Skocz do zawartości

GotLink.pl


gotlink.pl

Rekomendowane odpowiedzi

- brak przydzielania punktów za strony ze site <10

- redukcja punktacji przy site >10k

- redukcja obecnej punktacji o ok.80%

- spłaszczenie rozpiętości punktowej pomiędzy 5 a 15 linkami

Ad. 1 System który miał być systemem dla małych stronek nie dość, że już trochę zmienił swoje podejście (piszę tu o zmianie 15.11) to teraz w ogóle chce wyciąć te stronki.

Fajnie rzucać takie propozycję, ale to jest głupota - tak, tak takie stronki są akurat najlepiej przeglądane przez google (nie chodzi nawet o moc stronki) ale o tym, że google dostrzeże te linki - co z tego, że serwis ma 5000 site, jak google nie przegląda 4500 podstron częściej niż raz w miesiącu - a w systemach rotacyjnych to oznacza, że przez miesiąc się linki rotują ale są to rotowanie bez odzwierciedlenia w seo.

Jak ktoś powie, że ktoś utworzy sobie 500 subdomenek po 5 podstron i doda - trochę w tym racji jest ALE - każda z nich MUSI być zaindeksowana, a 5 podstronek przejrzeć dla google nie jest aż takim problemem - dwa jeżeli już bardzo zależy na wykańczaniu małych serwisów - to uwzględnił bym tu pojęcie subdomen + małych stronek

Ad. 2 A to w systemie teraz nie jest jakieś przycinanie ? Tych większych stronek ? Tu myślę, że pomysł jest - chociaż też bym nie ciął jakoś ostro.

Ad. 3 Duża ilość pkt. to świetny chwyt marketingowy, zmiejszenie tego sądzę, że odbiło by się na znacznym zwolnieniu rozwoju systemu - bo ktoś powie... a bo w WebSeoGotlinku dostaje 10000 pkt. za dodaną stronkę a gotlinku tylko 200pkt. Ludzie są podatni na ceny 9,99zł - to taka zmiana mogła by nawet pogrzebać system.

W tego tego typu systemach nie powinno się dawać kar za dużą liczbę linków wychodzących - a nagrodę za małą ich liczbę, niby to samo ale od strony poczucia użytkownika i od strony marketingu "dajemy bonusy za mało linkow wychodzących" a nie "karamy (np. -20%) za dużą liczbę linków wychodzących".

Tu można by było się rozpisywać dużo ale myślę, że każdy już wie o co mi chodzi.

Ad. 4 Tu szczerze mówiąc nie analizowałem jak ten rozkład się kształtuję. Ale sądzę, że dużo osob korzysta z 15 linków i tu przewagę może mieć gotlink nad konkurencją - a to że ktoś powie ze robi farme linków na stronie - to niestety zazwyzaj stronki pod SWL mają kilka systemów podpiętę - więc czy jest 5 (czy 15) + 40 innych wychodzących to nie jest aż taka duża różnica - a jednak system może większą liczbę linków wyświetlić.

Aha, no i powiem, że trochę sprawdza się moja czarna wizja, że już zmiany z 15.11 źle się odbiły na systemie. Fakt, że dopiero 11 dni minęło - jednak z wykresu https://www.gotlink.pl/gotlink-stats/ (liczba domen) widać, że ilość ta nie wzrasta - pomijam ten nagły spadek 15.11 - bo to prawdopodobnie 1 użytkownik - ale po tym okresie nie ma już trendu wzrostowego jak było przed zmianami a to już jest ostrzeżenie dla systemu - czy kolejne zmiany + ew. pojawienie się "nowego rewolucyjnego SWL" nie spowoduję, że wykres będzie skierowany w dół ?

Wg. mnie system powinien dążyć w kierunku dodania nowych funkcjonalności, a nie ulepszaniu na siłę przelicznika.

Moja cicha sugestia to trochę 'zmałpowanie' linków statycznych z seo.net.pl - sądzę, że to bez dwóch zmian spowodowało by, by Gotlink znów ruszył do przodu - jednak nie ma co ukrywać, że była by to duża zmiana w systemie.

https://www.punktseo.pl/darmowe-bonusy/ << rozdaje: kody do katalogów firm, kody rabatowe, szablony ZennoPoster ! |---| Moje strony: https://www.s90.pl/pozycjonowanie/ | https://www.seo-stat.pl - zapraszam.                                                                                                                                                                                          

seo-stat-logo.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1 System który miał być systemem dla małych stronek nie dość, że już trochę zmienił swoje podejście (piszę tu o zmianie 15.11)

Zmiana "15.11" najbardziej dotknęła strony o site <10 i pr=0...

Strony o pr>0 a nawet o site <10 realnie zyskały.

W tej sprawie udzieliłem informacji w tym poście - https://www.forum.optymalizacja.com/index.p...st&p=472363

Panowie, chyba się źle zrozumieliśmy...

Pytanie dotyczyło tylko jednego czynnika z całego algorytmu tj. punktacji za ilość wyświetlanych linków systemowych... który obecnie przy site>10k potrafi dać dodatkowych 60% punktów.

Propozycja:

89891837ta9.jpg

Komentarz do pierwszej tabeli:

Przy site=1 udział punktów przy 15 linkach z tekstem przed i po wyniesie 40%

Przy site 10 = 60%

Przy site 1000 = 60%

Przy site 10000 = 20%

Komentarz do drugiej tabeli:

Przy site=1 udział punktów przy 15 linkach z tekstem przed i po wyniesie 20%

Przy site 10 = 30%

Przy site 1000 = 30%

Przy site 10000 = 10%

Punkty zaoszczędzone w ten sposób zostałyby przeznaczone na podniesienie punktacji przy Pr=1 o 100% i Pr=2 o 50% a nadwyżka punktów spowodowałaby dalsze obniżenie kosztów 1 pobrania (przy rozwiązaniu z drugiej tabeli nawet o 30%).

Edytowane przez gotlink.pl

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów i 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...trochę sprawdza się moja czarna wizja, że już zmiany z 15.11 źle się odbiły na systemie. Fakt, że dopiero 11 dni minęło - jednak z wykresu...

Chcieliśmy uniknąć sytuacji komentowania wzrostu przed 15.11. ale jeśli temat został poruszony to już zabierzemy głos...

1) Jak widać na wykresie kilka dni przed 15.11 zostało dodanych ponad 5000 serwisów które zaraz po 15.11 zostały natychmiast wycofane z systemu - nie trudno się domyślić czemu miał służyć ten zabieg... zapewne do wyciągania takich właśnie wniosków jak napisałeś wyżej.

2) Wiele osób przed 15.11 widziało w MDD oczekujących ok 30k serwisów - można by powiedzieć że to zasługa wolnego działania MDD w tym że skończyło się tylko na wzroście wykresu o ponad 5k (a potem spadku) a nie o 30k.

3) Zgodnie ze swoją polityką jakościową użytkownik także otrzymał natychmiastowe cięcie punktów o ponad 95% na domenie ze względu na jakość i strukturę tych stron - być może to był prawdziwy powód opuszczenia systemu ale...

4) ...nie żałujemy tego gdyż na dzień dzisiejszy wszystkie 30k i tak niestety znalazło się już poza indeksem google co świadczy tylko o prawidłowej ocenie Administracji naszego systemu i wcześniejszych cięciach punktów za te domeny.

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów i 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram. To zagranie nie było by właściwe. System miał być przecież dla małych stronek.

a strona z sitem 20 to już nie jest mała strona ? Wiesz ile przed zmianami było w GotLinku spamu z sitem <10 ? Nie pytaj nawet...

GotLink.pl jak dla mnie te zmiany w punktacji za dodatkowe linki to trochę kosmetyczne są. Znów zgadzam się z Ptaq-iem (mądre rzeczy człek prawi) zamiast dążyć do doskonałości pomyślcie nad nowymi funkcjami - linki statyczne na wzór tych w podupadającym seonecie to byłby milowy krok w tej branży.

iDir - skrypt na katalog stron lub firm - następca projektu SEOKatalog, dostosowany do dzisiejszych standardów, w pełni responsywny, na nowoczesnym frameworku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Jak widać na wykresie kilka dni przed 15.11 zostało dodanych ponad 5000 serwisów które zaraz po 15.11 zostały natychmiast wycofane z systemu - nie trudno się domyślić czemu miał służyć ten zabieg... zapewne do wyciągania takich właśnie wniosków jak napisałeś wyżej.

E tam, ktoś pomylił systemy. Wycofał je aby je dodać do tego właściwego.

Bogusław Senator, firma Poczta Kwiatowa INC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcieliśmy uniknąć sytuacji komentowania wzrostu przed 15.11. ale jeśli temat został poruszony to już zabierzemy głos...

Tu akurt nie czepiam się tego spadku 5k - bo każdy chyba zorientował się, że było to sztuczne dodanie przez 1 użytkownika potem wycofanie tego. Chodziło mi raczej o to, że po 15 wykres dostał jak by czkawki i zamiast piąć się jak przed 15.11 do góry to tak niby do góry, niby na dół i w efekcie stoi.

3) Zgodnie ze swoją polityką jakościową użytkownik także otrzymał natychmiastowe cięcie punktów o ponad 95% na domenie ze względu na jakość i strukturę tych stron - być może to był prawdziwy powód opuszczenia systemu ale...

4) ...nie żałujemy tego gdyż na dzień dzisiejszy wszystkie 30k i tak niestety znalazło się już poza indeksem google co świadczy tylko o prawidłowej ocenie Administracji naszego systemu i wcześniejszych cięciach punktów za te domeny.

Tu nie mam pojęcia jak wyglądały te strony i raczej nie wnikam. Ale co do nadania im 95% mniej pkt. z jednej strony racja, bo kto wie jak by się system zachował po dodaniu tak dużej ilości słabych stron. Z drugiej jednak - jeżeli strony nie łamały regulaminu - wg. algorytmu dostawały odpowiednią ilość pkt. - to trochę nie fair odbierać ich 95%.

Jak dalsza część pokazuje (4.) google wszystkim się zajęło i wcale nie trzeba 'ręcznej moderacji' - i wprowadzać tego, że ludzie z większymi projektami muszą się obawiać - bo admin im obetnie 95% pkt. no i ciągnąc to dalej - gdzie te pkt. się podziewają, do czyjej kieszeni idą?

Co do:

Zmiana "15.11" najbardziej dotknęła strony o site <10 i pr=0...

Strony o pr>0 a nawet o site <10 realnie zyskały.

mnie osobiście bardzo (pozytywnie) zaskoczyła ta zmiana - mianowicie ja miałem na koncie raczej tyle pkt. ile używam + 20k zapasu.

Na czas zmiany postanowiłem się zabezpieczyć - doładowałem bufor do 150k. 15.11 minął a mnie zamiast pkt. ubywać - zaczęło przybywać, choć i u mnie było trochę drobnicy - jak widać potwierdza się, że te powyżej site <10 zyskały. Choć ja mimo wszystko jestem za promowaniem małych stron.

Odnośnie tego o czym mieliśmy dyskutować - muszę rozczytać te tabelki bo szczerzę trochę nieczytelne dla mnie i pewnie się jakoś ustosunkuję.

https://www.punktseo.pl/darmowe-bonusy/ << rozdaje: kody do katalogów firm, kody rabatowe, szablony ZennoPoster ! |---| Moje strony: https://www.s90.pl/pozycjonowanie/ | https://www.seo-stat.pl - zapraszam.                                                                                                                                                                                          

seo-stat-logo.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej jednak - jeżeli strony nie łamały regulaminu - wg. algorytmu dostawały odpowiednią ilość pkt. - to trochę nie fair odbierać ich 95%.

- gdzie te pkt. się podziewają, do czyjej kieszeni idą?

Administracja systemu czuwa nad dodawanymi serwisami i w przypadku kiedy widzimy duże przyrosty stron robionych pod system kontaktujemy się z takim użytkownikiem informując go o poziomach od których rozpoczną obowiązywać nowe przeliczniki punktowe... - zgodnie z zasadą że nie premiujemy stron robionych pod system.

Punkty trafiają do kieszeni pozostałych użytkowników w taki sposób że np. koszt pobrania linku na taką stronę zamiast wynieść np. 12pkt wyniesie 6,3,2 lub 1 punkt.

Odnośnie tego o czym mieliśmy dyskutować - muszę rozczytać te tabelki bo szczerzę trochę nieczytelne dla mnie i pewnie się jakoś ustosunkuję.

Struktura tabel wygląda podobnie... zmieniły się tylko wartości.

Właśnie chciałem się zapytać, czy te 30k domen to przypadkiem nie zasiliło ostatnio pewnego systemu wymiany linków reklamowych :)

Nie wypada nam potwierdzać ani zaprzeczać mimo że to wiemy... ale wystarczy obserwować.

Edytowane przez gotlink.pl

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów i 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4) ...nie żałujemy tego gdyż na dzień dzisiejszy wszystkie 30k i tak niestety znalazło się już poza indeksem google co świadczy tylko o prawidłowej ocenie Administracji naszego systemu i wcześniejszych cięciach punktów za te domeny.
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. 30k domen zostało wycofane z systemu a Wy nadal je monitorowaliście? Czy tak się dzieje ze wszystkimi wycofanymi domenami? Edytowane przez Irek

Nie znam się na pozycjonowaniu, ja tu tylko zużywam transfer i miejsce w sql.

Roman Kluska ujawnia: nadchodzi INFLACYJNY ARMAGEDON!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i źle, ale skoro właściciele systemu wiedzą że wszystkie z 30k domen zostały wyindeksowane to muszą je monitorować (obserwować) pomimo że nie znajdują się one w systemie.

Tak to wygląda.

Nie znam się na pozycjonowaniu, ja tu tylko zużywam transfer i miejsce w sql.

Roman Kluska ujawnia: nadchodzi INFLACYJNY ARMAGEDON!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Irek: mysle ze admin sam monitowal te strony w swoim zakresie, a nie za pomoca systemu - ot sobie raz na jakis czas walnal site: w ulubionej przegladarce

prawda jest, ze wskaznik dodawania stron troche sie zatrzymal, ale mysle, ze to za sprawka kilku userow, ktorzy po prostu nie potrzebuja juz wiecej punktow na swoje projekty. poczekajmy kilka dni - zobaczymy czy wykresik podskoczy mocno w gore - wazne, zeby nie zaczal ostro pikowac w dol

Budowanie bazy do ScrapeBox'a nigdy nie było jeszcze tak szybkie i tak tanie!

Rabat dla użytkowników PiO!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irek, nikt nikomu nie zabroni monitorować np: PiO, Onet itd. Hm, świadczy to także dobrze o administracji systemu (ma dobrze rozpracowany rynek). Jestem za tym, aby zwiększyć ilość pkt za PR, a obniżyć za inne czynniki.

Sprzedam punkty systemu wymiany linków Gotlink.pl i Seomatik.pl

Wystawiam faktury VAT. Zapraszam do kontaktu d.szwaba@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności