Skocz do zawartości

GotLink.pl


gotlink.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Wspieram ograniczenie/tępienie ilości subdomen, jednak ten proces jest zbyt szybko wprowadzany. W najbliższym czasie parę innych czynników tj. BL i OL nabiera znaczenia i ciężkie będzie pogodzenie tego w tak krótkim czasie od strony handlarzy.

Liczyłbym na większe rozniesienie w czasie poszczególnych zmian i nie wprowadzanie ich równocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gotlink na początku był lepszy niż weblink, zdobywało się łatwo punkty i były one mocne, w tamtych czasach o systemie pisałem zawsze pozytywnie

ale od czasu wprowadzenia limitu linków wychodzących (linki to nie spam - zapominacie ile linków wychodzi np. z googlepolska.blogspot) system staje się coraz gorszy, teraz jak weblink stawiacie na wysoką cenę punktów a nie na moc seo, algorytm idzie w stronę faworyzowania dmozów, wikipedii i tekstów piosenek na domenach regionalnych idn a nie normalnych stron

jeszcze trochę i dojdziecie do algorytmu:

jeżeli więcej niż 0 linków wychodzących spoza systemu 0 punktów

jeżeli subdomena 0 punktów

w innym przypadku site punktów

Edytowane przez pawloski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gotlink - przed ostatnim zamieszaniem cena punktów na giełdzie była w granicach ~80zł. Treaz jest w granicach 110-120. Pi * oko wzrost 40-50%.

powstają systemy o różnych kryteriach, dobrze niech powstają - pytanie czy potrzebujemy ataku klonów ? :)

A dla leniwych: sprzątanie białystok ;]

A dla relaksu możesz zapalić kadzidełka

faceplus_banner_234x60_black.png Punkty FanCop od 3pln / 1k

SPRZEDAM: Volvo S40 1.9D, 2002; 220k przebiegu. Lokalizacja: Białystok; Tel 724-148-596

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hubert - nie mow o skrajnosciach cenowych - znam przypadki sprzedawania gota po 60 zl czy weblinka po 100 zl.

cena wzrosla - nie do konca. nie mowiac juz o czyynikach ekonomicznych (bo takie mam wyksztalcenie) powiem tylko tyle - moc systemu wzrosla, liczba klientow wzrosla - cena tez powinna wzrosnac - i to duzo mocniej.

Budowanie bazy do ScrapeBox'a nigdy nie było jeszcze tak szybkie i tak tanie!

Rabat dla użytkowników PiO!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość radeczek21kr

witam mam 50000 punktow w gotlinku, i chcialbym podobalac moje wpisy na preclach mam ich narazie 400, tylko ze jest to moj pierwszy projekt i nie wiem jak sie do tego zabrac. Powiedzcie mi ile mam zaimportowac linkow zeby ta liczba punktow mi wystarczyla i jak skonfigurowac gotlinka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość radeczek21kr
radeczek21kr, ja bym skorzystał z dobrodziejstw Multilinka i włączył aby zmieniały się co 10 pobrań.

a jak mam do multilinka wrzucic taka ilosc linkow, pojedynczo wszystko wklepywac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radeczek21kr, no co ty :pytajnik:

Lista anchorów (każdy anchor musi być w nowej linii)

Lista linków (każdy url musi być w nowej linii)

Wklejasz do jednego okienka anchory a do drugiego linki

a później:

Zmieniaj najpierw

Anchor linku

Adres url

Wiązania stałe (ilość anchorów powinna być równa ilości urli)

Wybierz sobie sposób który najbardziej ci odpowiada :unsure:

Michał Kryński
Zapraszam na moje forum akwarystyczne  ;-) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zawsze będziemy narzekać my - dostawcy punktów.
Doskonale to rozumiem, ale problem dotyczy dosłownie kilku dostawców punktów, których oczywiście w pełni szanujemy i jesteśmy wdzięczni za dotychczasową współpracę.
@Hubert - nie mow o skrajnosciach cenowych - znam przypadki sprzedawania gota po 60 zl
I tu pojawia się większa już liczba dostawców punktów którzy pytają.... - jak to możliwe skoro minimalny koszt wytworzenia zaplecza spełniającego kryteria systemu wynosi np 80zł. Odpowiedź może bardzo uproszczona lecz jest taka że jedni robią tych subdomen 10 a inni 150. Wprowadzana zmiana rozwiązuje w pewnym stopniu i ten problem - przeliczanie subdomen odbywać się będzie w sposób płynny i dotyczyć będzie w równym stopniu wszystkich użytkowników (do tej pory przeliczanie odbywało się okresowo a redukcje stosowane były wg progów...)

Kogo dotyczyć będą zmiany?

Najbardziej dotkną kilku użytkowników z bardzo dużą ilością subdomen. Userzy z ilością subdomen w granicach 30 sztuk mogą liczyć na neutralną punktację - pozostali zyskają.

pawloski, mimo to dziękujemy. Chciałbym zauważyć również że nie stawiamy na wysoką cenę punktów a zmiany nie wpływają na jej poziom. Co do linków wychodzących mogę podzielić Twoje zdanie ...stwierdzając ostatecznie że w przypadku linków wychodzących prawdopodobnie głównym czynnikiem jest tu walka pomiędzy systemami...

yataman, jeśli posiadasz strony które mieszczą się w minimalnych kryteriach systemu lub są nieznacznie od nich niższe to jest duże prawdopodobieństwo że żadnych z tych zmian nawet nie zauważysz...

Hubert, ataku klonów nie potrzeba ale wpływają one motywująco na pozostałych. Prawdopodobieństwo zastosowania kryteriów przyjmowania stron na jakie mogą sobie pozwolić nowe systemy, w przypadku starych systemu jest bliskie zeru - oznaczałoby budowanie swoich zasobów od zera a na to potrzeba lat... ale z drugiej strony nie można teraz ślepo wierzyć że najlepszą metodą na wzrost statystyk jest przyjmowanie byle czego np. site=1, bl=0 + farma linków i wysyłanie linków systemowych na te strony "wagonami" aby tylko podrasować sobie statystyki.

Ale można to zrobić stopniowo. Z rok temu zadbaliśmy o strony aby miały BL>100. Następnie zabraliśmy się za linki wychodzące a obecnie za poziom site i wielkość paczek - trudno byłoby powiedzieć co by było po ostatnich zmianach w google gdyby nie te wszystkie dokonywane zmiany.

Proszę mieć świadomość że w sposób ciągły monitorujemy sytuacje we wszystkich systemach, testując i wyciągając wnioski które następnie wdrażamy w GotLink.pl Mamy świadomość że statystyki to nie wszystko i można to stwierdzić na podstawie wielu otrzymanych wyników iż fraza pozycjonowana przy użyciu systemu z 20k domen potrafi osiągać lepsze lokaty od systemu ze 120k domen. O dziwo można nawet stwierdzić że system z 2k domen może dać efekt lepszy od tego z 20k... - wnioski każdy musi wyciągnąć sam dlaczego się tak dzieje. Być może to kwestia poziomu site do liczby domen, a może to tylko kwestia małych paczek systemowych które wydają się być lekarstwem po ostatnich zmianach w google. Nasze wnioski są na bieżąco wdrażane i mamy nadzieje że wszyscy w długim terminie na tym zyskamy. Stawiamy na site, bl oraz małe paczki...

@punkty, jeśli tak się stanie to mówi się trudno chociaż jestem daleki od takiego stwierdzenia. 10-20 kont praktycznie w sposób ciągły oczekuje na możliwość dodania swoich serwisów w MDD a jeśli wzrośnie dla nich opłacalność dodawania stron to ilości się zwiększą. Dajesz gwarancje zmiany ceny - a ja daje gwarancje stabilności ceny... z jednego prostego powodu. Zdajesz sobie sprawę jak mało punktów jest generowanych przez 100k subdomen z niskim sitem i bl - spokojnie ta ilość punktów może zostać zastąpiona przez 5-10k innych serwisów nie podlegających żadnym redukcjom. A statystyki ilości stron ...no cóż, statystyki to nie wszystko, liczą się efekty.

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów i 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zawsze będziemy narzekać my - dostawcy punktów.
Doskonale to rozumiem, ale problem dotyczy dosłownie kilku dostawców punktów, których oczywiście w pełni szanujemy i jesteśmy wdzięczni za dotychczasową współpracę.

chcecie nam podziękować za współpracę ?? ;>

@Hubert - nie mow o skrajnosciach cenowych - znam przypadki sprzedawania gota po 60 zl
I tu pojawia się większa już liczba dostawców punktów którzy pytają.... - jak to możliwe skoro minimalny koszt wytworzenia zaplecza spełniającego kryteria systemu wynosi np 80zł. Odpowiedź może bardzo uproszczona lecz jest taka że jedni robią tych subdomen 10 a inni 150. Wprowadzana zmiana rozwiązuje w pewnym stopniu i ten problem - przeliczanie subdomen odbywać się będzie w sposób płynny i dotyczyć będzie w równym stopniu wszystkich użytkowników (do tej pory przeliczanie odbywało się okresowo a redukcje stosowane były wg progów...)

...czyli za fochy handlarzy którzy nie potrafią liczyć, dostaną po d*** Ci którzy liczyć potrafią :wow:

Kogo dotyczyć będą zmiany?

Najbardziej dotkną kilku użytkowników z bardzo dużą ilością subdomen. Userzy z ilością subdomen w granicach 30 sztuk mogą liczyć na neutralną punktację - pozostali zyskają.

dziękuję, wiem że potrafię liczyć :)

Ale można to zrobić stopniowo. Z rok temu zadbaliśmy o strony aby miały BL>100.

nooo :) ostatnio fundujecie nam fajną stopniowość

Co to zmienia z punktu widzenia dostawcy punktów (a dokładniej tych o których mowa wyżej) ? Dokładnie oznacza to przekalkulowanie sytuacji, dokupienie 1 czy 2 dedyków, kilkuset domen i tyle. Później sytuacja wróci do normy, Ci mniejsi nadal będą płakać że są więksi i tyle. A wszystko rozbija się o podstawy matematyki :)

A dla leniwych: sprzątanie białystok ;]

A dla relaksu możesz zapalić kadzidełka

faceplus_banner_234x60_black.png Punkty FanCop od 3pln / 1k

SPRZEDAM: Volvo S40 1.9D, 2002; 220k przebiegu. Lokalizacja: Białystok; Tel 724-148-596

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hubert - ostatnie zdanie dokladnie opisuje jak bedzie. my sprzedawcy dostaniemy pewnie po du**e i to nas boli - ale - @gotlink (mimo, ze rowny z niego gosc) zawsze stawia na pierwszy miejscu uzytkownikow. to co pisalem kiedys - dba o sprzedawcow na swoj unikalny sposob (kilku sie o tym przekonalo).

jesli to wzmocni system - jestem za. bo ja sobie poradze, choc pewnie zarobie mniej przez jakis czas. system wzrosnie w sile - beda nowi klienci, lub - beda w stanie placic wiecej.

jestem z wyksztalcenia ekonomista - wierze w to, ze ten mini-rynek sam sie wyrowna mimo, ze bedziemy (my, sprzedawcy) narzekac. ale jestesmy Polakami - my zawsze narzekamy :wow:

Budowanie bazy do ScrapeBox'a nigdy nie było jeszcze tak szybkie i tak tanie!

Rabat dla użytkowników PiO!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gotlink (mimo, ze rowny z niego gosc) zawsze stawia na pierwszy miejscu uzytkownikow. to co pisalem kiedys - dba o sprzedawcow na swoj unikalny sposob (kilku sie o tym przekonalo).

osobiście się o tym ostatnio przekonałem i jestem wdzięczny za pomoc :wow:

jesli to wzmocni system - jestem za.

też jestem za, ale bez wątpienia należę do grupy o której pisał gotlink i obawiam się, że nie zdążę dostosować się do nowych reguł w narzuconym terminie.

A dla leniwych: sprzątanie białystok ;]

A dla relaksu możesz zapalić kadzidełka

faceplus_banner_234x60_black.png Punkty FanCop od 3pln / 1k

SPRZEDAM: Volvo S40 1.9D, 2002; 220k przebiegu. Lokalizacja: Białystok; Tel 724-148-596

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności