Skocz do zawartości

zmiana nazwy i domeny, a google...


ciekawyswiataa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć:D

Mam pytanko. Otóż mój serwis zmienił nazwę oraz domenę.

Nową domenę już zaindeksowało google oraz kilka jej podstron. Ze względu na popularność starej domeny, musiałem ją przekierować na nową. Problem polega na tym, że nowa strona w googlach się aktualizuje i jak wpisze site:adres to jest ok jednak jak już będę szukał pod jakąś frazą to pojawi się w wynikach stary adres i artykuł, który powinien się wyświetlić pod nową domeną. Czy google się zorientuje, że stary adres prowadzi bezpośrednio do nowego i przestanie indeksować starą oraz w wynikach zacznie pojawiać się nowy adres?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zrobileś przekierowanie 301 ze starej domeny na nową to nie pozostaje Ci nic innego jak poczekać. Ile? Tego dokładnie nikt Ci nie powie. Bywa, że po miesiącu - dwóch jest już wszystko w porządku, a czasem Google potrzebuje więcej czasu.

Niemniej w przyrodzie nic nie ginie. ;-)

Ogólnotematyczny katalog stron - moderowany katalog na domenie z 2001 roku. Moderowany minimum 2 razy dziennie. PR 3, megaszybka indeksacja. Dodaj swój unikalny wpis już dziś.

Ostatnio dodane strony w katalogu.

najpiękniejsze kobiety świata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekierowanie 301 to przekierowanie stałe, mówi Google, że wortal już nie wróci na tę domenę. 302 to tymczasowe, czyli w założeniu wortal miałby kiedyś tam wrócić.

Ogólnotematyczny katalog stron - moderowany katalog na domenie z 2001 roku. Moderowany minimum 2 razy dziennie. PR 3, megaszybka indeksacja. Dodaj swój unikalny wpis już dziś.

Ostatnio dodane strony w katalogu.

najpiękniejsze kobiety świata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam aktualnie taką sytuację, że po tygodniu od ustawienia przekierowania zaindeksowało całkiem sporo podstron w nowej domenie i pojawiały się one na tych samych pozycjach, co na starej. Po kolejnych dwóch tygodniach wszystko wyindeksowało i zaczęło indeksować na nowo, już na bardzo dalekich pozycjach. Ale takie rzeczy to chyba są normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności