Skocz do zawartości

GotLink.pl


gotlink.pl

Rekomendowane odpowiedzi

A może dobrym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie limitu na ilość subdomen z obrębu jednej domeny do np. 5?

a może nie

bo?

bo nie da się sprawdzić co jest domeną a co nie

np. w systemie xanna *.ca.us jest liczona jako subdomena

poza tym są strony na *.az.pl, *.nazwa.pl, *.home.pl (i jest ich więcej niż 5 na domenę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawloski - przecież to widać gołym okiem, że 99% stron w *.home.pl jest ok i mają one wartość dla usera i szukarek, podczas gdy wygenerowane maszynką tysiąc subdomen w domenie cd5scdsa.info jest perfidnym spamem, który wcześniej czy później wyłapie bana i gdzie np. ja osobiście nie chciałbym mieć tam nigdy backlinków, bo gdy G wyłapie, że duża część backlinków pochodzi ze "złego sąsiedztwa" to o kare nie będzie trudno.

Ogólne też uważam, że masówka subdomen na wildcardach to jeden wielki syf i powinno tego nie być. Nie chcę rzucać liczbami, ale można zrobić jakąś sondę czy coś i np powyżej 20 czy 50 subdomen (z wyjątkami az.pl, home.pl itp oczywiście) nie przyznawać już żadnych punktów za kolejne i się ukróci jechanie na chamskich wildcardowych spamach i robienie milionów punktów.

Edytowane przez salab

Web Systems: strony www, ecommerce, integracje, marketing internetowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie. zmiany byly potrzebne. ja sam trace na tym bardzo duze, zwlaszcza, ze punkty gotlinka sie ostatnio fajnie sprzedawaly

w innych systemach nie oplaca sie dodawac malych stron - narzekacie, tu - ze sie nabija.

troche sprawa sie wymknela - 1000 subdomen to juz duzo, ale sa osoby, ktore maja hostingi for i maja po >1500 subdomen i co? bezwartosciowe sa?

kto uzywa markova i innych wynalazkow do stron do gotlinka - przegina.

najgorzej krzycza Ci co najwiecej straca. panowie z gotlinka zrobili blad bo tego nie przewidzieli - teraz naprawiaja. wg mnie - slusznie.

sprawa byla jasna miesiac temu wiec nie wiem czemu znowu podnosi sie krzyk.

Budowanie bazy do ScrapeBox'a nigdy nie było jeszcze tak szybkie i tak tanie!

Rabat dla użytkowników PiO!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biedny gotlink chyba sie rozpada :)

<html>

<head><title> 503 Service Unavailable

</title></head>

<body><h1> 503 Service Unavailable

</h1>

The server is temporarily busy, try again later!<hr />

Powered By <a href='https://www.litespeedtech.com'>LiteSpeed Web Server</a><br />

<font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=-1>Lite Speed Technologies is not responsible for administration and contents of this web site!</font></body></html>

przy probie wyswietlenia linkow :)

gielda linkow, statystyki tez nie dzialaja ;)

Edytowane przez mb
pozycjonuj.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biedny gotlink chyba sie rozpada ;)

No cóż, jedni krytykują słownie system inni atakują, stąd te problemy.

Ponadto tak jak kolega wyżej zauważył występują problemy na łączach.

Co do innych tematów/propozycji - będziemy o tym dyskutować za kilka dni, mam nadzieje że wtedy ustalimy dalsze kierunki w których będą ewoluowały zasady...

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów i 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mb - przeczytaj jeszcze raz mojego posta, bo najwyraźniej go nie zrozumiałeś. Subdomeny jeśli mają wartość są jak najbardziej ok, ale z tego co wiem to ludzie, którzy nabijają masówki pod gotlinka zazwyczaj jadą na wildcardach i automatach (Markov czy inne generatory) - a 500k takich subdomen w domenie nie ma żadnej wartości dla usera i bardzo minimalną dla szukarek (a i to na chwilę, bo mało takich domen utrzyma się dłuższy czas w indexie).

@Mich@ł - j/w

@truvati - bardzo merytoryczna wypowiedź, nie ma co :)

@Iguana - chyba Cię zdziwię... ale sporo (większość z moich domen w SWLach ma kontent, który może być użyteczny dla usera)

A swoją drogą to zauważył ktoś spadek mocy linków z gotlinka? 2 tyg temu dodałem trochę punktów (ok 1,5k na domenę) na indexację swoich nowych zaplecz (unikalny kontent i szablony). Mimo pobranych ponad 2k linków na każdą domenę, w części wszedł tylko index, w części nie weszło zupełnie nic.

Nie zauważyłem takich problemów z indexacją gdy linki pochodzą z innych źródeł (katalogi, własne zaplecza itp). Nie wiem czy to prawda czy nie, ale jeśli rzeczywiście niektórzy ładują 500k subdomen i moje 10k linków (5 domen po ~2k) w gotlinku przypadkiem wyświetliło się tylko na nich to w sumie bym się nie zdziwił, że G albo wogóle ich nie widziało albo ich wartość uznaje za tak znikomą, że linki z nich (zgaduję, że pewnie max możliwe - w końcu tu chodzi tylko o pkt) nawet nie mają siły zaindexować nowego serwisu.

Edytowane przez salab

Web Systems: strony www, ecommerce, integracje, marketing internetowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to prawda czy nie, ale jeśli rzeczywiście niektórzy ładują 500k subdomen i moje 10k linków (5 domen po ~2k) w gotlinku przypadkiem wyświetliło się tylko na nich to w sumie bym się nie zdziwił, że G albo wogule ich nie widziało albo ich wartość uznaje za tak znikomą

Dlatego w życiu bym nie dał wartościowej strony w żaden system, wolę z nich sobie sam swoje przy linkować jak już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) z tego co wiem to ludzie, którzy nabijają masówki pod gotlinka zazwyczaj jadą na wildcardach i automatach (Markov czy inne generatory) - a 500k takich subdomen w domenie nie ma żadnej wartości dla usera i bardzo minimalną dla szukarek (a i to na chwilę, bo mało takich domen utrzyma się dłuższy czas w indexie).

Jak nie utrzyma się dłużej w indeksie to w czym problem? Właściciel tych domen tylko straci, a nie Ty. Zdziwił byś się jak Markov-y trzymają się w indeksie. Jak nie masz na nich SWL to praktycznie niebanowalne są. Teksty wychodzą z nich całkiem baz sensu, ale są bardziej poprawne gramatycznie od wypowiedzi właściciela jednego z SWL-i. Zrób test, postaw czegokolwiek jednorazowo, nie rozkładając w czasie, kilkaset subdomen, nawet bardzo porządnej treści. Bardzo się zdziwię jak nie dostaniesz bana.

Czasem odnoszę wrażenie, że adoratorzy gotlinka próbują wmawiać ludziom, że do tego systemu trzeba wkładać tylko porządne strony. Chyba zapominają, że dobra strona do SWL to taka, która jest zaindeksowana. A co na niej jest to nikogo nie obchodzi, ma być site w google. I zapamiętajcie sobie/wyryjcie gwoździem na ścianie, że SWL dynamiczny nie służy do pozycjonowania, tylko do indeksacji i dopalania stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ zajadacz - widzę, że też masz problem ze zrozumiemniem czytanego tekstu

ja: ...2 tyg temu dodałem trochę punktów (ok 1,5k na domenę) na indexację swoich nowych zaplecz...

Ty: I zapamiętajcie sobie/wyryjcie gwoździem na ścianie, że SWL dynamiczny nie służy do pozycjonowania, tylko do indeksacji i dopalania stron.

Zdziwił byś się jak Markov-y trzymają się w indeksie

Skąd ten pomysł, że bym się zdziwił? Znasz mnei i wiesz, że nic o tym nie wiem czy na jakiej podstawie starasz się mnie zdyskredytować? Wyobraź sobie, że coś o tym wiem, tak samo jak o stawianiu spamów na wildcardach. Skończyłem zabawę z tym ponad 2 lata temu, bo doszedłem do wniosku, że takie spamowanie jest głupie i szkoda na nie czasu.

Jak nie utrzyma się dłużej w indeksie to w czym problem? Właściciel tych domen tylko straci, a nie Ty

No i tu niestety nei do końca masz rację. Jeśli większość linków do Twoich stron (nie ważne czy dopalanych czy też tylko w celu indexacji) będzie prowadziło z takich wildcardowych śmieci to:

1) spora część z nich (zaryzykuję stwierdzenie, że większość) nie zostanie nawet zaindexowana

2) domena, do której linki to w 99% wildcardowe śmieci w stylu 500k subdomen w domenie, których czas życia w G jest bardzo krótki dostaje kopa w tyłek w serpach oraz ma sporo większe szanse na filtry/bana.

Jeśli nie wierzysz - zrób sobie własne testy. Ostatnie robiłem już dawno temu, ale nie wierzę, że coś się w tym temacie zmieniło i że nagle linki z megaspamów mogą pomagać a nie szkodzić.

Edytowane przez salab

Web Systems: strony www, ecommerce, integracje, marketing internetowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności