Skocz do zawartości

GOOGLE z lekka zwariowało HELP !!!


mieto

Rekomendowane odpowiedzi

a czy wpis

Kod:  

<META name="robots" content="index, follow">  

nie bylby wlasciwszy !?

wlasnie - przeciez to zupelnie wystarczy - googlebot jest szybciutki i nie potrzebuje specjalnego zaproszenia ;)

zreszta wszystkie roboty laza nawet jak nie ma tego meta chyba ze im sie zabroni w nofollow albo w robots.txt

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
wlasnie - przeciez to zupelnie wystarczy

Jak wielokrotnie na tym forum dowodziłem, zdarza się aby wpis robots coś dał, ale w dotychczasowej praktyce nie zdarza się, aby wpis googlebot/msnbot nic nie dał. Innymi słowy: generalizując, nie wystarczy.

Pozdrawiam, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jez czyli najlepiej jak dodam do stronki razem te 3 wpisy : Kod:

<META NAME="GOOGLEBOT" CONTENT="INDEX,FOLLOW">

<META NAME="ROBOTS" CONTENT="INDEX,FOLLOW">

<META NAME="MSNBOT" CONTENT="INDEX,FOLLOW">

Po jakim czasie powinno wrócic wszystko do normy ???

i powiedz mi jeszcze co było powodem tak gwałtownego spadku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieto, na tym forum znajdziesz często sprzeczne zdania... czasem tylko trochę odmienne... sam pokombinuj, często nie ma jednoznacznej odpowiedzi, a ludzie mają też różne doświadczenia.

Na pewno myślę, iż nie zaszkodzi wstawić meta ROBOTS i GOOGLEBOT też osobno. A może pomoże... zaszkodzić myślę, iż nie powinno.

edit: napisalismy w tym samym czasie posta... daj te 3 powyższe - będzie ok', a chyba w najgorszym wypadku nie gorzej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkleiłem taki fragmet kodu :

<META NAME="GOOGLEBOT" CONTENT="INDEX,FOLLOW">

<META NAME="ROBOTS" CONTENT="INDEX,FOLLOW">

<META NAME="MSNBOT" CONTENT="INDEX,FOLLOW">

czyli tak bedzie dobrze ?

Odpowiedzcie mi jeszcze czemu ta strona tak strasznie poleciała w dół z 3 miejsca do 120 ??? i czemu jej tytuł w googlach sie zmienił ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak będzie dobrze (googlebot, msnbot, robots). I zadbaj o więcej linków kierujących na Twoją główną stronę (chociaż pododawaj do katalogów), to jest konieczne.

Strona poleciała w dół, ponieważ została zaindeksowana częściowo (partially indexed page), a raczej z zaindeksowanej kompletnie, stała się zaindeksowaną częściowo. Mogło stać się tak dlatego, że:

- Siła linków prowadzących do Twojej strony nie była wystarczająca do zaindeksowania strony

- Nie używałeś meta taga googlebot (ważniejszego) ani robots (mniej ważnego)

- Straciłeś/zdjąłeś linki z zewnątrz

- Google się na Ciebie obraziło ;)

Więcej o partially indexed pages znajdziesz w poradach dla webmasterów Google (link podawałem wcześniej), na tym forum i w internecie.

Pozdrawiam, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innymi słowy: generalizując, nie wystarczy.

ale co to moze dac ? ja tego nie mam i jakos roboty smigaja po mojej stronie ;) sugerujesz ze to ma wplyw na pozycje ?

czemu ta strona tak strasznie poleciała w dół z 3 miejsca do 120

a podaj adres tej strony bo tak na sucho moze byc kilka mozliwosci ale ogolnie mogles z czym przedobrzyc albo gdzies zrobic blad w htmlu - np nie zamknac title - stąd tez by sie zmienil - koniecznie podaj adres strony ;) - ups - widze ze mnie Jezu wyprzedziles z odpowiedzia ;)

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co to moze dac /googlebot/? ja tego nie mam i jakos roboty smigaja po mojej stronie :) sugerujesz ze to ma wplyw na pozycje ?

Nie na pozycję, ale na indeksację. Robots raczej działa ale nie zawsze. Googlebot i msnbot w/g specyfikacji jak w webmasters guide jeszcze nigdy nie zawiódł, niemalże bez względu na przychodzącego LinkPowera (niezerowego). Taka jest różnica.

W ogóle, po co ja to piszę... Rafał, użyj search! :)))

Jak masz mocny przychodzący LinkPower to możesz w ogóle olać robots, ale na nowych serwisach tego nie polecam. Poza tym, nie każdy jest w tej komfortowej sytuacji jak Ty czy ja, że ma na tyle mocne zaplecze że może pozycjonować samymi własnymi linkami.

Pozdrawiam, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...- Nie używałeś meta taga googlebot (ważniejszego) ani robots (mniej ważnego)

...

Coz... ja mam u siebie tylko meta z robots (bez googlebot) i google odwiedza mnie... poczekaj - sprawdze...

sprawdzilem - srednio 2 razy w tygodniu...

ale przy tym mam jeszcze wpis

<META name="robots" content="index, follow">

<META name="Revisit-After" content="4 days">

i jeszcze dodam, ze mam

 <FRAME...

a mimo to google sie przebija...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jez Stronke mam pododawana do sporu katalogów. stronka to www.wczsy-kolobrzeg.com w kodzie powinno byc wszystko oki. tak mi sie wydaje bo w sumie to nic nie grzebałem. Jeszcze jedna ciekawostka jak wpisze w wyszukiwarce : wczasy-kolobrzeg to znajduje ja na 12 miejscu i jako tytuł podaje adres bez opisu. a jak wpisze googlach cały adres strony to znajduje ja z prawdziwym tytułem. z tym ze moze dlatego ze ja na nowo do googli dodałem jak tak dramatycznie spadał ma kos jakiś pomysł??? Za wszelka pomoc wielkie dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gash...

Strona jest zrobiona aż PRZYKŁADNIE :) beznadziejnie, ponadto nie dodałeś do głównej strony taga.

Masz w głównej stronie ramkę FRAME na cały ekran, w zawartości tej ramki plik który zawiera dłuuugie skrypty "czyje dziś imieniny" i... Odniesienia do IFRAME, które dopiero zawieraja właściwą treść.

Wszystko co widzisz na stronie powinno być w głównym pliku, w tabelkach lub (idąc za Normanosem) w divach, a nie porozrzucane gdzieś po 5 plikach.

I usuń ten spam z title.

To tyle uwag na dziś. ;)

Pozdrawiam, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieto

Otworzylem Twoja strone pod Lynxem i jedyne co widzialem to :


kol/obrzeg, kol/obrzeg wczasy, kol/obrzeg wypoczynek, kol/obrzeg pensjonaty, grzybowo wczasy, grzybowo, mielno, mielno wczasy, morze,..



  FRAME: https://www.satfilm.pl/~mieto

To jest mniej wiecej to co widzi robot, wiec nie widze powodu dla ktorego mialby wyswietlac cos wiecej poza tym co w tej chwili wyswietla.

Jezeli chcesz podejsc do swojej strony w sposob profesjonlany to poczytaj o html, css, php i zacznij to zmieniac. Nauka tych rzeczy przyda Ci sie bardzo. Wszystkiego sie od razu nie nauczysz, ale jezeli poswiecisz troche czasu na podstawy to znajdziesz tez odpowiedni dzial na tym forum gdzie bedziesz mogl zadac jakies pytania (byleby nie podstawowe) w celu stworzenia prawdziwej strony, a nie ramek na ramkach w ramkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal no własnie czyli jako tytuł powinien wyswietlac "kołobrzeg, kołobrzeg wczasy, kołobrzeg wypoczynek, kołobrzeg pensjonaty, grzybowo wczasy, grzybowo, mielno, mielno wczasy, morze,..

a wyswietla: wczasy-kolobrzeg.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności