Skocz do zawartości

Skrypt monitorujacy serwer


bumfank

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje jakis skrypt bashowy lub inny ktory sprawdza czy apache, php i mysql dzialaja, czesto nie ma mnie przy serwerze zwlaszcza popoludniami i bywaja przypadki ze mi sie mysql zwiesi i nie mam jak tego zresetowac :) naszczescie szwagierek ( nie informatyk :P ) mnie zawsze informuje ze cos jest nie tak i dzwonie do niego dyktujac mu jak ma przez ssh zresetowac mi mysql ;) ( "tak wlacz to putty" :) ) ale jednak wolalbym zwolnic swojego szwagra z tego obowiazku i wolalbym jakis skrypcik :)

ktos cos posiada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek to może dla szwagra zrobić skrót na pulpicie ktory zresetuje usługi gdy zacznie coś sie dziać (plink.exe)

Uruchomi on skrypt na serwerze:

/etr/rc.d/mysqld stop

/etr/rc.d/apache stop

/etr/rc.d/mysqld start

/etr/rc.d/apache start

Bardziej zaawansowane metody to już by było trzeba pokombinować np.

10 * * * * root /root/skrypt_zapisuje_plik

20 * * * * root /root/skrypt_sprawdza_czy_plik_istnieje_jak_nie_to_restart_uslugi

/root/skrypt_zapisuje_plik

#!/bin/php
<?
 // otwieramy polączenie z baza danych 
 // zapisujemy wynik zapytania do bazy danych

// alternatywna metodą może być pobranie strony www z naszego serwisu którego tresc jest za bazy danych 

// zapisujemy wynik do pliku 
?>

/root/skrypt_sprawdza_czy_plik_istnieje_jak_nie_to_restart_uslugi

#!/bin/php
<?
 // sprawdzamy czy plik istnieje
 // jezeli tak to go kasujemy 

 // jezeli nie to restart usługi (

?>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności