Skocz do zawartości

STATLINK.pl


adek

Rekomendowane odpowiedzi

to kiedy będzie ta możliwość usunięcia linków z syfiastych stron?

wiekszosc tych linków ktore raportujesz nie są jak Ty to ująłes ,,syfiaste" wg Nas i spełniają minimalne kryteria naszych standardów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mnie martwią najbardziej skaczące współczynniki treści. Fakt, że dla normalnej strony (tj żyjącej, dla ludzi, na której jest coś więcej niż tylko suchy tekst i minimalna templatka) ten współczynnik jest bardzo mały - pomijam milczeniem. Dużo bardziej martwi mnie fakt, że współczynnik ten codziennie zmienia swoją wartość - co za tym idzie liczba moich punktów (mimo zostawienia 100 - 150 w zapasie) codziennie jest inna - a dziś nawet poniżej 0.

Rozumiem, że to tak ma działać, ale ... codziennie robię screenshoty mojego konta w statlinku i dziś zauważyłem ciekawą rzecz

Strona A 04.10.2009 Dodane linki - 80 | Podstron w statlinku 31 | współ treści 0,35| uzyskane punkty 466

Strona A 05.10.2009 Dodane linki - 80 | Podstron w statlinku 30 | współ treści 0,30| uzyskane punkty 426

Doszła jedna strona zaindeksowana przez statlink i od razu duży spadek współczynnika treści - co powoduje spadek ilości uzyskanych punktów o 9%. Rozumiem, że może to być wpływ tej jednej podstrony ale ...

Strona B 04.10.2009 Dodane linki - 80 | Podstron w statlinku 34 | współ treści 0,35| uzyskane punkty 480

Strona B 05.10.2009 Dodane linki - 85 | Podstron w statlinku 34 | współ treści 0,30| uzyskane punkty 444

Tutaj nic się nie zmieniło - spadł tylko współczynnik treści - co za tym idzie mam 8% mniej punktów.

Te fluktuacje są znacznie większe, jak się weźmie dłuższy okres - ale nagle z dnia na dzień straciłem 76 punktów dla dwóch stron - mimo tego, że na stronach nic się nie zmieniło i w panelu też nie widać żadnych zmian.

Pytanie brzmi - czy aby algorytm wliczający treść to najlepszy sposób oceny wartości strony? Po pierwsze ma jak widać duże niespodziewane wahania. Po drugie, mimo tego, że dodaję długie artykuły, nie mam szans uzyskać wyższego współczynnika, niż strona postawiona tylko pod system z prostą css templatką. I wychodzi na to, że dodawanie do systemu stron zbudowanych dla ludzi - mija się z celem.

Pozdrawiam

Andrew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noel, dzięki za usunięcie tego linka (pewnie wiesz jakiego) ;)

Nie usuwam Linków Użytkownikom, nie ingerujemy w działanie algorytmu dla wszystkich są równe zasady, tak i tego nie usuwałem. Pisałem już o tym na naszym forum, że Linkami świeżo przydzielonymi nie można się sugerować ponieważ po chwili może ich już nie być jeżeli nie spełniają wymogów odpowiada za to algorytm - Twój jeżeli nie spełniał wymogów został usunięty z automatu (brak site, brak treści itp).

Mnie martwią najbardziej skaczące współczynniki treści.

...liczba moich punktów (mimo zostawienia 100 - 150 w zapasie) codziennie jest inna - a dziś nawet poniżej 0.

Wahania punktacji są naturalne w statlinku, zależą bowiem od dynamicznie zmieniających się parametrów. Trzeba pamiętać o tym, że nie tylko Twoje Strony zmieniają swoje parametry ale także Strony na których masz Linki więc gdy komuś podskoczy np PR to więcej zapłacisz za ten sam Link i tym samym będziesz miał mniej na koncie. Dodatkowo naturalną sprawą jest, że Statlink przydziala Linki do stanu ujemnego punktów, dozwolony jest mały minus na koncie.

Strona B 04.10.2009 Dodane linki - 80 | Podstron w statlinku 34 | współ treści 0,35| uzyskane punkty 480

Strona B 05.10.2009 Dodane linki - 85 | Podstron w statlinku 34 | współ treści 0,30| uzyskane punkty 444

...Tutaj nic się nie zmieniło - spadł tylko współczynnik treści - co za tym idzie mam 8% mniej punktów.

Spróbujemy jeszcze zmniejszyć dynamikę zmian współczynnika, by wyłagodzić amplitudę jego fluktuacji :ok: jednak do wahań trzeba się przyzwyczaić i kalkulować je w ogóolnym rozrachunku, wahania będą zawsze jak nie przez współczynnik to przez PR itp.

Pytanie brzmi - czy aby algorytm wliczający treść to najlepszy sposób oceny wartości strony? ... dodawanie do systemu stron zbudowanych dla ludzi - mija się z celem.

Współczynnik został wprowadzony o czym już pisałem wielokrotnie - z myślą o podniesieniu szans Stron małych a nie w celu zaniżenia punktacji Stron dużych, w tym dla Ludzi. Chodzi o to, by był sens dodawania małych Stron, kilku podstronicowych, tematycznych, tam gdzie można pozwolić sobie na napisanie większej ilości treści. Większe Strony, żyjące, zwiększające swoją obszerność, wymagające rozwiązań systemowych, mają już mniejszy współczynnik ale nadrabiają ilością podstron. to cała idea. Podniesienie znaczenia Stron małych. Dewiacje natomiast zdarzają się wszędzie. Zachęcam do dodawania Stron dobrych w tym Stron dla Ludzi, nasza polityka i wynikające z niej działania zmierzają wciąż w tym samym niezmiennym kierunku - Stron jakościowych. Dodatkowo Strony dla Ludzi będą mogły znaleźć również coś dla siebie w funkcjonalności GOLD, która już niebawem.

System reklamy i promocji w internecie - Statlink.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój jeżeli nie spełniał wymogów został usunięty z automatu (brak site, brak treści itp).

ok ;) choć tu akurat chodziło o wartości typu link.pl/?orderby=date&asc=true :P

Wiem że tego typu linki miał być usuwane przez system, ale nie chwaliliście się (chyba) że już zostało to wprowadzone.

PS. widzę, że kolejny mój pomysł wrzucony :ok: (archiwum punktów za strony)

"Szaleństwem jest chodzenie po ulicy z połówką melona na głowie i powtarzanie: Jestem chomikiem"

Dick Steele, Agent WD-40 [*]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, brak słów na takie zachowanie przywłaszczania sobie pomysłów.

https://www.forum.optymalizacja.com/index.p...st&p=588408

Bardzo trudno przyznać się w jednym zdaniu, że jeden user może rzucić więcej jak 1 pomysł :ok: A w ogóle to jeszcze trzeba go pojechać.

Strach się bać kogo pomysł będzie z usuwaniem więcej jak jednego linka. Pewnie Kaczyńskiego.

Eh, człowiek napisze parę niewygodnych dla włascicieli słów i od razu staje się największym wrogiem. ZSRR normalnie :/

"Szaleństwem jest chodzenie po ulicy z połówką melona na głowie i powtarzanie: Jestem chomikiem"

Dick Steele, Agent WD-40 [*]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FiKaS, a Ty po kiego się odzywasz? Coś wnosisz tymi głupkowatymi zaczepkami (drugi raz)?

Znowu zostałem wywołany do tablicy, to się bronię - co w tym dziwnego?

Czego nie rozumiem, to tej bezsensownej walki. Jak nie o złe intencje, to o podkradanie pomysłów. Po co to? Co to za różnica, czyj to pomysł (bo przecież nie wejdę do głowy Leona i nie sprawdzę, czy jego pomysł nie powstał 2 dni wcześniej niż mój)? Co za różnica, kto ma rację w X sprawie? Mi nie zalezy żeby ktoś napisał "o dzieki Ci wielki arku" (choć nie powiem, było miło jak się raz przeczytało "dziękujemy użytkownikowi Arek_inc") ale tyranie ("brak mi słów") za takie rzeczy uważam po prostu za niepoważne.

Ja piszę otwarcie - zależy mi na tym systemie. Podejrzewam, ze Adkowi i Leonowi także. Więc - ponownie - po co ta walka? Sprawę próbowałem wyjaśnić, kolejny raz, na PW, ale jak grochem o ścianę - brak odpowiedzi. Wielka obraza, Bóg wie o co...

"Szaleństwem jest chodzenie po ulicy z połówką melona na głowie i powtarzanie: Jestem chomikiem"

Dick Steele, Agent WD-40 [*]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek, takie genialne pomysły to my mamy na Liście todo od pół roku dlatego Twoja propozycja jak zauważyłeś została zignorowana, ale jeżeli chcesz to proszę bardzo - pomysł jest Twój ciesz się nim do woli. Masz potrzebę dowartościowania się to dodam że z Linkami co 2-3 tygodnie też był Twój (tylko ten trochę bardziej, a dla podkreślenia swoich zasług stworzyłeś wątek - zaraz po wprowadzeniu funkcjonalności https://www.statlink.pl/forum/viewtopic.php?t=415). Jesteś naprawdę bardzo docenianym Użytkownikiem.

Dodam do wiadomości wszystkich Użytkowników, że jak najbardziej jesteśmy otwarci na wszelkie pomysły, które uczynią system lepszym, jednocześnie dla wszystkich kreatywnych Użytkowników wielkie dzięki!

System reklamy i promocji w internecie - Statlink.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dla podkreślenia swoich zasług stworzyłeś wątek

Otworzyłem temat pytaniem:

Czy ta opcja (losowanie linków rzadziej niż codziennie) wejdzie w życie? Jeśli tak, kiedy mozna się jej spodziewać?

Gdzie niby w tym zdaniu jest JAKIEKOLWIEK podkreślanie swoich zasług?

Parę chwil później pojawiła się informacja w panelu, że ta funkcjonalność została wprowadzona, więc wątek wyedytowałem i podziękowałem (wam, za jej wprowadzenie - NIE SOBIE):

Edit:

Cytat:

Ostatnie News'y

Dzienny przyrost Linków - 1 Link co x dni

( 2009-09-19 )

Dzięki.

To się robi Leon naprawdę żenujące... Ja próbuję się pogodzić, wyciągam rękę, a Ty oblewasz ją kwasem. I to już kolejny raz. Myślisz że tędy droga?

Skoro pomysł był dawno, to dlaczego tego od razu nie napiszesz? Tylko od razu atakujesz, robiąc ze mnie idiotę?

---

Następny post już wyłącznie o systemie

Ja z przyjemnością, jeśli tylko nikt nie będzie obrzucał mnie błotem :)

Przynajmniej kilka postów wcześniej ta dyskusja mogła się skończyć - napisałem na PW. Można to było wyjaśnić między sobą, bez wywlekania brudów na zewnątrz. Leon wolał jednak udowadniać jakim to jestem narcyzem.

Więc - kolejny raz: proponuję zgodę, zarówno Leon jak i Adek. Wyciągam rękę, bo - napiszę po raz n-ty - zależy mi na tym systemie, a nie na chlubie czy nieskończonych przepychankach na PiO.

Aby nie brudzić dalej tematu, możecie odpisać (co - to już zależy od was) na PW. Piłeczka jest po waszej stronie, dalej mam nadzieję że uda nam się to jakoś załagodzić.

"Szaleństwem jest chodzenie po ulicy z połówką melona na głowie i powtarzanie: Jestem chomikiem"

Dick Steele, Agent WD-40 [*]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać, czy moglibyście jakoś powiększyć prezentowane archiwum? Trzy ostatnie wersje średnio mnie interesują, bo często są z 11:20, 12:30 i 16:00, tak więc zmian dużych nie zaobserwuję, a nie pamiętam już jak się prezentowały te dane wczoraj, czy tydzień temu.

Fajnie by było, gdyby można było pobrać do pliku te dane z całego miesiąca z jednym tylko sprawdzaniem danych na dzień,albo poprostu prezentować to na stronie :)

Takie archiwum bardzo pomaga w obserwacjach i testach, niestety obecnie jest zbyt krótkowidzące ;) Do tej pory stale robie sobie screeny ręcznie z każdego dnia, ale naprawde wolałbym mieć to w automatyce.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności