Skocz do zawartości

Moje przykładowe zaplecze - jedno z tych 150


SEO-Admin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Nawiązując do poprzedniego wątku o 150 zapleczach .

Czy możecie ocenić takie proste zaplecze i podpowiedzieć co w nim możnaby poprawić?

Zaznaczam, że te strony wygenrowane zostały automatycznie (czas tworzenia około 2 minut), więc pewne braki mogą być. Strony były budowane na podstawie trzech automatycznie stworzonych szkieletów strony, a potem dodawane były jeszcze losowe tagi.

Założenie jest takie aby generowane były unikatowe strony pod kątem htmlu i treści. W treść wstawiane są słowa z sekcji keywords i zamiana synonimów. Tak więc każda strona z tysiąca może być unikatowa. Treść jest brana z translatora, ale pod zaplecze linkowe chyba nie będzie miało to znaczenia.

Jeżeli chciałoby wam się coś podpowiedzieć - będę wdzięczny.

W zamian za pomoc mogę zrobić każdemu jedno takie unikatowe zaplecze. ;-)

pozdr

Grzegorz

ps

Zapomniałem dać link ;-) Zaplecze demo jest tutaj: demo1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jeśli masz zamiar postawić 150 stron zapleczowych pod jedną stronę pozycjonowaną to lepiej zrób to dobrze.

Takie coś co Ty pokazałes od razu na odstrzał idzie, bez zastanowienia.

Przy 150 stronach zapleczowych lepiej zrobić po 4-5 artów tematycznych na domenę i ładnie to podlinkować.

Jesli nie chcesz/nie możesz/nie masz czasu pisać zawartości możesz skorzystać z gotowych rozwiązań i wygenerować sobie z rssów tematycznych ładne zaplecze. Może nie będzie unikalne, ale na pewno przetrwa dłużej niż to, które pokazałeś.

Ostatnio na blogu:

Tania alternatywa dla xrumera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś co Ty pokazałes od razu na odstrzał idzie, bez zastanowienia.

Jesli nie chcesz/nie możesz/nie masz czasu pisać zawartości możesz skorzystać z gotowych rozwiązań i wygenerować sobie z rssów tematycznych ładne zaplecze. Może nie będzie unikalne, ale na pewno przetrwa dłużej niż to, które pokazałeś.

Bardzo uprzejmie prosiłbym o precyzyjne odpowiedzi, które będą stanowiły pożyteczniejszą informację. ;-)

Bo na odstrzał pójdzie po ocenie przez kogo? przez google czy przez człowieka?

Jeśli przez google to z jakiego konkretnie powodu? itp...

Bo tylko takie informacje mają dla mnie sens. Sorry.

No i po drugie chodzi o nie stosowanie gotowych powielanych w tysiące rozwiązań.

Jeśli przetrwa dłużej niż to, co pokazałem to pomogło by mi uzasadnienie z jakiego powodu tak się stanie.

Dzięki

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lektura forum prawdę Ci powie ;)

Jakiś czas temu (chyba w zeszłym roku), kiedy był boom na stawianie byle spamu generującego site pod systemy wymiany kolega Paweł Kobis najpierw udostępniał a później sprzedawał skrypt który automatycznie generował podstrony identyczne z tą zaprezentowaną przez Ciebie. Rosło ładnie, indeksowało się nawet, minusem było, ze spamstronki dostawały bana w google w niedługim czasie, a było wtedy znacznie lepiej z "łykaniem" przez G. wszelkiej maści wyrobów "pozycjonerskich".

Co ciekawe, ładne pełne wpisy na autoblogach postawionych 2 lata temu trzymają się mi do dzisiaj, więc wystarczy odnaleźć szaleńców, którzy nie przycinają rss do kilku zdań, zainstalować sobie wp z odpowiednimi wtyczkami i cieszyć się rosnącym w oczach zapleczem.

Jasne, ze jest to znane i lubiane rozwiązanie, ale chyba nie spodziewałeś się, że napiszę o unikalnych rozwiązaniach jakie stosuję? Nie byłyby wtedy unikalne :)

Dlatego lepiej skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań które się utrzymają niż takich które odeszły do lamusa z powodu swoich niedociągnięć.

Ostatnio na blogu:

Tania alternatywa dla xrumera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lektura forum prawdę Ci powie ;)

Rosło ładnie, indeksowało się nawet, minusem było, ze spamstronki dostawały bana w google w niedługim czasie

Ok, przy założeniu, że to prawda, która ma statystyczne znaczenie, co było głównym powodem, że owe strony dostawały bana?

Stosowanie tych samych szablonów?

Kiepska, nieunikatowa treść?

Treść unikatowa, ale zbyt posiekana?

Stosowanie tych stron w swl-ach?

Łatwa wykrywalność takich stron?

Jakieś inne powody?

Bo wg. mnie dla googla to będą takie sobie zwykłe strony. Jeżeli tych stron nie będzie oglądał człowiek tylko będą sobie gdzieś tam w tle działały, to dlaczego nie miałyby sobie trwać?

Czy może google ma już w algorytmie jakąś analizę językową i estetyczną?

Dużo pytań, ale staram dotrzeć do faktów, bo tylko one mają znaczenie. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google może banować strony w/g klucza charakterystycznego dla danego skryptu.

Do dlaczego niektórym trzymają się kopie dmoz i wiki? Nie mówiąc już o qlwebach i innym podobnym padle?

Strona ma wyglądać jak strona zrobiona dla ludzi, tzn. stwarzać przynajmniej takie pozory. Inaczej dostanie po tyłku jak wejdzie na nią Mariusz J. albo moderator google :unsure:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze ;-)

Widzę, że poszła przede wszystkim ocena pod kątem ludzkim.

Zastanowię się w takim razie czy strony startowe zaplecz nie zmieniać ręcznie, tzn. dać na index.html ładniej zredagowaną treść napisaną przez człowieka. I może nawet jeszcze kilka początkowych stron tak zrobić, aby ewentualnemu człowiekowi pokazać ładny czubek góry lodowej. Natomiast głębiej będzie olbrzymia ilość podstron do połknięcia przez robota.

Poza tym, jakieś tam straty związane z banami zawsze mogą być, ale jeżeli postawienie zaplecza składającego się kilkudziesięciu, czy kilkuset dużych podstron zajmie mi kilka minut, to jaki problem z banami?

Kwestia wykrywalności takiego zaplecza:

Szablony są niepowtarzalne dla każdego osobnego zaplecza. Nie są brane z jakichś darmowych templatek. Po tym jak Szook nieopatrznie pokazał jak wyszukał zaplecze Jeża, zrobiłem losowe generowanie struktury stron, tak, że powstaje zawsze nowy szablon dla każdego zaplecza.

Coś tam wyczytałem o spamach Pana Kobisa, że zarzynały serwery. Może to była przyczyna banowania?

Dlatego moje zaplecza to lekkie stronki w prostym htmlu przesyłane gotowe na serwer i nie odwołujące się już na serwerze do baz, itp. więc z adminami nie powinno być problemów.

Po prostu ufam statystyce. Miliony kiepskich albo typowo spamowych stron siedzą sobie w internecie i nie ma problemu. Myślę więc, że i moje strony będą działały, bo jak na razie nawet wy nie wykazaliście konkretnych błędów oprócz zastrzeżeń estetycznych, które nie są przez googla brane pod uwagę.

Wiem, że to forum jest związane z biznesem pozycjonowania, więc brak konkretnych uwag daje mi do myślenia i utwierdza w przekonaniu, że moje założenia są dobre. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o co Ci chodzi? Chcesz na siłę uzyskać tu potwierdzenie Swojej teorii?

Postaw te zaplecza i za rok będziesz wiedział.

Przpraszam wszystkich, jeżeli zbyt natarczywie domagałem się dokładnej oceny.

No wiecie jak to jest, jak się tworzy jakieś projekty, to szuka się konkretnych błędów lub możliwości poprawek.

Ale rozumiem, że nikt tu nie ma czasu ani interesu, żeby mi pomagać. ;-)

No cóż, faktycznie tylko czas może zweryfikować moje teorie. Ponieważ myślę, że w waszej niechęci przewija się cały czas sprawa contentu tych stron, więc popracuję nad tym.

W każdym bądź razie dzięki !

pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności