Skocz do zawartości

GotLink.pl


gotlink.pl

Rekomendowane odpowiedzi

@matematyk, nie powinno stanowić to problemu (poza importem, podczas którego używanie średnika jest niedozwolone).

Uwaga!

Nastąpiła zmiana pkt 10 regulaminu systemu dotycząca punktacji za subdomeny z:

...punktacja za subdomeny gdy ich ilość w domenie przekracza 100 różni się od standardowej i może zostać obniżona o 50%.

na:

...punktacja za subdomeny gdy ich ilość w domenie przekracza 10 różni się od standardowej i podlega redukcji nawet o 90% - za każdą subdomenę powyżej 10, cięcie 1%

Zmiana wchodzi w życie 15 grudnia i obejmuje wszystkie serwisy w systemie GotLink.pl

Przeliczenie zostało podzielone na 3 etapy:

I - 15 grudnia, gdy subdomen powyżej 10, cięcie 0,3%

II - 15 stycznia, gdy subdomen powyżej 10, cięcie 0,65%

III - 15 lutego, gdy subdomen powyżej 10, cięcie 1%

Przykłady:

Na koncie, w ramach danej domeny zliczono 11 subdomen - punktacja dla każdej z nich zostaje zredukowana o 1%

Na koncie, w ramach danej domeny zliczono 40 subdomen - punktacja dla każdej z nich zostaje zredukowana o 30%

Ustalony limit subdomen jest stosunkowo niski ale mamy nadzieje że wpłynie to pozytywnie na cały system - zmiana spowoduje przesunięcie punktów do kont na których ilość subdomen jest najniższa.

Aktualny harmonogram zmian:

- 1 grudnia - cięcie z 20% do 30%, ale nie więcej niż 0,3% za 1 SITE poniżej 100;

- 1 grudnia - obniżenie poziomu limitu dla linków wychodzących. Przy założeniu że strona wyświetla 5 linków systemowych to liczba dodatkowych linków:

• do 4: +30% punktów

• od 5 do 9: 0% punktów

• od 10 do 14: -50% punktów

• od 15: -70% punktów

- 15 grudnia - koniec możliwości tworzenia nowych linków w podsystemie hazardowym;

- 15 grudnia, gdy subdomen powyżej 10, cięcie 0,3%;

- 1 stycznia - cięcie z 30% do 40%, ale nie więcej niż 0,4% za 1 SITE poniżej 100;

- 15 stycznia, gdy subdomen powyżej 10, cięcie 0,65%;

- 1 lutego - cięcie z 40% do 50%, ale nie więcej niż 0,5% za 1 SITE poniżej 100;

- 15 lutego, gdy subdomen powyżej 10, cięcie 1%.

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów i 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic nieda, rotacja traci moc i tyle... nic nie zmienicie...

To co mamy zrobic ze stronami ktore maja po 100subdomen?

Mamy wyciagnac te subdomeny z systemu... nie oplaca sie trzymac 100 subdomen z 1 domeny

przyklad:

Na koncie, w ramach danej domeny zliczono 100 subdomen - punktacja dla każdej z nich zostaje zredukowana o 90%

albo

Na koncie, w ramach danej domeny zliczono 110 subdomen - punktacja dla każdej z nich zostaje zredukowana o 100%

eeee??? Czy to do konca przemyslane?

Mamy zmieniac branze?

Nie rozumiem dlaczego wprowadzacie limit 100subdomen, tworzymy zaplecza pod to, a potem ustawiacie redukcje o 90% przy 100subdomenach...

Zapraszam po darmowe 10.000 pkt na start w Seomatik.pl
120x60.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba WAS popierd....o :soczek: Sami zabijecie system takimi zmianami!!

Kilka miesięcy temu admin pisał do mnie maila, że spokojnie mogę stawiać 100 subdomen na domenę, a teraz takie cyrki.

Takie ilości zaplecza nie robi się w ciągu jednego dnia, nawet nie w ciągu jednego miesiąca, nie wspomnę o okresie dłuższym niż rok. I tak nie ma żadnych korzyści w systemie za przedłużenie domeny o kolejny rok. Skoro dla Was się to nie liczy to dla mnie 2 razy się nie liczy, ja sobie przechwycę taką ilość domen zaindekswanych jaką dziennie nie przedłużam, tylko że taka przechwycona domena jest mniej warta niż przedłużona. Ale mi to rybka, przechwycona zwraca się po 30 dniach, a jak zostaje dalej w indeksie to mam za darmo punkty.

Coraz więcej ludzi odchodzi od gotlinka ze względu na zmiany, wielu dostawców punktów zanosi się z zamiarem odejścia z systemu.

Propozycje są dwie:

Zróbcie raz porządne zmiany, bez tych dziwnych terminów co 15 dni - nikt się w tym nie łapie, jedno cięcie za wszystko i na wszystko i tyle.

lub

Zostawcie to co jest teraz i już nie róbcie żadnych zmian, a stwórzcie nowy system od podstaw na zasadach jakie chcecie mieć.

Osobiście mam kontakt z kilkoma dostawcami punktów, nikt nie jest zadowolony z takich zmian, prawie nikt nie stawia nowego zaplecza pod gotlink, bo nie wiadomo o co chodzi, co będzie w przyszłości i każdy ma w du**e robić coś, co za 2 miesiące będzie do bani. W lipcu obstawialiśmy, że dotrzemy do poziomu 600k domen w systemie do końca roku, a teraz wątpię aby poziom 300k domen został utrzymany. Nie zapominajcie, co się liczy w rotacji oraz kto tak naprawdę trzyma ten system.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że handlarze marudzą to da się przeżyć :) Gorzej że klienci też narzekają. Wzrost cen nie niesie za sobą proporcjonalnego wzrostu mocy systemu i niestety odchodzą na rzecz inny rozwiązań.

Takie cięcie doprowadzi po raz kolejny do masakrycznego wzrostu cen, co wiąże się dla nas z odejściem części klienteli. Nie ma o ukrywać. Ktoś na tym ładnie zarobi ;)

Ponadto, tak jak napisał przedmówca, przedłużanie domen straci sens.

Podpisuję się również pod postulatem przedmówcy. Zróbcie Gotlink Elite i po krzyku :) Niestety w gotlinku dzieje się się to samo co w ewebie swojego czasu.

Ludzie przestają nadążać za zmianami. Nie wiadomo czy postawione dziś zaplecze, jutro będzie miało jakikolwiek sens.

A dla leniwych: sprzątanie białystok ;]

A dla relaksu możesz zapalić kadzidełka

faceplus_banner_234x60_black.png Punkty FanCop od 3pln / 1k

SPRZEDAM: Volvo S40 1.9D, 2002; 220k przebiegu. Lokalizacja: Białystok; Tel 724-148-596

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wzrost cen jak mowi hubert to nie wszystko...

Bo jak juz wyciagniemy te okolo 50% stron z gotlinka to wzrosnei koszt pobrania...

wiec wzrosna ceny, bedzie mniej pobran, bedzie mniej stron... i handlowcy przestana sie mocno produkowac...

i to ma sie przelozyc na korzysc?

Ludzie przestają nadążać za zmianami. Nie wiadomo czy postawione dziś zaplecze, jutro będzie miało jakikolwiek sens.

dlatego nic nie robie pod eweblnka...

Zapraszam po darmowe 10.000 pkt na start w Seomatik.pl
120x60.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego nic nie robie pod eweblnka...

Zacznij robić pod seoneta :) ostatnio zauważam tendencję w tym kierunku

A dla leniwych: sprzątanie białystok ;]

A dla relaksu możesz zapalić kadzidełka

faceplus_banner_234x60_black.png Punkty FanCop od 3pln / 1k

SPRZEDAM: Volvo S40 1.9D, 2002; 220k przebiegu. Lokalizacja: Białystok; Tel 724-148-596

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równo 2 miesiące temu pisałem ( https://www.forum.optymalizacja.com/index.p...st&p=746679 ) o tym, że te ciągłe zmiany przynoszą więcej złego niż dobrego :)

https://www.punktseo.pl/darmowe-bonusy/ << rozdaje: kody do katalogów firm, kody rabatowe, szablony ZennoPoster ! |---| Moje strony: https://www.s90.pl/pozycjonowanie/ | https://www.seo-stat.pl - zapraszam.                                                                                                                                                                                          

seo-stat-logo.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście niestety też już nie nadążam za wprowadzanymi zmianami i szczerze mówiąc myślałem że na cięciach za site się skończą :) Obecnie zamiast stawiać nowe zaplecze muszę dostosowywać stare do spełniania wymogów systemu tak aby każda domena przynosiła odpowiedni zysk ;)

Jeżeli chodzi o cięcia za subdomeny to jest to dla mnie trochę nie zrozumiałem ponieważ najpierw była zmiana z 15 subdomen na 100 (co zachęcało użytkowników do tworzenia większej ilości stron) i nastąpił dość dynamiczny wzrost serwisów w systemie (pewnie takie było założenie tej zmiany) a teraz ma być zmiana w odwrotną stronę ze 100 na 10 co doprowadzi do masowego spadku ilości stron ponieważ nikomu nie będzie się opłacało utrzymywać 100 subdomen i tracić na tym 90% punktów.

Uważam że ta nowa zmiana może być dobra jednakże powinna tyczyć się jedynie nowo dodanych stron, ponieważ obecnie będzie to karanie użytkowników za to że dostali zezwolenie na tworzenie i dodawania większej ilości stron na subdomenach.

A jeżeli chodzi o ceny punktów to ja osobiście nie widzę aż takich dużych wahań :)

Michał Kryński
Zapraszam na moje forum akwarystyczne  ;-) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ptaq, ale to narzekania osób które tracą przy zmianach - natomiast osoby które linkują to w jaki sposób mogą tracić? Zmiana kryteriów motywuje do robienia stron z:

- BL >100

- Site >100

- Linkami wychodzącymi <10

Hubert, o jakim masakrycznym wzroście cen piszesz? - trzeci rok cena jest na tym samym poziomie z małymi odchyleniami. A jak każda zmiana tak i ta spowoduje tak jak napisałem wcześniej... "zmiana spowoduje przesunięcie punktów do kont na których ilość subdomen jest najniższa" - a więc nie może wpłynąć na zmianę ceny tylko na "zmianę struktury stron w systemie domeny/subdomeny".

Proszę zwrócić uwagę iż powstają nowe systemy o diametralnie różnych kryteriach przyjmowanych stron i jakby nie patrzeć musimy małymi krokami zmierzać za nimi. Zwróćcie uwagę na weblinka - dlaczego nagle stwierdził że musi wprowadzić do siebie elementy systemu gotlink:

- bonus za staż

- redukcje za niski bl

oraz zastosowane w vseo:

- bonus za ip

Jeszcze pozostanie tylko kwestia redukcja za site... ale i on stwierdził że albo wprowadzi zmiany albo zostanie na szarym końcu.

Nie planujemy premiować za IP, uznaliśmy że lepszym rozwiązaniem jest limitowanie subdomen.

Hubert, porównaj ilość linków w systemach (miliony vs 120k) - wierzymy że zwiększanie jakości stron w systemie dodatkowo zwiększy jego popularność. Ilość stron w systemie generuje blisko 300mln pkt a średnia wielkość paczki systemowej wynosi poniżej 80 - od kilku miesięcy mamy zmiany po stronie osób tworzących strony ale takie same zmiany dotyczą osób linkujących - dzięki tym zmianom dostosowujemy się do google co obrazuje statystyka ilości fraz top100.

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów i 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podniesiecie ilosc linkow w paczce, bo wiele stron zniknie...

Podniesiecie koszty pobrania, bo wiele stron zniknie...

i cena GWARANTUJE ze sie podniesie, bo wzrosna koszty tworzenia zaplecza - jak nigdy dotąd.

Skoro tego chcecie wasz wybór... część handlowców itak się dostosuje... pytanie jak klienci zareagują...

Na wiosnę się okażę czy się opłacało.

Zapraszam po darmowe 10.000 pkt na start w Seomatik.pl
120x60.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to narzekania osób które tracą przy zmianach - natomiast osoby które linkują to w jaki sposób mogą tracić?

Osoby które linkują, w większości kupiły punkty, kupiły określoną liczbę punktów i takie osoby nic nie tracą bo mają gotowe, kupione punkty. Takie osoby nie muszą się dostosowywać do zmian, ponieważ nie mają własnych serwisów w systemie. My mamy te serwisy i to my musimy zapewniać utrzymanie transfery punktów na określony czas. Dlatego zawsze będziemy narzekać my - dostawcy punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności