Skocz do zawartości

STATLINK.pl


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w związku z ostatnimi wydarzeniami iw Google (głównie chodzi o walkę Google z SWL - masowe spadki z 7 października) system zamierza się obronić przed spadkiem jego mocy wprowadzając jakieś zaostrzenia jakościowe stron?

Nieruchomości bez pośredników? Tylko NoBroker.pl - platforma ogłoszeń bezpośrednich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Użytkownicy.

Zarówno Wy i My śledzimy obecną sytuacje i nastroje związane serpami. Na chwilę obecną absolutnie nie widzimy powodów do jakiegokolwiek zaniepokojenia.

W systemie jak wiecie każdy użytkownik posiada statystyki pozycji promowanych fraz. Analizując ogólne wyniki dla całego systemu (gold standard) odnotowaliśmy w ciągu ostatnich 3 tygodni do dziś 3,5 % spadek ogólny pozycji (nie są brane pod uwage wyniki z fraz od których system został odłączony).

Zapewniamy Was że większe roszady (góra, dół) były odnotowywane na płaszczyźnie innych miesięcy.

Nie wiemy jak sytuacja wygląda w innych systemach, ale chyba mniej nas to interesuje.

Gorsze kataklizmy w tej naszej branży już przeżyliśmy, teraz ewidentnie jest to jakies zamieszania, a że ono powstało to zawsze można z tego zrobić plus i napisać że wycina sie SWL-e ;)

W naszej branży jak to mówią, spokój cechuje mistrzów dlatego warto odczekać jeszcze ten tydzień, czy 2

z pozdrowieniami

załoga statlink.pl

Edytowane przez adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że statlink powinien nieco zmodyfikować swój kod sprawdzania pozycji strony. Oto, co zauważyłem:

Dla zwyczajnego zapytania strona https://www.nordhouse.nfo.pl jest na pozycji 41

zaś dla zapytania z parametrem num=100 na pozycji 2

Dobrze, że się zorientowałem, bo statlink wyszukuje pozycję strony używając listy 100 wyników, zaś inne narzędzia chyba inaczej, bo np. stat4seo pokazuje mi pozycję zgodną z tym, co sam widzę. Ale skąd takie rozbieżności? Efekt jest taki, że wedle statlinka strona osiągnęła na frazę TOP1 i wysyłanie linków zostało zastopowane.

Sytuacja jest specyficzna, bo dotyczy strony w subdomenie, która jest sama w sobie bardzo silna właśnie na tę frazę i pewnie dlatego strona nordhouse.nfo.pl została pod nią "podpięta" na liście 100 wyników.

Wystarczyłaby prosta heurystyka i dodatkowe sprawdzanie szczególnych przypadków, bo historia pozycji dla tej strony w kolejnych dniach jest następująca: 56, 57, 1. Podejrzane :P

Edytowane przez dnd

Profesjonalne moduły dla Prestashop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzanie pozycji po 10 wyników jest zawsze dokładniejsze - lecz w temacie monitorowania pozycji zauważyłem, że czasem system po prostu chyba nie wyrabia z zasobami i choć fraza wbije się na ustaloną pozycję minimalną lub wyżej, to statlink tego nie zauważa i dalej wysyła linki - a mógłby zaoszczędzić przecież już wtedy skoro cel osiągnięty.:)

Zdaję sobie sprawę, że przejście na monitoring po 10 wyników w serpie i w miarę częstsze te sprawdzenia niż obecnie wymagałyby pewnie większej ilości ip do odpytań - ale może warto by poprosić userów o pomoc, poprzez wstawienie phpproxy na owe zapleczówki (i dać im za to jakiś choć malutki % punktowy)? Chyba wszystkim by to wyszło na dobre.

LaoHost - tani i niezawodny / dhosting.pl - dla stron o dużym ruchu, skalowalne zasoby z płatnością godzinową (link daje 5% rabatu) / spideric - genialny monitoring pozycji niezależny od sytuacji z proxy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Testuje od niedawne różne systemy wymiany linków. Ze statlinka jestem oczywiście zadowolony, cieszę się, że stawiacie na jakość. Tylko dlaczego Wasza strona działa tak wolno i mieli się? Jako lider systemu wymiany stałych linków, powinniście coś w tej kwestii zrobić. Tak samo szybkość akceptowania stron - chyba robicie to raz na 48h z tego co zauważyłem, czasami nawet rzadziej. Przydałoby się to robić raz dziennie. Jak rano dodaję stronkę zaindeksowaną, to do wieczora powinna już dla mnie zliczać punkty.

Najtańsze domeny i tani dobry hosting www (e-poradnik o domenach i hostingu). Kupuj najtańsze domeny!

Cennik odnowień domen z VAT: .PL - od 42 do 50 zł (IDN 15 zł), .EU - 25 zł, .COM, .NET, .INFO, .BIZ, .ORG - 30 zł, REGIONALNE- 18,45 zł.

ipHosting.pl - kup domenę na hosting seo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moderowane strony są najrzadziej raz na 2 dni, a często codziennie. Co do wydajnosci zgadzam sie, niedawno przeskoczylismy na nowa wydajniejszą maszyne a nie mineło 2 , 3 miesiące i znów musimy myslec o dodatkowym sprzecie. Za duzo stron dodajecie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma od nocy :soczek:

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Użytkownicy,

Dziś zdecydowana większość z Was nie mogła się zalogować do systemu.

Zwiększenie popularności systemu a co za tym idzie ostatnie problemy wydajnościowe spowodowały iż koniecznością stał się zakup kolejnych 2 serwerów. W tej chwili przenosimy część procesów na nowe maszyny. Najpóźniej do jutra rana postaramy się reaktywować system. Za powstałe utrudnienia przepraszamy.

Załoga statlink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności