Skocz do zawartości

GotLink.pl


gotlink.pl

Rekomendowane odpowiedzi

NOWA OPCJA

Tyle tych zmian ostatnio jest, że może nie wszyscy nadążaja dlatego polecam pomocna opcje wprowadzić.

Obok danej strony ikonke np. "Znak zapytania" Po kliknięciu na nią jest podana dokładna informacja, na temat:

- ile strona powinna posiadac punktow (bez redukcji)

- ile strona posiada punktów za redukcję BL

- ile strona posiada punktów za redukcję WYCH (out)

- ile strona posiada punktów za redukcję SITE

- bonus +30% za mało wychodzących: TAK/NIE

Wtedy bedzie jasno powiedziane ile pkt jest za co, bo teraz trzeba siedziec i sie zastanawaic....

Zapraszam po darmowe 10.000 pkt na start w Seomatik.pl
120x60.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiu kolorowy umiem z niego korzystać tak samo jak Ty, znam każda jego opcję i funkcje, nie znam jedynie jego czasu działania a o to właśnie pytam.

Ależ "misiu kolorowy" (cokolwiek to oznacza, ja tak czasem nazywam synka) ja nigdzie nie pisałem, że "znam każdą jego opcję i funkcję". A już na pewno nie używam GL na zasadzie "przydzielę milion pkt i fraza *** moja, a jeśli nie to uzbrajam się w cierpliwość, w końcu wejdzie do top3".

Co do samego pozycjonowania, to takimi metodami jedyne co osiągniesz to filtry. Poprę sugestię Sagiego - powinieneś spędzić więcej czasu w dziale dla początkujących. Nie ma się o co obrażać, po prostu zdecydowanie lepiej na tym wyjdziesz w dłuższym okresie czasu.

pozdrawiam

Edytowane przez salab

Web Systems: strony www, ecommerce, integracje, marketing internetowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obok danej strony ikonke np. "Znak zapytania" Po kliknięciu na nią jest podana dokładna informacja, na temat:

- ile strona powinna posiadac punktow (bez redukcji)
- ile strona posiada punktów za redukcję BL
- ile strona posiada punktów za redukcję WYCH (out)
- ile strona posiada punktów za redukcję SITE
- bonus +30% za mało wychodzących: TAK/NIE/[b]"Jeszcze nie"[/b]

Czekam az to wprowadzicie.

Zapraszam po darmowe 10.000 pkt na start w Seomatik.pl
120x60.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega "punkty" przesłał zapytanie na PW dotyczące:

"dlaczego suma punktów bez redukcji tak drastycznie SPADŁA? nie tylko na tym koncie na innych takze"

Udzieliłem odpowiedzi poprzez PW, ale sądzę że więcej osób może zadać sobie to pytanie dlatego napisze i tutaj aby nie było teorii spiskowych:

Wprowadzona parę dni temu, zaproponowana dodatkowa pozycja w zakładce "Twoje konto" (Liczba punktów za serwisy (bez redukcji)) wylicza punktacje za domeny bez uwzględniania redukcji za niski bl, site oraz linki wychodzące.

Dodatkowo wyliczenie jest dokonywane "na ten moment" na podstawie bieżących parametrów np. liczby wyświetlanych linków systemowych. A więc odpowiadając na pytanie, owy spadek wynika właśnie z obniżenia w/w wartości z 14 na 13 (różnica w bonusie pomnożona razy liczbę serwisów). W punktacji podstawowej, obniżenie ilości linków systemowych zostanie uwzględnione dopiero przy najbliższej aktualizacji site, czyli w ciągu 3 tygodni.

EDIT:

@Punkty, nie wiem czy to wprowadzimy - co prawda było przekonanie że to będzie fajny gadżet ale po Twoim powyższym pytaniu wszystko wskazuje że będzie on tylko doprowadzał do nieporozumień i wątpliwości - pozwól że coś Ci przedstawię w dużym skrócie...

(((Punktacja za stronę)*cięcie za wych)*cięcie za bl)*cięcie za site

(((1000)*0,5)*0,5)*0,5

((500)*0,5)*0,5

(250)*0,5

125

Cięcie pkt za:

wych - 500

bl - 250

site - 125

Przy jednej domenie to nie kłopot, ale jeśli ktoś ma 10.000 to mamy:

wych - 5.000.000

bl - 2.500.000

site - 1.250.000

I dojdzie do sytuacji że stwierdzisz - "najbardziej tracę na wychodzących (5 MLN), zredukuję wychodzące z 20 na 9 to jeszcze dostanę 30% bonusu więc cięcie 4 MLN za bl i site to będzie pikuś"

Ok, co powiedziałeś to czynisz - punktacja za strony rośnie o 30%, cięcia za wychodzące już nie masz... - zerkasz w statystykę i oczom nie wierzysz patrząc na cięcia:

bl - 6.500.000

site - 3.250.000

I co wtedy pomyślisz? - zapewne że jest to niemożliwe "nie mam wychodzących a cięcie jeszcze większe" - ale konstrukcja algorytmu jest taka że to będzie jak najbardziej możliwe, tak po prostu będzie.

Opcja spełniałaby swoją rolę, gdyby serwis podlegał tylko jednemu cięciu - w obecnej sytuacji nie ma żadnego praktycznego zastosowania a poza Sagim i kilku innym userom nikt by nic z niej nie rozumiał i wyciągał mylne wnioski. Rozwiązanie na efektywne wyjście z redukcji jest pozbycie się wszystkich trzech czynników które do niej prowadzą bez gdybania nad wyborem jednego z nich.

Edytowane przez gotlink.pl

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów i 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, czyli jest tak, że w wypadku trzech cięć łączna ilość punktów "ucięta" jest mniejsza niż w wypadku gdy podlegamy tylko pod dwa cięcia ? Bo tak wynika z tych przykładów. W przykładzie pierwszym jest razem ucięte 8.750.000 pkt , w drugim gdy są tylko dwa cięcia: 9.750.000 pkt.

Moje pytanie jest więc takie - jaki jest cel takiego działania? Bo ja tu widzę małą sprzeczność. Jeśli strona ma 2 cięcia to generalnie jest "lepsza" od takiej, która ma wszystkie 3 ponieważ owa strona spełnia chociaż to jedno kryterium systemu. Czemu więc w generalnym rozrachunku opłaca się mieć strony z 3 cięciami czyli te gorsze? (oczywiście pomijamy, że najlepiej mieć strony bez żadnych cięć ;p ) Może algorytm lekko trzeba ulepszyć ?:)

Edytowane przez pzcjnr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pominąłeś zdanie że użytkownik otrzymuje bonus za małą ilość linków wychodzących a to powoduje że jego punktacja rośnie o 30% - od wyższej punktacji są wyższe cięcia, więc jaką widzisz w tym sprzeczność? :)

Przyjmując że w przykładzie użytkownik redukuje liczbę linków wychodzących z 20 do 15 (czyli nie otrzymuje bonusu +30%) to wtedy pozostają mu dwa cięcia w wysokości:

bl - 5.000.000 (przy 3 cięciach 2.500.000)

site - 2.500.000 (przy 3 cięciach 1.250.000)

...ale nie zmienia to faktu że i tak będzie zaskoczony tym co widzi bo jak sam widzisz, matematyka niejednego zaskakuje i zanim dołączy się jakąś dodatkową opcje której celem miałoby być dostarczenie bardziej dokładnych danych trzeba się zastanowić czy owe dane nie spowodują jeszcze większej niewiadomej.

Edytowane przez gotlink.pl

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów i 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem przekonany, że cięcia są od punktacji standardowej, w które nie wliczają się bonusy stąd też nie uwzględniłem tego i w liczeniu.

No teraz wiadomo skąd się to wzięło ;p

A nie myśleliście żeby cięcia liczyć od punktacji standardowej bez bonusów ? Bo generalnie ktoś kto wrzuca lepsze strony jest zagrożony większymi cięciami tylko dlatego, że ma domeny główne albo PR na stronach;p

No i dziękuje za wyjaśnienia, a co do danych to na pewno było by grube zamieszanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie ktoś kto wrzuca lepsze strony jest zagrożony większymi cięciami
Miejmy nadzieje że jeśli ktoś wrzuca lepsze strony to będzie zagrożony większymi ...bonusami :)

1-ego, zgodnie z tradycją został naliczony bonus "Kto tu rządzi i ile na tym zarabia"

Poniżej zmiany które jeszcze przed nami:

- 15 października - obniżenie ilości linków systemowych z 10 do 7 dla stron nowo dodawanych

- 15 października - obniżenie ilości linków systemowych z 13 do 12 dla obecnych stron w systemie

- 1 listopada - obniżenie ilości linków systemowych z 12 do 7 dla obecnych stron w systemie

- 1 listopada - cięcie z 10% do 20%, ale nie więcej niż 0,2% za 1 SITE poniżej 100;

- 1 grudnia - cięcie z 20% do 30%, ale nie więcej niż 0,3% za 1 SITE poniżej 100;

- 15 grudnia - koniec możliwości tworzenia nowych linków w podsystemie hazardowym

- 1 stycznia - cięcie z 30% do 40%, ale nie więcej niż 0,4% za 1 SITE poniżej 100;

- 1 lutego - cięcie z 40% do 50%, ale nie więcej niż 0,5% za 1 SITE poniżej 100.

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów i 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam nadzieję że wprowadzicie 4/4 zmiany.

Obecnie system jest słaby, nazwa może dobra - zaciągnięta z oryginału.

Poza tym nie widzę nic szczególnego o dbanie stron tzw.: "Priorytetowych".

Również uważam ,że link to link - czyli brzoskwinka z śmietanką - czasami w różnych polewach z domieszką niechcianych produktów.

Ogólnie - za dużo śmietnika. - wada czy niechęć do modernizacji ?

Największą głupotą jest uczenie się tego, co potem trzeba zapomnieć [...]
- Miarą mówcy nie jest ten kto mówi, lecz ten co słucha [...] / Platon (ok. 437 - 347 p.n.e.)

Drogi wszechświecie, przestań no lecieć w kulki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SEONET - Nowy system linkujący.

zebol, podoba mi sie Twoja stopka.

w obecnej sytuacji nie ma żadnego praktycznego zastosowania a poza Sagim i kilku innym userom nikt by nic z niej nie rozumiał i wyciągał mylne wnioski

Skoro nikt prócz mnie nie nalega, co zrobić...

Edytowane przez punkty

Zapraszam po darmowe 10.000 pkt na start w Seomatik.pl
120x60.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zebol, podoba mi sie Twoja stopka.
Punkty, nie nabieraj się na stopkę zmyłkę - stary numer z reaktywacją konta z przed 7 lat, tak potrafi tylko nasz najlepszy przyjaciel :rolleyes:

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów i 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe

stopka AUT

Stare przyzwyczajenia :rolleyes:

Początki SEO NETA

Stopka nie nabijała PP

Byłem adminem forum.

PS. Nie zmienia to obecnie mojego zdania co do Gotlink

Edytowane przez zebol

Największą głupotą jest uczenie się tego, co potem trzeba zapomnieć [...]
- Miarą mówcy nie jest ten kto mówi, lecz ten co słucha [...] / Platon (ok. 437 - 347 p.n.e.)

Drogi wszechświecie, przestań no lecieć w kulki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GotLink.pl nie płaci za pisanie przychylnych postów, więc nawet nie liczymy na zmianę Twojego zdania :rolleyes:

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów i 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alez wysyp niezadowolonych userow :rolleyes:

@zebol - polecam weblinka - tam kazda strona jest moderowana w przeciagu 15 minut lub najlepszego obecnie na rynku seo.net'a - tam banuja konta za "smietniki"

<sarkazm off>

Budowanie bazy do ScrapeBox'a nigdy nie było jeszcze tak szybkie i tak tanie!

Rabat dla użytkowników PiO!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności