Skocz do zawartości

STATLINK.pl


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Ja z taką sprawą: mianowicie jakieś 2 tygodnie temu drastycznie spadły mi punkty z otrzymywane za stronę. Chciałbym się dowiedzieć ile punktów powinien otrzymać z statlinka za taką stronę:

Ilość linków na stronie 4; Site w Statlik: 132; Site w Google: 328; PR 0; Linki wychodzące bez Statlika: 2

I jeszcze jedno: dlaczego statlink wykrywa taka mały site? Jak to zmieni?

ZielonyKatalog PR 4 - tylko 3,76PLN (2,50).

Limey.pl - katalog stron (2,46PLN (1,50)  || 0-z.pl - artykuły do przedruku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba przespałem jakąś dyskusję o zmianach :)

Ale chyba z tymi "cięciami" za linki wychodzące to już lekka przesada ;) Na moim forum są dosłownie 2 linki (+8 linków systemowych) które wymaga autor skryptu a tu minus 10% punktów...

Jak najbardziej jestem za poprawianiem jakości ale nie popadajmy w paranoje z tymi linkami wychodzącymi ;)

Michał Kryński
Zapraszam na moje forum akwarystyczne  ;-) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również za tym jestem. Do 10 linków w sumie ze statlinkiem proponuję 'nie karać'. Przypuszczam, że większość userów z ponad 8 linków ze statlinka może mieć prywatnie ok 1-2 linków (czasem czy chce czy nie, np do autora szablonu). Nie ma sensu w takim układzie każdemu zabierać 5-10% punktów żeby te punkty później 'oddać' - bo przecież umieszczanie linków na stronach na których i tak ten 1-2 linki zostaną będzie tańsze. To chyba nie potrzebne zamieszanie(?)

Drukarka przestaje już drukować? Kup tusze i tonery na inkhouse.pl !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem za - po co kolejny system, gdzie tylko każdy prosi o udogodnienia, a wymaga tez skuteczności.

Odsieje to trochę stron z np. zainstalowanym drugim SWL.

Fakt, tolerancja dla 1 linka do np. autora szablonu OK, ale nie więcej IMO.

Nieruchomości bez pośredników? Tylko NoBroker.pl - platforma ogłoszeń bezpośrednich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja popieram natomiast rozwiązanie zaproponowane przez statlink. Czysta matematyka, czym mniej linków tym więcej pkt i to jest jak najbardziej sprawiedliwe. Jak masz link do autora szablonu to trudno. Masz za to mniej punktów bo czemu miałbyś niby mieć tyle samo co ktoś co nie ma takiego linku bo np. ma szablon autorski albo autor tego nie wymaga? Myślę, że na to nie trzeba patrzeć jako na "kare" tylko jako nagrodę dla tych co poza tymi 8 linkami nic nie mają. A czym więcej takich tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko wtedy strony będą robione tylko pod statlinka, do tej pory strony które dodałem do statlinka spełniają podwójną rolę, zaplecza pod pozycjonowane strony oraz pozyskiwanie pkt ze statlinka. 5 linków własnych + statlink to chyba normalne wymagania. 15 września to ostateczny termin wprowadzenia zmian w linkach wychodzących?

Sklep z elementami do balustrad ze stali nierdzewnej - https://homeno.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panel systemu działa masakrycznie wolno. Używanie niektórych funkcji jak np. wygenerowanie podglądu dodanych linków trwa czasem kilka minut.

Sklep dla sportowców w którym znajdziesz Odżywki oraz suplementy diety dla sportowców, sprzęt siłowy i fitness oraz akcesoria do sportów walki i treningowe Hurt-Detal. Szybka wysyłka na terenie polski i za granicę.

Sklep producenta sprzętu siłowego, fitness oraz akcesoriów do sportów walki. Wysoka jakość, przystepne ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 września to ostateczny termin wprowadzenia zmian w linkach wychodzących?

Z uwagi na dyskurs który się rozwinął wokół tej kwestii jakkolwiek konstruktywny, termin wprowadzenia zmian przesuwamy na 20-go września. 15 września natomiast poprawimy mechanizm prognozowania ilości punktów które ulegną aktualizacji tak by pasował do ostatecznie przyjętej metody postępowania z linkami wychodzącymi.

Ostateczne zasady liczenia punktów względem ilości linków wychodzących jakie po konsultacjach z Wami postanowiliśmy przyjąć:

1. Przyjmujemy stały limit 10 linków wychodzących łącznie z linkami Statlink, za które nie będzie cięć punktowych.

2. Za każdy dodatkowy link wychodzący powyżej wspomnianych 10 linków będzie ucinane -10% punktów za link bez nofollow i -5% punktów za link nofollow.

3. Limit dopuszczalnej ilosci linków wychodzących w systemie po którym Strona jest dyskwalifikowana pozostaje bez zmian czyli 10 linków wychodzących ponad linki systemu Statlink.

4. Linki wychodzące liczone są jako średnia z wszystkich podstron zakwalifikowanych do systemu więc jedna lub kilka podstron może zawyżać wynik całkowity, prosimy nie pisać do nas o błędnym naliczaniu linków oddamy narzędzie które pomoże weryfikować te poszczególne podstrony zawyżające całość. Uwaga! Strona główna ma większy wpływ na średnią niż podstrony.

5. Do linków wychodzących nie zaliczamy linków wewnętrznych jak już ktoś to mylił, ale linki do subdomen są już postrzegane jako linki wychodzące.

6. Linki wychodzące są naliczane nieustannie w cyklicznym procesie skanowania zasobów ale z uwagi na ilość owych zasobów przełożenie się dokonanych zmian na parametry w statlinku może potrwać od kilku dni do kilku tygodni.

Panel systemu działa masakrycznie wolno. Używanie niektórych funkcji jak np. wygenerowanie podglądu dodanych linków trwa czasem kilka minut.

To chyba było chwilowe bo nie zauważam problemów?

Edytowane przez Noel

System reklamy i promocji w internecie - Statlink.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Przyłączam się do pytania kolegi ManiaQ - mógłby ktoś opisać taką idealna stronę pod statlinka?

Z tego co wyczytałem - dopasowana tematycznie templatka, minimum 10 stron zapełnionych treścią, główna domena (czy com.pl, net.pl są uznawane za domeny, czy za subdomeny?). Coś jeszcze na co powinienem zwrócić uwagę?

Z góry dzięki, pozdrawiam.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności