Skocz do zawartości

Gdzie i za ile odnowić domeny *.pl


jimmi

Rekomendowane odpowiedzi

W Uti odnowienie domen PL kosztuje 57 zł. To jedna z najniższych ofert na rynku. Co najważniejsze - nie ma w niej haczyków :-)

W dropped mam za 42zł 50zł* i też nie ma haczyków, spławików i kołowrotków :)

PS. Ale wszystko zrozumiałe czemu polecasz uti :)

* nie było 42zł i czy mi się coś już pomieszało ?

Edytowane przez vspak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma te parę domen to i cena odnowień jest niższa. W sumie logiczne - im więcej domen odnawiasz tym taniej jednostkowo. Pomijam już fakt, że za każdą odnowioną domenę dostaję bonus 5pln na przechwytywanie domen, tak więc jeśli się umiejętnie z tego korzysta to odnowienie wychodzi 42pln brutto. Po co przepłacać? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapominacie, że w Dropped macie 50 czy 47 netto (dla większości firm - czyli dla tych, które są płatnikami VAT) + krzywe spojrzenia za ich faktury.

Podsumowując Dropped "też jest bardzo drogie" - chyba, że nie bierzesz domen w koszty i nie odliczasz vatu (czyli opłaci się jak nie masz firmy).

Dla normalnych firm jest wielu tańszych sprzedawców domen - również wymienionych w tym wątku.

PS: Niby wszyscy mają takie wielkie firmy, a okazuje się, że Dropped dla nich najtańsze, więc vatowcami nawet nie są - dziwne...

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr jakiś - weź sobie jakiegoś normalnego księgowego to żaden US nie będzie "krzywo patrzył" na faktury z Dropped. Ja mam tam kilkaset domen, miałem kontrole z US i NIGDY żadnego problemu nie było.

Podsumowując - nie siej nieprawdziwych informacji, bo 1) dropped.pl jest tanie, 2) solidne

Web Systems: strony www, ecommerce, integracje, marketing internetowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z 57 brutto odliczasz VAT

57

1,23 ÷

--------------------------

46,34 =

więc wychodzi taniej niż w Dropped. Poza tym bez problemu można osiągnąć cenę 45zł już od pierwszej domeny na przykład w Masternet czy OVH.

Ale jeśli ktoś nie jest VAT-owcem, faktycznie opłaca się Dropped. No i nie ma co mówić - funkcjonalność i wygoda Dropped nie ma sobie równych.

BTW jest gdzieś podany cennik hurtowy Dropped czy trzeba wszystko negocjować indywidualnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@salab o ile pamiętam kilka razy w różnych wątkach na tym forum ktoś pisał o problemach z rachunkami od Dropped (nie wnikam czy tych z Cypru czy z USA) - stąd moja uwaga...

Tak jak wspomniałem należy porównywać ceny netto skoro mówimy o firmach - cena w D za pl to 50 zł, w wielu innych ~45 zł.

Co można negocjować w której firmie przy hurtowych ilościach nie wnikam - np. w hrd można w hurcie zejść do 41 i to jest w cenniku bez kombinowania i targowania (okazało się, że w D też jest taki cennik).

Czyli równie dobrze mogę powiedzieć, że w Dropped jest bardzo drogo - przy 11000 domen w skali roku w D zapłacę 99000 11000 więcej za odnowienia pl...

Przy okazji - to w końcu mówimy o cenach detalicznych czy hurtowych? O cenniku czy indywidualnych negocjacjach i ustaleniach?

Edytowane przez Piotr jakiś

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności