Skocz do zawartości

GotLink.pl


gotlink.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wypowiadacie się jako właściciele czy tylko chcecie sobie popisać?

Pytam się właściciela systemu czy tak było, jeżeli tak było to czy wszystkie domeny wycofane z systemu są monitorowane i jak długo.

@Irek: mysle ze admin sam monitowal te strony w swoim zakresie, a nie za pomoca systemu - ot sobie raz na jakis czas walnal site: w ulubionej przegladarce
Nie pytam jak to robił.
nikt nikomu nie zabroni monitorować np: PiO, Onet itd. Hm,
Monitorowanie kilku a 30k domen to różnica. Czy gdyby wcześniej nie były w systemie też by były monitorowane?

[dodane]

Rozumiem że pytanie jest niewygodne bo gotlink.pl potrafi mi podziękować za posty ale odpowiedzieć już nie. W takim razie każdemu proponuję samodzielnie wyciągać wnioski.

Edytowane przez Irek

Nie znam się na pozycjonowaniu, ja tu tylko zużywam transfer i miejsce w sql.

Roman Kluska ujawnia: nadchodzi INFLACYJNY ARMAGEDON!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitorowanie kilku a 30k domen to różnica. Czy gdyby wcześniej nie były w systemie też by były monitorowane?
No właśnie jest różnica, jak by mi ktoś dodał jednorazowo 30k domen, a potem wszystkie zabrał to ja bym je potem z pewnością monitorował. Nie jest to normalne że dodaje się i zabiera 30k domen, coś na pewno musi być na rzeczy. Co innego kilkaset domen, nikomu by się nie chciało tym przejmować.
W takim razie każdemu proponuję samodzielnie wyciągać wnioski.
Ja wyciągnąłem wnioski. Wychodzi na to, że Wujek miał rację odnośnie Ciebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie każdemu proponuję samodzielnie wyciągać wnioski.
Ja wyciągnąłem wnioski. Wychodzi na to, że Wujek miał rację odnośnie Ciebie.

Ja też wyciągnąłem wnioski dlatego wyżej nie odpisywałem Irku - powyższy post zajadacz'a w zupełności wyjaśnia sprawę.

Edytowane przez gotlink.pl

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów i 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to normalne że dodaje się i zabiera 30k domen, coś na pewno musi być na rzeczy.
Nie jest normalne żeby się interesować czyimiś domenami i to w takiej ilości, na to trzeba poświęcić "trochę" czasu.
Ja wyciągnąłem wnioski. Wychodzi na to, że Wujek miał rację odnośnie Ciebie.
Nie interesuje mnie kto jest twoim "autorytetem".

W przeciwieństwie do ciebie nie pisałem jak użytkownicy mają to widzieć. Chciałem jedynie odpowiedzi na zadane pytanie na które nie uzyskałem odpowiedzi pomimo obecności na forum gotlink.pl

[dodane]

Ja też wyciągnąłem wnioski dlatego wyżej nie odpisywałem Irku
Nie miałeś wyciągać wniosków tylko odpowiedzieć na pytania. Nic więcej nie chciałem.

[dodane]

Wasze sugestie że jestem z/po stronie innego systemu są conajmniej śmieszne.

Edytowane przez Irek

Nie znam się na pozycjonowaniu, ja tu tylko zużywam transfer i miejsce w sql.

Roman Kluska ujawnia: nadchodzi INFLACYJNY ARMAGEDON!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest normalne żeby się interesować czyimiś domenami i to w takiej ilości, na to trzeba poświęcić "trochę" czasu.
Wyobraź sobie, że jesteś właścicielem SWL-a. Pewnego dnia ktoś zaczyna Ci dodawać tyle domen ile jest w całym systemie, a potem wszystkie jednorazowo usuwa. Uważasz że to jest normalne? Nie zainteresował byś się co się stanie z tymi domenami? Z tym poświęceniem "trochę" czasu to są narzędzia od tego, monitoring site, można bota puścić, który sprawdzi czy domeny istnieją, gdzie linkuą, czy mają jakiś dynamiczny SWL itp. Uwierz napisanie takich narzędzi dla człowieka z doświadczeniem (tym bardziej dla właściciela SWL) nie jest większym problemem.

Dla mnie EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiadasz się jako właściciel systemu czy może osoba która monitorowała te strony? Czy może to tylko domysły co robił właściciel systemu?

Powody jakie kierowały osobą która monitorowała takie zaplecze mogą być różne, nie będę o nich pisał bo po to zadawałem pytania żeby się tego dowiedzieć.

Nie znam się na pozycjonowaniu, ja tu tylko zużywam transfer i miejsce w sql.

Roman Kluska ujawnia: nadchodzi INFLACYJNY ARMAGEDON!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiadasz się jako właściciel systemu czy może osoba która monitorowała te strony? Czy może to tylko domysły co robił właściciel systemu?
Wypowiadam się jako użytkownik systemu i próbuję się postawić w sytuacji właściciela. Jak bym miał SWL to sam bym identycznie postąpił i monitorował takie nietypowe przypadki. Niektórzy (Xann) dają bany za złe mówienie o systemie, inni patrzą co się dzieje w systemie i reagują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sytuacji która miała miejsce, dodania i usunięcia bardzo dużej ilości domen z systemu trudno mi sobie wyobrazić inny motyw monitorowania tych domen jak sprawdzenie do kogo należą, jeżeli jest to oczywiście możliwe. No cóż może mam małą wyobraźnię, może ktoś ma większą?

Bogusław Senator, firma Poczta Kwiatowa INC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto skupić się obecnie na poście #753 i #758 administratora systemu. Również uważam, że PR powinien być bardziej punktowany kosztem obniżenia punktów za wyświetlane linki. Strona mająca PR jest na pewno linkowana, a co za tym idzie - ma większą moc. Myślę, że takie posunięcie dobrze wróżyłoby systemowi. Linki statyczne w gotlinku - mówię nie. Systemy "mieszane" nie robią jakiegoś poważnego zamieszania, a moim zdaniem seo.net.pl wbił sobie tym nóż w serce.

Pozdrawiam

Adam C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Irek: spokojnie, za bardzo sie tym pasjonujesz :) za zdrowy rozum - kto ma 30 tys. kupionych domen? ktos ma pewnie serwis(y) X, ktore bazuja na subdomenach - np. fotka.pl. automatem dodal, wiekszosc byla zaindeksowana (te magiczne 5k). potem dostal bana, wiec jak to mowicie - wujek zweryfikowal.

i w ten sposob rodzi sie plotka o kosmitach posiadajacych nieprzebrane zasoby domen, ktorzy siedza i dodaja je godzinami do gotlinka ;)

czasem wystarczy wziasc niektore sprawy na zdrowy rozsadek.

gdyby ktos dodal do mojego systemu kilka/kilkaset domen naraz, a potem je usunal, tez bym sie zainteresowal. takie zagranie moglo zalatwic na pare godzin serwery gotlink'a wiec mysle ze obawy wlasciciela byly uzasadnione

@Irek: jeszcze raz - spokojnie. nie robmy z tego drugiej afery na miano 'kim sa wlasciciele gotlink'a' !!!

Edytowane przez sagittariuspl

Budowanie bazy do ScrapeBox'a nigdy nie było jeszcze tak szybkie i tak tanie!

Rabat dla użytkowników PiO!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Irek: spokojnie, za bardzo sie tym pasjonujesz
Skąd ten pomysł?

Zadałem proste pytania na które nie otrzymałem odpowiedzi, za to kilka usprawiedliwień administratora ze strony użytkowników.

Od postu w którym stwierdziłem że na odpowiedzi nie ma co liczyć już pytań nie powtarzałem (dałem sobie spokój) jednak dalej staracie się pisać zamiast administratora i jeszcze sugerujesz że to ja "ciągnę" temat.

Odpowiedzi brak i trudno, ja wyciągam własne wnioski jak każdy kto to czyta i nie wnikam kto jakie wyciągnął.

Nie znam się na pozycjonowaniu, ja tu tylko zużywam transfer i miejsce w sql.

Roman Kluska ujawnia: nadchodzi INFLACYJNY ARMAGEDON!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dodać bez https:// czyli www.adresstrony.pl

Jest to celowe nasze działanie.

Pozdrawiam, GotLink.pl

Edytowane przez gotlink.pl

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów i 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co 7 dni.

--------------

Po zebraniu Waszych opinii na temat dalszych zmian w punktacji a konkretnie punktacji za ilość wyświetlanych linków systemowych informujemy, że zdania są podzielone… - od takich, że zmiany są niekonieczne do takich, że są kosmetyczne…

GotLink.pl jak dla mnie te zmiany w punktacji za dodatkowe linki to trochę kosmetyczne są

Zgadzamy się, że sama korekta punktacji jest kosmetyczna (zdecydowaliśmy o wdrożeniu od 31 grudnia pierwszej tabeli https://img509.imageshack.us/img509/5525/linkiaj2.png) gdyż tak jak i przy poprzedniej zmianie nie ma to być żadna rewolucja punktowa tylko dostosowanie się do zachodzących zmian…

największy bonus za dodatkowe linki powinny właśnie dostawać strony małe, z kolei duże molochy najmniej - czyli odwrotnie niż to co jest teraz.

Przykładowo:

przy site=1 dodatkowe punkty za 15 linków z tekstem przed i po dzadzą +40% punktów…

przy site=10 … +60%, przy site=1000 … +60% a przy site=10000 … +20%

A więc po tej zmianie bonus będzie najmniejszy dla stron o największym site…

…ja mimo wszystko jestem za promowaniem małych stron.

Poprzednia korekta dotyczyła przede wszystkim stron ze site <10 – obecna przede wszystkim serwisów ze site >10k – po obu korektach efektem będzie większe docenianie stron ze site w przedziale >10 - <1k w stosunku do pozostałych.

Punkty z pierwszej korekty zostały przeznaczone do obniżenia kosztu pobrania – punkty z drugiej korekty zostaną przeznaczone na do punktowanie stron o PR=1 (o 100%) i PR=2 (o 50%).

uwazam, ze PR powinien byc promowany i to jest dobre posuniecie
Również uważam, że PR powinien być bardziej punktowany kosztem obniżenia punktów za wyświetlane linki. Strona mająca PR jest na pewno linkowana, a co za tym idzie - ma większą moc.

Dlatego ulegnie zmianie punktacja za:

PR=1 z 1000pkt na 2000pkt

PR=2 z 2000pkt na 3000pkt

W sytuacji zmian jakie zachodzą w ostatnim czasie w google musimy położyć jeszcze większy nacisk na moc systemu poza tematycznością linkowania i walką z nie uczciwymi użytkownikami… system będzie w większym stopniu premiował serwisy o PR>0.

To oczywiście nie jedyny element w drodze wzrostu mocy systemu – o kolejnych… już nie bawem ale zgodnie z naszą zasadą że będziemy premiować małe i dobre strony, stworzone dla ludzi, a nie wyszukiwarek.

Wg. mnie system powinien dążyć w kierunku dodania nowych funkcjonalności

Zgadzamy się, dlatego w przyszłości zostaną dodane nowe funkcjonalności.

Myślę, że warto byłoby poruszyć jeszcze w przyszłości kwestie subdomen o których już wcześniej było wspominane… tak aby ustalić jakieś oficjalne stanowisko chociażby w kwestii ich ilości w domenie. Gdyż jak ostatnie dni pokazały czekanie na reakcje „wujka” (nawet tylko kilka dni) może powodować duże straty dla pozostałych użytkowników szczególnie gdy takich subdomen na jednej domenie są tysiące.

I na koniec jedna ze świeższych nadesłanych propozycji to taka aby od jakiegoś konkretnego poziomu domen w systemie ograniczyć możliwość ich dodawania gdy pr <1.

Jak zwykle komentarze odnośnie nadesłanych propozycji mile widziane…

Edytowane przez gotlink.pl

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów i 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności