Skocz do zawartości

Indeksacja starych podstron


Orish

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie zauważyłem dość dziwną rzecz. Po wpisaniu site:crpg.iml.pl wiele adresów ze starego systemu (można je poznać po "?doc=") zostało ponownie zaindeksowanych, mimo że nie prowadzą do nich żadne linki. Uzyskały nowy title, a na serwerze Google jest zapisana nowa kopia (adresy stały się nieaktualne, więc przenosi na nową stronę główną). Dlaczego tak się stało? Możliwe, że to przez to, że w meta tagach starego systemu miałem "<meta name="revisit-after" content="20 Days" />"? No i czy to nie będzie miało żadnych złych efektów, skoro pod tyloma różnymi adresami widnieje strona o tej samej treści?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie zrobiłeś przekierowania, np. w php 301 z z danej podstrony na jej odpowiadającą?

Przez takie coś możesz stracić bardzo wiele podstron w indeksie nie mówiąc już o użytkownikach,

których z wyników prowadzisz do strony głównej.

Mar.

Polecam katalog SeoPark.pl, katalog AK47 (5 lata w sieci) ...oraz Wirtualne-miasta.eu
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat o użytkowników się nie boję, bo po zmianie domeny i tak ruch z Google jest znikomy.

Trudno, żebym robił przekierowania dla każdej z kilku tysięcy podstron. Nie prowadzą do nich żadne linki, więc nie sądziłem, że będą jakieś problemy. Myślałem, że tag revisit-after jest ignorowany przez Google :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności