Skocz do zawartości

Jak zrobić swój program partnerski


Vincent78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

Rozkręcamy z żoną sklep z chustami i nosidłami - www.chusty24.pl

Sklep chodzi na quick cart (w płatnej wersji) widzę już trochę wad tego rozwiązania ale szczerze mówiąc jest nieco późno żeby to zmieniac. Chcemy założyć program partnerski, w którym każdy mógł umieścić na swojej stronie coś - między innymi proszę o radę co najlepiej - gdyby miał być to skrypt to musiało by to być bardzo proste - czyli poziom trudności na poziomie wstawienia kawałka kodu. Gdyby ktoś skierowany z takiej strony dokonał w sklepie zakupu dostawałby załóżmy 10% kwoty zapłaconej przez kupującego.

Przyznaję, że zatrzymałem się na etapie HTML i JS i mam małe pojęcie o PHP i Javie, w związku z tym prośba o radę:

- jak najlepiej zoranizować system monitorowania zamówień od osób skierowanych przez uczestników programu partnerskiego - nie chielibysmy sytuacji w kórej ktoś skierowany przez nich kupi coś w sklepie a my nie zapłacimy za to bo nie będziemy wiedzieć, że ta osoba skierowana jest przez partnera.

- co z tym skryptem, który miałby się wyświetlać - czy jest to konieczne? Myslałem o czymś co np. wyświetlałoby losowe produkty - jak Wy byście to zorganizowali?

- jak to wszystko zintegrować z Quick Cart (może widzicie jakiś sposób na zorganizowanie tego bez integracji z mechanizmem sklepu)?

Pozdrawiam

V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosty system partnerski nie jest trudny :D

1. najprościej dla webmasterów to z użyciem iframe poprzez JS (czyli w okienku wyświetla się podstrona reklamowa z Twojego serwera, czyli a'la banery, adsense, itp),

2. można zrobić jedną stała stronę boksowo-reklamową, albo lepiej aby każdy użytkownik mógłby sobie sam taką podstronę stworzyć po zarejestrowaniu u Ciebie (wybierając produkty, jakie chce reklamować, różne kompozycje boksu),

3. identyfikacja kupujących na podstawie ref'ów/ciastek czasowych (użytkownik klika na banerek, przekierowuje go do sklepu, z dodatkowym paramterem, np. partner_id=60, i dostaje ciastko z taką samą informacją, przy składaniu zamówienia sprawdzasz, czy użytkownik ma ciastko od Ciebie i jakie partner_id w nim jest),

4. można to wykonać bez ingerencji w CMS jaki teraz masz, korzystać będzie to tylko ze wspólnej bazy produktów,

5. całość jest raczej mało skomplikowana techniczne, większej filozofii w tym nie ma, szczególnie, że zapewne ruchu zbyt wielkiego nie będzie (ale i tak cachowanie boksów zalecane), nie mniej trochę kodu naklepać trzeba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Vincent78 - może nieco nie na temat ale ...

widzę już trochę wad tego rozwiązania ale szczerze mówiąc jest nieco późno żeby to zmieniac

z doświadczenia: jeśli już widzisz wady, a dodatkowo są to wady, które Twoim zdaniem mogą wpłynąć na wielkość i ilość zakupów to nie brnij w to. Nigdy nie jest za późno by jeszcze dobrze nie rozkręconego interesu nie ratować. Brnięcie dalej w systemie który powoduje mniejszą ilość zamówień to samobójstwo. Później może być za późno by coś ratować.

Co do programu partnerskiego to najlepiej abyś zlecił to komuś, kto takie rzeczy już pisał i z nich korzysta. Osoby takie wiedzą o rzeczach, o których Ty pewnie dowiesz się już w trakcie trwania programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za taką eskpresową reakcję na moje pytanie :D

Co do samego sklepu - większośc problemów już rozwiązaliśmy - bałem się bardziej, że będzie to zupełnie nie kompatybilne z takim programem partnerskim.

Co do wykonania - na 100% będę to komuś zlecał, natomiast zależy mi na tym, żebym wiedział czego mogę oczekiwać i o czym rozmawiac z ewentualnymi wykonawcami.

Np. gdyby miało to formę iframe - czy myślicie, że byłoby to wykonalne, żeby pokazywały się tam produkty aktualnie promowane w sklepie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w praktyce pisze się kod, który sprawdza czy jest ciastko i co w nim jest,

ów sprawdzenie powinno się odbyć przynajmniej przy zamawianiu produktu, także w tym miejscu trzeba podpiąć to do Twojego sklepu (tak gwoli ścisłości co do ingerencji w sklep, parę linijek kodu należałoby dopisać w odpowiednim miejscu),

jak bardziej zależy Ci na nauce php to zapoznaj się z kursami na ten temat, tj. obsługi ciastek (w internecie pełno tego), a jeżeli na sprzedaży w sklepie to, tak jak napisał Kadzielawski, zleć to komuś, np. pisząc ogłoszenie w odpowiednim dziale na tym forum,

druga możliwość oczywiście nie wyklucza pierwszej :) przeanalizujesz sobie napisany kod, od razu wiele się nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności