycjonowanie/ | https://www.seo-stat.pl - zapraszam.                                                                                                                                                                                          

seo-stat-logo.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi się kojarzy z innym systemem który uznaje strony z site 100 lepsze (lepiej punktowane) niż z site 101.

z plynna punktacja za ilosc site zgodze sie w 100 % bo na to nie masz wplywu - czy wujek G zaindeksuje 99 czy 101

co do ilosci subdomen umieszczonych w systemie panujesz nad tym co do sztuki

czy dodasz 29 czy tez 31 - to nie jest sprawa losowa ani w ulamku procenta

dlatego uwazam, ze w tym wypadku robienie plynnych progow mija sie z celem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było takie "luźne" skojarzenie, nie kłócę się co łatwiej dostosować. Ale rzecz z którą chyba się zgodzisz - to, to - że na logikę dodając 31 subdomen - powinienem dostać więcej pkt. niż dodając 30.

I nie mówię tu o płynnym przejściu wystarczyło by: 30*500pkt + 3*400pkt. :yahoo:

https://www.punktseo.pl/darmowe-bonusy/ << rozdaje: kody do katalogów firm, kody rabatowe, szablony ZennoPoster ! |---| Moje strony: https://www.s90.pl/pozycjonowanie/ | https://www.seo-stat.pl - zapraszam.                                                                                                                                                                                          

seo-stat-logo.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ptaq - poszło na PW obszerne wyjaśnienie :yahoo:

Odnośnie wyjściowych to lada chwila będzie wdrożone do testów na symbolicznych parametrach - a tak jak napisałeś, dyskutować można minimum do końca miesiąca, nie ukrywam że takie rozmowy trwały już od dłuższego czasu i został wypracowany pewien konsensus - ale wierz mi że każda zmiana to zaledwie kilka sekund, niezależnie od propozycji.

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów i 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności