Skocz do zawartości

GotLink.pl


gotlink.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Jedno pytanie

Czy gotlink zmierza w kierunku samozagłady?

dlaczego tak wnioskuje:

-system chce utrzymać koszt pobrania 1 linka na określonym poziomie

-obcina punktację za dodane serwisy do systemu

-my aby utrzymać stały poziom punktów na koncie dodajemy nowe serwisy do systemu

-koszt pobrania nadal spada, bo jest więcej stron w systemie

-dodajemy mniej linków bo koszt na jeden link cały czas spada

-gotlink jeszcze bardziej obcina punktacje za dodane serwisy

-my dodajemy jeszcze więcej stron, aby utrzymać stały poziom punktów

mylę się?

czy mam trochę racji?

Edytowane przez czaysoon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy gotlink zmierza w kierunku samozagłady?

Tak, jak widać. W tym systemie wszystko jest niestabilne, nie wiadomo czy np. limit subdomen nie będzie wynosił za miesiąc 1. Jest najmocniejszy pod względem ilości/jakości zdobytych linków za taką samą cenę, ale jednocześnie bardzo niepewny.

Wszystkie systemy zmierzają w takim kierunku, są coraz słabsze, trzeba przypisywać coraz więcej punktów na link, a za stronę dostaje się coraz mniej punktów. Wolę bardziej nowoczesne sposoby zdobywania backlinków, działające nie tylko w Polsce ale wszędzie.

Edytowane przez βασιλιάς
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mylę się?

czy mam trochę racji?

Rozumiem co masz na myśli ale sądzę że się bardziej mylisz niż masz rację.

1) "system chce utrzymać koszt pobrania 1 linka na określonym poziomie"

Zwróć uwagę w statystykach że jest to dość płynny wskaźnik...

2) "obcina punktację za dodane serwisy do systemu"

Nie obcina tylko przelicza na inne wartości na zasadzie splitu i reverse split'u - czyli podziału i łączenia punktów w celu lepszego zarządzania po stronie administracyjnej. Po stronie użytkownika wartość otrzymywanych punktów się nie zmienia:

- 1000 punktów przy koszcie pobrania w wysokości 10pkt daje 100 pobrań

- 500 punktów przy koszcie pobrania w wysokości 5pkt daje 100 pobrań

Stosowanie mechanizmu splitu i reverse split'u sprawdza się nie tylko przy zmianie ilości stron w systemie ale również w przypadku wahania wartości site, zmian pr domen i wszystkich innych parametrów. Mechanizm działa od zawsze i zapewnia wysoką stabilność potwierdzoną w ostatnich latach.

Zmiana punktacji jest zawsze zapowiadana z wyprzedzeniem i w ostatnim czasie nastąpiła:

- w bonusie za ilość wyświetlanych linków gdy site<100

- w bonusie lojalnościowym w postaci obniżenia jego górnej wartości do 3000 punktów

a od 1 sierpnia ulega obniżeniu bonus dla stron erotycznych i wyniesie 5%

3) "my aby utrzymać stały poziom punktów na koncie dodajemy nowe serwisy do systemu"

Jeśli chcesz zwiększyć udział w systemie, zwiększając ilość uzyskiwanych pobrań w zamian za punkty, to oczywiście możesz zwiększyć ilość stron.

Zauważ że stały poziom punktów za strony, przy 50% spadku kosztu pobrania, oznaczałby że znikąd podwoiłeś ilość pobrań - gdyby każdy podwoił to gdzie byśmy mieli wyświetlać te wszystkie linki? Dlatego nie można mylić cięcia punktacji ze splitem punktacji.

nie wiadomo czy np. limit subdomen nie będzie wynosił za miesiąc 1. Jest
Jak masz coś do powiedzenia to wyjaśnij co masz na myśli odnośnie limitów subdomen - bo może o czymś nie wiem.

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów i 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiadomo czy np. limit subdomen nie będzie wynosił za miesiąc 1. Jest
Jak masz coś do powiedzenia to wyjaśnij co masz na myśli odnośnie limitów subdomen - bo może o czymś nie wiem.

Wiesz o co chodzi, ciągle zmieniacie punktację, obniżacie limity.

Jaką mam pewność, że strona z np. 18 linkami wychodzącymi, czy siódma subdomena tej samej domeny nie dostanie za kilka miesięcy -90% punktów?

Wartość 1 pkt jest stabilna, kosztem niestabilnej liczby punktów w systemie.

tutaj akurat jest odwrotnie niż piszesz, koszt pobrania linku spada, więc jest więcej linków za tą samą ilość punktów.

Ale aby dostać taki sam ruch z Google trzeba zwiększać punkty na link, przynajmniej dla konkurencyjnych jednowyrazowych fraz.

Edytowane przez βασιλιάς
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz o co chodzi, ciągle zmieniacie punktację, obniżacie limity.
Zgadza się, w stosunku do tego co było w 2008 roku teraz bardziej stawiamy na strony na domenach głównych, które nie znikają po kilku miesiącach z sieci i posiadają backlinki.

Wszystkie bonusy z których korzystają strony są pokrywane z punktacji dla stron bez bonusów stąd motywacja do tworzenia ściśle określonych serwisów.

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów i 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ że stały poziom punktów za strony, przy 50% spadku kosztu pobrania, oznaczałby że znikąd podwoiłeś ilość pobra,

Tylko ze koszt pobrania nigdy pierwszy nie spadnie... jezeli zmniejszymy ilosc punktow za strony to wtedy automatycnzie koszt pobrania leci w dół (spada). A jezeli serwisy otrzymuja ciagle tyle samo punktów to niema szans aby koszt pobrania spadał, moga byc male zawirowania przez "site" stron, ale to niewielkie zawirowania. Natoamist teraz odnotowaliśmy tak wielki spadek kosztu pobrania, poniewaz znacznie zmniejszyla sie punktacja stron.

Ktos potwierdza moja teze?

Edytowane przez punkty

Zapraszam po darmowe 10.000 pkt na start w Seomatik.pl
120x60.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za różnica jeśli uzyskam powiedzmy 100k za moje strony linkujące i będę miał przykładowo za to 10k pobrań i potem spadnie punktacja stron i dostanę 50k za to i równiez dostanę 10k pobrań. Koszt pobrania spadnie o połowę ale czy dla mie coś się zmieni ? Bo według mnie będzie to samo co i było jako że punkty punktami a ja w dalszym ciąu za ta samą ilość stron linkujących będę miał dokładnie tyle samo pobrań na dobę :)

Edytowane przez gielo

Sklep dla sportowców w którym znajdziesz Odżywki oraz suplementy diety dla sportowców, sprzęt siłowy i fitness oraz akcesoria do sportów walki i treningowe Hurt-Detal. Szybka wysyłka na terenie polski i za granicę.

Sklep producenta sprzętu siłowego, fitness oraz akcesoriów do sportów walki. Wysoka jakość, przystepne ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos potwierdza moja teze?
Podoba mi się ale nie potwierdzam. Zerknij na statystyki w okolicach 10-15 lipca na ilość domen oraz koszt pobrania - 10 lipca rusza ostro MDD ze stronami które leżą od 2 m-cy, następnie rusza aktywacja tych stron. Teza obalona :)

czaysoon, zmiana wartości kosztu pobrania to wynik innych czynników mających wpływ na koszt (w drugą stronę to nie działa). Wzrośnie Site, to wzrośnie koszt pobrania (przed wzrostem site i po wzrośnie site będziemy mieli tyle samo pobrań dzięki temu mechanizmowi). Spadnie Site to i spadnie koszt pobrania (przed spadkiem site i po spadku site będziemy mieli tyle samo pobrań) - czyli stabilność - tak to mniej więcej się odbywa... i co nie było do odczucia przy mniejszych ilościach serwisów (szybkość aktualizacji, skala przeliczenia) to przy obecnych ilościach jest zauważalne ale ciągłe zapytania kierowane na panel, kiedy w końcu ruszy MDD spowodowały że trzeba było gwałtownie w tym temacie przyspieszyć.

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów i 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za różnica jeśli uzyskam powiedzmy 100k za moje strony linkujące i będę miał przykładowo za to 10k pobrań i potem spadnie punktacja stron i dostanę 50k za to i równiez dostanę 10k pobrań. Koszt pobrania spadnie o połowę ale czy dla mie coś się zmieni ? Bo według mnie będzie to samo co i było jako że punkty punktami a ja w dalszym ciąu za ta samą ilość stron linkujących będę miał dokładnie tyle samo pobrań na dobę

Jak ktos nie handluje punktami to jest jak mowisz, gorzej jak ktos handluje :)

Zapraszam po darmowe 10.000 pkt na start w Seomatik.pl
120x60.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się ale nie potwierdzam. Zerknij na statystyki w okolicach 10-15 lipca na ilość domen oraz koszt pobrania - 10 lipca rusza ostro MDD ze stronami które leżą od 2 m-cy, następnie rusza aktywacja tych stron. Teza obalona wink.gif

Te statystyki nie obalają tezy, wyjasnie caly mechanizm tego jak sie ma ilosc punktow za strony w systemi do kosztu pobrania.

Objasnienie na podstawie przykladu:

W systemie jest 100 stron, kazda strona otrzymuje paczke z 10 linkami wiec w sumie system moze wyslac 1000 linków w 100 paczkach.

Koszt pobrania linku to 5 pkt. Czyli w sumie w systemie jest 5000 punktów, (bo tyle ich potrzeba aby wygenerowac pełna liczbe pobrań) i kazda strona otrzymuje 50 punktów. Wszystko jasne?

Teraz do systemu dochodzą nowe strony, przez co powiesza sie ilość linków/pobrań jakie oferuje system i jednoczesnie powieksza sie ilośc punktów w systemi, ale koszt pobrań jest IDENTYCZNY jak na początku. Dajmy na to ze do systemu dodany 200 dodatkowych stron.

Wiec, jest w sumie 300 stron, kazda strona otrzymuje 10 linków w paczce, system w sumie moze wysłac na strony 3000 linków w 300 paczkach, koszt pobrania 1 linku wynosi oczywiscie 5 a 1 strona otrzymuje 50 punktów.

I teraz czy moze nagle spaść kosz pobrania za link?

Jezeli PIERWSZY spadłby koszt pobrania i wyniósł by np. 4 to wtedy teoretycznie zwieksza sie możliwość ilości pobrań, ale ona nie moze sie zwiekszyc bo niema miejsca w systemie (dokladniej mowiac strony nie mogą przyjac wiecej niz 10 linkow do paczki).

Wiec, kosz pobrania nie moze nigdy spaść.

Dopiero jak strony zaczna otrzymywac mniej punktów np. po 30 punktów (zamiast 50), to wtedy koszy pobrania musi spaść bo inaczej pozostawało by wolne miejsce w systemie - miejsce nie zapełnione linkami (innymi slowy paczki z niepełną ilościa linkow - marnowaly by sie miejsca).

Co to wyzej opisałem zrobilem na przykładzie w ktorym kazda strona w systemie otrzymuje taka sama ilosc punktów, w gotlinku wiadomo ze strony maja rozne ilosci punktów. Mimo to moja teoria jest prawidlowa bo ilość punktów w gotlinku w ostatnim czasie spadła, a nie urosła do góry.

Ciekawostka: W Gotlink.pl suma wszystkich systemowych punktów wynosi około 230 milionów (+/- 15%)

W eweblink: około 70 milionów (+/- 20%)

A seo.net nie liczylem :)

Zapraszam po darmowe 10.000 pkt na start w Seomatik.pl
120x60.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos nie handluje punktami to jest jak mowisz, gorzej jak ktos handluje :)

Sorry, ale piszesz bzdury. Jak w przypadku każdego rynku, również tutaj działa proste prawo popytu i podaży oraz efekt inflacji/deflacji.

Web Systems: strony www, ecommerce, integracje, marketing internetowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności