Skocz do zawartości

GotLink.pl


gotlink.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważcie pewną kwestie, o ile w przypadku podniesienia ilości BL, zwiększenia site, zmniejszenia linków wychodzących wszystkie działania można było zrobić w obrębie danego serwisu. W podobny sposób nie da się zmienić ilości subdomen na domenie ze 100 do 10. Co mam zrobić z 90 subdomenami?

Kolejna kwestia to czas, teraz wszyscy będą stawiać tylko 10 subdomen na domenie, ale to będą nowe domeny, które znowu nie mają BL ani site'u. A za kilka miesięcy jak nabiorą już mocy, wtedy znowu gotlink wymyśli inne zasady.

Powiecie, że się czepiam, ale jestem z systemem prawie od początku i powoli mam dość ciągłego dostosowywania się do zmiennych zasad.

Wszyscy chcieliby mieć serwisy z wielkim site, dużą ilością BL i małą ilością linków, napisane z palca i jeszcze w ładnej szacie. Może admini systemu podpowiedzą jakie w takim razie zaplecza stawiać?

Bo raczej kolejne:

-kopie wiki

-kopie dmoz

-parsery innych stron

-kopie ustaw

-kopie tekstów piosenek

-kopie artystów

-kopie kodów pocztowych i miejscowości

-kopie różnych wyszukiwarek

-kopie for

-kopie książek

-kopie rss

-fikcyjne sklepy

-katalogi

-autoblogi

- i inne cuda

nie są dobrze widziane w systemie.

Zresztą większość zaplecza jest ukradziona z innych źródeł, tylko że wszyscy o tym wiedzą ale nikt o tym nie powie, bo każdy ma z tego kase.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, podyskutowaliśmy sobie. Może poszukamy rozwiązania które będzie kompromisem i nie pośle pracy wielu ludzi w kosmos ?

Można problem rozwiązać w taki sposób jak już to było robione. Utnijmy definitywnie możliwość dodawania, powiedzmy więcej niż 15-20 subdomen do systemu tak jak w seomatiku. To co jest w systemie zostawmy w spokoju.

Efekt zostanie osiągnięty, a zmiany wejdą w sposób zdecydowanie bardziej spokojny.

A dla leniwych: sprzątanie białystok ;]

A dla relaksu możesz zapalić kadzidełka

faceplus_banner_234x60_black.png Punkty FanCop od 3pln / 1k

SPRZEDAM: Volvo S40 1.9D, 2002; 220k przebiegu. Lokalizacja: Białystok; Tel 724-148-596

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość radeczek21kr

chce dopalac swoje wpisy w preclach i jesli daje 1000 pkt na wpis i po jednym dniu nie mam zadnych pobran to wszystko jest ok, linki sie wyswietlaja? bo nie wiem czy wszystko ok zrobilem. A wlasnie mam jeszcze jedno pytanie a mianowicie jak ustawic w opcjach Automatyczny przyrost punktów jakie wartosci najlepiej tam powpisywac ? i ile punktów dawac srednio na wpis i na ile dni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO ja mam pytanie do administracji...

ile bedzie stron jakby kazdy user wyciagnal swoje strony, tak ze zostalo by dla kazdej domeny w systemie po 30 subdomen?

Jest szansa na odpowiedz?

Wyparuje wiecej niz 50% stron? Nie przeszkadza to wam?

de fakto bedziemy musieli kupowac jedynie 3x wiecej domen... to w sumie ryba dla wiekszosci... ale czy system jak ma mniej stron to jest lepszy?

bo nie sadze zeby admini stron jakos specjalnie teraz zaczeli dbać o te strony (bo jest mniej subdomen)...

Zapraszam po darmowe 10.000 pkt na start w Seomatik.pl
120x60.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@punkty - mi? nie przeszkadza. juz Ty dobrze wiesz jakie cuda bywaja dodawane do systemu i w jaki sposob generuje sie strony z tysiacami subdomen. one wyleca, cena wzrosnie, moc powinna wzrosnac - klient bedzie zadowolony.

a ze paru sprzedawcow straci zarobek? jakos nie martwie sie o nich. @gotlink moze potwierdzic, ze sa uzytkownicy, ktorzy dostaja 50% pkt za punkty lojalnosciowe i stazowe - i wtedy mowimy o dobrym zapleczu (wzglednie dobrym, akceptowalnym bez przeszkod przez wujka G). to takie zaplecze, ktore ja chce zeby bylo w systemie jako uzytkownik.

nie chce glosno mowic jakie my, sprzedawcy znamy sztuczki, ale @punkty, @czaysoon i paru innych sprzedawcow (choc glosno tego nie potwierdza) wiedza jakie niektorzy uzytkownicy robia cyrki w swl'ach (nie tylko w gotlinku). walczmy z tym.

dla dobra naszych klientow.

i tak, ja tez strace na tym, choc - pewnie nie tyle coniektorzy.

i tak, wiem, ze jestem wrzodem tej branzy ;)

Budowanie bazy do ScrapeBox'a nigdy nie było jeszcze tak szybkie i tak tanie!

Rabat dla użytkowników PiO!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

punkty, to zależy jaką metodą miałbym to wyliczyć ale średnio terminowo przyjmujemy że obecnie zapowiedziane zmiany utrzymają liczbę serwisów w systemie na obecnym poziomie. A to w konsekwencji daje sytuacje w której z jednej strony pozwoli w przyszły roku ponownie podnieść kryteria w celu zintensyfikowania efektów a z drugiej strony odciążyć maszyny... <oczko>. Wysoce prawdopodobne byłoby zarządzanie w systemie już ponad milionem serwisów gdyby nie dotychczasowe ustalone kryteria przyjmowania stron - w przyjętej strategii chcemy dysponować ok 200-300k wysoko jakościowymi domenami które spokojnie zastąpią ponad milion serwisów z niskim sitem, bl, farmą i tasiemcem subdomen.

punkty, podam Ci przykład czaysoon'a (chyba mogę). Z tego co miałem okazję zobaczyć średnia ilość subdomen na domenie jest na takim poziomie że redukcja punktacji z tego tytułu mniej go będzie bić po kieszeni a niżeli średnia wartość bl dla jego stron. A więc dlaczego miałby wycofać swoje subdomeny z powodu limitu subdomen skoro nie zrobił tego z powodu redukcji za bl?

Ponadto jak to jest z tymi ilościami subdomen wiesz najlepiej z nas wszystkich:

- przeciążone maszyny i ciągłe pady

- scrypty robione na sztukę aby tylko się coś zaindeksowało

- podlinkowanie praktyczne zerowe, google omija szerokim łukiem

Jestem przekonany że 200k subdomen spokojnie pod względem mocy może zostać zastąpionych przez 10k serwisów spełniających obecne kryteria...

Sagi, nie rzucając nazwiskami, jest tak jak piszesz. Są użytkownicy dysponujący mniejszą ilością serwisów 2-3k, lecz generujący więcej punktów a niżeli 50k subdomen... Czasami trudno uwierzyć ale serwisy generują dość pokaźny realny ruch, są świetnie podlinkowane a ich site przekracza grubo ponad 1k - zysk użytkownika: ponad 10mln pkt.

Inny z ciekawych przykładów to wejście użytkownika w system z 30k serwisami - subdomeny, niski site, niski bl, pingowanie... - po dwóch miesiącach wyzerowany przez banicję. Drugie podejście takie: 2 razy więcej stron, tylko linki systemowe, bl >100, site >100 - przez rok bez banicji, duża gwiazdka i Majorka, pozdrawiam :)

A więc tak naprawdę nie można mówić że się nie da tylko czasami trzeba zmienić troszkę podejście a nóż widelec się okaże że przez dwa lata robiliśmy syzyfową pracę... gdy można było od początku podejść do zagadnienia z innej strony, tej lepszej - czego wszystkim życzymy ;)

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów i 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile bedzie stron jakby kazdy user wyciagnal swoje strony, tak ze zostalo by dla kazdej domeny w systemie po 30 subdomen?

Jest szansa na odpowiedz?

Wyparuje wiecej niz 50% stron? Nie przeszkadza to wam?

Odpowiem jako user - nie tylko nie przeszkadza, ale wręcz cieszę się z tych zmian. Wygenerowanie 1000 subdomen automatem na domenie z wildcardem i ich zaindexowanie to nie problem, utrzymanie tego w indexie przez dłuższy czas i odpowiednie podlinkowanie, żeby było często odwiedzane przez boty i nabrało mocy (moc przy jednym adresie IP i tak będzie mała) jest ciężką sprawą i zgaduję, że większość takich spamów dostawcy punktów mają szybko banowane a w ich miejsce stawiają nowe.

Patrząc więc z punktu widzenia usera powinno się to uciąć.

Edytowane przez salab

Web Systems: strony www, ecommerce, integracje, marketing internetowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dodać, nic ująć.

Nie da się załatwić jakości tylko jednym parametrem a w przypadku subdomen ten problem jest najbardziej widoczny (site, bl)

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów i 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

punkty, podam Ci przykład czaysoon'a (chyba mogę). Z tego co miałem okazję zobaczyć średnia ilość subdomen na domenie jest na takim poziomie że redukcja punktacji z tego tytułu mniej go będzie bić po kieszeni a niżeli średnia wartość bl dla jego stron. A więc dlaczego miałby wycofać swoje subdomeny z powodu limitu subdomen skoro nie zrobił tego z powodu redukcji za bl?

:blink: odpowiedź jest prosta, nie marnuje czasu na poprawianie czegoś co wcześniej miało inne zasady, zmieniają się zasady to wtedy staram się dostosować do nowych zasad na nowym zapleczu, a stare generuje co generuje, a i tak przynosi zysk. Tak samo będzie i teraz, nie usunę subdomen, bo to strata czasu, już się przestawiłem na nowe zasady.

p.s. i wcale nie jestem wielkim, nawet dużym uczestnikiem gotlinka, posiadam może 2-5% punktów systemu, znam większych ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek_25, im więcej dostępnego materiału tym lepsze narzędzie zostanie z niego wykonane :)

Ostatnie 12 miesięcy to okres ciężkiej pracy użytkowników dodających serwisy do systemu - serwisy których jakość z racji podnoszenia kryteriów przyjmowanych stron musiała przez cały ten okres nieustannie wzrastać - efektem jest zwiększenie ilości domen w ciągu roku ze 100.000 do ponad 300.000 sztuk.

Obecnie w systemie GotLink obowiązują bonusy za:

- PageRank

- Domenę główną

- Lojalność

- Długoterminowy staż

- Ilość wyświetlanych linków systemowych

- Niską ilość linków wychodzących

- Wyświetlanie dodatkowego tekstu

Podczas dodawania stron do systemu należy zwrócić uwagę czy posiadają one:

- Site >100

- Bl >100

- Subdomen do 10

- Linków wych. do 9

Zastosowanie wysokich kryteriów przyjmowanych stron w połączeniu z bardzo małą paczką systemową w której wysyłane są Twoje linki (śr. 70), przekłada się na wyjątkowo wysoką skuteczność systemu GotLink.pl

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów i 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoczęty 3 m-ce temu proces obniżania liczby linków wychodzących ze stron systemowych dobiegł końca...

...a efekty tych zmian można zobaczyć na wykresie dostępnym w statystykach systemu GotLink.pl

13897222.jpg

To co widzimy, to dowód na dużą mobilność naszych użytkowników dzięki której wszystkie zmiany prowadzące do wzmacniania systemu przebiegają bardzo szybko, sprawnie i efektywnie. Mamy nadzieje że w przypadku dostosowywania się w kwestii niskiego situ czy liczby subdomen wszystko również będzie przebiegało zgodnie z założeniami ;)

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów i 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotlink niestety, staje się "trochę" systemem absurdów - niestety, pewien użytkownik podesłał mi swoje przeliczenia dotyczące jego domeny.

Obecnie ma w domenie 100 subdomen i dzięki nim ma: 59`672pkt.

I po najbliższych zmianach jeżeli zostawi sobie "najlepsze" 10 subdomen dostanie: 11`702 pkt.

Niby OK, mniej subdomen mniej punktów, a co będzie jak zostawi 20 subdomen? Otrzyma: ~20`351 pkt.

Póki co jest OK, więcej subdomen, więcej pkt. a co się stanie jak poza nimi dorzucimy kolejne dziesięć, by mieć 30 subdomen: ~26`625pkt.

Postępujmy podobnie dalej dorzucając kolejne dziesięć sztuk, czyli mamy już 40 subdomen: 27`860 ptk

A co się stanie jak pozostawimy 50 subdomen... stanie się coś zaskakującego dodając więcej... otrzymujemy mniej bo: 26`253ptk.

Przy 60 subdomenach w których również jest te 30 sztuk które miały ok. 26k pkt. dostaniemy tylko 23`750pkt.

Czy administratorzy systemu nie uważają, że jest to absurd - jeżeli mam 60 subdomen i dodam 30 sztuk dostane więcej puntków niż gdybym dodał 60 sztuk? Mnie się to tylko kojarzy z tym, że strony posiadające 100 site powinny dostać 10x więcej pkt. niż te co mają 101 site jak to bywa w innych systemach- tyle ze tu dotyczy to subdomen.

https://www.punktseo.pl/darmowe-bonusy/ << rozdaje: kody do katalogów firm, kody rabatowe, szablony ZennoPoster ! |---| Moje strony: https://www.s90.pl/pozycjonowanie/ | https://www.seo-stat.pl - zapraszam.                                                                                                                                                                                          

seo-stat-logo.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności