Skocz do zawartości

STATLINK.pl


adek

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam pytanie, jak wyglądają w praktyce te linki z opisami? Ma ktoś linka do jakiejś strony?

W Statlink możliwe jest tylko rozdzielenie (w kodzie) tych rodzajów linków (z opisem i bez) a nie ma możliwości wybrania tylko jednego rodzaju linków. Martwi mnie to trochę bo w LinkMe nie było takich cyrków.

I pytanie czy w Statlink liczy się site?

Edytowane przez Anmato
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... W Statlink możliwe jest tylko rozdzielenie (w kodzie) tych rodzajów linków (z opisem i bez) a nie ma możliwości wybrania tylko jednego rodzaju linków. Martwi mnie to trochę bo w LinkMe nie było takich cyrków.

I pytanie czy w Statlink liczy się site?

Hej,

Linki z tekstem to dodatkowa forma linkowania, zawsze trzeba emitować obydwie formy dlatego umożliwiliśmy rozdzielanie żeby np. Linki z tekstem nie zozjeżdżały menu itp.

nie liczy się site bezpośrenio, chociaż Linki z podstron których nie ma w Site są wycofywane więc ma znaczenie.

System jest po prostu genialny!

Szedłem spać o godz. 1:00 - miałem 700 punktów.

Budzę się o godz. 9:00 - mam minus 30 i 10% linków, które miałem wczoraj!

Oczywiście pomijam skoki punktów, że raz strona ma 2000, po 2 dniach zdobywa 6000 i po tygodniu ma znowu 2000 (w tym czasie parametry strony praktycznie się w ogóle nie zmieniają: site, ilośc linków, slotów i współczynnik treści w zasadzie bez zmian). Ale czy to ma być system linków stałych? Może jakieś powiadomienie o zerowym stanie punktów? Jakiś czas na reakcję (zdobycie punktów)?

Po usunięciu 100 linków jednego anchora google zareagowało od razu, spadkiem o 3 pozycje. Masakra :) Zobaczymy co będzie dalej...

Ciekawe tylko, czy doczekam się od Leona czegoś więcej jak "dbaj o zapas punktów" albo "inni jakoś sobie radzą" :/

Arku, Twoja frustracja wynika z tego, że ostatnio kilka Stron poleciało z przyczyn technicznych, Użytkownicy nie reagują na powiadomienia systemu nie mamy na to wpływu, wiele Stron również wypadło z indeksu, wiele zwyczajnie przestało działać (nieprzedłużone domeny?) inne z kolei doszły jako świeże... Reasumując w innych systemach również dzieją się takie rzeczy tylko zaocznie (tam tego nie widać bo dostajesz punkty całkowicie w kredyt za całą stronę i nie czujesz zmian przez co system jest niesprawiedliwy i daje się wykorzystywać), ponadto w innych systemach np zamiast wycofania Linku z podstrony która wypadła z indeksu Link dalej tam pozostaje i pożera punkty, my go wycofujemy więc tam też tracisz tego Linka tylko o tym nie wiesz. Nie wiem jakie rozwiązanie wolisz...

Dodam, że dokładamy starań, żeby ustabilizować punktację maksymalnie jak się da.

Edytowane przez Noel

System reklamy i promocji w internecie - Statlink.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noel ale jedna osoba od Was z teamu Statlink napisała mi, że niedługo rezygnujecie z linków tekstowych. Kiedy? Jak ich nie będzie to wchodzę ze swoim mocnym serwisem.

Rozdzielenie dużo mi nie pomoże, i tak zniszczą mi układ.

Edytowane przez Anmato
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek wprowadzimy powiadomienie dla rozpoczęcia procesu usuwania Linków z powodu braku punktów (nie dla każdego Linka z osobna lecz jeden komunikat przed uruchomieniem procesu usuwania to chyba będzie dobre rozwiązanie) oraz wprowadzimy 24 godzinny bufor przed rozpoczęciem usuwania, faktycznie może to ustabilizować sytuację i pozwoli nam lepiej spać.

Anmato na temat wycofania się z tej funkcjonalności należałoby podjąć temat na naszym wewnętrznym forum co uczynię. Generalnie funkcjonalność jest wykorzystywana przez Użytkowników co oznacza, że jest zapotrzebowanie, polemikę można podjąć w kwestii na ile sąsiedztwo tekstu przy linku działa na korzyść linkowania a w efekcie czy jest to nam potrzebne.

System reklamy i promocji w internecie - Statlink.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze jestem na minusie - jakos mnie to nie przeraża :)

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgred ja również się nie przejmuję tym gdybym się przejmował jako Użytkownik - dawno bym to obsłużył jako Autor. Pisałem już o tym, że system przydziela Linki na minus, tak to zostało przemyślane, jednak widzisz zgred, że niektórzy się stresują. Nawet jeżeli górka Linków jest delikatnie rotowana przy wahnięciach punktacji to jest to zjawisko marginalne a cały pień Linków jest stały jak pień, jest skuteczność więc wszystko wporządku. Na pewno gorzej jest jeżeli ktoś operuje w wielkościach mikro. Wprowadzimy powiadomienia i mam nadzieję, że nie będą one bardziej drażniły niż przynosiły spokoju. To co na pewno - będzie mniej frustracji na forum.

EDIT:

Co do wahań, na pewno dobrze jest w przypadku Stron szczególnie niestabilnych sprawdzić ich strukturę i nie implementować kodu statlink na typach podstron, które mocno odbiegają od pozostałych in minus, mają mało treści, są jakimiś panelami użytkownika itp. Wówczas parametry takiej Strony będą stabilniejsze a za tym i punktacja.

Edytowane przez Noel

System reklamy i promocji w internecie - Statlink.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie dotyczace wspolczynnika tresci. W jakim stopniu wplywa on na ilosc przydzielonych punktow?

Bo np przy jednej z moich stron usunalem z kodu kilkanascie enterow, tabow i innych badziewi i dwa dni pozniej dostalem gdzies z 13 000 pkt...

Dodam, ze ta wartosc (ilosc punktow i wspolczynnik) sie zmienia w zaleznosci od tego czy system zaindeksuje wiecej podstron z artykulami czy wiecej podstron forum (gdzie jest wiecej kodu - wiec wspolczynnik spada, spadaja punkty i wtedy przewaznie laduje na minusie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w innych systemach np zamiast wycofania Linku z podstrony która wypadła z indeksu Link dalej tam pozostaje i pożera punkty, my go wycofujemy

Przepraszam ale mi coś nie pasuje z tym wycofywaniem bo jak przegladam linki przy opcji site to wiele z nich pokazuje ze nie sa zaindeksowane i jak teraz patrze to srednio co piaty, np: mangasite.mojeforum.net/trigun-temat-vt26.html

mam go juz kilka tygodni - prosze w takim razie o naprawienie tego usuwania takich podstron bo teraz chyba nie dziala wiec jak zlicze wszystkie takie linki to trace duzo punktow a z tego co piszesz tak byc nie powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anmato na temat wycofania się z tej funkcjonalności należałoby podjąć temat na naszym wewnętrznym forum co uczynię. Generalnie funkcjonalność jest wykorzystywana przez Użytkowników co oznacza, że jest zapotrzebowanie, polemikę można podjąć w kwestii na ile sąsiedztwo tekstu przy linku działa na korzyść linkowania a w efekcie czy jest to nam potrzebne.
jest zapotrzebowanie bo przecież nie da się z tych linków zrezygnować :) na pewno mało kto by ich używał, chyba, że Ci co nie mają stron w Gold.

Co do skuteczności takich linków z opisami, polemika była.. podobno są skuteczne. Powinniście chociaż umożliwić rezygnację z nich, no kurczę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na post arek_inc. Niestety, by się zabezpieczyć przed wahaniami punktów (w tym spadek PR i ponowne ocenianie stron) trzeba tworzyć strony z PR0 i słabym linkowaniem domeny (najlepiej mając 2 gwiazdki oceny i dobry współczynnik treści). Gdy 80% linków zostanie dodanych na stronie i uzyskamy w końcu punkty, wtedy ta ilość punktów jest pewna. Przy updacie PR jeśli stronka będzie miała więcej punktów, trzeba to traktować jako "rezerwa".

Witam, w ostatnich dniach i tygodniach nie logowałem się na konto i nie sprawdzałem co słychać na forum. Okazało się że ktoś się włamał mi na konto i oferował licencje seokatalogów itp. To nie ja oferuję i ktoś próbuję wyłudzić pieniądze od was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie dotyczace wspolczynnika tresci. W jakim stopniu wplywa on na ilosc przydzielonych punktow?

Bo np przy jednej z moich stron usunalem z kodu kilkanascie enterow, tabow i innych badziewi i dwa dni pozniej dostalem gdzies z 13 000 pkt...

U nas na forum możesz poczytać o współczynniku, ma on duże znaczenie. Usunięcie Enterów i tabów niec nie dało, to raczej zwyczajnie strona się zaadoptowała przydzielone zostały linki i punkty wzrosły, mógł mieć również wpływ efekt o którym piszesz poniżej.

Dodam, ze ta wartosc (ilosc punktow i wspolczynnik) sie zmienia w zaleznosci od tego czy system zaindeksuje wiecej podstron z artykulami czy wiecej podstron forum (gdzie jest wiecej kodu - wiec wspolczynnik spada, spadaja punkty i wtedy przewaznie laduje na minusie).
Co do wahań, na pewno dobrze jest w przypadku Stron szczególnie niestabilnych sprawdzić ich strukturę i nie implementować kodu statlink na typach podstron, które mocno odbiegają od pozostałych in minus, mają mało treści, są jakimiś panelami użytkownika itp. Wówczas parametry takiej Strony będą stabilniejsze a za tym i punktacja.

To jest efekt o którym pisałem powyżej w odpowiedzi do Arka, parametry są średnią z wszystkich podstron, jeżeli są drastyczne rozbieżności w formacie podstron to powoduje to wahania ponieważ wpływa na średnią ogólną.

w innych systemach np zamiast wycofania Linku z podstrony która wypadła z indeksu Link dalej tam pozostaje i pożera punkty, my go wycofujemy

Przepraszam ale mi coś nie pasuje z tym wycofywaniem bo jak przegladam linki przy opcji site to wiele z nich pokazuje ze nie sa.... teraz chyba nie dziala wiec jak zlicze wszystkie takie linki to trace duzo punktow a z tego co piszesz tak byc nie powinno.

Pisałem o tym już jakiś czas temu używając metafory do NASA, my nie mamy sprzętu nasa to server ovh i dwóch ambitnych. Jest cykl weryfikacji który wciąż analizuje podstrony i jeżeli podstrona wypadła niedawno to my jej od razu nie zlokalizujemy właśnie z powodu różnic pomiędzy nami na NASA ;) (podstrony w systemie liczymy w milionach), ale zapewniam że przyjdzie na nią czas. Pewne rzeczy trzeba przyjąć takimi na ile są realne i tu prosimy o tolerancje i docenienie naszych starań, monitorujemy proces weryfikacji więc gdyby przestał postępować będziemy reagować. W każdym razie dzięki że trzymasz rękę na pulsie, i zapraszamy do czerpania korzyści z efektu końcowego jaki daje system.

Edytowane przez Noel

System reklamy i promocji w internecie - Statlink.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na post arek_inc. Niestety, by się zabezpieczyć przed wahaniami punktów (w tym spadek PR i ponowne ocenianie stron) trzeba tworzyć strony z PR0 i słabym linkowaniem domeny (najlepiej mając 2 gwiazdki oceny i dobry współczynnik treści). Gdy 80% linków zostanie dodanych na stronie i uzyskamy w końcu punkty, wtedy ta ilość punktów jest pewna. Przy updacie PR jeśli stronka będzie miała więcej punktów, trzeba to traktować jako "rezerwa".

Exe zależy jak kto do tego podejdzie, metoda o której piszesz jest pracochłonna i średnio opłacalna, jeżeli odrobinę zadbamy o Stronę z PR to również jest właściwy kierunek jak nie bardziej ;) mniej pracy, sporo punktów, system ma moc, to tak jak z inwestowaniem mniej lub bardziej agresywnym, kwestia podejścia, to co warto zaznaczyć - w obydwu przypadkach dobrze jest mieć jakiś zapas jak w życiu.

Edytowane przez Noel

System reklamy i promocji w internecie - Statlink.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności