Skocz do zawartości

GotLink.pl


gotlink.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro co 15 dni, to dlaczego na podstronie pomoc pisze tak:
9. Uaktualnianie stanu punktów

Ilość punktów aktualizowana jest co około 24 godziny.

Rozliczenie punktacji na koncie - które odbywa się ok. północy.

i jeszcze mam takie pytanie; ile sie najmniej punktow oplaca przydzielic na poczatek stronie?

Zależy od celu, od strony... może być to 500pkt na frazę (średnia w systemie), może to być 1000pkt (minimum dla monitoringu frazy) - jeśli to będzie tylko 20pkt to masz już 100% gwarancję na minimum 1 pobranie, które następuje tylko w przypadku faktycznego wysłania linku na stronę systemową.

Po ostatnim długoterminowym bonusie stażowym, system premiuje strony za:

68845269.jpg

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów i 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli 1pkt nie oznacza jednego wyswietlenia, tylko 1pkt oznacza jedno pobranie ?

poza tym mam mozliwosc dodania tekstu dookala linku - jednak nie ma zadnej informacji o dodatkowych kosztach, a umieszczenie takiego w zakladce serwisy daje podwojna ilosc punktow

a druga sprawa to ustawilem sobie automatyczny przyrost punktow i powiedzmy poczatkowe zwiekszanie co 1dzien to gdzie mozna ustawic przydzielana ilosc punktow na jeden dzien?

a ta aktualizacja co 24h to nie bede punkty dodane za wzrost site, tylko odjete za zuzyte na promowanie moich stron?

Edytowane przez ap_seo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkty to pobrania czyli wysłanie Twojego linku na stronę systemową i wyświetlanie go przez 36h. Jedno pobrania może kosztować 1pkt a i może 112pkt - jest to zależne od PR jak i ilości subdomen serwisu na który zostanie wysłany link. Dla strony domeny głównej z pr=6 koszt obecnie wynosi 112pkt, dla Pr=0 - 16pkt, średni koszt jednego porania na 36h w systemie wynosi 12pkt, jeśli to będzie któraś z kolei subdomena to może być to 10,5,2,1 pkt...

Dodanie dodatkowego tekstu przed/po linku jest bezpłatne (w przeciwieństwie do pogrubionego linku) - opcja jest premią dla właściciela serwisu.

Jeśli "zmiana co X dni" ustawiłeś na 1 dzień, to wartość tego przyrostu ustawiasz pole wyżej czyli "wartość przyrostu"

Aktualizacja co 24h tj. rozliczenie pkt na koncie za uzyskane punkty i wydane punkty jest czymś innym a niżeli aktualizacja punktacji za dodany serwis w systemie - ta aktualizacja następuje co 15 dni.

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów i 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dnia wczorajszego system rozpoczął monitorowanie BL stron systemowych - od 1 marca strony o BL niższym niż 100, będą podlegały cięciu punktów, wstępnie do 50%, lecz proces nie będzie tyczył się wszystkich stron - szczegóły zostaną przedstawione w najbliższych dniach.

Z analizy danych zbieranych przez system wynika, że strony o bardzo niskim BL, charakteryzuje bardzo niska liczba odwiedzin googlebot'a - średnio jedna wizyta na 24h, często nawet na 48-72h.

Obecna decyzja o redukcji punktów dla stron z takim parametrem związana jest z ich wynagradzanie tj. aby nie odbywało się kosztem stron wartościowych - w przypadku braku cięcia puntów dla stron o niskim BL mamy ewidentnie sytuację w której tworzy się tylko puste punkty.

Harmonogram zmian wynikający z przeliczenia punktów za linki wychodzące >34, oraz bl <100 przewiduje stopniowe przeliczanie punktów w okresie 10 tygodni licząc od 1 marca.

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów i 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dnia wczorajszego system rozpoczął monitorowanie BL stron systemowych - od 1 marca strony o BL niższym niż 100, będą podlegały cięciu punktów, wstępnie do 50%, lecz proces nie będzie tyczył się wszystkich stron - szczegóły zostaną przedstawione w najbliższych dniach.

Nie lepiej dać miesiąc ??

Z analizy danych zbieranych przez system wynika, że strony o bardzo niskim BL, charakteryzuje bardzo niska liczba odwiedzin googlebot'a - średnio jedna wizyta na 24h, często nawet na 48-72h.

To do takich wniosków trzeb było aż sytemu, analizy i zbierania danych :P

Obecna decyzja o redukcji punktów dla stron z takim parametrem związana jest z ich wynagradzanie tj. aby nie odbywało się kosztem stron wartościowych

To może wartościowe nagradzać też ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę szybko te zmiany są wprowadzane, mam na myśli dziś 10 luty - a od 1 marca nawet 50% cięcia. Ja rozumiem, że kosmetyczne zmiany spokojnie można wprowadzać z kilku(nasto) dniowym wyprzedzeniem. Ale takie zmiany to min. 1 miesiąc by się przydał jak nie 2 miesiące, a tym bardziej - że w większości moich stron mam w tej kolumnie:

W: b.d.

B: b.d.

Więc nim się to przemieli - zobaczę ile gdzie czego brakuje/jest za dużo to przychodzą cięcia. Dlatego ja osobiście proponował bym dać 1 pełny miesiąc od zaktualizowania się w panelu tych danych.

Ja osobiście te zmiany bardzo popieram, wydaje mi się, że wzmocnią system - tyle, żeby je racjonalnie wprowadzać - a nie, że nagle część użytkowników za głowy się złapie.

Ew. inna myślę, ciekawa propozycja - to nie powodować przycięć za mały BL - a włączać autolinkowanie. Jak strony mają mniej niż 100 BL - XX punktów z autolinkowania pobierać. Powiem, że w stosunku do odwiedzin bota był to bardzo dobry krok - nie ciąć, a pomagać osobom tworzącym system by mieli wartościowe strony w systemie.

Dla potwierdzenia moich słów jedna znajoma osoba na widok tych zmian napisała do mnie:

kurde az chyba zaczne jednak na powaznie brac sie za zaplecze pod eweba tak aby byla jakas alteranatywa

powinno, to choć trochę dać do myślenia.

Edytowane przez Ptaq

https://www.punktseo.pl/darmowe-bonusy/ << rozdaje: kody do katalogów firm, kody rabatowe, szablony ZennoPoster ! |---| Moje strony: https://www.s90.pl/pozycjonowanie/ | https://www.seo-stat.pl - zapraszam.                                                                                                                                                                                          

seo-stat-logo.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ptaq, z tą alternatywą znajomego warto byłoby się zastanowić - gdyż jeśli znajomy posiada strony "farmy" i jest zainteresowany gilotyną 70% przy 10 wychodzących przy propozycji 50% dla >34 wychodzących to nie do końca wiem czy to co napisał było przemyślane. Ponadto jeśli jakiś system planuje wynagradzać za strony na które nie wysyła się linków, nasuwa się pytanie o sens takiego działania? - i jak to ma się do punktowania stron wartościowych - oczywiście jak wiemy, jedne systemy redukują punktacje aby wynagradzać strony wg ich wkładu do systemu a inne tworzą puste punkty - dzięki rozwiązaniom które wdrażamy mamy szanse obniżyć koszt pobrania linku/36h oraz zmniejszyć wielkość paczek z linkami.

W zamian, dla stron które google uznaje jako wartościowe w długim terminie wdrożyliśmy:

- bonus lojalnościowy - dodatkowe 6.000pkt

- bonus stażowy - dodatkowe 3000pkt.

A więc tak jak napisałeś, to powinno dać do myślenia - bo redukcja punktów nie tyczy się wszystkich stron - te najbardziej wartościowe otrzymują dodatkowe bonusy. A system to nie tylko osoby robiące strony, to także kupujący punkt - jeśli są podejmowane kroki w celu wynagradzania stron wg ich wartości to tylko w tym celu aby:

- linkujący otrzymali wartościowsze punkty

- zapleczowcy byli uczciwiej wynagradzani

co się przełoży na moc systemu oraz na wynagrodzenie za punkty.

Trochę szybko te zmiany są wprowadzane, mam na myśli dziś 10 luty - a od 1 marca nawet 50% cięcia. Ja rozumiem, że kosmetyczne zmiany spokojnie można wprowadzać z kilku(nasto) dniowym wyprzedzeniem. Ale takie zmiany to min. 1 miesiąc by się przydał jak nie 2 miesiące.

- informacje o planowanych działaniach podane były kilka dni temu

- czas do rozpoczęcia zmian po stronie kosztowej za 3 tygodnie (a bonus stażowy naliczany wstecz, licząc od 1 października)

- wdrażanie rozłożone na 10 tygodni, licząc od 1 marca

Czyli pełna zmiana dopiero za 3 miesiące w celu uniknięcia sytuacji szokowych na rynku punktów - sposób wszystkich zmian w systemie odbywa się zawsze stopniowo, pod tym kątem nie naśladujemy konkurencji - cenimy stabilność i wartościowe strony które na dzień dzisiejszy otrzymują dodatkowo:

- Pr=1 - 3000pkt, Pr=2 - 4000pkt, Pr=3 - 5000pkt, Pr=4 - 7000pkt, Pr=5 - 10000pkt....

- za domenę główną 1000pkt

- za lojalność do 6000pkt

- za długoterminowy staż do 3000pkt

a także za:

- ilość linków systemowych do 1000pkt

- dodatkowy tekst przed/po linku do 1000pkt

Reasumując nawet podstawowa wartościowa domena w systemie jest w stanie otrzymać ponad 10.000 punktów i nie zostać objęta żadnym z cięć punktów - w myśl zasady że system premiuje wartościowe strony, tworzone dla użytkowników a nie wyszukiwarek... a przy okazji nie tworząc pustych punktów, co pozostawiamy konkurencji.

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów i 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, rozumiem - a co myślicie na temat autolinkowania wg. własnego uznania - tj. by był koło dodanych stron checkbox który można włączyć i ustawić dodatkowe linkowanie takiej domeny? Ew. do ustalenia jeszcze moc takiego autolinkowania ? Taka trochę innowacja - która by dość wzmocniła strony w systemie i linkować by można było nie tylko w zakładkach "Linki" ale i "Serwisu".

https://www.punktseo.pl/darmowe-bonusy/ << rozdaje: kody do katalogów firm, kody rabatowe, szablony ZennoPoster ! |---| Moje strony: https://www.s90.pl/pozycjonowanie/ | https://www.seo-stat.pl - zapraszam.                                                                                                                                                                                          

seo-stat-logo.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie/Panie, robić strony śmieciowe skonczylem już rok temu - kiedyś z tego co mi wiadomo miałem najwiecej stron w systemie (ponad rok temu) - ale do dzisiaj prawie nic z tego nie zostalo a jak zostalo to za strone wyjdzie z 50 punktow. I jesli to porównać do strony unikalnej, załapujac sie na to co premiuje system (a tylko takie robie od ponad pół roku) to otrzymam 500-5000pkt i z obecnych zalozen wynika ze nic mi nie zostanie odjete w 95% stron. Co prawda mam duzo mniej stron niz kiedys ale za to punktów moge sprzedac spokojnie 10 razy tyle co kiedys. Nie ukrywam ze zmiany mi sie podobaja, moze to zmieni myslenie tez paru innych osob gdy twierdza ze pod rotacje nie warto robic wartosciowych stron - a napewno warto, robi sie je wolno ale po kilku m-cach z bonusami jest nieporównywalnie lepszy efekt od robienia czego co po 3 m-cach wylatuje z indeksu.

Pozdrawiam

Adam C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dnia wczorajszego system rozpoczął monitorowanie BL stron systemowych - od 1 marca strony o BL niższym niż 100, będą podlegały cięciu punktów, wstępnie do 50%, lecz proces nie będzie tyczył się wszystkich stron - szczegóły zostaną przedstawione w najbliższych dniach.

A może by dodać założenie, że gdy PR>0 to ilość BL nie ma znaczenia? Sam osobiście mam trochę stron gdzie PR>0 a BL <100... i są to raczej wartościowe saity często odwiedzane przez googlebota.

Ale to tylko takie moje 2gr :)

Web Systems: strony www, ecommerce, integracje, marketing internetowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@salab - wybacz, bo nie wiem co za stronki robisz, ale gdy bl < 100 to strona nie moze zostac uznana za wartosciowa. jak czesto lataja u Ciebie boty? kilkanascie razy dziennie? watpie. nie bierz tego do siebie, ale po prostu glupoty opowiadasz :)

Budowanie bazy do ScrapeBox'a nigdy nie było jeszcze tak szybkie i tak tanie!

Rabat dla użytkowników PiO!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności