Skocz do zawartości

precle sen stawiania we własnym zapleczu..


Marchewka

Rekomendowane odpowiedzi

Po kolejnym przejrzeniu forum nasunęło mi sie kilka pytań. moze ktoś się wypowie.

Dlaczego precle sa zwykle stawiane na WP? Słyszałam o tzw precalch zamkniętych (one chyba obsługuja tylko własne strony pozycjonowane ;)? )

i tak sie zastanawiam - nie prosciej jest dać zwykły HTML z tekstami niż stwarzać WP?

argumentem mogło by być to, ze istnieją obawy iż Wielki G obrazi sie na precle.

Ja akurat nie mam zielonego pojęcia o PHP(a z ztym mi sie kojarzą precle ;) ,) i zastanawiam się czy istnieje ktokolwiek kto robi zaplecze na zwykłym htmlu? oczywiscie myślę o wartościowym tematycznym zapleczu z kontentem pisanym ręcznie.

Drugie pytanie: zalóżmy ze napisałam unikalne contenty dla mojej stronki. i teraz się zastanawiam (pomijam kilka najwyżej notowanych precli) cała reszta ma PR0-ok wiem, ze to ostatnio przycieło i ze to nie najważniejszy parametr, ale...

nie lepiej wsadzić ten unikalny kontent na jakąś podstronę w innej domenie i stamtąd linkować do pozycjonowanej strony?

bo w czym bedzie gorsza taka strona od jakiegoś precla - młodsza-ok. ale ilość wizyt-(ludzkich) na wpisie mojej strony w preclu jest żadna, precel moze sobie zniknąć, dostać bana lub w ogóle precle moga pokłócić się google.

Załóżmy że komuś zależy na dużej ilosci unikalnej treści i stawia precla tematycznego. Wtedy naprawdę ma wiecej tematycznego kontentu, ale też duźo wychodzących linków i to do tematycznej konkurencji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego precle sa zwykle stawiane na WP?
w przypadku precli Wp traktowane jest jako CMS je obłsugujący - indeksuje się przywoicie, dobrze działa, nie jest trudny w obsłudze, równie dobrze poradzi sobie z tym drupal czy inny przywoity CMS
Słyszałam o tzw precalch zamkniętych (one chyba obsługuja tylko własne strony pozycjonowane ;)? )

i tak sie zastanawiam

to normalne zaplecze - własne, artykułu, linki, odpowiednia jakość treści tak żeby nie groziło nic ze strony googla (ale gwarancji nie ma ;) .
- nie prosciej jest dać zwykły HTML z tekstami niż stwarzać WP?

NIE - zwykły html to zabawa przy każdej podstronie, CMS (objętnie czy to będzie WP czy inne licho) to prostota w dodaniu kolejnych podstron. nie trzeba znać PHP. żeby zainstalować CMS'a.

nie lepiej wsadzić ten unikalny kontent na jakąś podstronę w innej domenie i stamtąd linkować do pozycjonowanej strony

bo w czym bedzie gorsza taka strona od jakiegoś precla - młodsza-ok. ale ilość wizyt-(ludzkich) na wpisie mojej strony w preclu jest żadna, precel moze sobie zniknąć, dostać bana lub w ogóle precle moga pokłócić się google.?

Oczywiście, że lepiej linkować na własnej domenie - podlinkujesz wpis, wzmocnisz własne zaplecze, amiast wzamcniać precelki konkurencji i ich linki w stopce - w swoim preclu możesz sam wykorzystać stopkę ;)

Załóżmy że komuś zależy na dużej ilosci unikalnej treści i stawia precla tematycznego. Wtedy naprawdę ma wiecej tematycznego kontentu, ale też duźo wychodzących linków i to do tematycznej konkurencji
Nie - linków wychodącyh nie ma za dużo (2-3) z artykułu, treści sporo, jak jeszcze jakiś "frajer" podlinkuje wpisy to i cały precelek nabiera mocy. Jeżeli się uda postawić precela tematycznego, którego ludzie sami zapełnią i podlinkują to zysk jest spory (dla stawiającego) :lol: .

P.S. Puki co tematycznośc linków to mit - inni mogą sadzić inaczej, ale uwierz link ze strony głównej onetu na fraze "maskotki" da więcej niż ze strony z maskotkami i pr choćby 3 :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności