Skocz do zawartości

STATLINK.pl


adek

Rekomendowane odpowiedzi

IMHO - link to link. Jeśli strona nie ma bana i 5000 linków wychodzących, to dlaczego ją wyrzucać z systemu? Od razu mówię, że ja takich badziewi nie mam, ale jak napisałem - link to link. Wszystko jest kwestią odpowiedniego punktowania. Możecie wprowadzić dziesiętne w punktowaniu, jak bodajże w linkujpro gdzie mogę dostać linka o wartości 0,12 punktu.

"Szaleństwem jest chodzenie po ulicy z połówką melona na głowie i powtarzanie: Jestem chomikiem"

Dick Steele, Agent WD-40 [*]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO - link to link. Jeśli strona nie ma bana i 5000 linków wychodzących

Tylko wedlug wszelkich teorii seo taki link jest mniej wartosciowy niz link na stronie posiadajacej 1 link wychodzacy. Podobno ma sie liczyc power a jak mozemy mowic o powerze jak procz moich linkow na stronie znajduje sie setki innych linkow.

Edytowane przez mb
pozycjonuj.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie to zdanie jest troche nie jasne dla mnie, dlatego sie do niego nie odnioslem :)

Możecie wprowadzić dziesiętne w punktowaniu, jak bodajże w linkujpro gdzie mogę dostać linka o wartości 0,12 punktu.

Ale generalnie z tego co sie domyslam to pomysl jest ok :blush: w koncu zalezy nam na jakosci :P

pozycjonuj.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie zmiana zasad w trakcie trwania konkursu bylalby troche nie fair. Nie zmienia sie regul w trakcie gry.

Z tymi serwisami typu opisy gg na subdomenach to ok popieram, zazwyczaj linki z takich stron maja bardzo mala wartosc.

Inna sprawa z linkami wychodzacymi. Czesto link z dobrego serwisu, solidnie podlinkowanego, z dluga historia w google i 30 linkami wychodzacymi jest duzo silniejszy niz link ze stronki z 2 linkami wychodzacymi, ale posiadajacej slaby BL i niska wartosc merytoryczna. Dlatego moim zdaniem powinno sie ustalic jakas dosyc spory limit linkow wychodzacych powyzej ktorego strony nie beda przyjmowane do systemu np. max 40 linkow wychodzacych, ustalic ze do np 15 linkow wychodzacych nie ma zadnych reperkusji, jesli natomiast strona ma wiecej linkow to tniemy liczbe punkow za umieszczenie linka na takiej stronie np dzisiate czesci punkta jak pisal arek_inc.

Dzieki temu system nie straci wielu czesto dobrych serwisow, co przy obecniej liczbie domen byloby raczej samobojstwem, a i uzytkownicy nie powinny czuc sie oszukani bo za taki link zaplaca niewiele punkow.

Ewentualnie mozna dac kazdemu opcje zeby ustalal sobie maksymalna liczbe linkow wychodzacych ktore moga byc na stronie na ktorej pojawi sie nasz link. Chociaz wdrozenie tej opcji trzeba byloby dokladnie przeanalizowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie zmiana zasad w trakcie trwania konkursu bylalby troche nie fair. Nie zmienia sie regul w trakcie gry.

Z tymi serwisami typu opisy gg na subdomenach to ok popieram, zazwyczaj linki z takich stron maja bardzo mala wartosc.

dlatego pakinter rozmawiamy:) ciesze sie ze zgadzasz sie z tymi subdomenami, wiemy ze tak naprawde ktos kto chce wprowadzic moze nieogarniczone ilosci tego typu serwisów dysponujac 1 domena. Co do ilosci linków out jesli to wprowadzimy i wypadnie jakas ilosc stron usera poprzez te rystrykcje w konkursie domeny te uwzgędnimy co by było fair.

Nie chcemy sie zabijac o ilosci tracąc na jakosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domen jest jeszcze mało i targetowanie tematyczne daje jeszcze słabe efekty (mało domen w danej kategorii = mało linków).

Może warto było dodać informację o tym, ile domen dodało się do danej kategorii tematycznej? Jeśli komuś mocno zależałoby na tematyczności, a w danej kategorii byłoby niewiele stron, mógłby się wstrzymać z dodaniem swojej. Czy możesz napisać jaka kategoria na obecną chwilę cieszy się największym zainteresowaniem?

Nie chcę, żeby na mojej stronie pojawiały się linki nie mające niczego wspólnego chociażby z finansami. Dlaczego nie mogę o tym decydować?

Najlepiej byłoby dać wybór zarówno tego, czy na swojej stronie podpiętej do systemu mogą wyświetlać się nietematyczne linki, jak i tego, czy chcę aby moje linki się na takich wyświetlały. Jednym jest wszystko jedno, ale dla innych taka opcja byłaby dużym plusem dla systemu.

Czy mamy przyjmowac po najniszym punktowaniu autoblogi?

Moim zdaniem - nie.

Co do grup tematycznych, proponowałabym rozdzielić zwierzęta od gotowania i rodziny. W sumie to gotowanie też nie do końca tam pasuje. Można byłoby zrobić coś na zasadzie:

- podział na dość ogólne kategorie tematyczne (w tym, np. "Nieruchomości - ogólna")

- dodanie do każdej z nich podkategorii o tylko 1 tematyce (Np. w kategorii "Nieruchomości - ogólna" byłyby to podkategorie: Nieruchomości, Architektura, Budownictwo)

- możliwość dodania do kilku podkategorii (np. Nieruchomości w kategorii "Nieruchomości - ogólna" oraz podkategoria z tej samej bądź innej kategorii głównej)

Teraz, kiedy nie dysponujecie odpowiednią liczbą domen, tematyczność przydzielana byłaby ze względu na główną kategorię, np. "Nieruchomości - ogólna". Jednak w momencie uzyskania odpowiedniej liczby domen chociaż w jednej z podkategorii, tematyczność byłaby doprecyzowana i zamiast wyświetlać linki na wszystkich stronach w kategorii głównej, zaczęłyby się one wyświetlać tylko w podkategorii Nieruchomości.

W ten sposób moglibyście na bieżąco dodawać coraz to więcej kategorii, ale dopiero gdy będzie to fizycznie możliwe, linki będą wyświetlać się na stronach o takiej samej tematyce.

Mam jeszcze kilka pytań:

1. Czy w przyszłości przewidujecie wzięcie pod uwagę IP w taki sposób, aby jeden link nie wyświetlał się na stronach o tym samym IP?

2. Czy będą dostępne różne "szablony" boksów dla zróżnicowania zarówno wizualnego wyglądu linków, jak i wyglądu kodu umożliwiającego wyłapanie, z jakiego systemu link pochodzi?

3. Czy można będzie dodawać strony do czarnej listy i czy ich ilość będzie ograniczona.

Jeśli już wcześniej pojawiły się odpowiedzi na to, proszę o odesłanie do konkretnego posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domen jest jeszcze mało i targetowanie tematyczne daje jeszcze słabe efekty (mało domen w danej kategorii = mało linków).

Może warto było dodać informację o tym, ile domen dodało się do danej kategorii tematycznej? Jeśli komuś mocno zależałoby na tematyczności, a w danej kategorii byłoby niewiele stron, mógłby się wstrzymać z dodaniem swojej...

Ta kwestia jest już nieaktualna, od momentu wystartowania konkursu ilość stron wciąż dynamicznie przyrasta, ponadto zastanówmy się co dla systemu wniosłaby polityka powodująca wstrzymywanie się użytkowników przed dodaniem swojej strony!? Ktoś musi być pierwszy inaczej system w ogóle by nie ruszył, wszyscy by czekali na tego kto doda pierwszy! Dziś jak juz wspomniałem ta kwestia jest nieaktualna, nie ma pierwszych i nie ma dziesiątych, stron przybywa, efekty działania systemu już są zadowalające a przecież to dopiero początek.

Nie chcę, żeby na mojej stronie pojawiały się linki nie mające niczego wspólnego chociażby z finansami. Dlaczego nie mogę o tym decydować?

Najlepiej byłoby dać wybór zarówno tego, czy na swojej stronie podpiętej do systemu mogą wyświetlać się nietematyczne linki, jak i tego, czy chcę aby moje linki się na takich wyświetlały. Jednym jest wszystko jedno, ale dla innych taka opcja byłaby dużym plusem dla systemu.

Zastanowimy się nad tą opcją, na pewno nie jest to funkcjonalność, którą wprowadza się na starcie systemu gdyż wymiernie ograniczy ona przyrosty linków, przyszłościowo opcja warta ankiety i może wdrożenia, czas pokaże.

...Teraz, kiedy nie dysponujecie odpowiednią liczbą domen, tematyczność przydzielana byłaby ze względu na główną kategorię, np. "Nieruchomości - ogólna". Jednak w momencie uzyskania odpowiedniej liczby domen chociaż w jednej z podkategorii, tematyczność byłaby doprecyzowana i zamiast wyświetlać linki na wszystkich stronach w kategorii głównej, zaczęłyby się one wyświetlać tylko w podkategorii Nieruchomości...

Mamy jeszcze kilka pomysłów dotyczących targetowania tematycznego, Twoja wersja również jest interesująca. Gdy uporamy się z priorytetami będziemy rozwijać system również w tym kierunku.

Mam jeszcze kilka pytań:

1. Czy w przyszłości przewidujecie wzięcie pod uwagę IP w taki sposób, aby jeden link nie wyświetlał się na stronach o tym samym IP?

Całkowita unikalność IP realnie nigdy nie da dobrych wyników, gdyż ilość adresów ip zawsze będzie zbyt wielkim ograniczeniem, wdrażamy natomiast mechanizm który do maximum różnicuje IP.

2. Czy będą dostępne różne "szablony" boksów dla zróżnicowania zarówno wizualnego wyglądu linków, jak i wyglądu kodu umożliwiającego wyłapanie, z jakiego systemu link pochodzi?

Na dzień dzisiejszy nie przewidujemy wprowadzania szablonów, obecna wersja zbudowana jest w oparciu o prostą tabelę, której można nadać własną klasę css dla zróżnicowania wyglądu, natomiast tak tak prostych konstrukcji tabel jest niezliczona ilość w sieci więc nie ma mowy o rozróżnianiu.

3. Czy można będzie dodawać strony do czarnej listy i czy ich ilość będzie ograniczona.

Czarna lista to ciekawy pomysł nad którym się zastanowimy.

Witam,

może dodalibyście opcje importu stron oraz linków?

pozdrawiam

Jaki format danych byłby najkorzystniejszy dla Was?

System reklamy i promocji w internecie - Statlink.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że .csv (coś na wzór już istniejących w innych systemach). Można by się pokusić o integrację z web-tools.pl ;)

Zauważyłem, że jest problem z instalacją domen, które są na jednym folderze (różne treści). Jakoś instalację przebrnąłem, ale czy później będą ładnie chodzić strony ?

[edyta] chyba źle zlicza linki wychodzące.

Edytowane przez kob22

(L)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku należy postępować zgodnie ze wskazówkami zawartymi w tym topiku:

https://statlink.pl/forum/viewtopic.php?t=25

Co do linkow wychodzących, możesz podać id strony i na czym polega bąd?

BTW - jeszcze nie wdrożyliśmy egzekwowania linków wychodzących (można poczytać o tym pare postów wyżej), więc obecnie ilość LW pełni rolę infromacyjną i zostanie dopracowana w chwili uruchomienia mechanizmu egzekwującego ilość LW.

System reklamy i promocji w internecie - Statlink.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że długo czekałem na system z wartościowymi stronami, czegoś takiego jeszcze nie ma w Polsce, niby linkme elite coś w tym kierunku robił ale jakoś nie specjalnie im to wyszło. Ograniczenie ilości linków out to strzał w 10, można robić wartościowe strony pod statlink, wtedy jest coś na zasadzie "wkładasz dobre strony a wyciągasz dobre linki", uważam że warto iść w tym kierunku. Jeśli ktoś chce ładować mniej wartościowe strony to niech przyłączy się do linkme albo livelink. Jestem za tym aby strony dodawane do systemu podlegały jak najostrzejszym kryteriom, nie robiłem testów ale wydaje mi się że lepiej mieć 30 wartościowych mocnych linków niż 100 linków na subdomenach/domenach typu senniki, autoblogi i inne dziadostwa. Trzymam kciuki za rozwój systemu :peace:

P.S. w linkme slim mam na pewną stronę przydzielone blisko 2k linków na frazę i efekt nie jest szokujący, teraz zobaczymy jak sobie poradzi ST !!!

Mam wrażenie że gotlink i statlink dają taki powiew świeżości :)

Pozdrawiam

Edytowane przez patro

Sklep z elementami do balustrad ze stali nierdzewnej - https://homeno.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie. Powiedzmy ze dodaje strone z PR0, dosyc niedawno zaindeksowana, z niewielka iloscia BL. Dostaje za nia powiedzmy kilkanascie punkow. Mija pol roku strona dostaje PR4 i ma juz kilkanascie tysiecy BL-i, ale ten sam site co na poczatku. I moje pytanie - czy wzrosnie mi ilosc punktow za ta strone, czy nadal bede mial tylko kilkanascie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności