Skocz do zawartości

strona flash a tresć widziana przez google ?


alerteck

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Sprawa wyglada tak - mam stronkę w technologi flash - jest to witryna agencji reklamowej. Jest ona całkowicie we flashu. Tylko index.html - jak sama nazwa wskazuje jest w htmlu. Wszystkie podstrony opisujace działalnosc firmy a jest ich łacznie 9 są plikami .swf. Wiem że google nie czyta treści tych plików - wnioskuje zatem że z punktu widzenia googla moja strona kończy sie na index.html i nie zawiera KOMPLETNIE NIC CIEKAWEGO - bedzie zatem całe wieki zamykać drzwi i gasić światło na szarym końcu kolejki poszukiwań na interesujace mnie frazy.

I tu właśnie do szanownych pań i panów pozycjonerów mam pytanie - CO K...A ROBIĆ.

Pomysły mam takie:

1. Flash został użyty ponieważ jest ładny dla oka i dobrze sie kojaży ze stroną agencji reklamowej strona posiada jednak ciekawą (moim zdaniem) i unikatowa tresć - może zbudować oobok drugi serwis w html i dać urzytkownikowi wybór na stronie startowej. Wiem że podobno takie strony typu KLIKNIJ TU żeby prezejsc dalej z punktu widzenie SEO są nienajlepszym rozwiazaniem- no ale może lepiej tak niż zostawić to co jest teraz.

2. Każdą podstronę zrobić osobno w html i umieścić na niej przekierowanie do podstrony w .swf. Na podstronie w html umieścić jej tresć ale w kolorze tła. Pewnie google jest madrzejszy niz mi sie wydaje i wyłapuje takie chece. Z tym że ja chce mu tylko oznajmić iż moja strona posiada jednakowoż tresc którą chcę sie podzielić ze światem.

3. Zrobić sitemap. Moze to pomoże - ale jak raz próbowałem to też miałem dylemat no bo jak w sitemap okreslę adres strony docelowej np. o nas.swf?????. Zrobiłem tak na sztuke ale szybko wyskoczył mi bład w googlach.

Ja zwariuje, panowie ja na pewno zwariuje. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób sitemap i w stopce pod flashem daj do niej link.

Zainteresuj się czymś co się nazywa SWFObject 2.0

pozdrawiam :P

Ok Sitemap - ale jak?? W pomocy google sitemap opiera sie na odnośnikach do stron html - jak zrobiłem sitemap która miała zapisane odnośniki do costam.swf to nie działało - google uznał to jako bład składni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zostaje Ci tylko bawić się w SWFObject+HTML - może to dać całkiem interesujące rezultaty jeśli dobrze przemyślisz sprawę :P

Czy to jest jakis skrypt do zainstalowania na stronie czy program czy co?? czy mozesz podać mi jakiegos linka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość w3master
To jest skrypt JS […] zamiany flasha na tekst jeśli przeglądarka nie ma obsługi flasha

Do zamiany tekstu na *flash, jesli przegladarka ma wlaczona obsluge javascript i zainstalowany plugin flash.

*object.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Panowie mówicie mi tu zagadkami. Ja wiem ze nie lubicie takich trywialnych tekstów i prostych waszym zdaniem pytań ale to dla mnie ważne a jak sami wiecie kto pyta nie bładzi - więc ja pytam:

Jak to sie robi - bo nie wiem. Nie szukam gotowych rozwiazań na talezu - szukałem szukałem i szukałem - nawet znalazłem sobie ten skrypt i ściagnołem - ale nie ma tam zadnego read me. czy cokolwiek takiego i ja nie wiem czy mam to wrzucic na serwer czy co z tym zrobic - POMOCY Wime że nie uzyskam efektów w tydzień czy dwa ale jak nic nie zrobie to moja stronka o reklamie nie zostanie prawidłowo wypozycjonowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość w3master

zrodlolink: https://blog.deconcept.com/swfobject/

przyklady: https://blog.deconcept.com/swfobject/#examples

1 <script type="text/javascript">
2	var so = new SWFObject("movie.swf", "mymovie", "400", "200", "8", "#336699");
3	so.addVariable("variable1", getQueryParamValue("variable1"));
4	so.addVariable("variable2", getQueryParamValue("variable2"));
5   so.write("flashcontent");
6 </script>

1 i 6 linijka – osadzenie kodu javascript

2 – tworzysz nowy obiekt flash, ktory jako parametry przyjmuje - zrodlo pliku swf, id’ek kontenera, szerokosc, wysokosc, wersje flash player’a, kolor tla

3 i 4 – nieistotne, jest przekazanie zmiennych do swf’a, mozesz w wiekoszsci przypadkow pominac (np. chcesz ustawic przezroczyste tlo dla flasha,)

5 – podmienia kontener od id="flashcontent" na movie.swf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://code.google.com/p/swfobject/

tam po prawej masz generator, jak i linki do dokumentacji i faq. w generatorze musisz ustawić to co normalnie wstawiając flasha się ustawia + tekst alternatywny.

i nie, żebym się czepiał, ale ten link niewiele Ci da :P

edyta: w3master mnie uprzedził ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra a czy zasada "Ziarnko do ziarnka" nie jest dobrym uzasadnieniem takiego postepowania?? Nie znalazłem nigdzie w regulaminie forum zakazu takich praktyk - może nie zauważyłem - nie wiem.

Ja naprawde nie wiem jak szukac wartosciowych linków - no bo chyba kupowanie ich na allegro nie ma wiekszego sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dobrym uzasadnieniem, ale wg mnie takie wpychanie linka gdzie się tylko da, jest pewnym naruszeniem netykiety. ale to tylko moje zdanie- może trochę zbyt surowe ale jakoś tak mnie toruszyło ;)

gdzie masz szukać linków? na takie frazy to tylko we własnym, na pewno już tworzonym zapleczu- poza tym napisz trochę precli i będzie ok

a na allegro z tego co tu wyczytałem to zazwyczaj lipa jest, więc masz rację- nie kupuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności