Skocz do zawartości

STATLINK.pl


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze mowiąc ciężko to ogarnąć. Ja nie robię stron pod statlinka tylko pod ludzi i parametry uzyskuję bardzo słabe.

Na moim koncie, gdzie dodaję tylko dobre (podobne względem parametrów) strony (większość z PR) zawsze oprócz jednego przypadku "ilość podstron w statlink" jest mniejsza od site.

Strony mają sporo treści, są w miarę podlinkowane (z czego wynika też PR), jest też mapa strony w html (usprawnienie indeksowania).

Czy mógłbym dostać na PW adres ten strony którą dodałeś? Chciałbym porównać z moimi te współczynniki o których mówisz bo cały czas wydaje mi się że coś nie do końca gra w tym statlinku :D

Edytowane przez Dark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli robisz Strony pod ludzi, to powinieneś być zadowolony z funkcjonalności GOLD, któą wprowadzamy już na dniach.

Wracając natomiast do poruszonego przez Ciebie problemu, Dark przede wszystkim musisz porónywać Strony na tym samym etapie wdrożenia. Strony świeżo dodane do Systemu (na starcie - takie przypadki właśnie podałem jako przykłady) nie mają odrzuconych podstron np z powodu braku treści, np z powodu braku w indeksie itp, taka weryfikacja odbywa się dopiero w miarę przydzielania Linków. W miarę wdrażania się Sstrony parametr ilości podstron w statlink dążć będzie do wartości Site (w efekcie weryfikacji, selekcji), a jeżeli spadnie mocno poniżej to można wówczas zastanowić się dlaczego. Tak jak pisałem jest on informacyjny i jeżeli na starcie Strony jest on wysoki to znaczy np że Strona jest dobrze podlinkowana na tyle że Statlink widzi więcej niż G przyjęło do indeksu to dobrze wróży dla Strony i Linki powinny być szybciej przydzielane do takiej Strony niż do takich ze słabszym parametrem na starcie (zwykle nowopowstałę lub niepodlinkowane Strony).

Nie podeslę Ci Strony na priv ponieważ nie ujawniamy Użytkownikom żadnych zasobów obcych, pozostaje Ci czytanie, testowanie obserwacje i wyczucie. My też nie możemy wszystkiego opisać w szczegółach bo zbyt dużo się napracowaliśmy żeby teraz wszystkie autorskie rozwiązania ujawnić to powinno być zrozumiałe, oczywista oczywistość, i tak zdradzamy więcej niż byśmy chcieli dla dobra systemu. Zapewniam, że są Użytkownicy którzy opanowali sztukę dobierania Stron do Statlinka na zasadzie prób, testów i własnych obserwacji.

Wprowadziliśmy narzędzie statystyk dla grup a ostatnio również ARCHIWUM tych statystyk właśnie z myślą o tym, by Użytkownicy mogli monitorować Swoje zaplecze i wyciągać wnioski. Reszta należy do Was. Nie chciałbym polemizować z tymi statystykami które Wam pokazuję ponieważ pokazuję je żebyście mieli większe odniesienie poza własne doświadczenia, żeby poszerzyć Wasze obserwacje, a nie żeby odpierać zarzuty, że coś jest nie tak, że ktoś jest krzywdzony przez system. Wszystkie Strony są traktowane tym samym algorytmem podlegają tym samym zasadom więc wszystko w statlinku gra, a mimo że gra i tak nie odpoczywamy i statlinka wciąż stroimy :D

Życzę wszystkim Użytkownikom Statlinka udanego weekendu!! :D

EDIT:

Szczerze mowiąc ciężko to ogarnąć

Szczerze przyznam, że mi jako autorowi również ciężko to ogarnąć, system dostał życie i żyje - własnym życiem :)

Często Użytkownicy zwracają się z pytaniem ile dostaną punktów, kiedy pojawią się Linki itp a ja zwyczajnie nie potrafię odpowiedzię na to pytanie! To dlatego, że nie ma jakichś szablonów w Statlinku. Każda Strona jest traktowana indywidualnie w odniesieniu do szeregu czynników/kryteriów które zostały zadeklarowane podczas projektowania systemu a teraz to algorytm rządzi i tylko on wie co i jak :)

Edytowane przez Noel

System reklamy i promocji w internecie - Statlink.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli strona do której został przydzielony mój link jest bardzo kiepskiej jakości, lub nie ma na niej tekstu, lub jest to forum, lub jest to strona angielskojęzyczna (mimo że nie ustawiałem linków do takiej kategorii) lub z innego względu nie życzę sobie aby tam znajdował się link do mojej strony, to co mogę zrobić? Przecież nie zgłoszę tego jako spam?!

Chodzi mi np o taką stronę WYEDYTOWANE czy nawet WYEDYTOWANE w ogóle skąd tam się znalazł mój link, przecież ta podstrona nie spełnia kryteriów statlinka?!

Edytowane przez konrix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Del linki

arek zadam Ci tylko jedno pytanie, skoro tak wszystko od początku CI nie pasuje, starasz robic sie systemowi czarny PR i wszystko co robimy w systemie jest zle to czemu ciągle w nim jestes?

Ja nie lubie lodów czekoladowych wiec ich nie jem. Sprawdz co dostaniesz w konkurencji

Adrian

Edytowane przez gostek_
Usuniete linki na prosbe uzytkownika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam, czy ja gdzieś napisałem, że system mi się nie podoba?

Wybacz, ale jeśli nie potrafisz czytać w myslach, to proszę Cie - nie nad interpretuj moich wypowiedzi.

Chyba, że bycie w systemie wg Ciebie ma się ograniczać do słodzenia na każdym kroku, jak to jest super i zaje*ście.

Piszę co myślę. Gdybym nie chciał być w systemie, to bym w nim nie był. Skoro jestem, to znaczy, że uważam że jesteście lepsi od konkurencji. Ale to z kolei nie znaczy wcale, że wszystko mi się podoba i JA (czyt. wg mnie) nic bym nie zmienił.

---

Nie wiem czy zauważyłeś, ale jak coś jest dobre, to tego się NIE zmienia - nie ma więc sensu o tym pisać. Jeśli coś jest złe, to się o tym pisze - w nadziei, że się zmieni. Widzę, że się staracie i rozwijacie, to mi się podoba. Dlatego piszę o rzeczach złych lub takich, które warto poprawić. A gdyby faktycznie mi nie zależało i cytując 'siałbym czarny pr', to nie podrzucałbym wam dziesiątek sugestii i pomysłów (niezależnie od tego czy są dobre i czy je później wykorzystujecie).

PS. Wrzuciłem do was swoje najlepsze strony - NIE robione pod system, tylko normalnie żyjące. Nie dziw się więc proszę, że chciałbym dostać coś podobnego i że się wkurzam, jak widzę, że moje linki lądują na subdomenach robionych pod system, które ostatni raz były odwiedzane przez google np. 10 lipca. Szczególnie, że sam za te moje strony kokosów w postaci punktów nie dostałem (paradoksalnie wręcz, od paru tygodni punktów systematycznie ubywa, mimo że linków nie dodaję).

A te dwa w/w linki są imho lepsze od stron, na których lądują ostatnio moje linki (choć zaznaczam, że też sporo stron jest porządna). Nie ukrywam - mam nadzieję, że po ostatnich zmianach ludziom przestanie się opłacać wrzucać taki syf, który się CZASAMI trafia (subdomena z 3 podstronami z teksami o niczym i bez pewności, że google ją kiedyś jeszcze odwiedzi) i niedługo linki będą umieszczane na trochę lepszych stronach - nawet jeśli będą 10x droższe.

"Szaleństwem jest chodzenie po ulicy z połówką melona na głowie i powtarzanie: Jestem chomikiem"

Dick Steele, Agent WD-40 [*]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Arek i Adek wyedytujcie proszę swoj ecyctaty z linkami. Do Użytkowników - Jeżeli problem wymaga wskazania konkretnych zasobów proszę linki wysylac do mnie na priv to przecież oczywiste rozwiązanie lub też prosze posługiwać się numerami ID jeżeli to możliwe. Co do konkretnych przypadków, może wskazane byłoby podnieść kryterium ilosci słów na podstronie?

System reklamy i promocji w internecie - Statlink.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noel, no być może na stronach robionych pod system jest możliwe dopisanie paru bezsensownych zdań. Na żyjących stronach, np. w moim przypadku, gdzie podstrony to newsy (z klubu piłkarskiego) ciężko uzupełniać o informacje niepotrzebne. Choć rozumiem potrzebę tego, żeby tekstu było jak najwięcej, nie ma co ukrywać że na to mogą sobie pozwolić tylko strony głównie z artykułami i innymi długimi tekstami. A chyba wiadomo, że te rzeczy są tylko (głownie) na zapleczówkach - większość stron "dla ludzi" musi być czytelna i z tekstem "akurat", inaczej będzie to np. nieczytelne. Szczególnie, że dzisiejszy internauta potrzebuje jak najwięcej foto i video, a jak najmniej czytania ;)

"Szaleństwem jest chodzenie po ulicy z połówką melona na głowie i powtarzanie: Jestem chomikiem"

Dick Steele, Agent WD-40 [*]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do konkretnych przypadków, może wskazane byłoby podnieść kryterium ilosci słów na podstronie?

Kompletnie nie ten kierunek :-).

PRzy normalnych stronach dla ludzi, nikogo nie interesuje żeby osiągać minimalną ilość słów na podstronie. Mnie też kompletnie nie obchodzi, czy dostane linka na stronie gdzie jest 2000 znaków czy 100 znaków - ma być do dobra strona.

W ogóle pomysł z minimalną ilością znaków, jest w mojej opinii, bardzo nieprzemyślany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle pomysł z minimalną ilością znaków, jest w mojej opinii, bardzo nieprzemyślany.

Pomysł jest dobry, bo co za problem wygenerować miliard stron o zawartości "a", "b" itd.

Ale popadanie w przesadę, czyli dodatkowe punkty za "im więcej słów, tym lepiej" jest bez sensu - no chyba, że nastawiamy się głównie na zaplecza ;)

"Szaleństwem jest chodzenie po ulicy z połówką melona na głowie i powtarzanie: Jestem chomikiem"

Dick Steele, Agent WD-40 [*]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dodałem swoje forum do systemu. Zobaczymy jak to się nam będzie współpraca układać.

Mam pytanie. Jeśli dziś dodaje forum, które ma 1 podstrone w Google, ale za tydzień będzie miało ponad 50, to czy będę mógł prosić o ponowne rozpatrzenie mojej strony w celu uzyskania lepszej oceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do konkretnych przypadków, może wskazane byłoby podnieść kryterium ilosci słów na podstronie?

Kompletnie nie ten kierunek :-).

(...)W ogóle pomysł z minimalną ilością znaków, jest w mojej opinii, bardzo nieprzemyślany.

Nikt z nas nie jest robotem G żeby wiedzieć co mu dokładnie odpowiada, osobiście uważam jednak, że kontekst Linków jest ważny poza tym tak jak zauważa Arek możnaby bez takiego kryterium generować pierdyliardy podstron bez ograniczenia. Taką rolę odgrywa w Statlinku to kryterium, które zostało przemyślane gruntownie.

W kontekście poruszanego problemu przyznam natomiast, że moje pytanie o słuszność podniesienia kryterium ilości treści było nieprzemyślane ;) powiedzmy że napisałem to by ożywić dyskusję ;)

Edytowane przez Noel

System reklamy i promocji w internecie - Statlink.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności