Skocz do zawartości

Moje przykładowe zaplecze - jedno z tych 150


SEO-Admin

Rekomendowane odpowiedzi

Jak chcesz konkretów to masz: jaką masz gwarancję że ktoś nie trafi na twoją spam podstronę z serpów? Przecież G nie indeksuje stron tylko po to by te kolejne zera ładnie wyglądały po wpisaniu komendy site. Taka osoba "uprzejmie" napisze donos, albo będzie to pracownik G. Więc cała twoja teoria z czubkiem góry lodowej upada. Że w banach zdarza się udział "czynnika ludzkiego" wiadomo nie od dziś. Jest kwestią szczęścia kto akurat trafi na te spamstronki. Jedne spamy lecą po kilku dniach a inne stoją miesiącami. Możesz ryzykować - Twoja decyzja. Ja jednak jestem przeciwny stawianiu wszelkiego rodzaju śmieci - nie będę się rozpisywał, ale to jak śmiecenie na ulicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Jak chcesz konkretów to masz: jaką masz gwarancję że ktoś nie trafi na twoją spam podstronę z serpów? ...

śmieci - nie będę się rozpisywał, ale to jak śmiecenie na ulicach.

Wolałbym konkrety techniczne ;-) nie te związane z zasadami pseudomoralnymi ustalanymi przez google.

Po prostu jeżeli ktoś przypadkowy zabłądzi, to spojrzy i pójdzie dalej. W pewnym sensie takie zaplecze nie jest publiczne. Co innego używanie wulgaryzmów na popularnych forach - to nazwałbym śmieceniem.

Pracownicy googla po prostu ubijają gdzie mogą pogląd o spamowaniu internetu przez takie zapleczowe strony, dlatego, że to jest problem dla ich niedopracowanego algorytmu. Ale to nie jest problem dla zwykłego użytkownika internetu, bo takie strony są poza jego świadomością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co SEO-Admin zawracasz gitarę i tyle. Molestujesz ludzi nie wiadomo właściwie o co a jak Ci odpowiadają to jest źle bo się nie zgadza z tezą. Postaw te Swoje śmietniki i bądź wytrawnym "pozycjonerem" a nie że czaisz się jak dziewica po balu maturalnym chciała by a się boi.

Ale to nie jest problem dla zwykłego użytkownika internetu, bo takie strony są poza jego świadomością.
Ale z takim podejściem do userów i internetu to Ty nie zarobisz w tym biznesie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co SEO-Admin zawracasz gitarę i tyle. Molestujesz ludzi nie wiadomo właściwie o co a jak Ci odpowiadają to jest źle bo się nie zgadza z tezą. Postaw te Swoje śmietniki i bądź wytrawnym "pozycjonerem" a nie że czaisz się jak dziewica po balu maturalnym chciała by a się boi.
Ale to nie jest problem dla zwykłego użytkownika internetu, bo takie strony są poza jego świadomością.
Ale z takim podejściem do userów i internetu to Ty nie zarobisz w tym biznesie.

No ok, faktycznie molestuję ;-)

Ale to dlatego, że chciałem pogadać o młotku. I spytałem się fachowców od młotków, czy moim młotkiem da się wbijać gwoździe, a jeśli nie, to co bym trzeba zrobić, żeby było można. Ale zamiast rzeczowej odpowiedzi otrzymuję porady:

No, ale używanie młotka nie jest moralne...

A może zamiast młotka użyć kamienia? Wszyscy używają kamieni...

W ogóle używanie młotków naraża społeczeństwo na straty...

Wszyscy używacze młotków to brudasy...

Wbijaj sobie tym młotkiem, ale potłuczesz sobie palce...

itp. na wszystkie tematy oprócz tematu młotka.

A ja bardzo ucieszyłbym się z takich odpowiedzi fachowców:

No wiesz, ta rękojść w twoim młotku jest zbyt krótka...

Zmień kształt obucha na okrągły, to będziesz lepiej trafiał...

A jakiego typu gwoździe chcesz przybijać?

itp. dotyczące młotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SEO-Admin,

Twój przykład z młotkiem jest dobry, tylko Ty zamiast młotka używasz kamienia. Sporo stron podałem już wielkiemu G na pożarcie i sądzę, że szybko zaindeksujesz te strony. Moc z nich będzie żadna, idziesz na ilość. W momencie, gdy któraś podstrona przypadkiem znajdzie się wyżej w wyszukiwarce, ktoś ją zaszookuje. A potem wróci i sprawdzi, czy jeszcze jest.

Fajna robota, etycznie nie oceniam. Jeszcze jedno - nie indeksuj za szybko. Technicznie na jednej domenie można indeksować kilka, kilkanaście tysięcy podstron na dobę, a roboty mogą odpytywać stronę co kilkadziesiąt sekund. Co z tego, jeśli żywotność tych stron będzie na poziomie 2-10 tygodni.

skutecznie i po cichu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno - nie indeksuj za szybko. Technicznie na jednej domenie można indeksować kilka, kilkanaście tysięcy podstron na dobę, a roboty mogą odpytywać stronę co kilkadziesiąt sekund. Co z tego, jeśli żywotność tych stron będzie na poziomie 2-10 tygodni.

Ok, dzięki. Tutaj już przynajmniej pojawiają się jakieś zaczątki konkretów. ;-)

No cóż, po prostu sprawdzę jak to będzie działać.

Zdam Wam potem relację ile procent z takich zaplecz padło i po jakim czasie.

Faktycznie myślę o ilości, bo po ostatnich opisach banów, gdy w odstawkę idą zarówno nędzne stronki jak i wypieszczone albo logiczne serwisy, to nasuwa się konkluzja, że nie warto tworzyć super zaplecz i tracić na nie dużo czasu, skoro i tak są na równo banowane wg. szooko-logiki.

Jeśli chodzi o indeksację tych zaplecz to zrobię sobie kilka poprawnych katalogów i precli, które zaindeksuję najpierw, a dopiero z nich bedę linkował do zaplecz, którym nadam tematyczność poprzez keywords i linki do słabych stron tematycznych z sieci. A następnie dopiero z tych zaplecz będę linkował do zaplecz, w których będą linki do docelowych stron.

Czyli: np. blog na WP -> katalog -> zaplecze -> zaplecze -> pozycjonowana strona.

Pozdrowienia

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie znowu!

Właśnie miałem sobie usunąć to demonstracyjne zaplecze z serwera, ale myślę sobie: zobaczę czy czasami nie siedzi w google.

No siedzi, bo pewnie zaindeksowało przez to forum.

Sprawdziłem sobie pozycje na zlepki niektórych keywordsów i obawiam się, że takie zaplecza będą nie tyle banowane (chyba, że ręcznie), co zbyt silne na wiele fraz.

Strony mają takie meta Title (wstawiane losowo):

dochować się niezmienny

oszczędzić stosunek sposób bycia

behawior przetrzymać niewzruszony

konsekwentny wstecznictwo postępowanie

ochronić stosunek stały użytek

sposób życia wstrzymać postępowanie

uchować zwyczaj przyzwyczajenie

oraz pulę keywords, z których generowane są losowe meta keywords:

dochować się

niezmienny

oszczędzić

stosunek

sposób bycia

behawior

przetrzymać

niewzruszony

konsekwentny

wstecznictwo

postępowanie

ochronić

stosunek

stały

użytek

sposób życia

wstrzymać

postępowanie

uchować

zwyczaj

przyzwyczajenie

nastawienie

Poszukałem w google jakichś losowych zlepków słów kluczowych i wyskakują na przykład takie pozycje w google:

stały użytek = 1 miejsce na 407,000 wyników

konsekwentny postępowanie = 4 miejsce spośród 72,300

wstrzymać zwyczaj = 12 miejsce na 17,300

uchować wstecznictwo = 1 miejsce na 40

oszczędzić stosunek = 1 miejsce wśród 26,500

Myślę, że zaindeksowało to zaplecze zbyt dobrze, bo przecież te słowa nie są jakieś dziwaczne jak np. receprecz...

Są to zwykłe słowa.

Teraz zrobię coś takiego. Zacznę dodawać do tego zaplecza podstrony z keywordsami receprecz odtybetu i zobaczę co się stanie ;-) No chyba, że jakiś pracownik okularnika tu zajrzy i zbanuje, ale na jego miejscu bym zostawił to doświadczenie.

Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosłownie niczego z tym nie kombinowałem. Wygenerowałem kilka stron, umieściłem je na serwerze i napisałem tutaj posta. Było to 10 dni temu. Jedyny link do tego zaplecza pochodził z tego forum. Możliwe, że to jest taki FSB, zresztą te frazy nie są w ogóle konkurencyjne.

Myślę jedynie, że dobrze zaindeksowało z powodu dobrego polinkowania wewnętrznego, braku linków wychodzących, w miarę dużej ilości treści i unikatowości struktury i kodu html oraz treści.

W każdym bądź razie nie sądzę, żeby algorytm miał coś do tego łamanego translatowanego języka polskawego. Zresztą gdy nieraz czyta się to, co i jak ludzie piszą na forach, to można się za głowę złapać.

Nie mam na razie porównania do innych zaplecz.

Czy wam też tak szybko indeksowało nowe zaplecza?

pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to nie zaplecze a śmietnik, nie mylcie pojęć!

Mar.

Polecam katalog SeoPark.pl, katalog AK47 (5 lata w sieci) ...oraz Wirtualne-miasta.eu
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to nie zaplecze a śmietnik, nie mylcie pojęć!

No fakt. Ale mniejsza o to, bo nudzi mnie to moralizatorstwo.

A to dlatego, że w tej branży nikt, zwłaszcza google, nie gra fair play. A każde przyłożenie ręki do pozycjonowania to sztuczne tworzenie wyników - a to już nie jest ok. Więc nie udawajcie świętych.

Śmietnik, czy wypieszczone stronki - dla googla, albo jego pracownika, nie ma różnicy. Znaczenie ma widzimisię i losowość.

Już samo ukrycie algorytmu przez google jest nie fair, więc o czym tu mówić.

Ale nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa i testuję inną metodę półautomatycznego generowania treści.

Co powiecie na takie treści? Idzie w lepszym kierunku?

Keywords: Antybiotyk lekarstwo medycyna.

---------------------

Leczenie antybiotykami: (erytromycyną, penicyliną) ma znaczenie drugorzędowe.

Stosuje się różne metody leczenia objawowego:

leki przeciwbólowe, wlewy kroplowe w czasie, przetaczanie krwi - zapobieganie niedokrwistości i powikłaniom profilaktyczna antybiotykoterapia, hydroksykarbamid (hydroksymocznik) - leczenie u dorosłych i dzieci. Używa się niekiedy krążek z badaniem wrażliwości bakterii na antybiotyk Antybiogram - wynik badania wrażliwości danego drobnoustroju na antybiotyki.

Inna dziedzina to bakteriologia - dział mikrobiologii poświęcony badaniu, wykorzystywaniu i zwalczaniu bakterii, a także sprawdzaniu ich ogólnych właściwości.

Chociaż istnienie bakterii chorobotwórczych było już pewne w XIX wieku nie było skutecznych lekarstw do walki z nimi.

Chirurgia (z grec. cheir - ręka, ergon - czyn, działanie, cheirurgia- ręcznie wykonywana praca) - dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem operacyjnym. Nie jest ona związana z antybiotykoterapią.

Czasami najskuteczniejszym lekarstwem jest przespanie kilku dodatkowych godzin. Chociaż niekiedy fragment modlitwy - uważa się, że istnieją pewne słowa używane tak często, że określa się je mianem automatyzmów, i można oczekiwać, że takie automatyzmy w afazji zostaną zachowane, lub będą powracać jako pierwsze w wyniku terapii logopedycznej.

Z lekami związany jest Farmaceuta - osoba zajmująca się zawodowo dziedziną farmacji. Farmaceuci często są także właścicielami aptek (zgodnie z polskim prawem placówkę taką prowadzić może każdy obywatel, o ile zatrudni w niej kierownika z odpowiednimi kwalifikacjami), pracownikami hurtowni oraz firm farmaceutycznych.

-------------------

Keywords: Samochód, pojazd

---------------------

Samochód to pojazd mechaniczny z własnym napędem (silnik) i źródłem energii, którym jest paliwo (gaz, ropa, benzyna, wodór), jak również bateria.

W pojazdach (samochodach, motocyklach) amortyzatory stosuje się w celu zmniejszenia kołysania resorowanego nadwozia, oraz zapobiegania oderwaniu koła od podłoża na wybojach (tzw.

W 1965 Auto Union wypuścił na rynek samochód pod marką Audi.

Pierwszy model był dalszym rozwinięciem DKW F102 i nie otrzymał żadnych typowych oznaczeń.

Z pojazdami często związane są kluby. Automobilklub to klub działający najczęściej na terenie danego miasta lub regionu zrzeszający kierowców.

Inny pojazd to Autobus – pojazd samochodowy fabrycznie wyposażony w więcej niż dziewięć miejsc, łącznie z miejscem dla kierowcy.

Ale protoplastą były żółte bryczki pomiędzy Sahlenburgiem a wyspą Neuwerk. bo bryczka - czterokołowy pojazd konny, lekki, odkryty, resorowany, od XVIII wieku często używana w Polsce, na wsi w celach gospodarczych i komunikacji, w zachodniej Europie była pojazdem podróżnym i została takim do dziś.

--------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SEO-Admin, przyjrzałem się tematowi i doszedłem do wniosku, że możesz być ratunkiem dla branży. Stawiaj tego na potęgę, udostępniaj skrypt na lewo i prawo.

Chłopcy i dziewczyny z googla zajmą się wyłapywaniem tych stron a reszcie dadzą spokój.

Myślę, że każdy z nas chętnie płaciłby tobie abonament. Tylko stawiaj to, nie przestawaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności