Skocz do zawartości

Czy SWL mają aż taką siłę?


M_K_S

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma tu jasno i konkretnie powiedzianego czego wolno, a czego nie.

I raczej nigdzie nie znajdziesz takich informacji, bo to byłoby Googlowi nie na rękę.

to nie jest regulamin, ale wskazówki

Zwał jak zwał, ale to na ich podstawie wyciągają konsekwencje i jak byk jest napisane na początku, że:

Opisaliśmy w nich niektóre niedozwolone działania, które mogą doprowadzić do całkowitego usunięcia witryny z indeksu Google lub innych sankcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nie wiem jak mam wszystkim odpisać, bo dostałem ostrzeżenie za cytowanie w tym wątku ;)

Postaram się bez użycia quote, co na pewno nie będzie czytelne, ale może Pana Irka zadowoli:/

Cytuję:

"Powiem więcej nie ma reguły czy strona dopychana jest SWL'em czy nie też może dostać bana filtra , moja rada jest taka zaopatrz sie w zapasowe adresy które też będziesz po mało wzmacniał one bedą wzmacniać twoją własnością domenę a wlasniwą domenę dopchaj systemem , w razie awarii masz jeszcze zapasowe domeny i sie szybko przełączysz gorzej jest jak nie masz tych domen"

O takich domenach pomyślałem już wcześniej, ale nie ukrywam, że domena jest moim znakiem towarowym (występuje na wizytówkach, papierze firmowym, samochodach, pieczątkach) i nie uśmiecha mi się ją stracić:/ Zbyt dużo kosztowała by mnie zmiana domeny we wszystkich wymienionych miejscach.

Cytuję:

"Dopalić ale leciutko z systemu linków stałych, np. linkme elite i obserwować jak szybko widać poprawę (tylko nie działaj zbyt szybko). Jeśli chodzi o domenę, która ma być podpięta do systemu to niech to będzie taka, która nie leży w obrębie domeny pozycjonowanej."

Z tym, że mi się nie chce (i nie mam już kompletnie na to czasu) tworzyć stron pod SWLe, wolę chyba kupić trochę punktów i z nich dopalić stronę. A może powiedzieć co w moim przypadku znaczy "zbyt szybkie działanie"? Strona ma ponad rok i jest dość stale linkowana. Od ilu pkt zacząć?

Cytuję:

"Postaraj się jednak o kilka mocniejszych linków niż te z katalogów i precli zanim podejmiesz ostateczną decyzję o skorzystaniu z SWL'i. Bez nich też da się wyprzedzić konkurencję wink.gif "

Chodzi Ci o linki z portali tematycznych? Jakoś przerażają mnie ich ceny (średnio około 100 zł za rok). Wolę w to miejsce zlecić stworzenie zaplecza lub nawet poświęcić swoje noce i zrobić to samemu, tylko zastanawia mnie, czy jest to zabig niezbędny:(

Cytuję:

"Nie bierz udziału w swl'ach, ale tylko tych, które rzekomo podwyższają pozycje w wynikach.

W pozostałych (czyli takich, które podnoszą pozycje) można uczestniczyć."

Tego typu teksty mnie rozwalają:) A które są rzekome, a które nie?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lexy, Ty dalej swoje?

Opisaliśmy w nich niektóre niedozwolone działania, które mogą doprowadzić do całkowitego usunięcia witryny z indeksu Google lub innych sankcji.

znaczy to tylko tyle, że nawet jak będziesz przestrzegał tych wskazówek to i tak strona może zostać usunięta (napisali 'niektóre' więc są jeszcze inne 'tajne' niedozwolone (w mniemaniu Google) działania, które Google nie zdradzi, ale na ich podstawie usuwa strony)

a jak nie będziesz przestrzegać tych wskazówek to nie koniecznie zostanie usunięta... w końcu nie napisali, że zostanie usunięta, a jedynie 'może doprowadzić do usunięcia'...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze już, nie czepiajmy się regulaminu (czy tam sugestii, jak kto woli);) Wiadomo, że każdy interpretował go będzie w inny sposób. Przypuśćmy, że już znam odpowiedź na moje pytania. Teraz muszę się z tym przespać i ewentualnie poszukać kogoś, kto będzie chciał się pozbyć pkt w linkme lite.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@M_K_S, masz wielu klientów ze tej strony internetowej? co byś powiedział na to, jakby jutro już jej nie było w ogóle w wynikach?

dobra rada: zakładaj drugą, trzecią, piątą stronę, która w razie problemów będzie w stanie być 'Twoją główną' w krótkim czasie, na tyle krótkim abyś nie splajtował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuję:

"Nie bierz udziału w swl'ach, ale tylko tych, które rzekomo podwyższają pozycje w wynikach.

W pozostałych (czyli takich, które podnoszą pozycje) można uczestniczyć."

Tego typu teksty mnie rozwalają;) A które są rzekome, a które nie?;)

Nie rzekome ale rzekomo.

Pisząc rzekomo, google mówi, że swl'e nie podnoszą pozycji, co jest nieprawdą, bo przecież wiadomo, że podnoszą.

Wiosek jest oczywisty: nie korzystaj z swl'i, które nie podnoszą pozycji. Z innych można. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kaviorek

90% moich dochodów zawdzięczam tej stronie. Gdyby zabrakło jej w wynikach to zapewne mógłbym zacząć wyprzedawać cały sprzęt w który zainwestowałem nie mało gotówki. oczywiście jeszcze przyszły sezon bym wytrzymał, bo zleceń trochę już wpadło;)

Co do tej drugiej, trzeciej i piątej strony, to czy robić je tak samo na CMSie? Czy mogę użyć tej samej grafiki a zmieniać tylko content, żeby double'a nie dostać? Czy lepiej tworzyć wszystko od nowa? Co z serwerami? Czy różne IP? Czy jak będą banować to wszystkie?

@mmarek

Wybacz, nie doszukałem się ironii;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@v, otóż to!

tak mniej więcej napisane są 'drażliwe' kwestie na stronach Google... 'rzekomo', 'odpowiednie strony/katalogi', 'niektóre', 'mogą doprowadzić', itp..

jest to oczywiście tak napisane, aby nie brać odpowiedzialności za te słowa, na podstawie tych informacji nie można Google nic zarzucić, jak i oni na podstawie tej treści nie muszę się z niczego tłumaczyć...

@M_K_S, to już drugorzędna kwestia, skoro masz już główną stronę to nie musisz na siłę pakować tej samej treści do top10 (tj. w tej branży, choć różne chwyty są możliwe, wiele możliwości, np. wirtualne zespoły, które mają wszystkie terminy zajęte, ale już okupują zupełnie niewirtualne miejsce w top10, i w razie problemów ich pozycje i ruch są do dyspozycji)

czy np. postaw sobie zupełnie niezależnego bloga o śpiewaniu na weselach, pisanego przez 'Bolka' tak aby był w wynikach na Twoje frazy, jak Google uraczy Cię jakimś filtrem to z dnia na dzień wstawisz tam swoją ofertę, przerobisz stronę na tą główną, i po chwili będziesz znowu w grze...

pomyśl sobie, że jutro Twoja strona zostanie usunięta z Google, rób to co byś w takiej sytuacji robił...

na groups.google opisywany był przypadek usunięcia prostej stronki (więc łatwiej do powielenia) z wypożyczalnią samochodów, została usunięta, i co? klientów mniej, a Google nie uraczy nawet odnieść się do tej sprawy... a jakby miał 'pod ręką' inne strony to trochę inaczej to dla jego firmy wyglądało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o linki z portali tematycznych?

Tak i chyba ostatecznie sam dojdziesz do wniosku, że jednak warto w nie zainwestować. Daleko się nie pociągnie katalogami i preclami jeśli już widzisz, że konkurencja dopalona SWL'ami zaczyna momentami być wyżej od Ciebie. A te lepsze linki są mocniejsze i zobaczysz dzięki nim długotrwale efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xann oczywiście przesadził,

przy 90% dochodach z jednej strony, z jednego źródła, jest mało rozważne nie robienie nic aby się w jakikolwiek sposób zabezpieczyć na wypadek filtrów, itp.

to jest m.in. bezpieczne pozycjonowanie (dla właściciela strony), a nie jakieś tam 'odpowiednie' katalogi, czy trzymanie się wskazówek, które niestety nie gwarantują nic, jedynie obecność w top500, choć i to nie zawsze,

bardzo bym chciał aby były jakieś jasne i jawne zasady, których Google by się trzymało, im bardziej wygórowane pod kątem jakościowym, użyteczności dla czytelnika tym lepiej, ale niestety na dzisiaj są inne kryteria oceny strony, często mało zależne od właściciela, a od decyzji wielkiego G nie ma odwołania (co najwyżej można wykazać skruchę, zapewnić 'już tak nie będę' i błagać o przebaczenie')...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym zrobił drugą stronę i na niej szalał, a z tą jak z jajkiem. A tamta jak pofrunie to najprędzej i tak filterek to max załapiesz, a może być tak że wsadzisz dwie lub trzy strony na daną frazę. Co do wyglądu daj inny bo wchodząc potencjalny klient spojrzy i powie tutaj już chyba byłem a tak pomyśli że inna oferta i dodatkowych klientów możesz zyskać.(ja tak mam jakieś frazy że mam po 3 strony w TOP10) i się nie stresuję tylko patrzę jak się nieraz tasują w wynikach. Z tych dodatkowych oczywiście linkuj główną stronę, nie zawsze ona będzie wyżej od tamtych jak je dobrze zbombardujesz z czasem ale na dłuższą metę je przeskoczy.

P.S najbardziej mi się podobała wyszukiwarka onetu tam na "frazy z miastem" miałem na niektóre całe top10 ;) ale było mineło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzicie w tej dyskusji że jest 10 pozycjonerów i jest 10 różnych sposobów na top , myśle ze nikt nie kwestionuje pozostałych twierdząc ze jego jest najlepszy, i właśnie takie dyskusje weryfikują mistrzostwa w pozycjonowaniu stron. W pozycjonowaniu miedzy teorią a praktyką jest taka przepaść. Poza tym jedni mają czas piecia sie przez rok do góry inni potrzebują zrobić to w miesiąc bo za kolejny jego firma nie będzie istniała.

W dzisiejszych czasach pozycjonowanie na wiele domen to standard a nie jakaś nowość.

ps. Kaviorek no ja bardzo rzadko przesadzam chyba ze jest jakiś piokemon do ustawienia bo zjadł wszystkie rozumy

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności