Skocz do zawartości

Nowy język strony na subdomenie. Jak?


Accid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak wykonać następującą rzecz :

powiedzmy, że mam stronę xyz.ovh.org.

Strona jest po polsku i juz dosyć dawno w necie (PR4). Jednak ostatnio myśle nad dodaniem drugiego języka.

Czytałem na forum, że najlepiej dwujęzyczne strony na subdomenach np. pl.strona.pl i en.strona.pl. Ale to w przypadku nowych stron (chyba?)

Jak mam to zrobić gdy nie chce zmieniać adresu polskiej strony?

Czy może być tak:

xyz.ovh.org

en.xyz.ovh.org ?

I rozumiem, że druga strona może być na tym samym serwerze w katalogu en?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.

To jeszcze jedno: Czy to, że strony będą identyczne (tylko inny język) i połączone linkiem zmieniającym wersje strony, to jak przebiegnie

pozycjonowanie nowej strony? Rozumiem, że muszę zacząć od nowa z nowymi słowami kluczowymi (angielskie odpowiedniki)?

EDIT: Hm na razie nic z tego.. konta free ovh nie pozwalają na domene en.xyz ;)

Co tu można zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, kiedyś zrobiłem stronę i ją zostawiłem. Po kilku latach stwierdziłem, że trzeba coś zmienić w wyglądzie bo w tych czasach nie wypada by stronka była na tabelkach, z wyskakującą reklamą republiki itp ;) Zwłaszcza, że w tym czasie nauczyłem się xhtml/css w innych projektach.

Po generalnym remoncie wpakowałem ją na darmowy ovh - i znowu zostawiłem.

Ale nie dawno okazało się, że na tym temacie można bedzie niedługo zarobić.. No i pomysł z anglojęzyczną wersją. Myślę, że po silnym pozycjonowaniu angielskiej wersji amerykanie by to łykneli.

Niestety na darmowym koncie nie można zrobić kolejnej subdomeny.

No i dlatego mam kilka pytań jeszcze:

Interesuje mnie domena z moją nazwą ale z końcówka .com (jest obecnie na serwerze w Niemczech ale właściciel jest chyba z US), która jest na sprzedaż na sedo.co.uk. Będzie kosztować minimum 60$ :)

- Czy dużo zabawy było by z cesją do polskiego rejestratora? Co potrzeba do tego? U kogo zarejestrować taką domenę?

- Czy może lepiej zostawić .com i wziąć np. info lub com.pl - które jest dostępne w Polsce? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności