Skocz do zawartości

[prywata] dziwna rzecz site:


zecke

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż zauważyłem, że na mojej stronie https://www.google.com/search?hl=en&saf...art=10&sa=N

Google indeksuje dziwne rzeczy. Są to dość podejrzanie wyglądające adresy, np: www.execute.pl/?m=5&slowo=ulotkarz.net czy też www.execute.pl/?ms=3

Wiecie może jak się tego pozbyć ?

Ostatnio przez mój formularz kontaktowy na stronie dostaje dużo spamu, czy mam to łączyć z tymi dziwnymi podstronami ? Musze formularz jakoś dobrze zabezpieczyć, bo spamu jest co raz więcej

Dzięki za pomoc, Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google nic nie dodaje tylko ludzie chcący sobie trochę pogrzebać. A takie dodatkowe strony to nic dobrego bo g to traktuje jako duplikate. Gdyby to było takie proste starczyło by zrobić 1 stronę i dodać milion bzdurnych linków. Aby ominąć ten problem należy tak zmodyfikować kod aby wszystkie nie istniejące strony zwracały 404.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha. To chyba dobrze. Tyle że to nie jest cms, tylko zwykła statyczna stronka. Poczekam trochę, narazie się zajmę zabezpieczeniem formularza. Znacie jakiś skuteczny, prosty sposób oprócz tokena ?

1. Odsłuchanie wyrazu i przepisanie go do formularza.

2. Stolica Polski.

Jest wiele pomysłów :)

Google nic nie dodaje tylko ludzie chcący sobie trochę pogrzebać. A takie dodatkowe strony to nic dobrego bo g to traktuje jako duplikate. Gdyby to było takie proste starczyło by zrobić 1 stronę i dodać milion bzdurnych linków. Aby ominąć ten problem należy tak zmodyfikować kod aby wszystkie nie istniejące strony zwracały 404.

Ludzie też tak czasem robią, ale gdyby Google samo tego nie próbowało to by nie zaindeksowało tych podstron...

A propos:

Jak popatrzyłem na te zaindeksowane, niechciane podstrony to przypominało mi to strukturę linków w qlwebie... Był tam kiedyś postawiony ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google nic nie dodaje tylko ludzie chcący sobie trochę pogrzebać. A takie dodatkowe strony to nic dobrego bo g to traktuje jako duplikate. Gdyby to było takie proste starczyło by zrobić 1 stronę i dodać milion bzdurnych linków. Aby ominąć ten problem należy tak zmodyfikować kod aby wszystkie nie istniejące strony zwracały 404.

To niestety nie zawsze jest takie proste jak się wydaje, bo w przypadku bardziej skomplikowanej strony z parametrami itd. trzeba się nieźle pobawić żeby wszystko zabezpieczyć, ale w przypadku prostej strony takie zabezpieczenie zajmuje chwilę i problem jest z głowy.

Skuteczne pozycjonowanie stron www | Nowe randki internetowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności