Skocz do zawartości

Proste pozycjonowanie i duze problemy


Strokers

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na poczatek przejzalem uwagi dla poczatkujacych. Wykonalem strone wedlug zalecen i czekam czekam i ###### zbita. Mianowicie w google narzedzia dla webmasterow informuje mnie ze :

Całkowita liczba adresów URL w mapie witryny 30

Zaindeksowane adresy URL w Mapie witryny 0

A minelo juz kilkanascie dni, mapa witryny jest strona chyba wykonana poprawnie a nadal np po wpisaniu "outsourcing IT łódź" jest na 7.. a dzis juz na 8 stronie :) Jakies sugestie pomysly? Aha adres to : www.mestar.pl

Pozdrawiam

Strokers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linki, linki i jeszcze raz linki. Poczytaj dokładnie o pozycjonowaniu i to nie tylko w podstawach, sprawdź co to jest anachor i jak Google to wszystko widzi. Trzeba by CI tu było wypisać całe podstawy pozycjonowania - a nie ma sensu powielać n-ty raz tych samych tematów. Poza tym widać że przeczytałeś jakąś stronę o podstawach i na tej bazie optymalizowałeś witrynę. Ale już nie doczytałeś o linkach zwrotnych(bl), a to w sumie jest jedną z najważniejszych rzeczy.

Krótko mówiąc masz dwa linki z innych stron prowadzące do twojej witryny. A to stanowczo za mało - poczytaj o katalogach, preclach(presell pages) i innych metodach zdobywania linków. Nie przesadzaj, uzbrój się w cierpliwość a rezultaty najdejdą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Wam, czytam dalej. to jeszcze prosze o mala podpowiedz jak dowiedziales sie o dwoch linkach? ja wpisuje "link:www.mestar.pl" i ###### nie pokazuje mi nic. Z tymi linkami zwrotnymi to nie tak prosto ... ciezko znalezc porzadna stronie (nie katalog) ktora usmieci link do mnie... no ale coz.

Podpowiedzcie jeszcze gdzie mozna obserwowac postepy? narazie korzystam z :

1. Google dla firm - pokazuje ilosc wejsc i statystyki

2. Stat24 - jak wyzej

3. Google - narzedzia dla webmasterow - pokazuje niby linkki, ilosc zindeksowanych stron - chociaz w wiekszosc przypadku mam brak danych.

Co jeszcze w sieci jest pomagajace takim jak ja czyli pocatkujacym chcacym samemu pozycjonowac swoja strone ? (tzn. jakie narzedzie)

i Drugie pytanko znalazme w FAQ - "odpowiednio budujesz strukturę linkow wewnetrznych aby przekierować PR do strony głownej przez nofollow "

MOglby mi to ktos podjasnic???

Pozdrawiam

Strokers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość BL sprawdzisz Yahoo - komenda "linkdomain:[adres strony]"

Na tym forum jest bardzo dużo(praktycznie wszystkie informacje) tylko trzeba wielu godzin aby przeczytać.

www.katalogiseo.info - zobacz ile możliwości dodania własnej strony, poza tym nie oszczędzaj na katalogi wp, onet i interii.

Poszukaj Free Monitor for Google prosty program sprawdzający twoje pozycje. Poza tym ciekawa wtyczka SeoQuake, ale większość opcji trzeba wyłączyć żeby nie było problemów z Google. Zostaw tylko toolbar z odpowiednimi opcjami i z parametrem "for request". Rzuć okiem na analitycs od googla masz tam wszystko: kto wchodzi kiedy z jakiej frazy i po co.

Masz już naprawdę sporo wskazówek, szczegóły wyszukaj sobie sam. :blush:

Aha i co do odpowiedniej budowy, nofollow, długiego ogona itp. masz wszystko jasno wytłumaczone na www.sprawnymarketing.pl na którejś tam prezentacji - znajdź prezentację o long tail.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale strona nie jest taka cacana jakby się mogło wydawać :D Jeden mały błąd = dużo problemów :blush: Małe przeoczenie w kodzie :shout: <meta name="Author" content="www.mestar.pl> czegoś brakuje :D <meta name="Author" content="www.mestar.pl"> a teraz już nie B) Przez to nie łapał description (tak podejrzewam)

Jest jeszcze kilka rzeczy, które by można poprawić ale to nie w tym dziale :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrtn zawsze bawią mnie takie strony z ofertą pozycjonowania, a ich strona jest na szarym końcu. Nieraz spotkałem się z firmą, gdzie ich strona nawet na nazwę firmy była w kolejnych dziesiątkach :)

A tak poważnie Strokers jaja sobie robisz? Jak reszta usług ma taki sam poziom jak oferowane pozycjonowanie to nie chcę Cię straszyć, ale nie czeka Cię świetlana przyszłość. Wyżej od Ciebie na podaną frazę, pomijając sensowne strony, są nawet zapleczowe katalogi i precelki... weź się opamiętaj i nie nabijaj ludzi o podobnej wiedzy do Ciebie w butelkę - mówię to jako człowiek nie oferujący innym usług pozycjonowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chyba nie myslicie ze sam bede pozycjonowal, jest w ofercie aby kompleksowo obsluzyc klienta. Natomiast w przypadku pozycjonowanie zostanie to zlecone firmie tym sie zajmujacej. I absolutnie nie zalezy mi by byc we frazie "pozycjonowanie" na poczatku bo nie poszukuje klientow na pozycjonowanie a jedynie na outsourcing.

Dziekuje za sugestie... poprawilem " mam nadzieje, ze to pomoze. Zmienilem tez tytuly stron co by byly inne na kazdej podstronie jak sugerowalo google.

Aha no wlasnie bo mam tu na miejscu czlowieka od pozycjonowania no ale nic mnie z nim nie laczy - wiec moze ktos chetny do ew. obslugi na pozycjonowanie moich klientow? W zamian za ew. pozycjonowanie w przyszlosci mojej strony. Oczywiscie mysle, ze sensownym rozwiazaniem byloby pozycjonowanie mojej strony dopiero jak ktos otrzyma pierwszego klienta - to chyba uczciwe

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strokers zapraszam na mojego bloga o pozycjonowaniu :rolleyes:

Pozycjonuję swoją stronę od maja 2008 po 4 miesiącach na podstawie wyników swojej strony(nie są takie super ale strona ciągle zwyżkuje) i tego co przeczytałam na PiO za co składam Wam serdeczne bóg zapłać :P postanowiłam zapisać swoje doświadczenie w dość krótkim artykule. Jeśli będziesz czegoś potrzebował służę radą.

Darmowe gry flash online - zapraszam :) a tutaj 50 PLN zwrotu za zakład
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT

Madziu troszkę przekłamań i niedopowiedzeń widzę w Twoim blogu ;) ale walcz dalej :D niestety nie mogłem dodać komentarza ;)

eot

Strokers, zadbaj o parę tematycznych i mocnych linków. To na pewno wspomoże szybszemu wybiciu w góre, ale pamiętaj - nie ma niczego z dnia na dzień ;) cierpliwości i sumiennej pracy Ci życzę a efekty będą tego warte ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności