Skocz do zawartości

Duplicate Content


sirkus

Rekomendowane odpowiedzi

Na jakiej podstawie google analizuje że dana treść jest duplikatem, tzn jak wielki kawałek tekstu analizuje czy wogóle jak to si odbywa, bo jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić.

Czy np. mając zduplikowany wielokrotnie tekst (z wiki czy czegoś innego), zmieniam po 1 słowie w każdym zdaniu i tekst ten już jest unikalny ?? Czy nadal nie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno słowo na zdanie to za mało raczej.

Najlepszym sposobem na sprawdzenie czy tekst jest wystarczająco przerobiony (mogą to być synonimy, kolejność wyrazów, dodanie jakiś przymiotników, przysłówków, zabranie czegoś etc.) jest wklejenie tego fragmentu do google. Jeżeli znajdzie nam oryginał to znaczy że zmieniło się za mało.

zrób to jeszcze raz pożegnasz się z forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm rozumiem, jednak chciałbym czy googiel patrzy na całość tekstu czy tylko wybraną część bo np biorę 2 teksty z wiki i wymieszam zdania, np pierwsze zdanie z pierwszego teskstu, potem 1 zdanie z drugiego tekstu, 2 zdanie z pierwszego tekstu, następnie 2 zdanie z drugiego tekstu itd.

będzie to unikalny tekst dla googla czy już nie ?? bo niby zdania nie bedą unikalne i sprawdzając w wyszukiwarce dane zdanie napewno znajdę duplikat ale tekst w całości lub w większych akapitach już jest unikalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze coś takiego jak wyrazy szumu (np. "i", "lub", "oraz"), które są usuwane przed dokonywaniem porównywania - przynajmniej tak działa usługa indeksowania w windows. Jak będę w domu to poszukam całej listy tych słów i ją tutaj wkleję.

Polecam moje pluginy do WordPress'a: WyPiekacz, Meta SEO Pack, User Locker, Google Integration Toolkit i wiele innych :)

Poradnik Webmastera ‰ Ostatnio na blogu:

PoradnikWebmastera-Blog.1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam artykul na fabryce spamu i opanowac sie z tezami jakoby google bylo tak mądre , art był w maju a strona nadal na 1szym miesjcu , z moich testow wynika podobnie DC to w pewnym stopniu mit

dzięki artykuł ten rozwiał moje wszystkie wątpliwości i obawy, choc jak wiadomo co do googla to nie ma nigdy 100% pewności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałem wcześniej wklejam listę wyrazów szumu które nie są indeksowane, przynajmniej przez usługę indeksowania w windows - poniżej wkleiłem stronę z helpa:

Lista wyrazów-wyjątków

Listy wyrazów-wyjątków są plikami tekstowymi o nazwach Noise.xxx, gdzie xxx jest trzyliterowym rozszerzeniem wskazującym na język listy. Listy wyrazów-wyjątków mogą być edytowane w dowolnym edytorze tekstów, takim jak Microsoft WordPad.

Podczas indeksowania dokumentu w języku angielskim, Usługa indeksowania ignoruje następujące wyrazy, litery i liczby:

about can how of the were

after come if on their what

all could in only them when

also did into or then where

an do is other there which

and does it our these while

another each its out they who

any else just over this will

are for like re those with

as from make said through would

at get many same to you

be got me see too your

because has might since under a b c d e

been had more should up f g h i j

before he most so use k l m n o

being have much some very p q r s t

between her must still want u v w x y

both here my such was z $

but him never take way 1 2 3 4 5

by himself no than we 6 7 8 9 0

came his now that well

Podczas indeksowania dokumentu w języku polskim, Usługa indeksowania ignoruje następujące wyrazy:

aby gdyż kogo od takie

albo gdzie komu oraz tam

ale ile kto oto te

ani inna ktoś po ten

aż inne który pobrać teraz

bądź inny lecz pod też

bez jak lub por. to

bo jaka ma potem tj.

by jakby mają poza tu

być jaki mimo prawie tyle

byle jako moje przed tylko

chyba jeśli może przez tym

co jest można przy wiele

cóż jeszcze mój raczej więc

czego jeżeli na są za

czy już nad skąd zanim

czyj jw. nawet stąd zaś

dla każda nic ta zobacz

do każde niech taka że

gdy kiedy niż taki żeby

Polecam moje pluginy do WordPress'a: WyPiekacz, Meta SEO Pack, User Locker, Google Integration Toolkit i wiele innych :)

Poradnik Webmastera ‰ Ostatnio na blogu:

PoradnikWebmastera-Blog.1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności