Skocz do zawartości

[prywata] Wybór laptopa


Trademark

Rekomendowane odpowiedzi

Napiszę krótko :)

Maksymalna cena: 1800 zł

RAM: minimum 512MB, preferowane 1GB+

Dysk: powyżej 60 GB, więcej nie trzeba

Matryca: najlepiej 17 cali, panorama

Grafika: zeby nie miala pamieci dzielonej z RAMem, pamiec wlasna

Procesor: nie orientuję się, które są niezłe i w przystępnych cenach - może moglibyście coś doradzić?

ponadto: LAN, Wi-Fi, USB, DVD-R/RW, wyjscie sluchawkowe/glosnikowe, wejscie mikrofonowe tez mogloby byc ;)

Do czego sprzęt będzie służył?

Projekty graficzne (webdesign) - jednak lux sprzętu na to nie wymagam - wiadomo, nie za taka cene, Internet, drobne programowanie (PHP, cięcie grafiki, modyfikacje skryptów) i seo, czasem obejrzeć jakiś film, muzyka, komunikatory, dla odprężenia niekiedy jakaś gierka. Poza tym jak to komputer - po prostu sprzęt zastępujący zwykły stacjonarny komp.

Co możecie polecić?

Wolałbym ceny i modele nie z Allegro, bo potrzebuję nazwę modelu, wybrany sklep już mam, tylko muszę zdefiniować model.

Co do firm słyszałem najlepsze opinie o ACERach, zgadzacie się? Będę wdzięczny za jakieś propozycje :)

;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Acerach to aż takich superlatyw nie słyszałem. Osobiście mogę polecić jakiegoś kadłubka... Compal lub VBI.

Ostatnio zakupiłem VBI ASUS i jestem bardzo zadowolony...

Na Allegro są naprawdę dobre oferty z których mogę polecić:

https://www.allegro.pl/item432913351_grafic...0gb_gf8600.html

https://www.allegro.pl/item426259838_compal...600gt_wifi.html

Zaś z innych "sklepów" to wybór jest spory:

https://www.skapiec.pl/site/cat/17/filtr/_0...82_0_0_0_0_5033

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do firmy to każdy zazwyczaj chwali to co sam używa (o ile działa mu dobrze)

Trochę mały fundusz , jednak laptop to nie bilet do kina lepiej wydać więcej raz a dobrze.

Poniżej 1GB ramu to już chyba ciężko coś kupić , zresztą wiekszość ma viste home (moje kondolencje dla wszystkich którzy tego używają )

Procesor wielordzeniowy KONIECZNIE! (nie Core Duo T2xxx tylko Core 2 Duo T5xxx, ewentualnie coś z AMD)

Aha, chciałem jeszcze napisać że nie używam laptopa praktycznie nigdy poza wyjątkami które są bardzo rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do firmy to każdy zazwyczaj chwali to co sam używa (o ile działa mu dobrze)

Trochę mały fundusz , jednak laptop to nie bilet do kina lepiej wydać więcej raz a dobrze.

Poniżej 1GB ramu to już chyba ciężko coś kupić , zresztą wiekszość ma viste home (moje kondolencje dla wszystkich którzy tego używają )

Procesor wielordzeniowy KONIECZNIE! (nie Core Duo T2xxx tylko Core 2 Duo T5xxx, ewentualnie coś z AMD)

Aha, chciałem jeszcze napisać że nie używam laptopa praktycznie nigdy poza wyjątkami które są bardzo rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do firmy to każdy zazwyczaj chwali to co sam używa (o ile działa mu dobrze)

Trochę mały fundusz , jednak laptop to nie bilet do kina lepiej wydać więcej raz a dobrze.

Poniżej 1GB ramu to już chyba ciężko coś kupić , zresztą wiekszość ma viste home (moje kondolencje dla wszystkich którzy tego używają )

Procesor wielordzeniowy KONIECZNIE! (nie Core Duo T2xxx tylko Core 2 Duo T5xxx, ewentualnie coś z AMD)

Aha, chciałem jeszcze napisać że nie używam laptopa praktycznie nigdy poza wyjątkami które są bardzo rzadko.

TO SĄ SKUTKI ZAWIESZANIA SIE PIO

Jak ktoś może to prosze wykasować nadmiarowe posty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lolki i jak się sprawuje? też przeglądałem ten model, zanotowałem go w spisie

póki co najbardziej zainteresował mnie ten model: https://www.1komp.pl/produkt-7-1547.htm,ex_...b_dvd_sm_dl_vhb - niezwykle niska cena, a ma praktycznie wszystko, co mi jest potrzebne (poza dwurdzeniowym prockiem, który poleca Maximus)... wiecie może czemu aż taka cena?

;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maximusie racja, każdy chwali to co ma...

Model podany wyżej wygląda całkiem nieźle. Kasa jaka Ci zostanie najlepiej wydać na dodatkowy RAM żeby tą Viste pociągło :)

2GB RAMU dla grafika powinno wystarczyć myślę... Jeszcze zależy jakiego rodzaju projekty robisz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje https://www.skapiec.pl/szukaj/w_calym_serwisie/hp+6735s kupilem to wlasnie bratu do zabawy i fajna maszynka. Da sie nawet pograc w gierki typu Gothic 3 czy inne, nie koniecznie starsze.

Prywatne precelki udostepnie - PW

Darmowy katalog budowlany

Kilkuletni: Darmowy katalog stron

katalog stron spacja.info - dedykowane ip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trademark - używałem laptopa dokładnie do tych samych rzeczy co Ty i od razu Ci powiem, że przy Viście 1GB ramu to zdecydowanie za mało zwłaszcza do grafiki. Też muszę teraz kupić laptopa i prawdopodobnie kupię ten sam model, który miałem wcześniej - Dell Vostro 1500. Przez rok użytkowania nie miałem z nim praktycznie żadnych problemów

Dzień bez afery na PiO jest dniem straconym :)

small_logo_footer.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy kupil w tym tyg za 1700 z groszami lapka (2x 1,8 Ghz, 3GB, graf.intel-nie wiem ile mb, 250GB dysk) czyli ogolnie niezle a jak na ta cene to mysle, ze nawet atrakcyjnie.

btw. jesli zajmujesz sie na powaznie grafika, to jednak uzbieralbym troszke wiecej ; ) Zaufaj mi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lolki i jak się sprawuje? też przeglądałem ten model, zanotowałem go w spisie

Dobrze ale mam dwie uwagi.

Jeśli chcesz więcej wydajności to szukaj z osobna grafiką i więcej niż 2gb ramu.

Ja nie jestem grafikiem ale robiłem coś ostatnio (na tym HP z 2gb ramu) w PS CS2 na kilkudziesięciu warstwach i laptop gorzej się sprawował niż stacjonarny komp z 1gb ramu.

Nieznacznie ale trochę był wolniejszy więc oddzielna grafika jak najbardziej by sie przydała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności