Skocz do zawartości

GotLink.pl


gotlink.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Jak to jest z ta opcją w ML, która zmienia linka po wybranej ilości pobrań? O co chodzi i jakie ta opcja ma znaczenie dla szybkości działania dopalania?

Znalazłem taką wypowiedź:

Częstotliwość zmiany linku jest sprawą drugorzędną w tym przypadku - podam przykłady dla Twojego przypadku:

30k na 1k linków > 30pkt/link > 3 pobrania

zmiana co 10 oznacza że pobrania danego linku będą następowały co ok 3 dni (w ilości 10 pobrań)

zmiana co 30 oznacza że dany link ponownie będzie pobierany mniej więcej co 10 dni (w ilości 30 pobrań)

i jeszcze jeden gdy na 1k linków przeznaczamy 300k pkt > 300pkt/link > 30 pobrań

zmiana co 10 oznacza że pobrania danego linku będą następowały co ok 8h (w ilości 10 pobrań)

zmiana co 30 oznacza że dany link ponownie będzie pobierany mniej więcej co 24h (w ilości 30 pobrań)

ale nie mogę jej zrozumieć, pisane na skróty dla zaawansowanych ;)

Im mniejsza wartość tej opcji tym lepiej i szybciej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z sugestiami użytkowników i sytuacją na GP, bonus +30% za linki wychodzące, został wdrożony i trwa jego naliczanie.

Oki, skoro bonus jest już wdrożony, to dlaczego nie widać tego przy dodawaniu stron ?

gotlink.jpg

coś jest nieteges, na obrazku są 3 dodane strony z takim samym site. Różnice punktowe wynikają z bonusu za linki systemowe. Pytam więc gdzie jest bonus za wychodzące =<9 ?

Edit:

strony dodane już po ogłoszeniu że bonus jest uruchomiony

po zmianie parametrów stron na wychodzące = 9, symulowana przez was liczba pkt spadła o 500k ....

konsternacja :/ wtf?

Edit 2:

dla strony z 10 systemowymi została przeliczona liczba wychodzących i wynosi 10 (na stronach nie ma żadnych innych wychodzących poza gotlinkiem ;) ). Punktacja w żaden sposób się nie zmieniła, a tak jak pisałem różnice wynikają z bonusu za linki systemowe

Edytowane przez Hubert

A dla leniwych: sprzątanie białystok ;]

A dla relaksu możesz zapalić kadzidełka

faceplus_banner_234x60_black.png Punkty FanCop od 3pln / 1k

SPRZEDAM: Volvo S40 1.9D, 2002; 220k przebiegu. Lokalizacja: Białystok; Tel 724-148-596

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie skoro zmieniłem z 15 linków systemowych na 8 to po przeliczaniu punkty powinny rosnąć.

a jest odwrotnie bo mi np. maleją!!

Najlepiej na przykładzie konkretnej domeny dokonać analizy ale rozumiem że chodzi o ogólny spadek punktacji na koncie a więc:

- sugerujesz że przyczyną są linki wychodzące:

* ilość stron na koncie z liczbą 9 systemowych i mniej wynosi <10%, a więc automatycznie 90% stron nie ma szansy na bonus za małą liczbę linków wychodzących - czyli z jakiego tytułu ma u Ciebie rosnąć punktacja bo nie bardzo rozumiem?

* ilość stron na koncie z liczbą linków wychodzących >29, ok 3%. Zbyt mało aby obniżyć punktacje konta o 40%!

czy logiczne jest, gdy w ciągu miesiąca traci się 40% ogólnej liczby posiadanych punktów?
Tak np za zbyt dużą ilość linków wychodzących, niski BL lub spadek site.

Ale w Twoim przypadku nie są powodem linki wychodzące gdyż ilości stron podlegających pod redukcje i bonus są zbyt małe aby dokonać tak istotnej zmiany o której piszesz (powyższe zestawienie)

czy jest ktoś tutaj, kto po zmianach ma więcej punktów?
Od 15 września, punktacja podstawowa wzrosła o 39,2% a więc każda strona nie podlegająca pod redukcje uzyskała taki wzrost punktacji podstawowej.

czaysoon, dodawałeś większość stron maj/czerwiec - 69% z nich ma BL poniżej 100 (cięcie za niski BL obowiązuje dopiero po 100 dniach) - na dzień dzisiejszy innego powodu nie widzę.

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów i 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im mniejsza wartość tej opcji tym lepiej i szybciej?
Tomaan, może inaczej Ci to przedstawię ;)

Kupujesz 10 piw i chcesz je wypić jedną z metod:

- wypijasz jedne, otwierasz następne i tak wszystkie 10;

- otwierasz wszystkie 10 na raz i pijesz z każdego po łyku po kolei aż wypijesz z wszystkie.

Dwie metody, jeden cel i ten sam efekt - tak samo masz z częstotliwością zmiany w ML.

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów i 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adminie gotlink.pl - dla tego konta co analizowałeś to się zgadza, od czerwca nie dodaje nowych stron.

Ale porozmawiaj z większymi ode mnie, czy ogólna punktacja rośnie... ja rozmawiam z kilkoma i każdy narzeka... Dochodzi do tego, że handlarze muszą kupować punkty, aby utrzymać transfery klientów z którymi współpracują czasami ponad rok.

Zmiany są zbyt szybkie i jest ich za dużo, jeśli mamy po kilkadziesiąt tysięcy serwisów w systemie, to trudno jest opanować szybkie zmiany w tak krótkim czasie.

Wystarczy zobaczyć na giełdę punktów, zawsze jest powyżej 10 ofert, a dziś? Dziennie mam kilka zapytań o punkty dlatego, że innym też wypadają i nie mogą utrzymać transferów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adminie gotlink.pl - dla tego konta co analizowałeś to się zgadza
czaysoon ;) - pamiętaj że zawsze w razie wątpliwości każdy może napisać i wszystko zostanie wyjaśnione - nikt tu nikomu nie robi żadnych niespodzianek i wszystko musi się zawsze zgadzać z tym co zostało wcześniej uzgodnione.
Ale porozmawiaj z większymi ode mnie, czy ogólna punktacja rośnie...
Ogólna ilość punktów w systemie nie rośnie, ale i nie spada. W tym momencie jest sytuacja następująca - w wyniku redukcji punktacji na stronach z niskimi parametrami, punktacja wrosła na pozostałych stronach. Tak się składa że na obecną sytuacje składa się kilka czynników:

- wygasające domeny

- awarie hostingów

- oraz fakt że wzrost punktacji rozkłada się na 100 razy więcej użytkowników którzy nie handlują punktami co prowadzi do sytuacji że w praktyce tej podaży brakuje i daje mylne złudzenie że z systemu wyparowało dziesiątki mln pkt. Średnio zwykłemu użytkownikowi tych punktów może wzrosnąć na koncie 1-100k więc nie jest to ilość z którą trzeba biec na GP, można ją wykorzystać do własnych celów.

EDIT:

gdzie jest bonus za wychodzące =<9 ?
Faktycznie, nie ma. A wynika to ze sposobu naliczania punktacji. W momencie dodawania strony do systemu wyliczane są punkty m.in za site, pr, ilość linków systemowych, dodatkowy tekst przed i po linku, domenę główną... a przy kolejnych aktualizacjach site uwzględniane są bonusy i redukcje m.in. za linki wychodzące, niski bl, niski site, bonus stażowy, bonus lojalnościowy... - dlatego dopiero przy kolejnych aktualizacjach gdyż te pozostałe parametry są sprawdzane i obliczane dopiero po aktywowaniu domeny.

LinksOut - przy pierwszej aktualizacji site

Niski Site - przy pierwszej aktualizacji site

BL - przy pierwszej aktualizacji site po 100 dniach

Pierwsza aktualizacja site po 25 dniach od dodania do systemu.

Edytowane przez gotlink.pl

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów i 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że to wynika z różnych potrzeb użytkowników, ich świadomości działania w danej sytuacji.

Jeden będzie wolał generować dla każdego linku małą ilość pobrań w danym czasie tak aby jak najszybciej "oblecieć" wszystkie pozostałe url'e a następnie powtórzyć wielokrotnie ten cykl a innym użytkownikom może zależeć na jednym konkretnym podlinkowaniu danego url'a i dopiero przejście na kolejny...

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów i 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam jeszcze pytanie co do liczenia linków wychodzących.

Czy ta liczba W: pokazuje wychodzące łącznie te co są na stronie + systemowe, czy poza systemowymi?

Druga kwestia, jak są traktowane domeny IDN? Bo jeżeli mam dodaną w systemie "xn-..." a na stronie jest link do domeny w postaci z polskim znakiem - to raczej nie powinno być zliczane jako link wychodzący, prawda ?

Bo tak patrze na jedną stronę w systemie, jest już dość długo bo ponad 3 mc. I nic się na niej nie zmieniało. Ma 14 linków systemowych, W:4 ale wychodzących nie ma w ogóle i nawet jak by liczyć niektóre linki wew. jako wychodzące to nie sposób osiągnąć tą liczbę 4 którą wskazuje system. No i tak trochę nie wiem o co chodzi :/ (ID: 579051)

https://www.punktseo.pl/darmowe-bonusy/ << rozdaje: kody do katalogów firm, kody rabatowe, szablony ZennoPoster ! |---| Moje strony: https://www.s90.pl/pozycjonowanie/ | https://www.seo-stat.pl - zapraszam.                                                                                                                                                                                          

seo-stat-logo.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co robić w przypadku domen, którym zbliża się termin wygaśnięcia?

przedłużacie domeny, które są tylko przeznaczone pod system?

kilka przykładów domen, gdzie serwis tylko jest na głównej, nie ma żadnych subdomen, punktacja jest szokująca po prawie roku w systemie, szczególnie że są to serwisy jakie promuje administracja, czyli domena główna, site około 1000, BL >100, mało linków wychodzących.

przyklad1.jpg

przyklad2.jpg

przyklad3.jpg

nawet przy dorobieniu się jakiegoś PR punkty też nie powalają

przyklad5.jpg

jednym zdaniem nie opłaca się przedłużać domen, które są tylko pod system, lepiej za 1 przedłużoną domenę kupić 8 nowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co robić w przypadku domen, którym zbliża się termin wygaśnięcia?

przedłużacie domeny, które są tylko przeznaczone pod system?

jednym zdaniem nie opłaca się przedłużać domen, które są tylko pod system, lepiej za 1 przedłużoną domenę kupić 8 nowych.

Z jednej strony już sam sobie odpowiedziałeś, ale ja zawsze przedłużam zawsze można subdomene dołożyć i jak by nie patrzeć w taką domenę trochę pracy się już włożyło. Nie wspomnę o tym ze jak już rok przeżyła to może i pożyje następne parę lat, ale z tym już bywa rożnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czaysoon, na 2 pierwszych screenach masz za coś przycięte punkty :P

Ja osobiście staram się przedłużać domeny głównie dlatego że jest to tańsze rozwiązanie niż miałbym kupować nową domenę i na nowo nabijać na niej site... no i przede wszystkim mniej pracochłonne ;)

Michał Kryński
Zapraszam na moje forum akwarystyczne  ;-) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto propozycja ode mnie odnośnie API - żeby przy pobieraniu listy stron była data ostatniej aktualizacji (timestamp)
Dodane:

"time_update" - ostatnia aktualizacja

Ptaq, na przykładzie ID: 579051. W: to łączna ilość linków wychodzących ze strony (poza wewnętrznymi) - zaktualizowałem wartość, jest 14 czyli tylko tyle ile linków systemowych. O skuteczności zliczenia wychodzących bądź przesłania paczki systemowej decyduje czas połączenia ze stroną oraz szybkość jej ładowania - w przypadku problemów, wartości różnią się od faktycznych a strony mogą być deaktywowane.

czaysoon, statystycznie mniejszość przedłuża domeny. Być może coś się teraz zmieni po przesunięciu punktacji do stron bez redukcji ale na wielkich zmian proporcji bym się nie spodziewał.

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów i 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, to już ta kwestia jest wyjaśniona. Teraz pomęczę dalej :P

Od 1 października, zostanie naliczony bonus +30% pkt dla serwisów z liczbą linków wychodzących do 9 (w tym 5 systemowych).

A więc przy założeniu że strona wyświetla 5 linków systemowych to liczba dodatkowych linków wych:

• do 4: +30% punktów

• od 5 do 14: 0% punktów

• od 15 do 24: -50% punktów

• od 25: -70% punktów

Czyli teraz mam to rozumieć tak: by dostać +30% mogę mieć:

5 linków systemowych + 4 własne, lub

6 linków systemowych + 3 własne, lub

7 linków systemowych + 2 własne, lub

8 linków systemowych + 1 własny, lub

9 linków systemowych + 0 własnych ?

Tylko czy dojdzie do takiego absurdu, że gdy gdy wyświetlę 9 systemowych to dostane więcej pkt. niż gdybym wyświetlił 10?

To tak teoretycznie pytam, bo z tego co kiedyś ma dojść do przycinania do tylko 7 systemowych.

https://www.punktseo.pl/darmowe-bonusy/ << rozdaje: kody do katalogów firm, kody rabatowe, szablony ZennoPoster ! |---| Moje strony: https://www.s90.pl/pozycjonowanie/ | https://www.seo-stat.pl - zapraszam.                                                                                                                                                                                          

seo-stat-logo.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności