Skocz do zawartości

GotLink.pl


gotlink.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

W ostatnich dniach padają propozycje użytkowników zarówno w GotLink.pl jak i SeoMatik.pl nakłaniające do wykonania ruchu jakościowego przewyższającego wszystkie inne systemy na rynku w kwestii limitów na linki wychodzące:

slaveh:

ważne jest też to aby na witrynach było jak najmniej linków wychodzących - optymalna liczba to 3.

eddy:

Proponuję zmienić zasady punktowania za linki wychodzące

A więc po SeoMatik.pl również i w GotLink.pl wdrażamy nowe kryteria i od 1.01.2014, nastąpią zmiany naliczania zgodnie z poniższym:

Punktacja stron ulega zmianie w zależności od ilości linków wychodzących - przy założeniu że strona wyświetla 5 linków systemowych to liczba dodatkowych linków wych:

do 2: +30% punktów

• od 3 do 4: 0% punktów

od 5: -70% punktów

Zestawienie systemów po wdrożeniu zmian:

3709c6e42e2f7ba307f5017c78840539_1.jpg

Wdrożone propozycje dają znaczącą przewagę jakościową nad konkurencją już nie tylko w kwestii subdomen ale również i w przekazywaniu mocy serwisu na ograniczoną liczbę linków w domenie

eddy:

Brawo! Cieszę się ze zmiany. Niech moc będzie z nami. ;-)

Pozdrawiamy, Administracja GotLink.pl

Edytowane przez gotlink.pl

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów i 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Nieoczekiwanie rozgorzała ponownie dyskusja na temat subdomen w kwestii jakości systemów i ich wpływu na efektywność promowania domen w Google:

- Popieram podnoszenie jakości Gotlink.pl i jestem za obniżeniem subdomen.

- Również jestem za całkowitym zlikwidowaniem subdomen.

- Ja też jestem zwolennikiem jeszcze większego ograniczenia subdomen, a najlepiej zupełnego ich wyklucza. Na subdomenach bardzo rzadko są spotykane poważne serwisy i nie mówię o SWLach, ale o całym Internecie. Jeśli widzę, że strona dostała filtr to właśnie na pierwszy ogień idą subdomeny, które najłatwiej rozpoznać. Może warto byłoby zrobić ankietę wśród użytkowników Gotlinka, które zmiany uznają za najistotniejsze.

b19185d9e4915efbf452dd2b166a8d32_1.jpg

W przypadku chęci wyrażenia własnego zdania zachęcamy do określenia czy system powinien przyjmować na standardowych warunkach chociaż jedną subdomenę czy też nie (tj. 0) - oraz od kiedy dany wariant powinien rozpocząć obowiązywać w obecnych warunkach.

Pozdrawiamy, Administracja GotLink.pl

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów i 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jedną subdomenę bym zostawił. Niech ci którzy chcą ich pełnej likwidacji sobie policzą ile dostaną za domenę główną po wszystkich ostatnich zmianach (nie mówie o wymyślonej sytuacji kiedy domena wykorzystuje maksymalnie wszystkie bonusy bo to zdarza się rzadko przecież, tylko średnio), przy obecnych cenach i koszcie przedłużenia domen głównych to się robi nieopłacalne.

Edytowane przez elsajko

E-INFONET - projektotowanie stron, sklepy internetowe, reklama w Toruniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj elsajko,

Do 15 grudnia pojawi się komunikat a generalnie pozostającą kwestią jest właśnie ta furtka która miałby coś umożliwiać bądź nie - może w najbliższym czasie sytuacja się wyklaruje:

- Nie jest tajemnicą, że Ci, którzy nie opierają zaplecza na subdomenach chcą ich likwidacji, a drugiej stronie jest to nie na rękę. Jako osoba pozycjonująca jestem gotowy płacić wyższe stawki za lepszej jakości linki zamieszczone wyłącznie z domen głównych... Warto byłoby jednak poznać opinie kilku większych klientów, a nie samych producentów.

- Jeśli mowa już o producentach to warto pomyśleć o produkcji wartościowych zaplecz (mała ilość linków wychodzących + domeny bez subdomen)

Jedno jest pewne, jeśli chodzi o politykę linkout w SeoMatik.pl oraz GotLink.pl (przy 7 obcych linkach) od 1 stycznia będziemy systemami o najwyższych restrykcjach a w przypadku subdomen GotLink.pl jest 1 krok za stałymi systemami - ostatni okres pokazał że liczy się jakość a nie ilość co konsekwencje realizujemy :)

P.s.

Po 6 tygodniach działania Premii za ilość aktywnych domen i ich stabilność można określić jej cechy na obecną chwilę w następujący sposób :

- naliczone premie stanowią dopiero pewien procent całości wynagrodzenia;

- wynagrodzenie dla domeny zależne jest od ilości emitowanych linków systemowych;

- wynagrodzenie dla konta zależne jest od stabilności zasobów - deaktywowane domeny deaktywują premie

W najbliższych dniach zostanie opublikowany komunikat o kolejnych zmianach odnośnie linkout zasobów systemowych.

Pozdrawiamy, Administracja GotLink.pl

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów i 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam grupę, w niej 100 linków. Idzie tak ustawić Gotlinka, by każdy z tych linków pobrał możliwie najmniejszą ilość razy (nawet tylko raz - na jedną tylko stronę) po czym usunął całość z systemu (całą grupę wraz z linkami)?

Jeśli nie da się wyznaczyć tylko 1 pobrania, to idzie tak ustawić, że jak tylko pobierze każdy link z tej grupy to przestaje robić to dalej? Usuwa linki, kasuje grupę i punkty wracają do puli punktów wolnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GOTLINK, poprawiacie system, OK. Ale jakoś mam wrażenie, że skupiliście się za bardzo na "przelicytowywaniu" innych na papierze. Limity subdomen, limity linków wychodzących OK, ale wszystko z głową. Przy dzisiejszych cenach punktów wiadomo, że nikt nie kupi domeny (już nie wspominam o przedłużeniu) tylko do gotlinka. Oczywistością jest to, że będą subdomeny, będzie coś na nich, co pozwoli zarobić na domenie. Sukces jedynie na papierku.

Po drugie skupiacie się na subdomenach, linkach wychodzących, a kompletnie nie dbacie o jakość stron. Waszym kryterium przyjęcia do systemu to jedynie site. Wystarczy postawić śmiecia z automatu, przyłożyć kilka śmieciowych linków i google to łyknie. Co mi po tym, że domena (jedynie w systemie) nie będzie miała subdomen? Co mi po tym, ze bedą 2 linki wychodzące + systemowe? Skoro mocy dana strona nie będzie miała wcale?

Dlatego moja rada, nie idźcie w skrajność. Zróbcie limit 1 subdomeny z cięciem procentowym za każdą kolejną, zróbcie limit powiedzmy 2 linków wychodzących i następnie procentowe cięcie punktów za każdy kolejny. Użytkownicy się dostosują, a brak twardych reguł spowoduje różnorodność stron w systemie. Weźcie się, żeby domeny dodane do systemu trzymały jako taki poziom, i należy odsiewać syf stawiany najmniejszym kosztem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ttah, takiej opcji idealnie wykonującej to co napisałeś nie ma. Jedynie ręcznie importujemy zestaw linków do danej grupy gdzie grupa ma ustawioną liczbę punktów wynikającą z ilości linków w grupie x koszt pobrania - pomiędzy 23h a 24h przy pomocy API opróżniamy grupę z linków do której kolejnego dnia importujemy kolejne linki.

@vortex, jesteśmy otwarci na dyskusje na argumenty. Do systemów rotacyjnych z racji że ich kryteria były zawsze niższe od tych obowiązujących w systemów stałych... trafiały duże ilości domen - nawet przy dzisiejszych ilościach moderacja nie jest możliwa. Po drugie co taka moderacja wizualna miałby wnosić w kwestie mocy linków emitowanych na tych domenach - moc wynika z tego czy google indeksuje taką domenę a jak twierdzi indeksuje tylko wartościowe strony i podstrony, wynika również z parametrów witryny np. site oraz z ilości linków wychodzących gdzie moc maleje wraz ze wzrostem ich ilości. Nawet jeśli moderacja takiej witryny miałaby miejsce to jej udział w ocenie nie mógłby mieć dużego znaczenia bo i samo google nie mamy o tym pojęcia czy tego typu rzecz ocenia a jeśli tak to na podstawie jakich czynników. Poza tym w przypadku moderacji dochodzi kwestia gustów a jak wiemy z nimi się nie dyskutuje. Twierdzisz że nie dbamy o jakość stron skupiając się tylko na parametrach tych domen ale jeszcze nikt nie przedstawił niczego przekonującego co mogłoby potwierdzić że wizualnie ładna strona jest mocniejsza od strony TLD, z niskim linkout bez subdomen oraz długim stażem.

Tak jak zauważyłeś cena punktów jest wyjątkowo atrakcyjna dla kupujących, mniej atrakcyjna dla sprzedających. Podniesienie wymogów dla przyjmowanych domen spowoduje niższą podaż punktów a więc i wzrost opłacalności dla wszystkich tych którzy spełnią wysokie kryteria systemu - a takich osób dziś nie brakuje - posiadają domeny TLD na unikalnych IP, otrzymują bonus za wysoki BL i niski linkout... i jak widać każde podnoszenie wymagać powoduje że np. subdomeny są zastępowane błyskawicznie domenami głównymi....

W przypadku linkout premie będą mogli otrzymać tylko najlepsi dodający domenę generalnie tylko do jednego systemu. Oczywiście jeśli ktoś posiada klientów w GotLink.pl i SeoMatik.pl będzie mógł emitować po 3 linki systemowe z każdego z systemu i również otrzyma premie - jeśli będzie chciał emitować po 4 linki systemowe też będzie to możliwe ale już bez premii. Obecnie najpopularniejszym limitem linków wychodzących w systemach jest poziom 14 linków powyżej którego następuje ok 70% redukcja punktacji - uważamy że podział mocy strony aż na 14 linków jest w dzisiejszych czasach mało efektywny dla wszystkich którzy oczekują efektów i minimalizują ryzyko kar ze strony Google. Stąd też nasza decyzja że oba nasze systemy schodzą z 14 do tylko 8 linków ustanawiając kryteria w tej kwestii na najwyższym poziomie na rynku - jaka jest to różnica w przekazywanej mocy każdy jest wstanie sam wywnioskować.

Odnośnie ostatecznej wersji w kwestii subdomen zapraszam do wątku na forum systemowym na którym toczona jest dyskusja i przedstawiane są argumenty a na dzień dzisiejszy idąc w kierunku dalszego podnoszenia jakości systemu GotLink.pl postanowiliśmy pójść w kierunku dalszego obniżenia limitu subdomen rozpoczętego w 2011 roku. W związku z tym pkt 10 regulaminu rozpoczyna obowiązywać od 15 stycznia 2014 i przyjmuje postać:

System co do zasady akceptuje domeny główne serwisów o minimum site=10 a punktacja subdomen różni się od standardowej i podlega redukcji nawet o 90% - za każdą subdomenę cięcie 10% (np. za 3 subdomeny cięcie wynosi 30% dla każdej z nich).

...z tym że w okresie przejściowym limit subdomen wynosi:

- 2 subdomeny, od 15 stycznia 2014;

- 1 subdomena, od 1 lutego 2014;

- 0 subdomen, od 15 lutego 2014.

Pozdrawiamy, Administracja GotLink.pl :)

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów i 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotlink, a czy gdziekolwiek wspomniałem, że macie oceniać strony po wyglądzie? Chodziło o linki prowadzące do witryny. Konkurencja jest pod tym względem daleko przed wami. Mały przykład. Kilkanaście stron postawionych z automatu, dodane z automatu do zaspamowanych baz katalogów, MJ pokazuje 20-50 BL, i z systemu mam kilkanaście k pkt. A uwierz, że z tych stron nie chciałbym linku nawet za darmo. Google ocenia strony, ale w serpach! Indeksuje w większości przypadków wszystko jak leci i tylko w sobie zrozumiały sposób.

Co do subdomen, to jak mówiłem dla mnie sukces jedynie na papierku. Będziecie mogle się pochwalić, że jako jedyni nie przyjmujecie subdomen, a fakty są takie jakie są, czyli w gotlinku główna a na subdomenach inny system, lubb inne rzeczy pozwalające spieniężyć w największym stopniu domenę. Moim zadaniem zadbajcie o jakość stron (nie nie jest to synonim wyglądu), bo lepsze linki są z zadbanej subdomeny niż gównianej domeny.

Edytowane przez vortex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam może dość trywialne pytanie, jednakże nigdy nie miałem styczności z systemem wymiany linków. Zarejestrowałem się na gotlink.pl a następnie dodałem swoją domenę- chciałem przetestować działanie SWL. Zaznaczam, iż w zakładce linki stworzyłem nową grupę, dodałem domenę oraz podałem link, anachor, zaznaczyłem, iż chcę wykorzystać 4000 punktów i zapisałem. Po 24 godzinach zobaczyłem, że liczba pobrań wynosi 207, punktów nie zmalało. I tutaj mam właśnie moje pytanie? Czy dobrze wszystko zrobiłem? jak zobaczyć, na których domenach wyświetla się link oraz jak zakupić następne punkty?

Pozdrawiam i liczę na szczegółową odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedź, jednak i tak nie wiem dlaczego ilość punktów jest cały czas taka sama? Druga kwestia, czy jest jakiś poradnik jak wykorzystywać SWL-e w gotlink?. Druga kwestia, czy zatem da się ustawić system stały w gotlink, zamiast rotacyjnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności