Skocz do zawartości

Skąd uzyskać dofinansowanie?


Trademark

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję założyć działalność w Inkubatorze Przedsiębiorczości, jednak potrzebowałbym na start trochę środków (około 4k zł) na laptop + oprogramowanie. Jako, że jestem studentem dziennym, to o dofinansowaniu z UP mogę pomarzyć, tym bardziej, że nie jest to prawnie rozumiane założenie działalności gospodarczej.

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości nie umożliwiają dofinansowań, zatem stamtąd też nie mam na co liczyć. W kredyty wolałbym się nie wikłać, tym bardziej na sam początek działalności - z resztą kto mi da kredyt, jeśli oficjalnie nie mam firmy.

Pytanie zatem, skąd można uzyskać jakąś dotację? ~4k zł to nie jest kosmiczna kwota, także wydaje mi się, że jest jakiś sposób na uzyskanie tych pieniędzy. Może ze środków unijnych istnieje możliwość otrzymania dofinansowania? Ktoś może wie coś więcej na ten temat, zna jakieś instytucje bądź może polecić jakieś strony?

;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź do urzędu pracy i zorientuj się czy mają środki na rozruch firm które rozpoczynają działalność. Jeśli mają to załóż firmę i działaj. Koszty w sytuacji kiedy jesteś studentem będą stosunkowo małe.

Z tego co wiem jeśli nie miałeś nigdy wcześniej założonej firmy to możesz dostać nawet 12 tys na sprzęt i oprogramowanie. W sumie łatwy temat.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Rejestrujesz się jako bezrobotny

2. Składasz w UP wniosek o dofinansowanie (o ile akurat mają środki na to)

3. dostajesz do 500% średniej krajowej (przynajmniej z tego funduszu o który ja się starałem).

Mnie właśnie dofinansowali :) - powiedzmy, że 3-krotnością wymienionej tu kwoty...

Oczywiście nie ma nic za darmo. Wniosek wymaga przedstawienia na co pójdą wydatki, kalkulacji zysków itp. Po otrzymaniu środków rozliczasz się co do złotówki z otrzymanej dotacji. Założona działalność musi przynosić dochód przez pierwszy rok działalności - wówczas możesz starać się o umorzenie kwoty otrzymanej z dotacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli bardzo mu zależy, to może porozmawiać z władzami uczelni o czasowe przeniesienie 'na papierze' na zaoczne. Jeżeli na papierze się nie da, to może na jakiś czas przejść na zaoczne normalnie.

Sposób Kaviorka i tak jest najlepszy, ale jednocześnie najtrudniejszy do wykonania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jeśli nie masz 4k na dobry początek to cieżko to widzę, bo działalność przeważnie i tak zwraca się dopiero po czasie... Kase możesz zdobyć poprzez preferencyjny kredyt studencki. Dają 600zł miesięcznie, oddajesz 2 lata po studiach.

Skuteczne kampanie AdWords - Redseo.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jeśli nie masz 4k na dobry początek to cieżko to widzę, bo działalność przeważnie i tak zwraca się dopiero po czasie... Kase możesz zdobyć poprzez preferencyjny kredyt studencki. Dają 600zł miesięcznie, oddajesz 2 lata po studiach.

Kredyt opłaca się wziąć bo jest po bardzo preferencyjnych warunkach. Tylko autorowi może nie odpowiadać jego forma - 600 co miesiąc.

Pożyczkę do 40k zł, także z bardzo niskim oprocentowaniem, możesz uzyskać w BGK, ale tu także musisz być bezrobotny przed podjęciem działalności.

zrób to jeszcze raz pożegnasz się z forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo (pewnie wrzesien) rusza całkiem fajny program z UE - działanie 8.1 Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka. Jesli zdecydowalbys sie robic od razu coś wiekszego;)...:

- do 200 tyś euro dotacji

- 85% dofinansowania projektu

- koszty kwalifikowane - praktycznie wszystko, w tym lokal, obsluga np. ksiegowa, promocja, wynagrodzenie pracownikow...

wymagania:

- efektem projektu musi byc e-usluga

- firma nie moze dzialac dluzej niz 12 miesiacy

EDIT: z 24 na 12 miesiecy w wymaganiach

gadżety reklamowe - wyszukiwarka i porównywarka dostawców gadżetów reklamowych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności