Skocz do zawartości

Czy SWL mają aż taką siłę?


M_K_S

Rekomendowane odpowiedzi

M_K_S, radziłabym zadziałać w następujący sposób. Tworzysz kilka stron informacyjnych, każda poświęcona zawężonej tematyce, np. jakiś poradnik. W przypadku SEO blogów np. dużo osób na nie trafia wpisując "jak dodać stronę do Google". Jeśli więc zrobisz taką stronę z częstymi pytaniami, możesz zdobyć ruch dzięki zapytaniom w podobnej formie. Robisz kilka takich stron z naciskiem na to, aby to się dobrze czytało i było wartościowe dla użytkowników, pomagając w ten sposób w zdobyciu naturalnych linków dzięki temu, że inni będą pisać o Twoich stronach. Niech one mają chociaż 100-200 unikalnych wejść dziennie, wstaw na nich linki lub nawet bannery (żeby zapaść w pamięć osobom zainteresowanym) i nawet jeśli z każdej strony będziesz miał dziennie tylko 10 wejść to w przypadku 10 podobnych stron jest ich 10 razy więcej. Jeśli zrobisz m.in. forum, które uda Ci się rozruszać, zdobędziesz dużo więcej ruchu z mało konkurencyjnych zapytań. To generuje ruch na zapleczu i tym samym ruch na stronie docelowej.

Takie strony rozwijaj i stawiaj kolejne w międzyczasie - strony na różnych skryptach a przede wszystkim na innych domenach niż strona pozycjonowana i na innych IP. Nie może być widać, że strony te są tworzone tylko/głównie w celu pozycjonowania docelowej strony. Aby zatrzymać użytkowników na stronie w przypadku gdy będziesz ją rozwijał, daj możliwość zapisania się na newsteller - co jakiś czas przypomnisz się i dzięki temu starzy użytkownicy będą co jakiś czas powracać na stronę. Od razu przy zapisywaniu się do newslettera zabezpiecz się dopisując w regulaminie wyrażenie zgody na otrzymywanie materiałów reklamowych. Dzięki temu adresy te będziesz mógł spokojnie wykorzystać do reklamowania innych swoich stron. Wykorzystuj różne metody na to, aby użytkownicy wracali na Twoje strony, polecali je innym, a przede wszystkim trafiali na stronę docelową.

Oczywiście w międzyczasie musisz je również podlinkować, ale uważaj z linkowaniem ich między sobą. Unikaj jakichkolwiek powiązań w linkowaniu. Jeśli chodzi o wykorzystanie SWL'i to do zaplecza jak najbardziej można ich użyć, bo filtr na nich nie będzie tak bolał ;-) Ale póki masz możliwość zdobywania innych linków, staraj się opóźnić maksymalnie korzystanie z SWL'a. Strona, nad którą obecnie najwięcej siedzę, jest dla mnie również bardzo ważna, ale nie ma nawet jednego linka zdobytego dzięki systemom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Dziękuję jeszcze raz wszystkim za rady i ich sposoby na top. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nikt nie zdradzi (jeśli posiada) 100% sposobu na top, ale mile się rozczarowałem, że w tak otwarty sposób dowiedziałem się kilku ciekawych rzeczy. Zwykle takie rozmowy odbywały się na PW pod klauzulą tajności:) Szczególne podziękowania dla Lexy, która nie tylko na tym forum mi pomaga, kaviorek też mądrze prawi, a jeśli faktycznie rzadko się udziela, to tym bardziej dziękuję.

CO do mojej głównej strony, to nie zależy mi tam na wielkim ruchu. Bardziej na pozycjach (ale niestety - lub stety - jedno z drugim się wiąże), które dają mi kilku, ale za to wartościowych klientów. Dlatego budowanie aż tak wartościowego zaplecza jak forum z newsetlerami jest mi zbędne, jeśli chodzi o pozycjonowanie, za to myślę o tym od dawna w celu bardziej zarobkowym niż zapleczowym. Od przyszłego tygodnia zabieram się za stawianie mini portalu z katalogiem firm weselnych. Niestety jedyny skrypt, który będę potrafił ogarnąć to skrypt na którym stoi moja główna strona. Ale jeśli będę miał inną domenę i inne IP to chyba nie powinno to kolidować. Bloga mam na WP. A skoro już przy blogu to mam między nim a główną stroną wzajemne linkowanie. Czy powinienem się go pozbyć? Tzn z głównej strony zdjąć link do bloga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od przyszłego tygodnia zabieram się za stawianie mini portalu z katalogiem firm weselnych

Odezwij się do mnie za jakiś miesiąc, a być może już wtedy będę w stanie powiedzieć Ci, skąd wziąć ich bazę ;-)

mam między nim a główną stroną wzajemne linkowanie. Czy powinienem się go pozbyć? Tzn z głównej strony zdjąć link do bloga?

Ja bym zostawiła skoro już od dawna jest między nimi takie linkowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy SWL mają taką siłę... moja odpowiedź tak mają i to bardzo dużą ...aleeeeee.... Moja strona od kilku miesięcy doładowana jest ok 600 linkami stałymi z linkme (elite). Po około 2-3 miesięcy od momentu przystąpienia, strona na wszystkie pozycjonowane frazy bardzo wybiła się w górę, bijąc nawet dużo starszą konkurencje. Strona oczywiście posiada dużo innych wartościowych linków stałych na partnerskich serwisach itp, oraz dopalana jest z precli a także z katalogów. Po około 3 miesiącach uczestnictwa w programie nagle załapałem się na filtr od google, z dnia na dzien strona wyleciała na wszystkie pozycjonowane frazy z SWL w kosmos. W dniu dzisiejszym aż mnie zatkało gdy nagle zauważyłem ze po 3 miesiącach filtra wróciła na swoje pozycje, a w kilku przypadkach nawet na wyższe pozycje. Dodatkowo dodam, że oprócz tego ze laduje strone SWL to także na własnej stronie wyświetlam linki SWL, poniewaz nie miałem dotychczas zaplecza, co wkrotce się zmieni i linki na mojej stronce znikną. W ciągu tych 3 miesiecy jedynie stronke czasami dodawalem do precli no i oczywiscie codziennie aktualizowalem, to tyle jesli chodzi o przygode z SWL, wniosek: oczywiscie na filtr mozna sie zalapać jak to bylo w moim przypadku, ale przypadek pokazuje ze nie jest takie stroszne nastawienie google do swl,

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest takie stroszne nastawienie google do swl

W tym przypadku na filtr nie miało wpływu to, że korzystałeś właśnie z SWL'a tylko sam fakt zdobycia dużej liczby linków w krótkim czasie. To standardowy przypadek filtra - strona mocno linkowana (nie musi to być wcale SWL) najpierw się wybija, później spada w otchłań, a po powrocie na niektóre frazy ma dużo lepsze pozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odezwij się do mnie za jakiś miesiąc, a być może już wtedy będę w stanie powiedzieć Ci, skąd wziąć ich bazę ;-)

hmmm... brzmi interesująco, na pewno się odezwę. Co prawda mam nadzieję, że bazę będą uzupełniali też użytkownicy.

To standardowy przypadek filtra - strona mocno linkowana (nie musi to być wcale SWL) najpierw się wybija, później spada w otchłań, a po powrocie na niektóre frazy ma dużo lepsze pozycje.

Tylko czy warto ryzykować te kilka miesięcy w filtrze;) W moim przypadku byłby to koszmar, chyba, że jakaś inna strona by tą zastępowała.

--------

A mam jeszcze jedno pytanie na marginesie, może nie związane z SWLem, ale jednak z całą sytuacją o której mowa w temacie.

Czy u Was google też tak srubuje? Na prostą frazę dj na wesele wyniki zmieniają się tak radykalnie, że aż mnie to przeraża. Przez długi (ponad rok) czas byłem pierwszy lub drugi. Top 5 się praktycznie nie zmieniało a nawet jeśli to nie radykalnie i między sobą. Od dwóch tygodni natomiast cały czas "coś się dzieje". Czasem jestem pierwszy, czasem drugi, a czasem wylatuję poza top 10, żeby po 5 minutach być top1:/ Ja rozumiem, ze są różne DC z wynikami, że może łączę się raz z jednym raz z drugim, ale skąd takie różnice? Jak obserwuję, to nie tylko mnie ta sprawa dotyczy, ale także pozostałe strony w tej frazie. Czy to wróży coś nie dobrego? CO prawda jak na razie nie mam się czego obawiać bo linkuję w miarę systematycznie i na pewno z umiarem.

Ciekawi mnie, czy taka sytuacja ostatnio występuje też na inne frazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze SWL są ostatnim krokiem w pozycjonowaniu ?

Zazwyczaj tak właśnie robię. Mam dosłownie kilka stron pozycjonowanych, które linkuję z SWL i zostawiam to na sam koniec kiedy potrzebuję regularnego pozyskiwania linków. Jeśli SWL'a używam wcześniej to tylko dla zaplecza, bo w jego przypadku nawet jak będzie filtr to nic się nie stanie poza tym, że będę miała na koncie kolejne doświadczenie z tym, w którym momencie przesadziłam z linkami. Mam również strony, których nie zamierzam w ogóle linkować z systemów i póki co mają się dobrze, tak więc nie zawsze systemy są potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności