Skocz do zawartości

Co nowego w świecie SEO


fahofiec

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Szook skończył się na kill 'em all. Teraz to była już tylko komercha. :)

A czy samo pozycjonowanie się zmieniło? No cóż, z SEO jest troche jak z giełdą. Są jakieś trendy i ludzie chcą się ich chwytać. Są osoby, które wytyczają trendy, te które się z nimi poruszają i te które je olewają i robią swoje według swojego widzi mi się.

Obecnie w hossie są systemy, precle ... jutro może się zacząć moda na tworzenie tematycznego zaplecza. Kto wybierze odpowiedni trend ten wygra i zyska. Im szybciej wyczujemy nowe trendy tym więcej zyskamy.

Trendy wytacza ogół, sytuacja, aktualne nastroje, popyt ... a także ci najbardziej wpływowi. I tak samo jak na giełdzie - łatwo zasiać panikę - panikę, która może solidnie zatrząść całym rynkiem.

Jakby się zastanowić to takich analogii z giełdą znajdzie się dużo więcej.

Gdyby to wszystko pominąć to zostaje nam mniej więcej to samo co było rok temu.

zrób to jeszcze raz pożegnasz się z forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większych zmian brak, dzieje się tylko to co zostało przewidziane.

GYM buduję globalne DC na trzech kontynentach(każde w posiadaniu jednego giganta, jaka jest szansa że jedno będzie w Chinach, strzelaj).

Dane pomiędzy GYM dalej są wymieniane, do zabawy wkraczają standardy przy pomocy fantyków owych firm.

Nowe wersje aplikacji obsługują mikroformaty.

Odchodzimy od nauczenia komputera analizy składniowej treści, łatwiejsze okazało się spłycic język ludzi tak by komputery go rozumialy.

Coraz to nowe system teleinformatyczne wymagąją przygotowanej w odpowiednim formacie treści.

Czas standardów. Czyli to co było domeną spamerów staje się domeną wyszukiwarek.

Dynamiczna ta branża www, 3 skoki wciagu 5 lat.

-

a, i zgadnijcie dlaczego M jest zainteresowane kupnem tylko wyszukiwarki Y :)

stopka usunieta z wpoodu wirusa na stronie docelowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co udowadniać b0 każdy co się zajmuje zawodowo pozycjonowaniem od dłuższego czasu uważa się za jednego z lepszych więc w takiej wypowiedzi nie widzę niczego zdrożnego . Wystarczy poczytać wątki co poniektórych EXPERTÓW

Jeżeli chodzi o pozycjonowanie to według mnie zmieniło się i to bardzo dużo. Przybyło stron w internecie, przybyło konkurencji, google ostatnio wzięło się za spam, teraz prawie każda firma związana z internetem ma jakąś ofertę pozycjonownia. No i wielu dzieciaków uważać się zaczęło za ekspertów, wystarczy poczytać oferty na allegro hehe

Od tego czasu zmienił się też trochę algorytm google, pewnie wielu siedzących w temacie tego nie zauważa jako że non stop się dostosowuje do nowych trendów. Pokemony znowu nie za bardzo zdają sobie z tego sprawę o co biega gdyż nie wszystkie tematy są poruszane na forum.

Sklep dla sportowców w którym znajdziesz Odżywki oraz suplementy diety dla sportowców, sprzęt siłowy i fitness oraz akcesoria do sportów walki i treningowe Hurt-Detal. Szybka wysyłka na terenie polski i za granicę.

Sklep producenta sprzętu siłowego, fitness oraz akcesoriów do sportów walki. Wysoka jakość, przystepne ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
...Mam nadzieję, że ktoś mnie tu pamięta.

Ja pamiętam i to dobrze (jak większość userów z tamtego okresu).

Pozycjonowaniem stron internetowych zająłem się w 2004 czy 2005 roku, swego czasu byłem jednym z lepszych ekspertów na tym forum

Nie no... bez jaj ;)

Zapamiętałem Ciebie zupełnie inaczej niż to opisujesz. W październiku 2005 szukałeś sponsora na domen sztuk jeden i już wtedy uważałeś się za znawcę SEO (podobnie jak dziś to robisz).

Poza tym - zważywszy na to, że rejestrowałeś się 29.09.2005 to nie mogłeś w 2004 roku na tym forum być "jednym z lepszych ekspertów" a już na pewno nie za czasów mojej moderacji.

Proponuję zatem byś po dłuższej przerwie poczytał - szczególnie o ważności 'keywords' dla Google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam i to dobrze (jak większość userów z tamtego okresu).

Ciekawe czy mnie pamiętasz, kolego Erbit.

Jedno powinieneś pamiętać, to ostrzeżenie, które mi dałeś za jeden błąd gramatyczny, przy czym popełniony przez filologa j.polskiego z wykształcenia...

Jak widzisz ostrzeżenie nie zniknęło (no mercy), i tak sobie myślę, że wtedy przesadziłeś, ale i tak większa chwała Ci się należy za pilnowanie porządku. Widzisz, teraz dobiero chamskie czasy przyszły, pałami trzeba by okładać, a nie ostrzeżeniami.

Ja pozycjonerem nie zostałem, nigdy nie miałem takich ambicji. Ale swoje sukcesy miałem :D

Chwalić nie ma się po co, bo licho nie śpi. Zresztą i tak rankingi, tytuły dyplomy nigdy w życiu mnie nie interesowały.

A wracając do zmian w SEO, patrząc z nieco innej perspektywy: trochę się ludzie w Polsce zamknęli na to co ciut dalej się dzieje. Wielki płacz ostatnio mamy z powodu fali banów i filtrów, podczas kiedy taka fala poszła na Zachodzie ok. rok temu.

I trochę się dziwię, że u nas w zasadzie nie wyciągnięto wniosków, ba, wielu nadal wierzy, że to zbieg okoliczności i stosuje na upartego niezmienione sposoby.

Dla mnie jest jasne: ostatnie bany nie znikną, filtry nie znikną, a stron w ten sposób traktowanych będzie przybywać, tyle, że już nie taką falą, a systematycznie.

Inna zmiana, zresztą dotycząca wszelkich forów: niebywały wzrost agresji w postach, chamstwa, arogancji, nietolerancji. Na PiO doszło jeszcze paskudne i żenujące donosicielstwo.

M.in. dlatego już bardzo rzadko odzywam się na polskich forach... Z jednej strony zwykły strach, a z drugiej niesmak... To zdecydowanie nie mój klimat.

Sorry, nie odpowiadam na PMy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ostrzeżenie, które mi dałeś za jeden błąd gramatyczny...

Za błąd - ostrzeżenie ?

O błędach pisałem na PW - nie dawałem ostrzeżeń.

Mogłem dać ostrzeżenie za nadmierne dyskutowanie z moderatorem.

[edyta]

Nawet jeśli za błąd gramatyczny... to i tak powinno to wyjść Tobie na zdrowie ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności